Прескочи до съдържание

бързи въпроси Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Sun4o, споменаваш корабчетата. Александра ги е ползвала, но никой след това не ги е препоръчал, та на теб как ти се видя? Струва ли си да се инвестира време с тях?

Връзка към мнение

Нещо хич не ми върви планирането,но се успокоявам,че има много време.Поне да оправя нощувките.Стигнах до Киото.Мнения за тези двете места

https://www.booking.com/hotel/jp/guesthouse-sanjyotakakura-hibiki.bg.html?aid=368032;sid=ced533bac42d3ec7284d1c0b4804e9ee;dcid=5

или този love hotel

https://www.booking.com/hotel/jp/hotel-grand-fine-kyoto-minami.bg.html?aid=368032;sid=ced533bac42d3ec7284d1c0b4804e9ee;dcid=5

Връзка към мнение

Да попитам и аз. В Киото имаме 7 нощи и смятам от там да отидем 1 ден в Нара и 1 - замъкът Химеджи. Чудя се дали да отидем и до Курашики за 1 ден. Ще съм благодарна за мненията дали си струва, а също и за всички други предложения - Хирошима и Мияджима се изключват /била съм там/. Само да отбележа, че не обичам да пътувам на бързи обороти и затова не съчетавам много различни обекти.

Връзка към мнение

Нещо хич не ми върви планирането,но се успокоявам,че има много време.Поне да оправя нощувките.Стигнах до Киото.Мнения за тези двете места

https://www.booking.com/hotel/jp/guesthouse-sanjyotakakura-hibiki.bg.html?aid=368032;sid=ced533bac42d3ec7284d1c0b4804e9ee;dcid=5

или този love hotel

https://www.booking.com/hotel/jp/hotel-grand-fine-kyoto-minami.bg.html?aid=368032;sid=ced533bac42d3ec7284d1c0b4804e9ee;dcid=5

Понеже аз приключих с нощувките и изгледах всички хотели, да ти кажа, че първия е по-добре. Вторият е много далече от забележителностите. 

В Киото и ние ще сме в гестхауз, но за жалост не можах да удължа с още една нощувка. Та ще спим една нощ в Осака. Ако не излезе нещо в последния момент. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос свързан с хотелите (може и да е споменато, но сякаш не съм чела такова нещо) - в стаите за пушачи мирише ли на цигари? В повечето хотели има стаи за пушачи и интересно, че са по-евтини. Лошото е , че като си харесам някой хотел и са останали само стаи за пушачи, та се чудя да го отписвам ли все едно няма места или имат добри обезмирисители ?

Връзка към мнение

Sun4o, споменаваш корабчетата. Александра ги е ползвала, но никой след това не ги е препоръчал, та на теб как ти се видя? Струва ли си да се инвестира време с тях?

Не съм, но ги гледах там на няколко пъти и им се облизвах, много добре си изглеждат, закрити са при дъжд и обикалят по готини местенца.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Emil Chakalov - първото. Любовния хотел е забит (много) и освен ако не държиш на интересно преживяване (те са си забележителност само по себе си) - не го препоръчвам.

 

Ushakal нали сте лятото и с дете? Какво ще кажеш за нинджа музея в Ига и разходка из водопадите в Akame? Там ще е малко по-прохладно, а и на детето ще му е интеесно. Нинджа музея е доста интерактивен - тайни проходи, скрити врати и т.н. Другото, за което се сещам е Кобе - има хубаво направен парк с много цветя, птици и животни, който е на закрито в голямата си част, а после китайския квартал, крайморския район и разходка с корабче - става хубав дей трип.

За Курашики, по-скоро - не. Още един стар град, ще сте видели Гион и Нарамачи в Нара, които са и по-големи. За Окаяма по-скоро градината. Но се комбинира с Химеджи без зор и препускане, особенно ако сте с шинкансен.

 

clete - корабчетата съм ги ползвала през 1998ма :blush:  но като не се обажда никой по-пресен - беше много романтично, с красиви гледки по пътя (но от шума на мотора не се чуваше нищо от английските аудио обяснения, предполагам, че има ъпгрейд в това отношение), минахме под Рейнбоу бридж, изобщо - приятно беше - а на връщане с монорейла за вечерни гледки отвисоко. С други думи - препоръчвам, макар да искат малко повече време и не са подходящи за приоряна програма.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Ushakal нали сте лятото и с дете? Какво ще кажеш за нинджа музея в Ига и разходка из водопадите в Akame? Там ще е малко по-прохладно, а и на детето ще му е интеесно. Нинджа музея е доста интерактивен - тайни проходи, скрити врати и т.н. Другото, за което се сещам е Кобе - има хубаво направен парк с много цветя, птици и животни, който е на закрито в голямата си част, а после китайския квартал, крайморския район и разходка с корабче - става хубав дей трип.

За Курашики, по-скоро - не. Още един стар град, ще сте видели Гион и Нарамачи в Нара, които са и по-големи. За Окаяма по-скоро градината. Но се комбинира с Химеджи без зор и препускане, особенно ако сте с шинкансен.

 

Samuraika, много ти благодаря! Ига е страхотна идея! Аз съм голям почитател на нинджите. Ще сме с JR pass за 2 седмици, предполагам че ще може с шиканесен. Аз много мислих и за градината, но не бях сигурна дали ще стане с Химеджи. щом казваш, че спокойно става,, ще я разгледаме.   

Връзка към мнение

Ами Киото-Химеджи е 45-60 минути с шинкансена, а после Himeji-Okayama е само 25 минути - може спокойно предиобед в едното и следобед - в другото. А за Ига - тя е близо, но е малко в планината и затова се ходи с локални влакове разни, но час и половина са напълно достатъчни. От Киото взимаш линията за Нара и на Кизу сменяш до Ига-Уено и от там имаш малко с една локална линия до музея. Планините са много красиви и препоръчвам и водопадите - правили сме го в един ден (музея и водопадите) и беше много хубаво. Също много приятен дей трип от Киото.

Ако ще ходите в аквариума в Осака - има един нов музей за стари коли наблизо, който е много хубав - в едни стари складове - добре направен и с много добра експозиция. Музеят Глион - бях предубедена, но е с уникални ретро коли (казват, че и стейк ресторанта си струва, но не съм пробвала).

 

 

Не съм отговорила за опушените стаи.

По погрешка бяхме букнали една такава, а бяхме с деца - много миришеше (но аз съм хиперчувствителна, за друг може да не е толкова зле). Вдигнахме скандал, дойдоха, проветряваха, донесоха някаква машина, пръскаха с обезмирисители - имаше ефект. Зависи колко сте чувствителни и за колко време. Но по принцип идеята на тези стаи е, че са за пушачи и не им се стараят да ги обезмирисяват.

Връзка към мнение

Koй казва, че JR Rass са много икономични. Цял след обяд смятам ,смятам, ако си взема самолет с прасковките  Токио- Осака -7200 Y, плюс 5 - дневен пас на Kintetsu Raill Rass- 3800Y, ,които ме устройва напълно за Kyoto, Osaka, Nara i стигам чак до Nagoya . После както и да ги смятам Nagoya - Fuji- Yokohama- Tokyo ,плюс Аsakusa и един ден в Токио  ми идва грубо 20 000  Yeni na човек, за двама -  300 евро,, което е  пак е по малко от два JR passa, който са 226 eвро по 2 са 500€ .Поправете ме ако греша.

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не грешиш, може и така. Чудесно гласиш маршрута. Идеята за JR е, ако ще включваш и още неща, например планинска част, плюс градки придвижвания. В твоя случай комбинацията ми се струва идеална. Тя Самурайка именно това и съветваше - да се гледат и други варианти, JR Pass е едно от решенията :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама никой не е казал, че JR Pass е икономична.По принцип.По-изгодно е, ако ще се пътува много.Ние, например, по една груба сметка, ако нямахме пасове, щяхме да дадем поне три пъти по толкова, защото ходихме къде ли не, че и по два пъти на някои места.:)Пътуването с Шинкансен от Токио до Киото беше половината цена на паса.Кинтецу не съм ги гледала, но четох в Трипадвайзора, в руските и италиански форуми и всички препоръчваха JR, ако ще се пътува много.

Ако ти смяташ, че не ти е изгодно, купуваш си другия вариант.:)

Връзка към мнение

Токущо си купих Осака - Токио с Peach.com -  2  самолетни билета за 7300Yeni , и за 1,30 ч съм пристигнала. Mного доволна! със всички калкулации до тук излиза два пъти по евтино от JR Pass, естествено съкратих една Каназава, но програмата си ми остава.

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Koй казва, че JR Rass са много икономични.

 

Ми не знам кой, ама не съм била аз :)  Аз, напротив, винаги обяснявам, че е въпрос на сметки, програма, време и приоритети.

Едни искат да видят много за малко време, други искат да им е удобно и да не го мислят. Ако си купиш паса ще спестиш време и ще видиш повече.

Със самолета пристигаш за час и половина, ама от Нарита до KIX . До Нарита имаш час път и от Кансай летището до хотела ти - също час. И един час преди полета трябва да си там - та всичките 4 часа и половина.

Със суперекспреса на Кинтецу си за 2,5 часа до Нагоя, но са само 2-3 влака сутрин и 2-3 влака вечер - провери добре разписанията. Минава през много живописни места, така че няма да ги усетиш тези часове. :)

Много хубава програма и по магелански хитра - с малко пари но много гледане! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Koй казва, че JR Rass са много икономични. Цял след обяд смятам ,смятам, ако си взема самолет с прасковките  Токио- Осака -7200 Y, плюс 5 - дневен пас на Kintetsu Raill Rass- 3800Y, ,които ме устройва напълно за Kyoto, Osaka, Nara i стигам чак до Nagoya . После както и да ги смятам Nagoya - Fuji- Yokohama- Tokyo ,плюс Аsakusa и един ден в Токио  ми идва грубо 20 000  Yeni na човек, за двама -  300 евро,, което е  пак е по малко от два JR passa, който са 226 eвро по 2 са 500€ .Поправете ме ако греша.

При нас се върза под 150 евро на човек транспорта за една седмица без JR pass-a. Обиколихме половин Япония - Токио, Йокохама, Киото, Нара и Осака. Та иска добра планировка. Ние дори и Кинтецу пас не купихме. Сметнах, че за 10-на евро разлика предпочитам да хващам удобния, а не задължителния влак. Да хванеш JR от Осака до Киото спестява доста време. И влаково, и пешеходно. Кинтецуто спират на много неудобно за Осака място например. Ако ходите до Умеда билдинга, иска прехвърляне на метро и т.н.

И аз смятах като теб доста, щото бяхме и 4-ма...ако не пътуваш много-много, въобще не е изгоден

Връзка към мнение

Здравейте, прочетох всичко, което сте написали за Япония и искрено съжалявам, че не ви открих 2-3 месеца по-рано. Установих, че човек може да отиде в тази страна и да се справи съвсем добре (с ваша помощ разбира се) без всякакви организирани екскурзии. Аз бях чувала и чела обратното - че там е много сложно за справяне, че малко хора говорят английски и още от този сорт...  :unsure: Затова се записахме на круиз - Япония, Южна Корея и Тайван. Парите за круиза вече ги прежалихме (поредния кредит), но като поразгледах програмата, установих, че почти всяка екскурзия от кораба за съответното пристанище, освен, че обхваща малко от интересните места, а е и около 100-115 долара (а ние сме двама).

Та след дългия увод - дали не бихте могли (ако имате такава информация, разбира се) да ми препоръчате някои местни гидове, с които да се свържем по интернет, така че да си направим екскурзиите на място и по маршрут, който ние искаме. Местата, които ще посетим са

- Осака (там ще спим преди круиза, така че ще се справим сами - вече намерих забележителности, карти на метро и т.н.);

- Кобе;

- Окинава:

–Тайпеи (Кеелунг), Taiwan;

- Kaohsiung, Taiwan (това не го знам как се произнася на български);

- Hualien, Taiwan (това също);

- Бусан, Южна Корея;

- Нагасаки;

- Миязаки (Aburatsu);

- Кочи;

- след това ще останем два дни в Токио.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

А, и още един въпрос, на който може би Самурайка ще може най-добре да ми отговори. Имаме един цял ден в Кобе, корабът отплава чак на другата сутрин. Възможно ли е в един ден да се разгледа Киото (идеята ми е да минем Kinkakuji, Kamo Shrines, Kiyomizudera Temple, Higashiyama District, Gion District, Fushimi Inari Shrine), а след това и Нара (Horyuji Temple, Todaiji Temple, Kasuga Taisha, Naramachi). Това дали не е прекалено "амбициозна" програма?

Връзка към мнение

tina13 - гидове не мога да ти препоръчам - в Япония този бранш е регулиран сериозно, но има и гидове доброволци, които си упражняват английския и те развеждат безплатно. Виждала съм такива хора с табели преднякои забележителности, но нямаш гаранция. Моят съвет би бил на всяко от изброените места да отидеш първо в туристическото бюро - много добре уредени места с брошури, карти и англоговорящ персонал. Ще ти препоръчат места, ще ти направят маршрут, ще ти го начертаят на карта,ще ти дадат и карта - нямаш нужда от гид.

 

По втория ти въпрос - програмата ти е за два дена и то с доста тичане. За Киото в един ден максимума е (почвам от гарата) - Киомизудера, Гион, Шиджо и от тук решаваш - или да отидеш към Златния храм и Рйоанджи (каненната градина) или да продължиш от Гиод да разглеждаш Хигашияма - Понточо, Философска пътека и т.н. Това е максимума за един ден, като както виждаш Фушими липсва. То е за втория ден, на път за Нара :)  Знам че нямате втори ден.

 

Ако искаш да видиш и трите - в Киото отиваш само до Киомизудера и Гион , от там на гарата и до Фушими - разглеждаш без да се качваш чак до най-горе (стълбички по еидн хълм) и продължаваш за Нара където ти остава време само за снимка със сърничка и Тодайджи. От Нара до Кобе се ходи за 90 минути с частната линия Кинтецу дирекно - от парка в Нара взимаш влака и слизаш на Санномия.

 

За Осака - има различни билети и пасове за туристи, които са удобни за еднодневно разглеждане. Към цената на картата се включват и билети с намаления за атракциите. Например Osaka Kayu Ticket струва 2500 йени и включва билет за Аквариума и еднодневна карта за метрото. Само билет за аквариума е 2300 йени - возенето из Осака ти е на практика безплатно. Но ти препоръчвам Osaka Amazing Pass - еднодневния. Има и примерни маршрути. Поразгледай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Самурайка, много благодаря за бързия отговор. Ясно е, че за Киото и Нара ще преразгледам маршрута - може би ще се съсредоточим само върху Киото.

Всъщност аз май не зададох правилно въпроса си. Може би не трябваше да използвам "туристически гидове". Имах предвид да се свържем предварително по интернет с фирма на място, която да ни организира водач с кола, който да ни чака на пристанището още при спирането на кораба, да ни качи на колата и да ни разведе из по-интересните места, съобразно времето, с което разполагаме. Времето ни е малко и ако тръгнем да разпитваме, да се придвижваме до гари, да пътуваме, после да търсим местата, няма да успеем да видим кой знае какво. А на мен Япония ми е мечтата на живота и определено искам да "гребна" колкото се може повече от нея.  :) 

Въпреки, че след като изчетох всичко, което магеланците сте написали ... ми се струва, че ще се наложи повтаряне на дестинацията ;)

Връзка към мнение

Не съм запозната и незнам за такива фирми. Просто погледнах из нета - ще ви е доста по-изгодно да вземете тура от круиза. Цените са по-високи и без транспорт и такси. От Кобе до Киото с кола е доста по-бавно отколкото с влак.

Връзка към мнение

Отново благодаря за отговора и за това, че си се разровила! Това, че с кола е по-бавно определено ме изненада :huh: . Явно този път ще разчитаме на екскурзиите от кораба, а за следващия път вече ще разчитам на собствена организация и на това, което го има тук във форума. :)

Желая ти усмихнат ден, Самурайка!

Връзка към мнение

Не мога да реша къде да направя нощувките в Киото.Засега съм се спрял на тези две места:

https://www.booking.com/hotel/jp/ikoi-no-ie.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQbIAQzYAQPoAQGoAgM;sid=69562c16e98f754f3bed265070ab9d5a;dcid=5

https://www.booking.com/hotel/jp/guesthouse-sanjyotakakura-hibiki.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQbIAQzYAQPoAQGoAgM;sid=69562c16e98f754f3bed265070ab9d5a;dcid=5

Доста повече възможности има в Нара.Чудя се дали не е по-добре там.Ще сме с активиран JR Pass.

Резервирах този,защото е близо до гарата:

https://www.booking.com/hotel/jp/super-lohas-jr-nara-eki-nara.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQbIAQzYAQPoAQGoAgM;sid=69562c16e98f754f3bed265070ab9d5a;dcid=5

Самурайке,да имаш свободна стая за 18-22 май?

Връзка към мнение

http://www.groupon.jp/-японския Groupon.jp

харесала съм си някой хотели..,хем са лукс , и на супер цени има и други неща....като една топла и релаксираща баня на открито, храни  и др . , но ми иска членство 2000 йени , което не е чак толкова много , но дали ще мога да ги ползвам след като ги купя, нямат карта и трудно се ориентирам нещо, как да си избера датата ...като стигна до месец и дата не се получава и как да съм сигурна за резервацията, обикновено нямат адрес за комуникация. Ползвал съм Groupon  в Дубай , Лондон и на др места , но тук ми е трудно . Кажете ми нещо.....

Връзка към мнение

Емо, зависи от програмата ви каква е, какво искате да посетите, колко ще обикаляте и т.н. Ние по препоръка на Самурайка си запазихме апартамент от Airbnb до Shin-Osaka station, защото смятаме да обиколим Киото, Нара, Осака, Кобе, Химеджи... И ние ще сме с JR пасове, а това е нещо като гара разпределителна. Шинкансените от Токио също спират там и мисля, че е по-удобен вариант от Нара. Другата съществена разлика е цената - Киото е значително по-скъпо. Но пак казвам - всичко зависи от програмата ви.

Връзка към мнение

Емо, 21-22 са заети :) .

Иначе както и оли ти е писала - зависи какво целите. Ако искате интензивни обиколки от рано сутрин с много возене на шинкансен - тогава по-близо до гарата в Киото или Шин-Осака за по-бюджетен вариант. Ако искате разходки из стария град и автентично Киото усещане - вторият хотел от линковете, колкото по-близо до Гион, толкова по-добре. С автобусите сте за 20-30 минути до гарата. Ако искате комбинация от горните две - усещане за стара Япония на цени разумни - тогава Нара. Много е хубав този Лохас хотел. Нов, на гарата (буквално), с малки но много спретнати и премислени стаи и с онсен - горещ минерален извор - типично японско преживяване. Но за да стигнеш до шинкансена имаш едни 40 минути с влака до Киото. Но ако си пийваш кафенце в кенче и зяпаш гледките (красиви селца) не е толкова страшно. А си близо до старите улички на Нара, до парка и до всякакви приятни разходки вечер из малки кръчмички без да плащаш като за Гион.

Ти си реши какви са ти приоритетите.

 

Зори - не съм запозната със сайта, иска ми регистрация за да го разгледам. Само така като те слушам малко ми бие на любовни хотели... :wub:  И внимавай суперцените да не са за час или за дневен престой - "почивка"...Универсалният закон - ако нещо е прекалено хубаво за да е истина, то обикновенно не е - си важи... :)  Я по-добре дай бюджет и оптимално място (ти май Кинтецу пас щеше да ползваш) и ще търсим.

 

тина13 - в Япония влака е градски транспорт. :)  За Окинава мога да ти препоръчам гид с кемпер - взимате и те развежда, но май пак няма да излезе много по-евтино от туровете на круиза...

Редактирано от samuraika
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.