Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Ню Йорк Джаз-бар, на 52-я етаж на хотел Парк Хайят, в района на Шинджуку, където са заснети много от сцените на филма „Изгубени в превода“, на режисьорката София Копола, с Бил Мъри и Скарлет Йохансен - бил ли е някой там, заслужава ли си една спокойна вечер с питие и красива гледка и не на последно място цифромания ли е или се преживява :)

В тази връзка приемам съвети и за други по-прекрасни места в Токио с музика и прекрасна гледка отвисоко.

Връзка към коментар

Привети от Токио !... и днес съм вече в Нагоя. МНОГО, МНОГО мили хора, ще пишаза това по късмо. Аз пропуснах един много важен въпрос и сега си имам проблем.Как си зареждахте батериите от тяхната мрежа.Адаптор купих, но нали техния ток е 100 W, а нашия 220. Не ми се дават 30 евра за трансфоматор, а няма как да си заредя батериите.Аз без снимки......немога, за сега сме само на телефоните.Давайте идеи.....
 

Редактирано от Mary
Дублиран текст
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зарядното не ти ли работи с различни напрежения? На него трябва да пише, но по принцип зарядните са за 110V и 220V.

Ако не, взимаш ново зарядно или трансформатор (който не е евтин и тежи)

Връзка към коментар

Ню Йорк Джаз-бар, на 52-я етаж на хотел Парк Хайят, в района на Шинджуку, където са заснети много от сцените на филма „Изгубени в превода“, на режисьорката София Копола, с Бил Мъри и Скарлет Йохансен - бил ли е някой там, заслужава ли си една спокойна вечер с питие и красива гледка и не на последно място цифромания ли е или се преживява :)

В тази връзка приемам съвети и за други по-прекрасни места в Токио с музика и прекрасна гледка отвисоко.

 

Хотел Парк Хайят сниман от Кметството

И подходите към него:

post-2254-0-64675800-1462371470_thumb.jpg

post-2254-0-71137600-1462371564_thumb.jpg

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я снимай данните на зарядното, че много ме съмнява и мен да не става.

Всички зарядни, които съм виждал за батерии,  апарати, телефони, лаптопи и пр са от 100 до 240 волта или стават за всякакво напрежение само преходник ти трябва.

Връзка към коментар

Ами аз нямам никаква представа, честно казано, но преходник за контакта, си купихме, но нестава така. Днес два пъти ходихме до Big camera, изгубих поне 3ч в един голям 5 етажен магазин само за такава техника и не се реших да го купя, защото после къде ще го ползеам. Хич не ми се иска само за 10 дни, да давам тези пари. Аз сега разбирам, че има и какива.Значи трябва да търся такъв, които е за 100 и за 220w.
 

Редактирано от Mary
Дублиран текст
Връзка към коментар

Привети от Токио !... и днес съм вече в Нагоя. МНОГО, МНОГО мили хора, ще пишаза това по късмо. Аз пропуснах един много важен въпрос и сега си имам проблем.Как си зареждахте батериите от тяхната мрежа.Адаптор купих, но нали техния ток е 100 W, а нашия 220. Не ми се дават 30 евра за трансфоматор, а няма как да си заредя батериите.Аз без снимки......немога, за сега сме само на телефоните.Давайте идеи.....

 

нямах никакъв проблем за зареждане на батериите на телефона, таблета и фотоапарата от тяхната мрежа - не съм ползвал никакъв трансформатор, а само адаптор/преходник за контакта за тяхната мрежа.

Редактирано от Yavor
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не разбрах както питаш, но пак казвам, че зарядните са за всякакво напрежение или, ако има изключения, аз поне не съм виждал само за 220В.

Като го включиш с преходника какво става, не работи ли?

Не пише ли нищо на зарядното, нещо Input XXX Volts или нещо от сорта?

Това зарядно за какво е, за зареждане на батерии за фотоапарат ли?

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Ами аз нямам никаква представа, честно казано, но преходник за контакта, си купихме, но нестава така. Днес два пъти ходихме до Big camera, изгубих поне 3ч в един голям 5 етажен магазин само за такава техника и не се реших да го купя, защото после къде ще го ползеам. Хич не ми се иска само за 10 дни, да давам тези пари. Аз сега разбирам, че има и какива.Значи трябва да търся такъв, които е за 100 и за 220w.

 

 

При нашият престой в Токио, предварително бяхме помолили в хотела да ни предоставят трансформатор. И като пристигнахме в хотелската стая, наистина ни чакаше трансформатор с два изхода. Но понеже имахме много уреди за включване, някои ги включвахме направо в техните контакти, защото на инструкциите им пишеше че са за 110/240 V, но само тези зарядни с тънки щифтове и с малко набутване. Поискайте си от рецепцията на хотела. Чадъри също даваха. Но има и нещо друго важно, което трябва да се знае - половината Япония е на 50 херца, а другата половина е на 60 херца. Това може да е проблем при определена ситуация.  

Редактирано от rdd
Връзка към коментар

всъщност май никъде не мернах коментари - как са цените на техниката в Япония? знам, че в Сингапур беше по-евтино от Малайзия да речем, в Япония как е? че се заглеждам в едно фото - алфа 6300 на Сони, ама в Европа си е сериозна цифра...

Връзка към коментар

В края на миналата година, повечето неща бяха с поне 10 до към 20% по-евтини от Европа, най-малкото защото ти махат ДДС-то, а и не само.

Имаше опашка за аифони в магазините им и европейците и азиатците, купуваха по 2-3бр, идваха с 100 евро под цените в Европа.

Аз си купих Kindle от Big Camera, след намаление за плащане с кредитна виза 3% и махане на ДДС ми излезе 94евро, като в Европа същият модел навскъде е 130 евро, дори и сега.

Връзка към коментар

Благодаря Ви за всичките съвети и препоръки.Днес в Киото със слизането си реших проблема,купих зарядно устройство, което ми е за 900 йени. Сега съм спокойна и щастлива.Онези трансфирматори дето ми ги предлагаха в Нагоя,хем ми бяха скъпи, хем може и моето зарядно да се прицакало и да не зарежда...може да не му понася"японския климат"..на нас път много ни понася...малко е влажно, но се трайва, днес по прогноза беше 27-28 градуса,беше си добре, подухва ветрец...точно

Връзка към коментар

Чудя се как да си изпратя багажа от Токио до Киото, като в Киото сме в гестхауз без рецепция и се настаняваме с код. Дали има възможност да го изпратя до Киото стейшън или някой конвиниън стор? Не мога да намеря такава информация. Ще съм много благодарна за всяка помощ.

Връзка към коментар

А защо искаш да го пратиш, а не го вземете с вас...? Ако притесненията са за това, дали ще има място в шинкансена - място за багаж има достатъчно - и в предверието на купето, и на стелажи над седалките, че дори и в краката ви, тъй като мястото там е широко, не като в самолет.

 

П.С. Самите японци много пътуват с куфари по влаковете - от малък ръчен багаж, до по-големи куфари. Ние навсякъде си носихме куфарите с нас и не сме се лишавали от багажа си и за минутка...

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чудя се как да си изпратя багажа от Токио до Киото, като в Киото сме в гестхауз без рецепция и се настаняваме с код. Дали има възможност да го изпратя до Киото стейшън или някой конвиниън стор? Не мога да намеря такава информация. Ще съм много благодарна за всяка помощ.

Японците много я ползват тази услуга и според мен, би трябвало да може. Защо не напишеш писмо до хотела ви в Токио и да ги питаш, дали не може до гарата в Киото. Или пък, до някой близък хотел до вашия, но с рецепция. Ние си изпратихме големите куфари до хотела ни  в Киото, когато пристигнахме там, те вече ни чакаха. Но си имаше денонощна рецепция.

Само че, условието е да се пратят сутринта.

Далеч по-удобно е да пътуваш само с ръчен багаж, при положение, че услугата беше в рамките на 10-15 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Проблемът е, че реших този път  да чекирам куфар, освен малкия за ръчен багаж. Имаме сложна програма - от Токио отиваме в Никко и от там в Каназава. На другия ден привечер трябва да пристигнем в Киото. Та ето това упражнение ще ми е проблем. За да стигнем в Никко се прикачваме на Утцономая/дано го пиша правилно /. А в посока Каназава освен на Утцономая, на Омия се прикачваме на шикансена. И дали в Никко има къде да оставим багажа не знам.Мани.... Още се чудя за големия куфар, въпреки, че вчера купих нов, уж по- удобен.

АлександраКо, благодаря за подсещането!

Мислех си за рецепцията на един голям хотел, зад който ни е къщата и може да им пиша.

Редактирано от clete
Връзка към коментар

Проблемът е, че реших този път  да чекирам куфар, освен малкия за ръчен багаж. Имаме сложна програма - от Токио отиваме в Никко и от там в Каназава. На другия ден привечер трябва да пристигнем в Киото. Та ето това упражнение ще ми е проблем. За да стигнем в Никко се прикачваме на Утцономая/дано го пиша правилно /. А в посока Каназава освен на Утцономая, на Омия се прикачваме на шикансена. И дали в Никко има къде да оставим багажа не знам.Мани.... Още се чудя за големия куфар, въпреки, че вчера купих нов, уж по- удобен.

АлександраКо, благодаря за подсещането!

Мислех си за рецепцията на един голям хотел, зад който ни е къщата и може да им пиша.

Аз съм сигурна, че няма да ти откажат. Далеч по- удобно е да не мОташ куфари с теб, особено пък, като ще сменяш влакове и гари. Не че няма място в Шинкансените, ама когато ние пътувахме, бяха единици тези, дето се тътреха с големи куфари.

Гаричките на Никко са едни мънинки, не мога да кажа, дали има за оставяне на багаж. така че, ако си го пратиш, си е най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.japan-guide.com/e/e2274.html

Доколкото виждам има от Токио стейшън до Киото стейшън. На гарите в Никко може и да има, но не си спомням, т.к. както казва Александра са много малки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.