Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 3 часа, chandni каза:

Тази цена ми се струва много висока. Изчакай някоя промоция. Тъкмо ще имаш време да начертаеш план какво искаш да видиш и как ще го организираш логистично. И ние бяхме стресирани как ще се оправим с влакове и автобуси, но надписи има и на английски и хората са толкова мили и с желание да помогнат, че идва ли ще се изгубиш или ще се качиш на грешен влак. 

Да, няма да бързам. Ако има добри цени тогава ще взимам. Ами и да се изгубя няма да e проблем, защото ще разгледам повече 😄 само дано да не е последният ден когато се връщам, че да изпусна полета 😃

Много е важно хората да са позитивно настроени и да помагат на пътуващите :dance3:  Благодаря за информацията 😊

 

преди 11 часа, stanislavpp каза:

Цената не е добра : отделни билети , смяна на летище в Милано ( Бергамо > Малпенса ) , доплащане за carry on + бонус от топ 2 на най-неприятни летища в света за трансфер - Манила и Кайро. 
 

Ами не съм бил в Кайро и не знам как е положението с прекачането. 

Но имаш право, че цената е малко висока с тези прекачвания ама като гледам в момента катарците или турците там цените също са огън просто, ще чакам на някоя промоция, може би януари месец, ако пуснат нещо. 

 

преди 6 часа, EmoKrastev каза:

Ние гледаме за приблизително същите дати и има добри цени но от Истанбул, ама една смяна. Даже в момента търсим опция за стоповер в Улан Батор за ден-два. 

 

Screenshot_20231126_081834_com.android.chrome.jpg

И аз ги гледах от Истанбул там цените са доста по-добри от Б-я и Гърция, защото аз гледах освен от София, гледах от Атина и от Солун.

От Турция сега е най-изгодно за пътуване.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Копирам част от съобщението ми от темата ми за нашето планиране, тъй като е информация, която може да е от ползва на всички, на които им предстои пътуване. 

В момента има промоция в Airalo за 10GB е-сим за 30 дена на 50% намаление - т.е за 9$. С реферален код може да се смъкне още 3$. Аз използвах такъв от ФБ група. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 26.11.2023 г. в 14:55, Иван Попов каза:

Да, няма да бързам. Ако има добри цени тогава ще взимам. Ами и да се изгубя няма да e проблем, защото ще разгледам повече 😄 само дано да не е последният ден когато се връщам, че да изпусна полета 😃

Много е важно хората да са позитивно настроени и да помагат на пътуващите :dance3:  Благодаря за информацията 😊

 

Ами не съм бил в Кайро и не знам как е положението с прекачането. 

Но имаш право, че цената е малко висока с тези прекачвания ама като гледам в момента катарците или турците там цените също са огън просто, ще чакам на някоя промоция, може би януари месец, ако пуснат нещо. 

 

И аз ги гледах от Истанбул там цените са доста по-добри от Б-я и Гърция, защото аз гледах освен от София, гледах от Атина и от Солун.

От Турция сега е най-изгодно за пътуване.

Мъжът ми издебна билети с ITA airways за началото на април 2024 за 580евро на човек. София-Рим-Ханеда. Може да проверите

Връзка към коментар
преди 4 часа, Насам_натам каза:

Мъжът ми издебна билети с ITA airways за началото на април 2024 за 580евро на човек. София-Рим-Ханеда. Може да проверите

Еднопосочен 580€?

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 21 часа, EcstasyD каза:

Колко часа е този полет общо и колко престой има в Рим?

На отиване не беше много, но при връщането може би 8 часа някъде, което го приемам като бонус разходка в Рим

Връзка към коментар
На 13.12.2023 г. в 18:49, Насам_натам каза:

Някой от вас да в нощувал в манастир в Коя? Имам нужда от информация относно резервация? 

Лично не съм спала, но има много начини да се резервира. Преди само директно манастирите приемаха резервации, сега и букинг и агода имат. Ето надежден источник.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чета за някакво много серозно поскъпване на рейл паса с близо 60%, някой има ли инфо за това? За тази година ли е? 

Взех билети за втората половина на март, Истанбул - Токио двупосочен 965 на човек

Връзка към коментар
Преди 1 час, EmoKrastev каза:

Чета за някакво много серозно поскъпване на рейл паса с близо 60%, някой има ли инфо за това? За тази година ли е? 

Взех билети за втората половина на март, Истанбул - Токио двупосочен 965 на човек

Да, паса поскъпна много и вече не се препоръчва, освен за много натоварени и кратки програми.
Ето актуални цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, EmoKrastev каза:

Чета за някакво много серозно поскъпване на рейл паса с близо 60%, някой има ли инфо за това? За тази година ли е? 

Взех билети за втората половина на март, Истанбул - Токио двупосочен 965 на човек

Да, точно там някъде поскъпна, ама както вече сме писали, и преди поскъпването не винаги си струваше паса. Примерно при нашата програма - Токио, Киото, Осака и Нара, не си струваше, ама изобщо. Трябваше да е някъде около 50% от старата цена, за да си струва при нас.

Връзка към коментар

Ние ползвахме е-сим от Ubigi (ние сме с френски номера, за български може да има и по-бюджетен вариант). Купихме абонамент, важащ 1 месец от датата на покупката, седмица преди да тръгнем. На място само го активирахме и имахме безпроблемно нет навсякъде.

Отделно, в хотелите имаше много добър wi-fi, както и в някои кафета/ресторанти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние си закупихме е-сим с Airalo. Все още имат промоция - 10гб за 9$ като може да потърсите реферален код (при регистрация ще го видите в профила си), който ще ви вмъкне още 3$. Тук е описано как работи. Списък с поддържаните устройства. 
 

Излязла е прогнозата за тазгодишния цъфтеж на вишните. 

IMG_1721.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, flying_baguette каза:

Благодаря много на всички за споделеното, сразихте ме с такова любезно отношение, че дори и снимки!

Благодаря Eva, бях гледал само Нара и Осака (заради плюскането 🙂 ) и понеже ги броя само 2(3) [1 ден Нара, 1-2 дни Осака] дни се чудех, дали останалите 4 в Киото няма да ми омръзнат. Сакурата ми е струва великолепна, обаче тълпите туристи предполагам ще ми развалят впечатлението. Може да се опитам да долепя последните дни до началото на цъфтежа и да си тръгна преди да е настъпил разгара. Ако в крайна сметка навалици има и през останалото време, мога да преосмисля датите. Поне да се блъскам на по-добро време и цъфнали вишни 🙂

 

Благодаря Ивайло, аз съм бавен турист, не смятам ма да хвърча из Япония със списък забележителности, които задължително да отметна, така че бавното темпо ми е присъщо.

Благодаря Роца, аз четох, че в Токио може да се убие и цял месец, стига човек да разполага с него и да е разгледал останалата част от Япония. Но вече доста хора изразяват положително мнение за Киото, изглежда всеки го вълнуват различни неща. На мен Токио ми се струва огромен и впечатляващ, може би това ме кара да отделям толкова време за него. До Осака мисля да пътувам 1 или 2 дни от Киото, за да не си разкарвам багажа излишно, не знам дали е особено добра идея, но ми се струва удобно.

 

Благодаря Златин, изглежда 7 дни в Киото и околността не са толкова много време, колкото ми се струваше.

 

Едит: отворих нова тема в раздела, мисля че тук ще разводня нещата с потенциални следващи въпроси.

Може ли линк към темата. Предстои ни пътуване в Япония през април и ще ми е полезно

Връзка към коментар

Здравейте, имам следния въпрос. След вдигането на цените на JR Pass пресметнах, че няма да е изгоден и предвид това, че ще правим класическия маршрут Токио-Киото-Осака-Хирошима и леки завъртулки настрани, мисля, че най-изгоден излиза петдневния Кансай-Хирошима Pass. Не това обаче ми е въпросът. Гледах клипчета в интернет и като голям фен на железопътния транспорт се прехласнах по нощния влак Sunrise Express, който смятам да ползваме от Токио до Окаяма и оттам да си активираме паса и да си хванем шинкансена до Хирошима. Набързо бях обезсърчен, след като на много места прочетох, че билетите свършват почти веднага и не могат да се купят от чужбина. Днес обаче погледнах на сайта на JR West и там влакът го имаше. При резервацията обаче освен имена искаше и някакъв четирицифрен идентификационен номер. Имате ли идея за какво става въпрос? Изобщо мога ли да купя билети през този сайт един месец по-рано от чужбина? Благодаря!

Връзка към коментар
преди 50 минути , Suunto каза:

Здравейте, имам следния въпрос. След вдигането на цените на JR Pass пресметнах, че няма да е изгоден и предвид това, че ще правим класическия маршрут Токио-Киото-Осака-Хирошима и леки завъртулки настрани, мисля, че най-изгоден излиза петдневния Кансай-Хирошима Pass. Не това обаче ми е въпросът. Гледах клипчета в интернет и като голям фен на железопътния транспорт се прехласнах по нощния влак Sunrise Express, който смятам да ползваме от Токио до Окаяма и оттам да си активираме паса и да си хванем шинкансена до Хирошима. Набързо бях обезсърчен, след като на много места прочетох, че билетите свършват почти веднага и не могат да се купят от чужбина. Днес обаче погледнах на сайта на JR West и там влакът го имаше. При резервацията обаче освен имена искаше и някакъв четирицифрен идентификационен номер. Имате ли идея за какво става въпрос? Изобщо мога ли да купя билети през този сайт един месец по-рано от чужбина? Благодаря!

Аз съм купувала месец по-рано билети от сайта на https://www.westjr.co.jp/global, ако него имаш предвид. По друга отсечка, но предполагам принципът е същият. Този 4-цифрен номер си го въвеждаш сам, един вид пин код /аз сложих последните 4 цифри на ЕГН-то си, за да го запомня/. После, на място, за да си извадиш резервацията като билет от машина, се въвежда този идентификационен номер, както и други данни според указанията.

В пощата си намерих резервацията. Ето какво пише:

*The credit card used for processing and your identification number (four digits) will be required to receive your ticket.
 

Да, сетих се, че се вкарва в машината /зелена/ и банковата карта, с която си платил, за да започнат стъпките по издаването на билета.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 19.01.2024 г. в 22:33, ДиянаВ каза:

Аз съм купувала месец по-рано билети от сайта на https://www.westjr.co.jp/global, ако него имаш предвид. По друга отсечка, но предполагам принципът е същият. Този 4-цифрен номер си го въвеждаш сам, един вид пин код /аз сложих последните 4 цифри на ЕГН-то си, за да го запомня/. После, на място, за да си извадиш резервацията като билет от машина, се въвежда този идентификационен номер, както и други данни според указанията.

В пощата си намерих резервацията. Ето какво пише:

*The credit card used for processing and your identification number (four digits) will be required to receive your ticket.
 

Да, сетих се, че се вкарва в машината /зелена/ и банковата карта, с която си платил, за да започнат стъпките по издаването на билета.

Само с кредитна карта ли става плащането, или може и с нормална дебитна? 

Връзка към коментар

Здравейте,ще пътуваме до Осака от Сеул точно за Cherry blossom 🌸 🍒🇯🇵.

Искам да попитам пътувалите -може ли в Япония да се плаща в магазини,ресторанти и тн с виза кредитна?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Olianata каза:

Здравейте,ще пътуваме до Осака от Сеул точно за Cherry blossom 🌸 🍒🇯🇵.

Искам да попитам пътувалите -може ли в Япония да се плаща в магазини,ресторанти и тн с виза кредитна?

Разбира се, стига конкретното място да има ПОС терминал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

JAL Explorer Pass: Cheap Domestic Flights for Tourists in Japan (from €38)

 

Not widely known but a great money-saving tip: Foreigners booking domestic flights with Oneworld member Japan Airlines can enjoy significant savings. Theoretically, discounts of up to 90% are possible, but in practice, it’s more likely to be between 20% and 50%. Additionally, passengers receive extra baggage allowance (a total of 2x 23 kg).This offer is known as the JAL Explorer Pass.

 

 

https://travel-dealz.com/deal/jal-explorer-pass/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.