Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

Добре де, ще я сложа къщата, ама не се водете само от "познат човек", а от личното ви удобство, планове и т.н. Аз ще помагам с обективно мнение относно нощувките.

 

Нара не е много удобна, ако смятате да пътувате много съсшинкансен - ще трябва да ходите до Киото или Осака, не че е невъзможно, но са още 40-50 минути добавка към времето за придвижване. Ако сте с пас, но не смятате да джиткате с шинкансена - удобна е Нара и за Киото и за Осака и също за Коя сан (това даже малко хора го знаят, но една линия стига от Нара до Хашимото откъдето се взима влакчето до планината горе, JR е и се покрива от паса. В гайдовете пише да се хваща Нанкай линията от Осака, но не важи паса за нея).

 

В Хирошима има и доста други неща, освен Апокалипсис. Но за 7 дневна програма не си струва (освен ако не сте силно организирани и много мобилни). Токио-Киото-Нара-Осака са достатъчни (че и пре), добре е да се съобразите и със сезона - по различно време различни неща са красиви, на други има фестивали и т.н.

 

Както и Александра е казала - за два дена пълни бих разделила Токио на две части - около Шинджуку, Шибуя, Йойоги и втората - Асакуса, Дървото, Гиндза и вечерна Одайба. За трети ден - Нико или още Токио - в зависимост от предпочитанията. За приключенски настроените една Каназава (с новата линия на Шинкансена Хокурику) и от там Киото. За желаещите да видят Фуджи сан - една бърза Йокохама рано сутрин и шинкансен/влак/автобус (според финансите и пасовете) покрай Шизука та в Осака (или Киото, Нара). Базиране в някое от трите и разглеждане. Киото може за ден най-основното - като се почне от Киомизудера, Гион и после се метнете от другата страна на града за Златния павилион и Рйоанджи. Вечеря край гарата. Осака - и тя един ден като се почне от Умеда скай билдинг, и се продължи към Аквариума и се завърши с нощен Дотомбори. И Нара за един ден.

 

Цигари не е забранено да се внасят (мисля), както и две-три бутилки алкохол. Но твърдия алкохол си е направо евтин, с виното е по-сложно, но се намира прилично на сносна цена, бирата е по-скъпа. Тук цигарите са евтини, по-евтини отколкото в Европа и ги има навсякъде.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

...

Самурайке, бяха ми казали едни познати, дето имат ТурФирма в БГ, ама НЯМА ДА И КАЗВАМ ИМЕТО, ЩОТО Е ЗАБРАНЕНО :), че много била удобна услугата на куриерите да ти пренасят багажите от врата до врата - не било скъпо, а суперудобно. Нещо по въпроса знаеш ли? Кои, колко струва?

Да погледнем какво пише в темата Япония - магелански пътеводител:

...

Също за отбелязване е опцията за изпращане на багаж до определен адрес. На всяко летище ще намерите гишета на няколко фирми за доставки на багаж, по които бихте могли да изпратите куфарите си до хотела. Така бихте могли , да речем, да разгледате Токио за два дни с една нощувка, старитирайки още от Нарита размахвайки свободно ръце с лека раничка на гърба. Да изпратите куфара си в Киото (или Каназава, или Такаяма...) и, след като преспите една нощ и разгледате още, да се метнете на шинкансена в късна доба и пристигнете в хотела си в другият град а багажът ви да ви чака на рецепцията. Същата услуга може да ползвате във всеки хотел на рецепцията и да изпратите куфарите си до следващата дестинация. Услугата струва под 30 долара и е много популярна сред японците. Най-известната фирма е Ямато Таккюбин.

...

:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сънчо, това за багажа съм го описала в темата, ама ти нямаш време да четеш. :)

Да, много е разпространена услугата багаж - от врата до врата, ние също я ползвахме, много е удобно. Изпращането става на рецепция. От хотела в Токио си изпратихме всичките багажи до хотела в Киото и когато стигнахме с влака там, те ни чакаха. Отделно, дето цената е никаква , като за такова голямо удобство - 10-15 долара на голям куфар. . Във влака хич не е удобно да се тътри човек с куфарите, представи си как ще се намъкнеш в самолета по тоя начин. Щото, Шинкансените изглеждат отвътре / па и отвън/ като авиони. ;)

Според мен, направи си останалите нощувки в Киото, по-добре от Осака - има повече за гледане. А от Киото е близо до всичко - и до Нара, и до Химеджи, и до Окаяма.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Писали сме едновременно със Сънчо, допълвам.

 

За Осака - ич не апят, чудесен град е, но е подходящт за база за джиткане с шинкансен и за хора с повече време. Понеже , виждаш, масово хората са за по 7-10 дена и се спират на Киото, разбираемо. Ама имай предвид, че там е по-скъпо. И ти ще си с деца (не каза колко са деца децата) а те не понасят много добре поредица от 5 храма и два музея в един ден. В Осака има повече разнообразие. В Нара има голям парк със сърнички.

 

За Фуджи - все едно да поиташ откъде да гледаш Витоша. Може да го видиш и от Токио скай трии в добро време, даже и от Кметството. От самолета може, шинкансена може, а може и да спреш по пътя нейде из префектура Шизуока и да си го гледаш. Ама ти ще си в началото на февруари - на 5та станция ще е студ на кутийки.

 

За изпращането на багаж - супер е! Ама прочетете го тоя пътеводител, де, аз защо го писах...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аааа жестока тема :) Евала Sun4o ! Чета с голямо удоволствие, браво на всички, които пишете, особено на samuraika :) Така или иначе след НГ по лека, лека ще трябва и аз да почвам да се подготвям за Сеул, а гледам и той е в амбициозните ти планове :) Колко ти излезе полета Сеул - Осака ? Sun4o, много ме спечели с машинката за еспресо, идвам навсякъде с теб - истински професионалист :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен Киото поне два дни. Аз имах три и пак пропуснах куп неща.

Осака ми хареса , модерен град , за там и ден стига , но също има много интересни неща да се видят.

Бях отседнал до Америка Мура , което е съвсем близо до стъргалото на града.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз също не бих нощувал в Осака при толкова малко време. Оставих го за следващият път, хем имахме 10 нощувки.

Бяхме 3 дни в Киото и едвам успяхме да видим най-основните неща+1 ден Нара.

За Токио, ако са два пълни дни пак ще е малко, но да не са по-малко накрая, понеже има път, местене и т.н.

7 дни са минимум за мен за Токио и Киото и прескачане за един ден до Нара, без нищо повече

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно ние направихме за 7 дни,както Александър е описал - Токио,Киото,Нара. Сега,искам да кажа за багажа - ние искахме да пратим също и можеше от рецепцията,но трябваше да се праща 1ден предварително-днес сутринта за утре вечер или вдругиден сутрин и когато си само 2-3 дни в 1 хотел някак все си без багаж . В шинкансена имаше място за багажа и беше удобно, да не казвам американците с какви куфари бяха /по-големи от мен/. Това беше нашето решение,вие си преценете за вас всяка опция. Другото,аз бих пропуснала Императорския дворец и в Токио, и е Киото, за мен беше абсолютно голо и грозно /градината в Токио беше затворена/. За вътре трябва резерве-Алекс е обяснила. Акихабара е задължителна според мен. Ахх, сърахотно! И в Одайба /вечер/ е невероятно! Там ядохме омари, стеци и невероятни десерти на огромната цена от 45 евро за двамата в готино заведение. Та ти си носи луканчицата. /шегичка, не ми работят емотиконите/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много хубава тема сте отворили, знам, че много хора ще пътуват тепърва, аз също , май месец.Така, че ,молбата ми е не си пишете на лични.Нека ги четем и ние...и да не ви засипваме с едни и същи въпроси.Благодаря на всички, включили се , най вечена на Самурайка.Мойте въпроси назряват, но читейки тук, много ми помагате, защото намирам отговорите им точно тук.Благодаря още веднъж .... и аз така, лежа, мързелувам сега..много са тези коледни дни , чета и си правя програмата за май месец.Весели празници!и Новата 2016 да сбъдне една Япония и за нас!

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аааа жестока тема :) Евала Sun4o ! Чета с голямо удоволствие, браво на всички, които пишете, особено на samuraika :) Така или иначе след НГ по лека, лека ще трябва и аз да почвам да се подготвям за Сеул, а гледам и той е в амбициозните ти планове :) Колко ти излезе полета Сеул - Осака ? Sun4o, много ме спечели с машинката за еспресо, идвам навсякъде с теб - истински професионалист :)

 

Кво евала, кви 5 лева бре, нЕма такъв тъпанар като мен...:)

Седя си на летище София да заминавам са Малмьо новогодишно, а акъла ми е в Япония всичкия.

Добре поне, че темата върви супер:).

 

За ЛС да кажа пак, че не исках да прозвучи като реклама Самурайката да си публикува къщата за гости във форума, че да не каже някой нещо, а не че някаква скрита информация ще обменяме... Ама вие я изядохте и тя вече ви даде линк. Така че моля ви, спрете да ме дъвчете:)

На мен ми отказаха къщата за гости в Токио, така че започвам отначало. Нещо взе да ме дразни тоя airbnb, трудно се оправям малко с него, особено през iPad-a, отделно че няма фри канселейшън, ще взема да го.... накрая.

Както и да е.

За Киото и Нара, ако самурайката не ме приюти, ще гледам да е Киото може би. Някакви съвети за къщета с нормални легла за Снежанка, а не за джуджетата и? Същото се отнася и за Токио. На Александра хотела е зает, друго?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сънчо, кои са точно датите? Че не каза.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

29.01.- 01.02. Токио

01.02. - 05.02. Нара, Киото

 

Забравих за edbloom - 80 евро стартова цена, 115 крайна, прасковките са пълни с изненади, тоест такси:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж го този, не е далеч от нашия, ама не зная като цена как ще ти е.

Но можеш да го резервираш и да го откажеш, ако намериш друго.

Правилно ли разбрах, че сте 4 -ма?

 

http://www.booking.com/hotel/jp/rose-garden-shinjuku.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-UtRZLJBunYAltyTSPotcFgS67409633538%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2844%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137750%3Akwd-15349264036%3Alp1001464%3Ali%3Adec%3Adm;sid=abbc1fb61c45ce0a42ed3b76767914c6;dcid=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=0;req_age=0;req_children=2&;checkin=2016-01-29;checkout=2016-02-01;atlas_src=hp_iw_title

 

Да, сега видях, че правилно съм разбрала. :) Претръшках всичко в района на гара Шинжуку - или е заето, или, ако има места, е много скъпо. Виж го този от линка.

Връзка към мнение

Седя си на летище София да заминавам са Малмьо новогодишно, а акъла ми е в Япония всичкия.

 

Посрещни новата година подобаващо и се наслади на престоя в Скандинавия/стига да не вали/ и изпий няколко бири-датски и гледай фойерверките,пък после ще мислиш за Япония.

 

Сигурен съм,че всичко ще се нареди!!! Естествено и Самурайка ще удари едно рамо!!! ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Emil Chakalov, ние сме от 13 - 23.05. Летим в 0.30 ч. на 23 от Ханеда. Да не сме в еден самолет?

Ние сме от 11-ти до 23-ти,но Токио-Нарита,естествено с катарците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ехаа, Япония да се стяга здраво, че колко много хора се събрахме за 2016 :) Ние сме за периода 01-16.04. Знам, че е супер висок сезон, ама точно Сакурата ни е целта и според рипортите тогава е най-подходящо. Поправете ме, ако греша. ;) Та ще пътуваме с катарците до Ханеда. Тъй като имаме 15 нощувки, засега плановете са първо 3-4 да бъдат в Токио (разглеждане спокойно на града и един ден до Никко), после 10 в Киото региона (разглеждане на Киото, Осака, Нара, Коя сан, Химеджи...) и отново 2 нощувки в Токио за преговор и полет обратно. Програмата подлежи на коментар, приемат се всякакви идеи и предложения. :) Идеята ни е да наблегнем на градини, паркове, храмове и повече природни забележителности. Все още се колебая дали да си взимаме JR пас или да си караме на билетчета в Токио, нощен автобус до Киото и Кинтецу пас за региона. Марина, Александра - изключително полезна информация споделяте, Благодаря ви! :giverose:

Редактирано от oli_mali
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние сме от 11-ти до 23-ти,но Токио-Нарита,естествено с катарците.

Значи ще ви подадем щафетата аз се връщам на 12 май.Мойте дати са 1- 12 май.сега чета тук нещо,че променят JP пасовете точно от 1май. Не знам как да си направя програмата,дали да тръгнем от летището към Киото или първо да остана няколко дни в Токио и тогава.после тези пасоове уж бяха за 7 дни, сега, чета за 5,от 1 май.какво ще ме посъветват вече хидилите там.

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сънчо, няма да се пукаш! Т.е. пукай се от кеф, почивка, разходки и празнуване, само не се ядосвай.

 

За нощувките - закъснял си с оглед на това, че сте 4ма, на китайците и прочее. Избора ти се свежда до airbnb, ще е нещо с компромиси...примиряваш се и нещата си идват на място :)  Ето ти едно не лошо примерче, има и други подобни. Търси около Икебукуро - там е по-евтино и не толкова известно като Шинджуку и Асакуса (където търсят всички туристи) а е с директен достъп до Нарита и удобно и за двете части на града. Повечето имат инстант букинг - онче-бонче, избираш нещо и спираш да се кахъриш. Даже, ако решиш да ползваш пас можеш последната нощувка да я направиш не в Токио, а разглеждайки Йокохама да спреш в Мишима и да нощуваш там, надявайки се на сутринта да го видиш тоз вулкан дето ти е на сърцето. Ако ще ползваш автобусите - пак разгледай Йокохама (може следобеда на 1ви) и от Йокохама се метни на нощния автобус за Осака/Киото спестявайки си нощувката. И от Токио може да вземещ нощен автобус до Киото, ама Йокохама ти е по път, струва си.

 

Да те приютя, с най-велико удоволствие, и с винце хубаво ще те почерпя, но едно китайско семейство ви е изпреварило с месец и половина, извинявай.

За Киото - ако решиш да си основно там, с по едно отскачане до Нара и евентуално Осака - нямаш нужда от пас. Ако обаче се закучи работата с нощувките и си харесаш нещо в Осака или Нара, съветвам те да си вземеш двудневния Кинтецу пас (на цената на двупосочен билет Киото-Нара). Осака е още по-тегава откъм нощувки от Токио, но е по-голям град и по-вероятно е да се намери нещо на комуникативно място, отколкото Киото. Също в Нара има хубави предложения около Ямато сайдайджи гарата, която е кръстопътна за Кото-Осака-Нара (паса ползваш 2 дена за Киото, вечер като затварят храмовете скокваш на нощен живот в Осака, а последния ден като ти изтече паса отиваш до Нара, че ти е близко). И автобус до летището директен си хващаш от Ямато сайдайджи. ;)

И за Осака не сте прави, ама карай. Все се каня да питам Александър защо отиде до Нагоя, а не до Осака и все забравям... за мен това беше единствения странен избор в програмата :wacko:

 

Николай, екстра си ви е времето! Няма да се пУашиш от дъждовния сезон, не е никак страшен, ще видиш.

 

oli_mali чудесно време си избрал, но наистина, ще имаш трудности, избирай нощувките отрано. И понеже ще ходиш Нара-Коя сан мушни и едно Йошино посредата - там са най-великите сакури и точно тогава им е цъфтежа (в Киото е по-топло от Токио и втората седмица на април може и да са попреминали, някъде от 28ми март се отварят). Ако програмата ти беше Киото, Нара, Осака, Коя сан щеше да е на кантар за JR pass, но ако сложиш и Химеджи, то лепни и Окаяма и паса става препоръчителен. Тази година в Нара пуснаха едни автобуси до Йошино и Асука, безплатни, за да промотират региона. Спряха ги за зимния сезон и не знаят от догодина какво ще решат. Обещавам да информирам своевременно щом се изясни. И също, силно ти препоръчвам Хасе дера в префектура Нара.

 

Аз бях писала и в друга тема, но съм говорила лично със собственика на този гест хауз в Нара и ми е обещал да приема резервации по мейл за ранни дати - пишете, че е по препоръка на Марина. Той няма сезонни цени - целогодишно е на фиксирани, сам върти къщата със жена си, отзивите са добри за него в адвайзъра. Къщата не изглежда да е в центъра, но е по права линия на 15 минути от Кинтецу гарата и много близо до малка гара удобна за Коя сан. Цените му са 20 долара за легло в 4рна стая и 25-30 за самостоятелна стая. Старинна автентична къща, дава и колела под наем. По принцип приема резервации най-рано за след 3 месеца.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ч-шшшш, ало, кибиците...отаковахте ми темата....я малко се спрете срещи да си правите тук:).

Воайори ньедни.

Все пак първи ще ходя, ако искате инфо от извора, вървете в моята тематика, после ще ме питате, а аз дали ще ви отговоря, а...:)

Майтап, темата да върви. Поне до края на януари:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нито Осака, нито Нагоя беше в програмата, но когато тръгнахме от Каназава към Киото, трябваше да убием малко време и решихме да видим Нагоя. Малко хора ходят, а бяхме разглеждали предния ден japan-guide и така се оказа посетена. За Осака ми се струва, че за 2 часа из града е прекалено малко, та не си и помислих за нея.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.