Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

Самурайке, поздрав от Малмьо!:)

Вече имаме резервация в Токио, апартаментчето, което си дала е супер за нас!

Ще пием вино, може и саке, гарантирам:)

Така, ако няма д асме при теб, ще ти пратя един линк какво съм харесал за Киото, а ти ще предложиш нещо за Нара, та да пием и по саке:).

Аригато годзаймаща, така викаха в Шогун нашите преводачи, оттогава ми е и мерака за страната на изгряващото слънце...:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супер, радвам се!

В Нара ще ви водя да пием Нинджа бира :ph34r: , а сами ще си отидте до Харушика да тествате 6 вида сакета с мезета и да ви подарят чашката за сувенир - цена 4 долара ;)

Вадиш японски за напреднали, браво!

 

Александър, разбрах, така може ;) Осака е много маниашки град, в много отношения. Само такива тълпи от азиатци са в послдните години, че ще го съсипят! Идват на пазар - ама като ви казвам пазар, имайт предвид ПАЗАР! Телешко, плодове (аха, правилно прчетохте, ягоди и пъпеши за по 100 долара, Кобе бииф за по 150 за 100 грама, крем карамел - с кашони, сешоари, оризоварки). И снощи даваха по новините...луди!

 

Сега видях на ЗОРИ поста - къде четеш за промяна в пасовете - на страницата им няма нищо. За седмица са си.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аааа, колко ви завиждам, нинджи бири, сакета, истории, брутално :) Samuraike, не знам откъде и кога се появи във форума, но си уникална ! :) Sun4o , точно това си мислех, да не вземем да ти оспамим темата и видях, че си го споменал, ама няма да се сърдиш, аз вече съм голям фен на темата :) Засега не предвиждам да ходя в Япония, доста скъпи ми идват тия полети на сладурите от Peach, тази цена от 115 евро ти е еднопосочен нали ? Но определено когато ида в Япония, ще искам да остана поне няколко дни в Осака, и да се потопя в градската среда, всички тези храмове, градини и сакури са супер, но не бива да се прекалява с тях, иначе ще се пренаситите :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Samuraike, не знам откъде и кога се появи във форума, но си уникална ! :)

+1

Някои си я знаем Samuraika отдавна, затова аз лично съм изключително щастлива, че пише при нас! Благодаря и от сърце!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Я кажи за тези ягоди и пъпеши, за телешкото знам, но за тях не бях чувал..

На много хора им изглежда като екстремно ГМО, но всъщност е органик докарано до маниакални нива.

 

А Прасковките имат цени от по 30 долара за Осака-Сеул в една посока, за 20 кила багаж взимат по 12 долара на парче, ако искаш да избереш мясо, за някои форми на плащане още малко такси, но са си не лоша опция. От Япония навън всички билети са скъпи :(  вЕрвайте ми.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Трети път ще се пробвам да пусна едно и също мнение, баси нета, не знам какво става с тия връзки Швецки...:)

 

Сеул се оказа лесна плячка, хотели бол, цени добри, букнах засега един хотел, докато огледам другите.

На ред са Нара или Киото. До Осака ще си одим по чехли и пижама, нали ни е комшийски...

И понеже самурайка не ни ще в китното си местенце (датите са заети:)), ще трябва друг да ни приютява и изтрае.

Набелязал съм тези в Киото:

https://www.airbnb.com/rooms/6669078?checkin=02%2F01%2F2016&checkout=02%2F05%2F2016&guests=4&s=nu4gqDmR

И

https://www.airbnb.com/rooms/9697057?checkin=02%2F01%2F2016&checkout=02%2F05%2F2016&guests=4&s=nu4gqDmR

 

Ако някой "местен" знае нещо подходящо в Нара, да свирка:)

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Гледам другите местни се стесняват да отговорят, :)  та викам да се включа аз...

 

И двата са добри, слагам ти още един за цвят и действай смело. Първият дето си дал е близо до гарата, което ще ти е удобно, но предвид това, че няма да ловиш шинкансена всеки ден - не е чак толкова ключово (имат сума ти "правила" и са въз скъпички). Вторият е на много добра цена, тесничък, но някак уютен и с традиционен вид, мястото му е добро, но има само едно ревю. Не че е беля, но в тоя район има суперзасукани уличенца и може да се окажен труден за намиране, а не е весело всяка вечер да обикаляш сукаците и да се чудиш къде беше пущината. Този, дето аз ти го пускам е близо до Киомизу дера и макар да не е така близо до централната гара е много удобен като място - Киомизу, Гион, разходки край реката, Понточо - все там. А с Кейхан линията си стигаш и до Фушими Инари и по-нагоре до сребърния павилион. От Гион с автобус се стига до западно Киото и Златни храмове и прочее.

Според мен Киото е по-добрия вариант за теб и за други краткостоящи. Нара е по-скоро за по-дълъг престой и в сезон, когато Киото е скъпо и букнато до невъзможност и когато ще се обикаля и из места като Коя сан, ще има време за разходки и по-дълбоко потапяне в културата и традициите (в Нара има много уърк шопове и разни събития из парка със сърните и стария град, който е доста по-отворен бидейки занаятчийски а не елитарно-ексклузивен като Гион (който пък е много красив и мистериозен).

Погледнах за справка - в Нара няма почти нищо подходящо. Предполагам пак обичайните заподозрени (китайците), че те харесват Нара и за шопинг и за ядене (по-евтино е от Киото).

 

И за да не пУачкаш, че проправяш партината тази година и няма да си по черешово време, в началото на февруари цъфтят уме - японските сливи (баш зарзали), които са не по-малко красиви, даже те поставят основата на цветосъзерцанието докато сакурата ги подминава по популярност в последствие. Та в Киото има един храм, Китано Тенмангу, който има красива сливова градина, която ще е цъфнала във ваша чест. Входа е 700 йени, ако не ти се дават - ще има цъфнали сливи тук-там навсякъде по храмове и градини.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Уакаримас!

Ясно, точно и подробно. Тичкам да буквам - ще се спи в Киото, ще се яде и пие в Нара. Широко да му е на душата на човек:).

И сума ти места за обикаляне има...ма те много бе, аз само 2-3 дена ще ги чета, кога ще ги обикалям, не знам...:(

 

Още едно аригато:). Уникална си!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Уакаримас!

Ясно, точно и подробно. Тичкам да буквам - ще се спи в Киото, ще се яде и пие в Нара. Широко да му е на душата на човек :).

И сума ти места за обикаляне има...ма те много бе, аз само 2-3 дена ще ги чета, кога ще ги обикалям, не знам... :(

 

Още едно аригато :). Уникална си!

Ти  па, да не си на норма. :unsure: Каквото видиш, видиш. Кефиш се максимално и не си даваш зор. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Самурайке, на твоето да е!

Вече имам нощувките ти в Киото, остава само да преценя кое е по-добре за нас - JR Pass-a или еднопосочен билет от Токио до Киото и оттам триградския Pass?

Засега питам - колко време (АлександраКо) отнема от поръчка на JR Pass-a в сайта им до пристигането му в Пловдив, братче е центъра на планетата...?:)

И има ли други варианти за придвижване от Токио до Киото (без нощния бус, не го искам, не мога да спА в такива превози), имам предвид влакове, а не Булет-и, примерно по-евтини? И въобще заслужава ли си?

Билета Кинтецу какъв влак включва - Шинкансенски булет или някаква електричка бавна?

Връзка към мнение

Sun4o,

предполагам , че след малко Самурайка , като се включи , ще ти предложи да използваш прасковките :), които ти недолюбваш...не знам дали все още я има новогодишната промоция за януари -март - полета от Токио до Осака беше с таксите към 3 000  йени на човек, което е доста по евтино и  от така наречения бавен влак , който е с няколко прекачвания, мисля че 4 и кам 8-9 часа и предполагам доста неудобно с деца...

А и ако си вземеш петдневния kintetsy pass wide , който е 3800 йени за възрастни, и 1900 за деца от 6-11 , и безплатно за деца до 6 години, може и да ти излезе най -изгодно..., но за паса Самурайка ще то разясни подробно, че не можеше да се ползва до летището , а до Осака  и от там с автобус или друг влак, което малко усложнява нещата, но ти си прецени...

Това е естествено ако не се спреш на JR passa , който идва доста бързо - около седмица...

Редактирано от Tina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз избирах м/у влак автобус и евтиния влак беше вярно 8-9 часас няколко прекачвания та отпадна.

Бърз влак или всичо друго е компромис.

Прасковите с времето и разходите от / до летищата отпаднаха макар да ги знаех.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Самурайке, на твоето да е!

Вече имам нощувките ти в Киото, остава само да преценя кое е по-добре за нас - JR Pass-a или еднопосочен билет от Токио до Киото и оттам триградския Pass?

Засега питам - колко време (АлександраКо) отнема от поръчка на JR Pass-a в сайта им до пристигането му в Пловдив, братче е центъра на планетата...?:)

И има ли други варианти за придвижване от Токио до Киото (без нощния бус, не го искам, не мога да спА в такива превози), имам предвид влакове, а не Булет-и, примерно по-евтини? И въобще заслужава ли си?

Билета Кинтецу какъв влак включва - Шинкансенски булет или някаква електричка бавна?

Сънчо, заръчай си едни пасове, цената им се избива само с влака Токио - Киото. Шинкансените са перфектни, от Киото до всичко интересно стигаш с тях,на често са и не се губи време.На пръв поглед е скъпо, но се избива много бързо и е много удобно.Ние в началото си запазвахме и места, това също ти е безплатно , докато установихме,че си има определени вагони без запазени места и направо се мятахме.

По груби сметки/но бяхме 10 дни в Киото/изпътувахме няколко пъти повече пари, от цената, която платихме.

За времето на получаване на пасовете - по време на поръчването ти дават дата - при мен беше 7 или 8 дни.И точно на датата пристигнаха в къщи с Федекс.

Мисля, че имаш достатъчно време да си поръчаш.Отделно от това, дето е голяма благинка да не се редиш на опашки, да не смяташ кой билет ти е по - изгоден, сменяш влакове и гари както ти кефне.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен вариант пРъви е JRPass-a. Аз не съм от спестяващите на всяка цена, аз съм от преценящите всички варианти. Имам някакво такова качество, че ако не знам всичко и всички варианти, не се чувствам себе си.

Иначе дори съм от тия, дето на лустрото се излагат, кеф ми е да се глезя...:)

Понеже стана въпрос за децата, ами....не са много деца, баш тийнеджърски парчета са си, та в никоя възраст не влизаме за детски намаления и всЯки един разход го удрям по 4. Дет се вика, нищо, че съм на 30, ожених се на 12 :).

А сега смятайте и какво се получава, особено за китна страна като Япония, че и Корея за десерт...:)

Те ако бяха малки хич нямаше да ги уведомявам за пътешествието, ама понеже са вече във възраст свръхлюбопитна, като чуят Япония и ушите им стават като на Аватарчета.

Ама пък това са и хубавите моменти на живота, така че - да върви...:)

Поотплеснах се от темата, но май наистина ще поръчвам пасовете на Джей Ар от Далас.:)

Като се върна от Швеция, започвам разпитите за програмата, не се отпускайте

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Сънчо, пасовете идват от Париж, на мен ми дойдоха за 4-5 дни дори. Можеш да ги ползваш и в Токио, ние само с тях сме обикаляли там, освен веднъж -дваж, та още там ще ти се поизбие малко цената. Иначе,за влака до Киото май беше добреда имаш места но става бързо и лесно,освен това ще ги ползваш и на връщане за Нарита експрес/ако ти влиза в датите/, можеш и към Токио да ги ползваш за влака, та ... нему мисли. А ние чакаме и инфо за зимна разходка в Швеция.

Връзка към мнение

Люба, тихо..., че днес имаме и слънце, което не означава, че нямаме вятър и студ.

За Швеция, конкретно Малмьо, супер ме изненада, много ми харесва, а като се има предвид локацията му спрямо Копенхаген - супер е за 4-5 дена! Сега деня е малко къс, развиделява се около 8:15 а.ем. и се стъмва към 4 пи.ем.:). Което прави деня...бърз:)

Стига за Швеция, темата е за азиатското Скандинавие - откъм стандарт.

JR Pass-a доколкото знам, не важи за метрото, какво имаш предвид с "да ги ползваш в Токио"?

Връзка към мнение

Люба, тихо..., че днес имаме и слънце, което не означава, че нямаме вятър и студ.

За Швеция, конкретно Малмьо, супер ме изненада, много ми харесва, а като се има предвид локацията му спрямо Копенхаген - супер е за 4-5 дена! Сега деня е малко къс, развиделява се около 8:15 а.ем. и се стъмва към 4 пи.ем.:). Което прави деня...бърз:)

Стига за Швеция, темата е за азиатското Скандинавие - откъм стандарт.

JR Pass-a доколкото знам, не важи за метрото, какво имаш предвид с "да ги ползваш в Токио"?

За много години!!! Жив,здрав и късметен!

За Метрото не,но за много удобната и бърза зелена линия /има и оранжева, и жълта,които покриват и централно Токио/, http://www.japan-guide.com/e/e2370.html , важи. Личи си,че не си имал време да четеш, като затръгваш, всичко ще ти се изясни . Весело доизкарване из Скандинавието!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Люба, тихо..., че днес имаме и слънце, което не означава, че нямаме вятър и студ.

За Швеция, конкретно Малмьо, супер ме изненада, много ми харесва, а като се има предвид локацията му спрямо Копенхаген - супер е за 4-5 дена! Сега деня е малко къс, развиделява се около 8:15 а.ем. и се стъмва към 4 пи.ем.:). Което прави деня...бърз:)

Стига за Швеция, темата е за азиатското Скандинавие - откъм стандарт.

JR Pass-a доколкото знам, не важи за метрото, какво имаш предвид с "да ги ползваш в Токио"?

Има една кръгова линия, нарича се Яманоте, там пасовете също важат и можеш да отидеш във всеки квартал с нея.

Yamanote line - потърси в нета, че не мога да ти дам линкове от телефона.:(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе...къде е Бай Добри...?

Губят ми се в тая тема лиричните му отклонения...:)

Ти първо уточни сухата екзотика, после Бай Добри ще ти я оцвети поетично.:)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз в пътеводителя писах - първо решавате какво ще гледате, после с какво ще се придвижвате и тогава - къде ще спите (за да ви е удобно за съответния транспорт).

Тина - може да се придвижиш от летището с Кинтецу паса - само с петдневния. Аз му препоръчвам двудневния на Сънчо за двата му дни - един в Осака и един в Нара (двудневния включва и автобусите по ктъговата в Нара), а другите дни ще си разглежда Киото пеша и по Кейхан линията - с билетчета. За Токио - карта за метрото за 800 йени на ден или за метро и JR за 1500. 

За JR - това е държавната компания, паса важи за всичко оперирано от нея, в Токио има няколко жп линии, които са за градски транспорт, както се спомена кръговата те води до почти всичко без Одайба. От Нарита до апартамента, из Токио, до Нико, до Киото, до Осака, Нара и още када ли не може да се отиде с този пас. И до Химеджи, Окаяма и т.н. - като си с него колкото повече пътуваш толкова си по на далавера. Ако решиш да си с него е добре да се отиде до много места. Ако не смяташ, че ще обикаляте толкова - карай на карти за метро и регионални пасове. Ще ти се върже малко по-евтино от JR пас, но не много по-евтино( ако имаше отиване-въщане Токио-Киото щеше да ти е по-евтино с паса). Хубавото на този вид туризъм е, че си свободен да си пътуваш с лодка, автобус и т.н. а не да търсиш непременно JR линия. Кинтецу пасовете покриват експреси, бързи, бавни влакове - всичко на съответната компания. "Шинкансен" имат само държавните железници.

 

Бай Добри липсва много, много е сухо и скучно без него! :(

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Самурайке, ЧНГ! При теб дойде първа.

Та аз поизчетох това-онова в пътеводителя набързо вчера в самолеДа.

Добра си:). Мнооого си добра.

Сега да питам обаче - JR Pass-a, щото съм тъп - включва ли куршум-влаковете. Че едното чааве много си пада по бързите скорости и ще иска да се повози на такъв.

Със същия JR Pass да разбирам, че мога да обиколя това, което ме съветвате в Токио, без Одайба. Така ли е?

Друг въпрос - Кинтецу пас-а - само петдневния ли включва летището Кансай? Еднодневния -тц?

Щото аз ако взема седмични JR pass-ове, един ден ще ми куца, аз съм реално 8 дена в Япония (петък-петък), ще ги активирам сигурно още на кацане най-вероятно, предполагам, че е по-изгодно да ги активирам летището в Нарита и да пътувам Нарита-Апартамента в Токио, отколкото да ги активирам на другия ден сутринта, за да не се губи и време от деня ни в Токио.

Въобще кой е по-добрия вариант - да използвам Джей Ар за Нарита-Токио или за Киото-Кансай? Че единия изгаря при всички положения.

Бая те пообърках с въпроси май, дано си ме разбрала...:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.