Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

ОООО...Магеланци !...

Какво правите бе хора????...

сега си букнах няколко нощувки и какво да гледам" през последния един час - 55 души от Бълггария са си резервирали хотел в Токио ... незнам.... такава информация ми даде Booking...

знам, обаче, че колкото и да са, то 99,99% са магеланци....и Japan е превзет....

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

ОООО...Магеланци !...

Какво правите бе хора????...

сега си букнах няколко нощувки и какво да гледам" през последния един час - 55 души от Бълггария са си резервирали хотел в Токио ... незнам.... такава информация ми даде Booking...

знам, обаче, че колкото и да са, то 99,99% са магеланци....и Japan е превзет....

 

Booking нещо са им криви алгоритмите, не им обръщай внимание. Много сме, силни сме, ама не ЧАК толкова много :)

Връзка към мнение

Още на аватара те мернах, че снимка първа е от Япония... :)

За JR пас-а съм съгласен, но ние няма чак толкова да обикаляме поради липса на време...

Макар и така и не разбрах, този пас включва ли примерно директния влак Киото - Кансай, летището на Осака?

 

Не са ви чак толкова малко дните в Япония. Ние пристигнахме на 29 март по обяд и си тръгнахме на 7-ми април сутринта, т.е. реално в Япония сме били 8 дни, а обиколихме както казах Токио, Осака, Киото, Хирошима, Нара, Никко, Йокохама, ходихме до Одайба в Токио... Време има бол! Така или иначе пасът е точно за 7 дни, така че повече не ти и трябват, за да си заслужава. :) Възползвайте се бе хора.. Японците са странна нация! Дават по-големи привилегии на чужденците, отколкото на собствения си народ... Изключително добронамерен, гостоприемен и туристичеки ориентиран народ. :) Този пас за тях не се предлага - те си плащат за всяко пътуване! ;)

 

P.S. Включва всички влакове на компанията JR, с изключение на двата най-бързи - Nozomi и Mizuho. Всичко останало го покрива.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да де, ама JR pass-a, не е жаба, та да го разчекна. Аз съм 7 цяло и мъничко дена, така че едно от летищата гори. А и чак такъв маратон няма да правим. Нашите екскурзии са лежерно-кулинарно ориентирани. Еле па с децата всеки ден градове да сменяме, не става...

Виж за следващият път - може:). С включена Окинава, че там май най ми се ходи. Хем Япония, хем плаж...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Sun4o,давай си лежерно-кулинарната програма,че като чета страх ме хваща да започна с програмата.Пък после как ще се оправяме с шинкансени-минкансени,дано не ни мине половината пътешествие по лутане по гарите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Те и гарите са забележителни :) Тази в Осака ми стана като Орлов мост - по няколко пъти дневно.

Не им се шашкайте на гарите, освен надписите, всеки служител като види, че се зачудвате накъде да хванете помага с удоволствие за добре свършена работа (а това значи много).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Chandni, би ли написала, моля вашата програма по дни, за да почерпим от нея.

Даже предлагам, ако ѝ е възможно, да пусне нейна си тема, в която да разкаже за пътуването, да сложи програмата, а ако може и снимчици да има....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Sun4o,давай си лежерно-кулинарната програма,че като чета страх ме хваща да започна с програмата.Пък после как ще се оправяме с шинкансени-минкансени,дано не ни мине половината пътешествие по лутане по гарите.

Нормално е, като четеш непознати имена и да се шашкаш. И аз съм така. Ама като ги докарам до визия и локация с Гугленцето и всичко си идва по местата:)

И имай предвид, че никаква забележителност не би могла да ми отнеме от времето за кулинарните удоволствия, с риск да бъда анатемосан тук...:).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искам и аз в Япония :wub: Но първо ще трябва да купя кухня и да правя Ремонт ( обещал съм на жената) И моето време ще дойде, до тогава ще ви чета и ще си записвам в червения тефтер за пътешествия  :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искам и аз в Япония :wub: Но първо ще трябва да купя кухня и да правя Ремонт ( обещал съм на жената) И моето време ще дойде, до тогава ще ви чета и ще си записвам в червения тефтер за пътешествия  :)

Динко, доведи тази твоя жена на някоя сбирка, бе. Може да и променим приоритетите като види колко сме готини.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Sun4o,давай си лежерно-кулинарната програма,че като чета страх ме хваща да започна с програмата.Пък после как ще се оправяме с шинкансени-минкансени,дано не ни мине половината пътешествие по лутане по гарите.

 

Абсолютно подкрепям! И точно тук не вярвам някой да те анатемоса за това. Аз с всяко следващо пътуване (и всяко следващо дете) откривам прелестите на културния туризъм - да отидеш на някое интересно място и да попиваш бавно местния дух ( local spirit(s)) :P

 

Костов, кажи й на жена ти, че без да си разгледал мострите на кухни на Panasonic и Takara standard ремонт неможеш да правиш!

 

chandni много полезно, че и със снимки! Благодаря!

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абсолютно подкрепям! И точно тук не вярвам някой да те анатемоса за това. Аз с всяко следващо пътуване (и всяко следващо дете) откривам прелестите на културния туризъм - да отидеш на някое интересно място и да попиваш бавно местния дух ( local spirit(s)) :P

 

И аз съвсем нямам против да попивам бавно, но когато разполагам с не повече от 14 дни отпуск в това число и дните на полетите и в същото време искам да видя колкото се може повече, не ми се отдава бавното попиване :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Живот и здраве, отпуските няма да се увеличат, но разходите за пътуване ще станат по 3, после по 4, ще трябва да се триангулира между две работи и училище, между различни предпочитания и интереси, изобщо организирането на пътуването ще е приключение само по себе си и...ще почнеш да попиваш, постигнала нирвана. :) Още е рано, сега е време да видиш колкото се може повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

..........затова слушайте и попивайте от бате ви Сънчо. Той е гърмян заек в тия разходи...:)

 

Chandni, благодаря огромно! Програмата взе да се понамества много добре.

Само да си взема 2-3 дена отпуск, докато огледам всичко, което си посочила:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Програмата на chandni и прекрасните снимки, приложени от нея, отделих в нова тема: Япония през април!

Е ся...бива ли такива своеволия в темата ми прекрасна... :angry: ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кофти новини от Изтока...

Преди 5 години, при купени самолетни билети и букнати хотели, цунамито удари Фукушима и всичко пропадна...

Сега пък тоА цървул севернокорейски пак почна да дърпа дявола откъм опашката и взе да се поизнервя положението точно в двете ми планувани държавици...

Връзка към мнение

Suncho, какво е станало, че в последно време сме доста заети на работа, а вечер вкъщи с подготовката за следващата дестинация, че даже не сме включвали телевизор?

Връзка към мнение

Ами играл си е с една водородна бомба, правил опити човека, станало е и земетресение покрай нея и не щеш ли комшиите взели, та са се поуплашили и казват, че ще вземат крути мерки...мобилизиране на армии и т.н.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Както каза samuraika, не се шашкай :)

 

И ние доста се тревожехме какво ще стане с нашето пътуване до Япония, защото полетите ни бяха с Аерофлот, а купихме билетите малко след като започна драмата в Украйна и санкциите срещу Русия. В крайна сметка пътуването ни не беше повлияно по никакъв начин :) 

 

Планирайте спокойно и не се тревожете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами играл си е с една водородна бомба, правил опити човека, станало е и земетресение покрай нея и не щеш ли комшиите взели, та са се поуплашили и казват, че ще вземат крути мерки...мобилизиране на армии и т.н.

Нищо подобно не се е случило. Там всичко е за вътрешна консумация, ако имаше и следа истина първи китайците щяха да му дръпнат шалтера.

Казал Кимчо, че има водородна бомба, нещо рекло БУМ, но няма никакви доказателства в потвърждение на тезата за наличие на такава бомба. Той и до слънцето беше пратил космонавт, мдааам. :)

Никой нищо не мобилизира, обичайната реторика той каза-ние казахме-той каза...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

...Казал Кимчо, че има водородна бомба, нещо рекло БУМ, но няма никакви доказателства в потвърждение на тезата...

:lol: Това ми напомня за

КНДР смачка конкуренцията в овладяването на космоса, "изпращайки" първия космонавт до Слънцето.

 

"Новината" звучи смехотворно, но не и за севернокорейците. Те бяха информирани за постижението от националната телевизия, съобщиха редица световни онлайн издания.

 

"Радостни сме да съобщим за успешната мисия по изпращане човек на Слънцето. КНДР изпревари всички други страни! Хун Ил Гон е герой и заслужава да бъде посрещнат като такъв, когато се върне у дома по-късно тази вечер", обявил телевизионният говорител, цитиран от редица интернет сайтове.

 

Първият човек, летял до Слънцето и обратно, не е случаен, а момче "от сой" - племенник на лидера Ким Чен Ун. По думите на телевизионния говорител, 17-годишният космонавт не само кацнал на Слънцето, но и взел проби от него, които щял да покаже на чичо си.

 

За да се предпази от слънчевата топлина, Хун пътувал нощем, в специално конструирана ракета. Полетът му продължил 18 часа.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.