Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Това е едно от местата, за които е невъзможно сам да си организираш всичко.

Трябва да ползваш или кораб, най-вероятно от Ушуая или самолет, но не граждански или поне не bookable по 'стандартни' методи, пак някъде от там.

Моля, някой от малкото хора, стъпвали на ледения континент, да споделят малко съвети около организацията.

Ето един сайт за полети

http://www.aeroviasdap.cl/antartica_e.html - зарадваха ме с:

By the moment our prices in this tours are US$3,960.00 per person in Full day and US$4,960.00 in Overnight.

 

ето и за круизи, тук май цената е по-солена, но мисля, че съм намирал и за под 5000$

http://www.polarcruises.com/antarctica

 

и също 'стандартните' круизни компании имат подобни круизи за мнооого по-ниска цена, само така и не успях категорично да прочета дали слизат на континента, защото ако ще е само за гледане от палубата, не мисля, че си струва.

 

За сега тези пари са ми много над възможностите, особено умножени по 4:)

Дано някой да е открил по-поносими предложения.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

домосед и Ronne тук се надявам да дадат по едно рамо. Коментирахме го в една от статиите в блога, има кораби които разпродават каюти в последния момент с голяма отстъпка, Ronne спомена, че e ходила така, но трябва да имаш контакти с местните агенции в Ушуая. Няма гаранция, че ще се намери нещо, а и last minute самолетен билет от България до Аржентина може да е доста скъпо начинание. Положително по-евтино от плащане на пълна цена на круиза де :)

 

Трябва да се внимава и какъв круиз точно се взима, защото някои стигат едва до първите островчета и на практика не стигат до самата континентална част. Ето тази фирма е широко препоръчвана: http://www.quarkexpeditions.com/

Има туристически круизи, които вероятно са от тези, които не стигат навътре, има и кораби на експедиции, които приемат туристи на борда - при тях нещата са един вид по-натурални. 

 

Ето още една стабилна фирма, тези ако не се лъжа са единствените, които имат постоянна база на континента: http://www.adventure-network.com/

Връзка към мнение

Абе я иди в Патагония през зимата, почти същото е. Има ледници, има пингвини, няма хора...  :)

Иначе засядаш в Ушуая по време на круизите и стискаш палци да излезе нещо. Между другото, по време на криза е много по-лесно намирането на всякакви отстъпки, а сега не е такова време.

Връзка към мнение

домосед и Ronne тук се надявам да дадат по едно рамо. 

 

Нямам какво чак толкова да добавя.

Като качвах връх Винсон (2005), се ползваха услугите на http://www.adventure-network.com

С тях можеш да се свържеш директно или чрез друг оператор, ползващ техните услуги.

Те оперират базата в Пейтриът Хилс. Ако имаш интерес към Южния полюс, бяла пустиня, антарктически планини - само с тях. Ако обаче търсиш море и пингвини - имаш богат избор на лодки и компании. Аз си избрах http://www.antarctic.cl и нямам никави забележки. 

Връзка към мнение

Ако това е "веднъж в живота" пътуване, изчакай децата ти да станат на поне 13-14 години е моят съвет, за да им е интересно и да извлекат максималното от подобно преживяване.  В блога коментирахме намаленията "в последната минута" на място в Ушуая или по имейл/телефон.  Аз летя от Ню Йорк, което ме облагодателства откъм наличност на самолетни билети в последния момент с кеш покупка или мили/точки и откъм липса на часова разлика.

 

На моето плаване имахме за гост - лектор канадски астронавт летял в две мисии до международната космическа станция и участвал в няколко подводничаркси мисии на Акуариус близо до Florida Keys.  На борда бяха и около 15 канадски и австралийски лекари - специалисти по спешна и екстремна спортна медицина, които водиха беседи в свободното от друго занимания време.  Астронавтът беше там и в качеството си на невро-хирург като паралелно изнасяше лекции и на колегите си медици - участници в конференцията.  Обстановката беше съвсем неформална и всеки беше добре дошъл да слуша.  Един от екипажа, вече много възрастен, пък беше един от основателите на австралийската антарктическа програма през 60-те и участник в първите експедиции и създаването на първите научни бази.  Бях в луд възторг предвид интереса си към космическа авиация, естествени науки, подводничарство.  Това са хората, беседите, неформалните разговори, които правят едно такова преживяване "веднъж в живота" и на които не може да се постави цена. 

 

Като се има предвид, че тези същите лекари светкавично ми диагностицираха и коригираха пателарната дислокация, която след 20 години безгрижие реши да се прояви точно на Антарктида и по този начин ми спестиха евакуация, седмици загубено работно време и физиотерапия, може да се каже, че екскурзията ми излезе съвсем без пари. :lol:

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

На моето плаване имахме за гост - лектор канадски астронавт летял в две мисии до международната космическа станция и участвал в няколко подводничаркси мисии на Акуариус близо до Florida Keys...

 

...който е на път да стане и рок-звезда, а в жива легенда се е превърнал отдавна:

 

http://magelanci.com/topic/182-забавно-видео/?p=8634

 

Предполагам, че за този момък говориш. Сега ако знаеш колко завист ще отнесеш... :)

Връзка към мнение

Не е Chris Hadfield. Поиграх си да видя дали може да се познае кой е астронавтът по описанието, което съм дала.  Може.  Десет канадски астронавта има, някои летели на 3,2,1 или без нито една мисия.  Четирима са летели на две мисии - Chris Hadfield (военен летец), Steve MacLean (физик), Dave Williams (лекар), Julie Payette (инженерка).  За Dave Williams говорех - както се вижда, само той е лекар от изброените.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Dafydd_Williams

 

Иначе видеото е много добро.  Dave Williams също бил свирил на китара на МКС, Julie Payette пък била пианистка.  

 

Аз пък бях цигуларка повече от 15 години по времето, когато се занимавах и с наука.  Не че мога да се класирам в същата категория като тях, но че има връзка между математически/аналитични и музикални способности отдавна съм го открила.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Не е много, но на Антарктида ще е по-добре...  :)  като стигна дотам.

Снощи с Ники как ми бяхте седнали от двете страни, направо чудно. Сега си имам нова информация за асимилиране. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, следващият път на Антарктида :)

Или някъде, където има Blue Whale!

Това по-горе е Sperm Whale.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, следващият път на Антарктида :)

 

Кога тръгваме? :lol:  Антарктида ми е от отдавна мечтаните дестинации, заедно с Гренландия :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кога тръгваме? :lol:  Антарктида ми е от отдавна мечтаните дестинации, заедно с Гренландия :)

Като изскочи евтин полет до Буенос Айрес.

Връзка към мнение

Кога тръгваме? :lol:  Антарктида ми е от отдавна мечтаните дестинации, заедно с Гренландия :)

Ами когато ми оферират нещо с една нула по-малко и тръгваме :)

това е от aeroviasdap.cl

 

Dear Teodor, 

 

By the moment our prices in this tours are US$3,960.00 per person in Full day and US$4,960.00 in Overnight.

 

Best Regards

 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ами когато ми оферират нещо с една нула по-малко и тръгваме :)

това е от aeroviasdap.cl

 

Dear Teodor, 

 

By the moment our prices in this tours are US$3,960.00 per person in Full day and US$4,960.00 in Overnight.

 

Best Regards

 

 

 

Ама ХИЧ не си поплюват с цените... Подсмрък  <_<

 

Ако изпадне някоя оферта обаче се мятаме с 200, нали  B)

Връзка към мнение

Антарктида най евтино на ден излиза с круиз (не всеки от дните е в Антарктида де). Някои минават отвъд полярния кръг и по-достъпните ми се върти из главата да са около 10,000 долара за седмица на човек за най-ниска категория каюта (бившите съветски изследователски кораби). @Ronne от форума е ходила на такъв, може да я разпитате.

 

@Домосед има най якият опит в Антарктика, но не съм сигурен кой би бил в подобна физическа и психическа форма, а и цената е круиза Х4 или Х5.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

@Домосед има най якият опит в Антарктика, но не съм сигурен кой би бил в подобна физическа и психическа форма, а и цената е круиза Х4 или Х5.

 

Е, аз съм обикалял и с корабче, без да се натоварвам сериозно физически или психически.

С това:

http://www.exodus.co.uk/polar-expeditions/polar-fleet/antarctic-dream

Тогава (декември 2009) го държеше друга компания.

Връзка към мнение

Това по-горе е Sperm Whale.

 

Това по-горе е кашалот. Признавам, че и аз мързеливо ползвам английски думи за щяло и не щяло, но кашалота на чужда вяра не си го давам. Любимец ми е от детските книжки,

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 в свинска мас! ;)

 

Не позна! Зехтин трябва.

Тия двамата, за да стигнат пеша от брега на Антарктида до Южния полюс, се бяха угоявали цяла година със зехтин, за да натрупат достатъчно резервна плът, а и шейната им беше натоварена предимно със зехтин за изпът. Свърши добра работа. Успяха!

 

http://www.southafrica.info/about/people/southpole.htm#.UwJ3K_mSySo

 

Алекс го познавам лично. Той ми пусна мухата за качване на връх Винсон на времето. И ми посвети книгата си със сводки от изкачванията му на 7-те първенци. Дорбе, че я прочетох чак след експедицията. Щеше да ме откаже  :huh:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не позна! Зехтин трябва.

Тия двамата, за да стигнат пеша от брега на Антарктида до Южния полюс, се бяха угоявали цяла година със зехтин, за да натрупат достатъчно резервна плът, а и шейната им беше натоварена предимно със зехтин за изпът. Свърши добра работа. Успяха!

 

http://www.southafrica.info/about/people/southpole.htm#.UwJ3K_mSySo

 

Алекс го познавам лично. Той ми пусна мухата за качване на връх Винсон на времето. И ми посвети книгата си със сводки от изкачванията му на 7-те първенци. Дорбе, че я прочетох чак след експедицията. Щеше да ме откаже  :huh:

Виж сега, на тема "пътешествия" с теб няма да споря, но в битката "свинска мас Vs зехтин" вторият губи пo точки, особено за такива климатични пояси.     

Връзка към мнение

И аз предпочитам зехтина, но подозирам доста трябва да изям, за да натрупам резерв... и май ще ми отиде спестяването.  :)

За тези круизи да питам, нощува ли се на брега или само на кораба. Щото аз искам да съм на брега. Преди 3 г. като бях в Ушуая сериозно проверявах инфото и имаше вариант да се спи в украинската база, но не помня подробности и как бяха вързани нещата с транспорта.

Връзка към мнение

Круизи има и в пъти по-евтини, но дори слизането на земята не успях да проверя дали е 100%, така че ако е само за гледане може и под 1000$. И то ако се слиза е на някой от островите до брега на Антарктида, а не на самият континент.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Страшно съм навит и аз ...гледах едно филмче по NEWS 7, круиз от ушуая през south georgia ,фиорд драгалски много ме впечетли,и с 1 нощувка на антрактида на палатки, с канута из айзбергите беше жестоко  .....с един руски доста луксозен иследователски кораб мисля че се казва академик ЙОФФЕ ,тогава още го гледах, но ценичките им хич не лъжат около 10000$ за 12 дни мисля ,че беше ...определно търсим нещо по евтинко ,ако някой открие пишете ме и  мен :)  с най голям кеф ще дойда....да пробвам едно голямо уиски с лед от антрактида ........ ихааааааа:) ама как го искам само ........ебаси полюсите ме привличат 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Точни цени... Когато видях цена 17,000 долара за Антарктида, се втресох. Цена на National Geographic. 

Какви са тези цени? :blink: И защо точно NG гледаш?

 

За Антарктида - разбирам, там е съвсем друга бира и бих ги дала парите, ако ги имам, 

И да ги имаш, защо би ги дала? Като може да се направи за около 4 пъти по-евтино. Както впрочем, е с всяка дестинация, освен няколко по света като Бутан, Галапагос и още 2-3, където има твърда тарифа на ден/на човек без възможност за пазарене и сваляне на регулирана от правителства/министерства цени. Но не и за пътуване до Антарктида :)

Най-лесното, и без никакви усилия, е просто да отидеш до Ушуая, и да се метнеш на първия антарктически круиз за 8-10 000$. На уличните стълбове, фасади на сгради, магазини и тур. агенции е пълно с такива обяви. Никакъв проблем, и далеч под 17 000 $. Дори с пътя от Европа до Аржентина и Ушуая.

 

Втората стъпка, водеща до понижаване с 1/3 от масовата цена:

Вече на място в Ушуая обикаляш всички агенции, хотели и хостели (не са никак малко на брой, въпреки малкия размер на градчето). И търсиш last minute оферти. Обикновено цените са около 5-6 000$ (цени към 2014-2015 г.)

 

И третата стъпка, за която обаче е нужно малко повече време и търпение. И местен човек, най-добре охрана или изпълняващ някаква длъжност на пристанището (може и собственик на тур. агенция, стига да попаднеш на правилния човек). За този начин ми каза един англичанин като бях там. Никак не е трудно. Местните хора са изключително дружелюбни, и с радост предлагат помощ за каквото и да е, дори и без да ги молите изрично. Радват се на всеки, който се е вдигнал да отиде специално до техния град "На края на света", както е известно това място. Тънкостта е да се стои на място в Ушуая на stand by, и изчака, докато се появи не круизен кораб, а изследователски. Най-често с професори и учени от някой богат западен/щатски университет. Плюсовете са, че предлагат свободни места срещу сравнително скромните 3000-3500$. И по-важното, според мен, че по време на пътуването - обикновено между 10 и 14 дена на посока, ви ограмотяват с всякакви познания за фауната в южните морета, и всевъзможни подробности за ледения континент. Минусите са, че на сезон има по 1-2 такива кораба, рядко 3 и повече. Местата са ограничени, обикновено до 3-4 външни човека, извън експедицията. И времето, което е нужно да се чака в Ушуая, докато се появи корабчето.

 

Детайли има добре описани тук (цените не са съвсем актуални в момента), и тук

 

Тези добри хорица също могат да бъдат полезни с практични съвети.

 

* Получи се офтопик за темата. Май ще е по-добре модераторите да отделят частта за пътуване до Антарктида в отделна тема.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Връщам се на темата Антрактида, съвсем случайно ми попадна билет на  KLM Букурещ Ушуая Букурещ 20.01.2016 - 07.02.2016 според мен на доста добра цена 815 евро :) :) :)  ако някой има по добри предложения или  други наблюдения  да сподели :) но пък  основния въпрос все още виси , цената на круиза ,а пък и трябва  да се вместиш в тия 17 дни на прилична цена, ще е добро попадение, Принципно съм страшно навит , но ми е нужна още информация .  

 
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.