Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

 

Връщам се на темата Антрактида, съвсем случайно ми попадна билет на  KLM Букурещ Ушуая Букурещ 20.01.2016 - 07.02.2016 според мен на доста добра цена 815 евро :) :) :)  ако някой има по добри предложения или  други наблюдения  да сподели :) но пък  основния въпрос все още виси , цената на круиза ,а пък и трябва  да се вместиш в тия 17 дни на прилична цена, ще е добро попадение, Принципно съм страшно навит , но ми е нужна още информация .  

 

Ще следя с интерес, това ми е голяма мечта ;)

Връзка към мнение

Абе струва ми се че да уцелиш такава цена на полета да съвпадне като дати с ниска цена на круиза ще е огромен късмет, като печалба от тотото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

За вдъхновение : приключения във фризера

Това е блога на една българка, която е посетила Антарктида.

...и освен това пише мноооого добре :) :) :).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хвърли поглед и на другия ѝ блог за австралия.

 

О, да - отдавна я следя и харесвам, чела съм и двете ѝ книги - "На изток - в рая" (за Нова Зеландия) и "На запад от рая" ( за Австралия - включва доста от текстовете от блога).  Препоръчвам!  :) :) :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е блога на една българка, която е посетила Антарктида.

 

Абе май още не е ходила, а предстои ;).  Още си събира багажа :).

Връзка към мнение

Мерси, че споделихте. Изглежда интересно. Датите на постовете са в странен формат, не видях коя година е писано, с четенето стигнах до последния пост, май наистина тепърва предстои пътуването до Антарктида.

Връзка към мнение

Мерси, че споделихте. Изглежда интересно. Датите на постовете са в странен формат, не видях коя година е писано, с четенето стигнах до последния пост, май наистина тепърва предстои пътуването до Антарктида.

Последният пост е от оня ден. В URL-а има дата като хората.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
Георги Матеев

 

Звучи интересно, но силно бих се изненадал, ако билетите са под $2500-$3000.

 

Иначе аз по препоръка на Петко се насочих към тази компания и си букнах антарктическия круиз от тях: http://www.antarpply.com

 

На отделни дати предлагат цена от $5200 на човек, като за разлика от предни години няма допълнителна такса гориво.

 

Това е най-изгодната цена на пазара въобще, или поне аз не съм мяркал по-ниска.

 

Подчертавам, че при тези круизи няколко пъти се стъпва на самия континент.

 

А седенето и дебненето в Ушуая на ласт минит круиз по мое мнение не е много рентабилно, тъй като 1) няма никаква гаранция, че ще се появи нещо изгодно; 2) хотелите там са доста скъпички и по-дълъг престой ще излезне златен; 3) това предполага купуването на значително по-скъп самолетен билет с отворена дата на връщане.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

и аз гледам точно тази фирма, за 2017/2018 тарифите са около 5'800 usd за Classic Antarctica, към това съм се насочил

 

интересното свързано с евентуални полети е: "Πлaнът пpeдвиждa пoceтитeлитe дa пpeĸapвaт мeждy 4 и 7 дни в Aнтapĸтиĸa и дa имaт eжeднeвнa пpoгpaмa зa oбиĸoлĸи."; като цена не мога да гадая, ама и там едва ли ще падне под 5-6 хиляди долара; обаче не знам дали си струва да се прежали пътуването из морето...

Връзка към мнение
Георги Матеев

и аз гледам точно тази фирма, за 2017/2018 тарифите са около 5'800 usd за Classic Antarctica, към това съм се насочил

 

интересното свързано с евентуални полети е: "Πлaнът пpeдвиждa пoceтитeлитe дa пpeĸapвaт мeждy 4 и 7 дни в Aнтapĸтиĸa и дa имaт eжeднeвнa пpoгpaмa зa oбиĸoлĸи."; като цена не мога да гадая, ама и там едва ли ще падне под 5-6 хиляди долара; обаче не знам дали си струва да се прежали пътуването из морето...

 

Аз точно Classic Antarctica взех за $5200, интересно защо за следващия сезон са вдигнали цената с още $600, като горивото не е поскъпвало.

 

Колкото и да обожавам летенето със самолет в конкретния случай пътуването по вода е поне половината от кефа на този круиз и не бих искал да го пропусна по никакъв начин. Да, със самолет ще се спести доста време, но няма да се види нищо по пътя.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Звучи интересно, но силно бих се изненадал, ако билетите са под $2500-$3000.

 

Иначе аз по препоръка на Петко се насочих към тази компания и си букнах антарктическия круиз от тях: http://www.antarpply.com

 

На отделни дати предлагат цена от $5200 на човек, като за разлика от предни години няма допълнителна такса гориво.

 

Това е най-изгодната цена на пазара въобще, или поне аз не съм мяркал по-ниска.

 

Подчертавам, че при тези круизи няколко пъти се стъпва на самия континент.

 

А седенето и дебненето в Ушуая на ласт минит круиз по мое мнение не е много рентабилно, тъй като 1) няма никаква гаранция, че ще се появи нещо изгодно; 2) хотелите там са доста скъпички и по-дълъг престой ще излезне златен; 3) това предполага купуването на значително по-скъп самолетен билет с отворена дата на връщане.

 

Защо смяташ, че седенето в Ушуая е единствената опция? Ако някъде пускат онлайн ласт минит офертите за круизите, може да букнеш круиза и да си вземеш в последната минута самолетен билет до Ушуая. Опитах се за утре да погледна опциите и от Лондон до Буенос Айрес намерих билет за 1300 евро за отиване и връщане. Вероятно за 1500-1600 евро може да се намери опция до Ушуая. Ако спестиш 2000-2500 евро от круиза, не виждам проблем да си купиш дори толкова скъп билет за самолет.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Защо смяташ, че седенето в Ушуая е единствената опция? Ако някъде пускат онлайн ласт минит офертите за круизите, може да букнеш круиза и да си вземеш в последната минута самолетен билет до Ушуая. Опитах се за утре да погледна опциите и от Лондон до Буенос Айрес намерих билет за 1300 евро за отиване и връщане. Вероятно за 1500-1600 евро може да се намери опция до Ушуая. Ако спестиш 2000-2500 евро от круиза, не виждам проблем да си купиш дори толкова скъп билет за самолет.

 

В последната година-две хич (да не кажа никак) не изобилства от ласт минит оферти за антарктически круизи, а те уверявам, че следях доста внимателно.

 

Спестяването, ако въобще се получи, би било в рамките на максимум 1500 евро - със сигурност не повече.

 

Ласт минит билет София-Ушуая-София гравитира около 1800-2000 евро, което в голяма степен обезсмисля нещата.

 

Честно казано не виждам особен смисъл от това упражнение. Евентуалното спестяване би било пренебрежимо малко, а усилията и нервите - доста. И отгоре на всичко няма никаква гаранция, че ще се получи.

Може би е прекалено рано и затова в момента цените са по-високи за следващия сезон ?

 

Не вярвам това да е причината. Аз букнах моя круиз 1 година преди датата на тръгване и цената си беше $5200 - колкото е и сега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

по-вероятно причината за разликата в цената е в дните - 2016/2017г. е 9 нощи/10 дни, а за 2017/2018г. е 10 нощи/11 дни; най-евтино е май през м. март, сигурно тогава почва да застудява :)

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

А следили ли сте цените на експедициите на учените? Спомням си, че чрез тях можеше да се намери ласт минит нещо по-евтино. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А следили ли сте цените на експедициите на учените? Спомням си, че чрез тях можеше да се намери ласт минит нещо по-евтино. 

 

Между 3000-3500$ и 4500$, по спомен аз като бях в Ушуая. Гледах ги на обяви, разлепени по хостелите, магазините на популярните марки за туристическа екипировка, които са от двете страни на главната улица, агенции за автобусни билети, и около пристанището. Съжалявам, че не снимах една-две за спомен :)

 

Ето един блог, където ако се абонираш, ти пращат на мейла актуална информация със свободните места на всички круизи за сезона. Не съм го пробвал, и не гарантирам, че информацията е коректна, но нищо не се губи ако се пробва :)

http://wanderingtrader.com/travel-blog/how-to-find-a-cheap-last-minute-cruise-to-antarctica/

 

А тук има списък на всички кораби, с цени, условия, характеристики, дати

http://freestyleadventuretravel.com/ships/

 

Предполагам, че ако се намерят контактите на отделните експедиции, може да се комуникира и директно с тях.

 

 

------

Спането в Ушуая не е задължително да е скъпо. Но това зависи от индивидуалните критерии на всеки. А ако изобщо се наложи да се чака по-дълго (което е малко вероятно), времето в Патагония има в изобилие с какво да се уплътни ;)

 

и малко веселба за сметка на пингвините

"Може ли пингвините да прескочат опънато въже?"

Отговорът е "Не!" Но пак намират начин да го преодолеят.

Предпоследния чак се учуди, като само той не падна  :derisive:

Много странни, и забавни животинки : )

Редактирано от wilks
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Да кажа и моят опит от преди 6 месеца - в Ушуая наистина стоят разлепени ласт минет оферти, но обикновено те са за по-скъпите каюти и кораби. Не видях по-добра оферта от тази, която аз ползвах, резервирана 1 година преди пътуването (същото което Георги е избрал). Като поразпитах ми казаха, че тези оферти са били наистина изгодни преди 5-6 години. 

Ако някой предпочете да стои в Ушуая 1-2 месеца докато изкочи нещо, ще трябва да го разочаровам, че градът хич не е от евтините, може би точно защото е накрая на света. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ако някой има свободно време и пари може да се възползва от намаление на VacantionToGo:

post-1326-0-96269200-1471104597_thumb.png

Не знам дали се вижда добре,но се касае за 22-дневен круиз от Сантяго,Чили,чилийските фиорди,Ушуая,Антарктида,Фолкленските острови до Буенос Айрес.Тръгване на 15.12./пише 2017,но мисля,че е грешка,защото е в Last minute/.Кораб Holland America's Zaandam.Цена за вътрешна каюта 3999USD,намалена от 8519USD.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Тръгване на 15.12./пише 2017,но мисля,че е грешка,защото е в Last minute/.

За 2017 си е, доколкото 15 декември догодина е петък, както пише в офертата. Тази 15-ти се пада в четвъртък. Освен ако нещо не са сбъркали самите те, това означава че има повече от година време до отплаването :)

Връзка към мнение

Имай предвид, че това е кораб, който вози 1400 пасажери. На кораба, с който аз бях - mv Ushuaia, имаше 88. Тъй като на Антарктида има конвенция да не слизат повече от 100 човека едновременно на брега, или няма да се слиза изобщо, или ще се заплаща допълнително за много ограничено време. 

Редактирано от petko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.