Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако някой има свободно време и пари може да се възползва от намаление на VacantionToGo:

attachicon.gifimage.png

Не знам дали се вижда добре,но се касае за 22-дневен круиз от Сантяго,Чили,чилийските фиорди,Ушуая,Антарктида,Фолкленските острови до Буенос Айрес.Тръгване на 15.12./пише 2017,но мисля,че е грешка,защото е в Last minute/.Кораб Holland America's Zaandam.Цена за вътрешна каюта 3999USD,намалена от 8519USD.

 

Готина е офертата. Аз го гледах този маршрут преди няколко месеца. По моите схващания е прекрасен (Руми беше правила такова нещо).

Обаче Антарктида-та им не си струва, според мен. Ще се обоснова.

 

22-та дни добре, цената също, особено за "ocean view" каюта.

Пълния график изглежда така:

http://www.hollandamerica.com/find-cruise-vacation/CruiseDetails.action?webItineraryIdForAudit=S6N21H&fromSearchVacation=false&destListBackToSpecialOffers=SN&voyageCode=X696

 

Отсечката за Антарктида е от

29 - 31 е плаването през Дрейк.

Следват The Palmer Archipelago, The Danco Coast, The Antarctic Sound, които са отбелязани с CO и RT, сиреч Cruising Only и Route Subject to Weather/Ice.

Няма слизане на брега, то няма и как MS Zandaam е за над 1400 пътника, отделно са 600 човека екипаж. Технически би било трудно организирането.

Редактирано от cck
Писали сме с petko едновременно
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 години по-късно ...

И аз гледам от едно известно време как да достигна до Антарктида, но за сам човек (жена ми не иска и не иска) е трудничко. 

Изкушавам се да се метна на някой круиз като този например: Antarktis Kreuzfahrt mit der Norwegian Star der Reederei Norwegian Cruise Line ab dem Hafen Buenos Aires (Argentinien) bis Buenos Aires (Argentinien) - Reisenummer 80355 (e-hoi.de)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Pantelej Putnik каза:

И аз гледам от едно известно време как да достигна до Антарктида, но за сам човек (жена ми не иска и не иска) е трудничко. 

Изкушавам се да се метна на някой круиз като този например: Antarktis Kreuzfahrt mit der Norwegian Star der Reederei Norwegian Cruise Line ab dem Hafen Buenos Aires (Argentinien) bis Buenos Aires (Argentinien) - Reisenummer 80355 (e-hoi.de)

 

Да, това си е варианта, ако човек не е милионер:) 

Жалко, че не слизат на сушата. Ако имаха някакъв вариант за слизане срещу допълнително заплащане, щеше да е идеално като цена-качество, обаче доколкото знам, няма такава опция поради многото ограничения за достъп до Антарктида.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Oshko каза:

Жалко, че не слизат на сушата. Ако имаха някакъв вариант за слизане срещу допълнително заплащане, щеше да е идеално като цена-качество, обаче доколкото знам, няма такава опция поради многото ограничения за достъп до Антарктида.

Абсолютно си прав! За жалост подобна опция би било идеално решение. 

При огромната разлика в цените обаче, аз все повече се чудя дали на всяка цена искам да СТЪПЯ на земята. Има круизи, който доста обикалят около полуострова и ще се видят доста неща. "Стъпването" е нещо, което явно прави разликата и ми се струва, че тук се играе и малко със суетата на хората. Ако 2-3 дни се въртя около Полуострова, то това лично на мен би ми било достатъчно. Ще видя и този континент. Ако разликата да стъпя на брега е 4000-5000 евро, то е по-вероятно да направя подобен круиз, като този, който постнах по-горе. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

тъкмо се възхитих колко е евтино и сега "не слиза на сушата"

поне с лодка около айсбергите обикаля ли се?

Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

тъкмо се възхитих колко е евтино и сега "не слиза на сушата"

поне с лодка около айсбергите обикаля ли се?

По принцип е изгоден круиза. Цените за тази дестинация падат от години или поне откакто аз следя (4-5 години).

От друга страна "стъпването" за какво би било, ако няма да направиш някакъв трип навътре, което аз например не възнамерявам да правя. Какво ще търся в ледовете. Сякаш по-важно би ми било да видя цялата тази ледена картина, да преминавам покрай глетчери и айсберги, да видя пингвините и други животни, да преживея преминаването през протока на Дрейк, да плавам на Ма.ната си на света.  

Връзка към мнение

по-скоро имам предвид да се обикаля с лодка около айсбергите например, големия кораб предполагам стои доста надалече

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

тъкмо се възхитих колко е евтино и сега "не слиза на сушата"

поне с лодка около айсбергите обикаля ли се?

Не може за големи круизни кораби (над 500 човека).

Правилото е един кораб на ден и 100 човека на брега.

https://documents.ats.aq/recatt/att483_e.pdf

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, което се вижда от кораба, няма много общо с това, което се вижда като слезеш на континента или островите. От каютата на кораба не можеш да се разходиш покрай пингвините, или да седнеш и те да се разхождат покрай теб и т.н. 🙂 С добро предварително планиране, може да се намери 9-10 дневен круиз за около поносимите 5'000 долара, които реално са 4-5 дни на Антарктида, с няколко слизания на брега. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 минути , logist13 каза:

Това, което се вижда от кораба, няма много общо с това, което се вижда като слезеш на континента или островите. От каютата на кораба не можеш да се разходиш покрай пингвините, или да седнеш и те да се разхождат покрай теб и т.н. 🙂 С добро предварително планиране, може да се намери 9-10 дневен круиз за около поносимите 5'000 долара, които реално са 4-5 дни на Антарктида, с няколко слизания на брега. 

Разбира се, че има разлика и никой не отрича това. Аз лично не държа да се разхождам сред пингвини или да правя дълги преходи навътре. 

Понеже виждам, че си бил там, би ли споделил какво точно се прави като слезеш на земята там. 

Отделно от тези 5000 долара, за който говориш, трябва да се вземат билети и до Ушуая, хотел и т.н., което ще докара сметката заедно с полета до Европа вероятно към 7000 - 7500 долара. А това е сериозен бюджет, за да се разходя сред пингвини. Поне за мен. В тази връзка един круиз от Буенос Айрес си остава вариант. 

Връзка към мнение

Ето опция със "стъпване" - EPIC POLAR 

Интересно ми е цената за тройна стая само при трима резервиращи ли е, или можеш да резервираш сам и ще пътуваш с други двама непознати. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Ето опция със "стъпване" - EPIC POLAR 

Интересно ми е цената за тройна стая само при трима резервиращи ли е, или можеш да резервираш сам и ще пътуваш с други двама непознати. 

По-смислена опция за същите пари е тази:

Classic Antarctica | Antarpply Expeditions - Explore Antarctica on board the Ushuaia

 

Стои се повече време и се влиза по-навътре в Антактида, ако времето е наред се слиза на континента, на антарктическия полуостров. Иначе си правиш резервация и си плащаш за тройна стая. После или ще бъдеш с непознати в такава, или ако имаш късмет може и да те ъпгрейднат безплатно 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето засега най-изгодното предложение, което съм намерил - Antarctica Classic in Antarctica, Antarctica - G Adventures

Има ли мераклии? 🙂 

Цените на сайта, който препоръчват @Георги Матеев и @logist13 са сходни. При повече време ще сравня и детайлите между различните предложения. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак ще се потретя, може би - на място в Ушуая, в средата на декември съм виждал разлепени по хостели, хотели и магазини обяви за "last minute"  предложения по US$3500 за различни местни и международни експедиции. Което е свързано със своите особености, като например че няма гаранция, че точно когато сте там, ще има пак такива обяви. Което от своя страна означава, че може да се наложи по-дълъг престой в Ушуая, респективно по-дълга отпуска. Вероятно условията няма да са като на туристически круизен кораб. И като се тегли чертата на финала, тотала може да се окаже пак толкова, но тук роля играе и психологическият момент, че не се изсипват толкова пари на куп.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Моите 5 стотинки по темата. Както се досещате навремето и на мен ми минаваха същите мисли - гледах много по-евтините круизи с големи кораби и се изкушавах да спестя една торба пари, но... Голямото НО е, че физическото стъпване на континента беше едно от най-важните неща за мен - според моите разбирания без него въобще дори нямаше да броя, че съм бил на седмия континент.

 

След като прежалих немалката сума пари, впоследствие не съжалявах за нито една стотинка. Бях на много малък изследователски кораб (имаше едва 90-ина пътника, при това нито един случаен, което със сигурност няма да е така на големите круизи) и атмосферата беше невероятна. Поради малкия брой пътници екипажът успяваше да обърне персонално внимание на всеки, а това, повярвайте ми, имаше значение. Спах в тройна каюта с един южноафриканец и един австралиец, с които станахме първи приятели и поддържаме близък контакт и до днес, отделно от тази експедиция (защото това определено не е просто туристически круиз) направих още 3-4 много ценни приятелства.

 

Видяхме изключително много неща, които са абсолютно немислими с големите круизни кораби. Слизахме на няколко острова и на континента, а досегът с пингвините беше най-малката тръпка. Ходихме на гости на украинската изследователска станция, където изкарахме половин ден и местните учени ни разведоха и разказваха много интересни неща. Още си пазя в един от паспортите сувенирния печат от там. Ходихме също и в аржентинската станция, правихме скок в ледената вода и какво ли още не. Въобще, определено уау преживяване отвсякъде, което винаги ще помня.

 

Ако много държите да отбиете номера само за да кажете, че сте били в Антарктида - ок, вземете от големите круизи. Но моето мнение е, че си заслужава да се поспести година-две и да се получи пълния експириънс. Разликата е колосална и да, заслужава си.

 

Между другото обмислям в обзоримо бъдеще повторно посещение на Антарктида, но този път със самолет.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

Между другото обмислям в обзоримо бъдеще повторно посещение на Антарктида, но този път със самолет.

Имаш предвид полет до остров Кинг Джордж и оттам експедиция, така ли? 

преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Ако много държите да отбиете номера само за да кажете, че сте били в Антарктида

Тук не мога напълно да се съглася с теб. Един круиз никога не е отбиване на номер, а си е своеобразен експириънс. Може и да не се стъпва на земята, но със сигурност пак ще е яко преживяване. 

А иначе - аз вече започнах да спестявам за експедиция. 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, wilks каза:

Пак ще се потретя, може би - на място в Ушуая, в средата на декември съм виждал разлепени по хостели, хотели и магазини обяви за "last minute"  предложения по US$3500 за различни местни и международни експедиции. 

Нека и тези, които наскоро са ходили в Ушуая, да кажат дали са виждали подобни реклами. Ако не се лъжа @Mary беше преди година-две нататък. А и виждам, че следи темата и вероятно има какво да каже. Mary проучвала ли си нещо за Антарктида?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Нека и тези, които наскоро са ходили в Ушуая, да кажат дали са виждали подобни реклами. Ако не се лъжа @Mary беше преди година-две нататък. А и виждам, че следи темата и вероятно има какво да каже. Mary проучвала ли си нещо за Антарктида?

Такива обяви не видяхме, но може и да не сме гледали на правилното място.

Патагония ме очарова, а за Антарктида съм мераклия от години.

Не съм търсила конкретни оферти, че все още не съм намерила подходящото време.

Круиз като този, който ти си харесал(без слизане) бях набелязала, но се отказах от него - няма да ме удовлетвори само гледането.

Та ... следя темата с интерес. :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Pantelej Putnik каза:

Ето засега най-изгодното предложение, което съм намерил - Antarctica Classic in Antarctica, Antarctica - G Adventures

Има ли мераклии? 🙂 

Цените на сайта, който препоръчват @Георги Матеев и @logist13 са сходни. При повече време ще сравня и детайлите между различните предложения. 


 

Аз съм мераклия 😉-  с условие , че само месец януари ми е свободен .

 

Клоня повече към вариант подобен на предложеният от Матеев , но има трети вариант - хибрид , който не видях някой да споменава . 
 

Air cruises ми изглеждат идеални за целта : със самолет в едната посока , престой на континента и връщане с кораб .  Ако се намери подобен ( дори да е ласт минЕт) ,с някое намаление за 7-8000$ ще е супер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз го обмислям това за Антарктида. Базата на софийския университет е на геолозите главно. А те са ми колеги, вече от моя випуск тия, които останаха като преподаватели, ходиха по няколко пъти. Сега вече като има и БГ кораб, явно ще се пробвам следващите години. Ако има място и особенно ако мога да отделя толкова време, ще е супер.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ето нещо интересно за мераклиите. За жалост аз нямам възможност в този период. Контактнах тази фирма и те ми пращат техни промота. Това тук е за 3999 USD. 

https://www.epicpolar.com/epictemplate.php?rno=568

Screenshot_20231012_190237_Chrome.jpg.baeb4751a685cd0705463fc25cf90bed.jpg

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Пействам и в тази тема

За който не е от особена важност да стъпи на Антарктида, но все пак иска да я види, ето едно предложение на страхотна ценаAntarktis Kreuzfahrt mit der Celebrity Eclipse der Reederei Celebrity Cruises ab dem Hafen Buenos Aires (Argentinien) bis Buenos Aires (Argentinien) - Reisenummer 80531 (e-hoi.de). Досега не съм виждал подобна цена! 

 

P.S. Цената от 1140 евро е за круиза на следните дати: 03.02.2024 - 17.02.2024. Аз сериозно се замислям 🤔

 

Добавяме и хубав полет с Търкиш от София за 667 евро и сме готови! 

image.png.4414a63b116f2b5a128339e820ccff63.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Във връзка с това, което посочих и в другата тема, че явно не може да има група, докато няма и конкретно предложение, то бих желал да поставим тук някои възможности, за да видим дали можем да се обединим около тях. Трябва отнякъде да започнем. Нека да започнем оттам кога бихме могли да направим подобна експедиция. Вече споменах, че лично за мен съм предвидил едно такова пътуване през 2025 г. Януари 2025 г. мисля, че би било ОК, т.к. вярно, че е още доста далеч (далеч, далеч, колко да е далеч - една година остана почти), но пък така ще се даде възможност на повече хора да обмислят, да спестят пари, да отделят време, да си планират отпуск и т.н. И за да има все пак нещо, около което можем да видим дали бихме се обединили, то аз бих поставил на обсъждане следния круиз, който е със стъпване на континента, като наред с това ще видим и доста интересни неща - Чилийските фиорди, Ушуая, Нос Хорн, ще преминем през Протока на Дрейк, Фолкландските острови, Буенос Айрес, Монтевидео и т.н. 

 

Chile, Argentinien, Uruguay Antarktis Kreuzfahrt mit MS HAMBURG: PLANTOURS (plantours-partner.de) 

 

Накратко - касае се за круиз с немския кораб MS Hamburg за 18 дни от 03.01.2025 г. до 20.01.2025 г. Круизът ще ни позволи да стъпим на Седмия континент (екскурзиите до брега са включени в цената), като корабът ще остане там за 4 дни. Към настоящия момент цената на сайта на Plantours е 4369 евро (това е най-ниската цена за 4-местна каюта; за 2-местна каюта цената започва от 5509 евро), но ще я следим и дано поспадне. Нека всеки от нас, когато има време да следи и по другите сайтове и да дава актуално инфо във връзка с цената, защото често сайтове като Seereisedienst.de и e-hoi.de дават доста добри цени. Принципно, цената и така е ОК за това, което се предлага, като предложението включва и полет от/до Германия (вероятно с Луфтханза), което е още един силен коз.  

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.