Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

От утре ми "отключват" за продажба билетите за датата на която искам да посетя Колизеума. В груата ще имаме дете на 12г, и до колкото разбрах то влиза безплатно, но от къде да му купя билет на стойност 0,00 и да го закача заедно с нас в последващата времева резервация?

Връзка към мнение

По спомени билет за дете се взима от касата, на място. И помня, че на едната каса почти нямаше хора. Откъм форума ли беше... 

Много помогнах... 😁😁😁

Връзка към мнение
преди 4 минути , aleksandrina каза:

По спомени билет за дете се взима от касата, на място. И помня, че на едната каса почти нямаше хора. Откъм форума ли беше... 

Много помогнах... 😁😁😁

Е ако е така, за какво да купувам за големите онлайн, като после пак трябва да висим на опашка на място?

Връзка към мнение

Ами така беше преди време. Нулевия билет трябваше да се вземе от касата. Всъщност ние бяхме с Рома пас и включваше 2 фри посещения. Но билета за детето трябваше да се вземе от касата. На едната каса нямаше хора (някой ми беше подсказал), та направо там отидохме и сме чакали има- няма 5 минути. 

Връзка към мнение

И при нас беше така -  детския билет на нулева стойност трябваше да се вземе на касата и нямаше опашка, но не помня дали тази каса не беше отделна от другите каси (т.е. само вече разпечатват билети за закупени резервации). Мисля питахме откъде да вземем билета и някой скужутел ни я посочи, но не съм много сигурна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен детският билет беше онлайн, само с административната такса, но май след това промениха схемата. Втория път взехме от касата до Палатин и нямаше никакви хора.

https://maps.app.goo.gl/h6ntKFzvfWHxP6CQ9

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Детските билети от тук https://ecm.coopculture.it/index.php?option=com_snapp&view=event&id=1C12B646-0675-43E4-6480-016CDCFD059A&catalogid=343A9780-C74C-B357-316E-01750CD2B9BA&lang=en

 

FREE TICKET

CITIZENS UNDER 18 OF THE EUROPEAN COMMUNITY AND NON-EU CITIZENS

 

Това с вземането от каса беше преди ковид. И сега също, за който си купува билети на касата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.10.2023 г. в 22:52, Lady Vengeance каза:

От 18 октомври билетите за Колизеума стават поименни. Отварят още една каса за билети на място.

На който му се чете, с доказателство 😄 https://www.coopculture.it/it/prodotti/biglietto-colosseo-foro-romano-palatino_24h/

Този линк води към резервация за групи ученици . Посочен е и специален вход за Колизеума, и часовете за вход са различни от тези от другата резервация (за билети без намаление.

IMG_20231023_220041.jpg

Връзка към мнение

В сайта има посочен телефон, звъннах и добрата новина е, че операторите говорят английски. Разковничето е написано в сайта, и по телефона потвърдиха: Безплатен детски билет само на място, на специална каса и се дава само в деня на посещението

  • every visitor who is entitled to free tickets according to the law (https://www.beniculturali.it/agevolazioni), whether individuals or part of groups with a guide, will be able to collect the free ticket at the cash desks located inside the Colosseum and at the ticket office in Largo della Salara Vecchia, where dedicated cash desks will be set up.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, а за да се докаже, че детето е ученик, какъв документ трябва да покаже?

Ученически карти не са ни издавали тази година 😞

и се чудя дали трябва да поискам да ми издадат от училище нещо.

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , natalito78 каза:

Здравейте, а за да се докаже, че детето е ученик, какъв документ трябва да покаже?

Ученически карти не са ни издавали тази година 😞

и се чудя дали трябва да поискам да ми издадат от училище нещо.

 

Външният вид вече не е ли убедителен 😳

Връзка към мнение
преди 13 минути , natalito78 каза:

Ученически карти не са ни издавали тази година 😞

Все още има, поне в София, за да могат най- малкото да си заредят картата за градски транспорт. Ако си купите и просто я подпечатат в училище, няма ли да свърши работа?

Връзка към мнение
преди 13 минути , Zaro каза:

Външният вид вече не е ли убедителен 😳

Надявах се някой, който е ходил с дете и безплатен билет да сподели дали са искали документ от училище...Моята щерка има лична карта-на 14г. е, но не знам дали по подразбиране се приема, че е ученичка 🙂

Връзка към мнение
преди 8 минути , natalito78 каза:

Надявах се някой, който е ходил с дете и безплатен билет да сподели дали са искали документ от училище...Моята щерка има лична карта-на 14г. е, но не знам дали по подразбиране се приема, че е ученичка 🙂

Ходили сме с дете, никъде нищо не са ни искали. Но нямам идея дали нещо не се е променило. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , natalito78 каза:

Надявах се някой, който е ходил с дете и безплатен билет да сподели дали са искали документ от училище...Моята щерка има лична карта-на 14г. е, но не знам дали по подразбиране се приема, че е ученичка 🙂

Е, каква да е - професор? Италианците са над тези неща. Аз съм ходил с момче на 11 г. - никой нищо не пита.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

приема се възрастта навсякъде, по мои наблюдения. Сега, ако е над 18, може би трябва да покаже някаква карта, едно време имаше

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, natalito78 каза:

Здравейте, а за да се докаже, че детето е ученик, какъв документ трябва да покаже?

Ученически карти не са ни издавали тази година 😞

и се чудя дали трябва да поискам да ми издадат от училище нещо.

 

Здравей, на 17.12 бяхме с дете, на 17 години. Искаха само лична карта и издадоха безплатен билет за Колизеума, а в Сан Клементе с 50% намаление. Няма да имате проблеми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 4.01.2024 г. в 14:51, natalito78 каза:

Надявах се някой, който е ходил с дете и безплатен билет да сподели дали са искали документ от училище...Моята щерка има лична карта-на 14г. е, но не знам дали по подразбиране се приема, че е ученичка 🙂

Върнахме се на 8.01. Синът ми е на 13 години. Навсякъде влизаше безплатно.

В Колизеума ( а и в другите музеи), хора с ТЕЛК ( носете си оригиналите), влизат безплатно. Заставаш на опашката, показваш документа, изпращат те на вътрешна каса 10. Там ни дадоха и езплатен билет за детето и по едно зелено етикетче, което трябва да ти е залепено на гърдите. ( на излизане повечето лепят тези зелените етикетчета на оградата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 часа, Titina каза:

Върнахме се на 8.01. Синът ми е на 13 години. Навсякъде влизаше безплатно.

В Колизеума ( а и в другите музеи), хора с ТЕЛК ( носете си оригиналите), влизат безплатно. Заставаш на опашката, показваш документа, изпращат те на вътрешна каса 10. Там ни дадоха и езплатен билет за детето и по едно зелено етикетче, което трябва да ти е залепено на гърдите. ( на излизане повечето лепят тези зелените етикетчета на оградата.

ТЕЛК -решение или членска карта за Съюза на инвалидите?

Връзка към мнение
На 10.01.2024 г. в 13:03, Дани Магелани каза:

ТЕЛК -решение или членска карта за Съюза на инвалидите?

В България все още няма карти за инвалиди ( според законодателите до 2 години ще се приемат), та се минава с оригинален ТЕЛК

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 минути , Lady Vengeance каза:

В държавните музеи билетите са безплатни за човек с увреждане  и член на семейството.  
За целта трябва да имате книжка- членска карта издадена от съюза на инвалидите в България. Тя е със снимка, имената се изписани и на латиница, има и посочен процент на инвалидност

За членската книжка и вложката й на английски език е необходимо да се предвидят 1 бр. ксерокопие на ЕР на ТЕЛК, 3 снимки - цветни, най-малък размер за документи, не по-стари от 5 години. Годишният членски внос + встъпителната имуществена вноска по Устав са 42,50 лв. общо. Задължително се носи Лична карта на лицето, за да се впишат данните му на латиница в документа на английски език, както е по лична карта. Процедурата отнема около 15 минути.

 

Поставям тук мнение от друг форум, доста е полезно.

  Покажи

В държавните музеи билетите са безплатни за човек с увреждане  и член на семейството.  
За целта трябва да имате книжка- членска карта издадена от съюза на инвалидите в България. Тя е със снимка, имената се изписани и на латиница, има и посочен процент на инвалидност. Носих и цветно копие на ТЕЛК и превод на английски, но никой не ги изиска.

Освен безплатните билети, можете и да избегнете големите опашки. Достатъчно е да се обърнете към служителите, които координират опашките, да им покажете картата и да ги помолите да ви пуснат без да се редите на опашката.
Нас ни ескортираха направо до касите на музеите и до машините за проверка на багажа в Базиликата Св. Петър. Никъде не сме чакали. Само в Капитолийските музеи млад служител каза, че билетите ще са ни безплатни, но ни каза да се редим на опашката. Аз, обаче, го помолих да влезем без да чакаме и той ни пусна. Така че настоявайте, при необходимост.

За Ватиканските музеи не може да се купят безплатни билети онлайн за човек с увреждания (при над 74% инвалидност), те се купуват на място. След като показах картата,  служителите регулиращи опашката ни пуснаха в коридора за хора с резервации. Не сме чакали, защото реално опашка нямаше, просто хората си вървяха към входа.  
Във Ватиканските музеи има специално гише за хора с увреждания, трябва да се отиде именно там. Служителят взима книжката и попълва данните в тяхната система, след това дава безплатните билети. The Vatican Museums offer free entry to all disabled visitors with certified invalidity of more than 74%. For visitors who are not self-sufficient, free entry is also extended to a companion.
This type of visit cannot be booked online: the free entry tickets are issued upon presentation of a certificate of invalidity at the Special Permits and/or Reception desks in the hall of the Museums.
Disabled visitors and, if appropriate, a companion, are guaranteed priority skip the line entry (without the need to queue).

За частните музеи и галерии препоръчвам да пратите запитване или да питате на място за евентуални намаления.
Посетихме Галерия Дория Памфили, която е частна. На сайта на галерията нищо не пише за намаления за хората с увреждания, но като попитах на гишето служителят каза, че билетът за мен ще бъде безплатен, но за придружителя - не.  

Така с картата безплатно може да се посетят Пантеона, Ватиканските музеи, Капитолийските музеи, галерии Барберини и Корсини, Вила Фарнезина, Баните на Каракала, Националния музей, Ботаническата градина в Траставере и много други места. За Колизеума и галерия Боргезе си купувахме билети при първото ни пътуване. Трябва да проверите на сайтовете им дали може да се резервира билета онлайн или трябва да се вземе на място.

Много от музеите имат асаньсори, в това число и Колизеума. Питайте служителите, при необходимост.

Във Ватиканските музеи има инвалидни колички. Също така е осигурен пряк достъп за хората с инвалидни колички до Сикстинската капела.  

Срещнахме много добро отношение от страна на служителите на всички обекти, където бяхме и ползвах картата.  

 

Добре е модератор да направи тема, за да не потъне тази информация, а е полезна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lady Vengeance каза:

Годишният членски внос + встъпителната имуществена вноска по Устав са 42,50 лв. общо

Не можах да намеря за тази такса 42 лв,но в един сайт за Троян пише по-малко.

Screenshot 2024-01-15 at 17-39-31 Членство.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.