Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

Да, но дали някой е имал проблем ако е резервирал през rentalcars.com и е купувал допълнително от тях пълна застраховка и при щета след това ако са му били удържани пари за щетите да не искат да му възстановят стойността на удържаните пари? И колко време отнема кореспонденцията с възстановяването на стойността? Човек сам да може да си калкулира риска ако вземе със застраховка от доставчика или застраховка от рентакар компанията, защото на места разликата на застраховката от rentalcars.com и от рентакар компанията е голяма.

Връзка към мнение
На 29.12.2019 г. в 18:47, Individuala каза:

Да, но дали някой е имал проблем ако е резервирал през rentalcars.com и е купувал допълнително от тях пълна застраховка и при щета след това ако са му били удържани пари за щетите да не искат да му възстановят стойността на удържаните пари? И колко време отнема кореспонденцията с възстановяването на стойността? Човек сам да може да си калкулира риска ако вземе със застраховка от доставчика или застраховка от рентакар компанията, защото на места разликата на застраховката от rentalcars.com и от рентакар компанията е голяма.

Имахме такива случаи, но бяха преди много време - като цяло беше безпроблемно изплащането, но то и имахме вътрешен човек във форума... Проблемът със застраховката на rentalcars е просто, че е много скъпа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Често застраховката на ренталкарс е по-висока  от цената на самата фирма която предлага коли под наем, примерно последния път платих за един ден 16 евро към Budget, а ренталкарс искаха и искат сега по 30+ евро на ден!

Това е за къси наеми 1 до 2 дни

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя и моите приключения с рент-а-кар от летището в Бове 🙂 С девойката на гишето на Avis трудно се разбирахме (аз мислех, че моя английски е зле, ама не - нейния беше още по-зле). При попълването на документите, тя не попита нищо за застраховка, а аз след като се запознах от форума - реших там да я направя, а не през Ренталкарс. Така, че повдигнах аз въпроса и по нейните думи и жестове, разбрах че ще я пусне тя при подписването на договора. Но нищо такова не се случи, само забелязах, че вместо 900Е блокираха 800Е по кредитната карта. Никой не дойде да ни сдаде колата - получихме ключове и пожелание за лек ден. Колата беше супер новичка и колкото и да я оглеждахме, не открихме нищо нередно.

Проблемът ни беше при връщането - в 06,30ч в района около летището нямаше работеща бензиностанция, за да заредим. Намерихме една, която беше на самообслужване и нещо не ни хареса кредитната карта, но всичко на френски - нищо не разбрах, закъснявахме за летището и не заредихме. Засякохме, че сме изминали към 300 км и като кацнахме във Варна веднага им писах и се извиних за ситуацията и им казах да задържат от депозита сумата на горивото.

Странно ми стана като погледнах в банкирането след няколко дена - бяха освободили депозита и бяха дръпнали 68 Е - не става ясно само застраховка ли е, само гориво ли е, и двете ли?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Помощ ! Натъкнах се на нещо необичайно ! Ще пътуваме до Израел семейно и с кола под наем- от литище Тел Авив. Оказа се, че с колата под наем не можем да минем през Палестинска територия ! Пише го в условията на договора. Аз предвиждам един ден до Йерихон, р.Йордан, Мъртво море и Витлеем - от Йерусалим. Те се водят в Палестинската чест. Ще имам ли проблеми с колата ? Някой посещавал ли е тези места с кола под наем ? .....Пътуването наближава , а аз съм объркана ! Пишете ми !

Връзка към мнение

Не може с израелска кола. Взимаш си местен шофьор. Потърси в темите за Израел, има разкази и контакти на шофьори даже

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не ми се беше налагало никога  да канселирам кола взета през Ренталкарс, но вчера се наложи.

Канселирах я вчера следобед-надвечер  и днес сутринта парите   бяха в Революта, мега бързи излязоха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой с някакви впечатления от https://www.surpricecars.com/ евентуално да ги ползваме в Мадейра, търсачката показва само едно споменаване - на Поли за Кипър ?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Проучвам наемането на кола в Баден-Баден и видях, че в офиса в Оос (Oos) са по-евтини колите. Казусът идва от факта, че искам да върна колата в неделя, а те не работят тогава. 

 

Economy Car Rentals ми дава такава възможност, а в условията им пише, че включват допълнителни такси в цената си

 

image.png.be28799c3ca0862559b9fd8faf7ca60d.png

image.png.4ea2434e314f11c3a9b7205959a50167.png

 

Europcar не работят в неделя и от техния сайт не мога да наема кола до неделя:

image.png.8796b29b4618300c48d62844cfc184a3.png

 

Та въпросът ми е: мога ли да запазя тази кола и как би изглеждало връщането? Ще пуснем ключовете в някаква кутия?

Връзка към мнение

Обикновено като няма никой, ключовете се оставят в кутия.

В такива случаи, ако нямаш пълна застраховка при тях е доста опасно да не ти напишат някоя щета.

 

Аз съм взимал без застраховка или с външна и съм връщал по този начин коли, но не знаеш какво ще стане.

Вече гледам да е със застраховка, ако се наложи да връщам по този начин.

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Gentleman Basta каза:

Та въпросът ми е: мога ли да запазя тази кола и как би изглеждало връщането? Ще пуснем ключовете в някаква кутия?

В Германия (почти) нищо не работи в неделя. И да ключовете се пускат в кутия на повечето места е стандартна практика.

Връзка към мнение
преди 13 минути , Gentleman Basta каза:

Та въпросът ми е: мога ли да запазя тази кола и как би изглеждало връщането? Ще пуснем ключовете в някаква кутия?

Да, обикновено става точно с пускане в кутия. 
Аз обаче се питам къде точно е този офис и дали си заслужава разликата в цената, при положение, че едно от основните удобства на рентакара е да му се метнеш от летището и да не се занимаваш с обществен транспорт.  Та в случая ако сметнеш какви билети ще ви трябват да отидете до (да се върнете от) този офис, загубеното време и пр. - преценете дали има смисъл? :scratch_one-s_head:

Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Да, обикновено става точно с пускане в кутия. 
Аз обаче се питам къде точно е този офис и дали си заслужава разликата в цената, при положение, че едно от основните удобства на рентакара е да му се метнеш от летището и да не се занимаваш с обществен транспорт.  Та в случая ако сметнеш какви билети ще ви трябват да отидете до (да се върнете от) този офис, загубеното време и пр. - преценете дали има смисъл? :scratch_one-s_head:

Добър въпрос! Разликата е 240 лева, а до градския офис се стига с автобус 285 за 3.50 евро на човек и е веднъж на час. 200лв спестени, но загубени около 60-90 минути, да кажем.

 

image.png.bd62b6f02ce71d936b4bf25b7015bcd9.png

image.png.9b24f4881cba4ae8d1a54cdbe863081a.png

 

Спира на 200м от офиса на Europcar

image.png.ee147450e60cff52fc1b55a53a572332.png

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Бяхме в Швейцария преди повече от месец и бяхме с кола от Europcar. Там на място всичко точно, моят приятел шофираше, спазваше ограниченията, дори беше ограничил скоростта с крузконтрола. Днес изненадващо му чарджнаха картата с 35 CHF. Обадихме се в офиса им в Швейцария (със Skype кредит), откъдето нямаха идея за какво са дръпнати  парите, насочиха ни към централния им офис. Там също не можаха да намерят инфо, само казаха, че това им е административната такса за обработка на глоби. Оставихме мейл да ни пратят информация, като открият за какво и колко е глобата. След няколко часа пратиха мейл, че по грешка са чарджнали и ще възстановят парите 🙂

До сега не ми се беше случвало. Не че шофирам аз, но се интересувам...

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

за първи път ще наемаме кола и ми трябва вашата помощ за съвет. Изчетох темата в началото с указанията и горе долу съм наясно. През scyscanner намерихме най-евтината оферта чрез vipcars, които пък предлагат кола на Loran Italy. Ще пътуваме в периода 05.10 до 09.10 и ще кацнем в Бари. Вчера направихме резервация и избрахме пълна застраховка допълнителна от брокера, обаче нито някъде пишеш името кой я предоставя, нито конкретни условия и тн. Питах днес vipcars през чата каква е разликата, понеже на други техни оферти си излиза, че застраховката е от rentalcover и с лимит 70 400 евро, а на мен в мейла ми пише лимит 3000 паунда. Те точно това ми обясниха, че тяхната застраховка се казва Full protection и е с лимит 3000 паунда, а тя струва колкото на rentalcover. 

Моля за съвет дали е най добре да канселираме тази резервация в момента и да направим нова. Да купим ли външна застраховка от друг сайт, чрез vipcars тази на rentalcover ли да вземем? Освен това през сайта на rentalcover видях, че ако си направиш сам застраховка е още по-евтино. 

По съвет от сайта писах и на самата фирма за тяхната застраховка, но излиза доста солено и се отказахме.

image.png.81266f96ae35d4f567dc1c23673be768.png

 

image.png.34aab6e928aa66f1b17fc4daaa8d6663.png

Връзка към мнение
преди 2 часа, mukasinki каза:

Здравейте,

 

за първи път ще наемаме кола и ми трябва вашата помощ за съвет. Изчетох темата в началото с указанията и горе долу съм наясно. През scyscanner намерихме най-евтината оферта чрез vipcars, които пък предлагат кола на Loran Italy. Ще пътуваме в периода 05.10 до 09.10 и ще кацнем в Бари. Вчера направихме резервация и избрахме пълна застраховка допълнителна от брокера, обаче нито някъде пишеш името кой я предоставя, нито конкретни условия и тн. Питах днес vipcars през чата каква е разликата, понеже на други техни оферти си излиза, че застраховката е от rentalcover и с лимит 70 400 евро, а на мен в мейла ми пише лимит 3000 паунда. Те точно това ми обясниха, че тяхната застраховка се казва Full protection и е с лимит 3000 паунда, а тя струва колкото на rentalcover. 

Моля за съвет дали е най добре да канселираме тази резервация в момента и да направим нова. Да купим ли външна застраховка от друг сайт, чрез vipcars тази на rentalcover ли да вземем? Освен това през сайта на rentalcover видях, че ако си направиш сам застраховка е още по-евтино. 

По съвет от сайта писах и на самата фирма за тяхната застраховка, но излиза доста солено и се отказахме.

image.png.81266f96ae35d4f567dc1c23673be768.png

 

image.png.34aab6e928aa66f1b17fc4daaa8d6663.png

Ако можете да си го позволите, най-добре е пълна застраховка от самата рент-а-кар компания. Понякога цените за застраховка са доста неприятни и могат да бъдат повече от самия наем, но винаги, когато сме били с външна застраховка, сме треперили какво ще се случи при връщането, защото компаниите играят много мръсни номера и дори да си мислиш, че знаеш всички, компанията те изненадва с нов. Приели сме цената на застраховката като част от цената за наем и предпочитаме да си платим и да ни е спокойно, вместо да ни развалят настроението накрая. Застраховката от посредника е абсолютно безсмислена, понеже като цена е почти същото като от самата компания, а в същото време за рент-акара вие сте без застраховка и ви натрисат всички щети, които могат, плащате ги, а после се надявате застраховката да ви ги възстанови. Застраховка или от рент-а-кар компанията, или самостоятелно сключена от външен застраховател за доста по-малко пари, поемайки всички произтичащи от това рискове. В никакъв случай застраховка от посредника.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , chandni каза:

Ако можете да си го позволите, най-добре е пълна застраховка от самата рент-а-кар компания. Понякога цените за застраховка са доста неприятни и могат да бъдат повече от самия наем, но винаги, когато сме били с външна застраховка, сме треперили какво ще се случи при връщането, защото компаниите играят много мръсни номера и дори да си мислиш, че знаеш всички, компанията те изненадва с нов. Приели сме цената на застраховката като част от цената за наем и предпочитаме да си платим и да ни е спокойно, вместо да ни развалят настроението накрая. Застраховката от посредника е абсолютно безсмислена, понеже като цена е почти същото като от самата компания, а в същото време за рент-акара вие сте без застраховка и ви натрисат всички щети, които могат, плащате ги, а после се надявате застраховката да ви ги възстанови. Застраховка или от рент-а-кар компанията, или самостоятелно сключена от външен застраховател за доста по-малко пари, поемайки всички произтичащи от това рискове. В никакъв случай застраховка от посредника.

Здравейте,

 

благодаря ви за отговора. Кой външен застраховател бихте ни препоръчали по принцип?

Връзка към мнение
преди 23 часа, mukasinki каза:

Кой външен застраховател бихте ни препоръчали по принцип?

Не бих... Преди сме ползвали icarhireinsurance, но те спряха да предлагат застраховки на българи... Иначе са ни покривали щети. Можете да прегледате WorldWideInsure - евтини са, правили сме и през тях, но не сме тествали дали плащат. Мисля, че @ven62 беше вземал пари за обезщетение от тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 часа, chandni каза:

Не бих... Преди сме ползвали icarhireinsurance, но те спряха да предлагат застраховки на българи... Иначе са ни покривали щети. Можете да прегледате WorldWideInsure - евтини са, правили сме и през тях, но не сме тествали дали плащат. Мисля, че @ven62 беше вземал пари за обезщетение от тях.

Аз съм ползвал www.worldwideinsure.com (предимно)

Да, изплащали са ми, и то не един път, разходите по щети, с които рентакар компанията ме е таксувала.

Не съм имал проблеми с worldwideinsure. Винаги са били коректни с мен.

 

  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Вие имате пълна застраховка , но имате и самоучастие . Само вие може да прецените за себе си дали имате необходимост от по-високо ниво пълна застраховка , която да сведе самоучастието до нула. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.