Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

Катя мравката

Здравейте, ако има някой към А1, моля за помощ. Чат ботът на А1 ми каза, че за роуминг в ЕС трябвало да имам задължително роуминг революшън, а старият роуминг оставал само за бизнес клиенти. Дали е така или нещо греша. Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 50 минути , Катя мравката каза:

Здравейте, ако има някой към А1, моля за помощ. Чат ботът на А1 ми каза, че за роуминг в ЕС трябвало да имам задължително роуминг революшън, а старият роуминг оставал само за бизнес клиенти. Дали е така или нещо греша. Благодаря предварително.

Да, старият план не може да се активира вече.

Хубавото е, че новият план комбинира хубавото от двата плана, които бяха налични преди, т.е. безплатно в ЕС + изгодни цени на Балканите и не-ЕС.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Андроид 14 гледам,че има в моя Самсунг разговор през WiFi. Ако нямате покритие някъде,но имате WiFi може да се говори през нашия номер

2024_04_01_16.28.13.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко страничен въпрос искам да попитам ако няклй знае  от български телефон (ваучер а1),може ли да се изпрати  смс съобщение към чужд номер от ЕС когато се намираш извън България , трябвали някакво евентуално активиране на роуминг дори при ваучер ,а не абонамент и т.н 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Matricata каза:

Малко страничен въпрос искам да попитам ако няклй знае  от български телефон (ваучер а1),може ли да се изпрати  смс съобщение към чужд номер от ЕС когато се намираш извън България , трябвали някакво евентуално активиране на роуминг дори при ваучер ,а не абонамент и т.н 

 

 

Баща ми е на абонамент A1 One Special 4. Струва около 4 лв при 2 лв отстъпка  за онлайн плащане. С неговия номер се регистрирах в Pegasus ,но в Турция въобще няма роуминг. Моят номер е също A1,но Unlimited и си имам роуминг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Matricata каза:

Малко страничен въпрос искам да попитам ако няклй знае  от български телефон (ваучер а1),може ли да се изпрати  смс съобщение към чужд номер от ЕС когато се намираш извън България , трябвали някакво евентуално активиране на роуминг дори при ваучер ,а не абонамент и т.н 

 

 

https://www.a1.bg/aktivirane-i-tarifi

 

 

Цитат

 

Услугата международен роуминг може да се използва със следните предплатени планове:

 

  •  
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
33 minutes ago, WanderlustME said:

Странно 14 стотинки за смс към всички държави в ЕС ? 
 

мисълта ми е дали трябва активация чрез код / обаждане за да имаш активен смс като изпратиш на чужд номер след като си извън България ?

 

 

вече прочетох трябва да се активира тук преди това .

Връзка към мнение
преди 11 часа, Matricata каза:

Странно 14 стотинки за смс към всички държави в ЕС ? 
 

мисълта ми е дали трябва активация чрез код / обаждане за да имаш активен смс като изпратиш на чужд номер след като си извън България ?

 

 

вече прочетох трябва да се активира тук преди това .

 

Цитат

 

Можеш да деактивраш / активираш повторно услугата роуминг за предплатена карта по един от следните начини:

  • Чрез SMS (безплатно), изпратен на номер 1781 с текст "start" за активиране или с текст "stop" - за деактивиране.
  • Чрез обаждане на *88.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според вас по добър вариант ли е да активирам електронната сим на ариало на един телефон, с който да ползвам интернета само , а в другия да ми е българската карта с която мога да приемам повиквания стационарно? 
 

 

въпроса ми е защото нали имаше коментар за смесване на мрежите 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, neuromancer said:

Какво за смесването на мрежите? 

Аз два телефона не бих носил

 

Имаше коментар че ако в процеса на превключване и ръчкане на е-сим, може да ти дръпне от другата карта интернет ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пропуснал съм, но вероятно е от невнимание коя карта е с изключен роуминг и коя с включен. Което може да се случи и с два телефона май.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
23 hours ago, neuromancer said:

Пропуснал съм, но вероятно е от невнимание коя карта е с изключен роуминг и коя с включен. Което може да се случи и с два телефона май.

Значи звъня на оператора да видя дали българската карта е с активиран роуминг след като разбера дали е или не е активирам електронната сим и пускам мобилните данни в този момент трябва да има активация автоматично на електронната сим а повикванията стационарните си протичат нормално ?

Връзка към мнение

Активираш роуминга с оператора, дали със смс или обаждане както работи, в телефона забраняваш роуминга за данни за физическия слот и го разрешаваш за еСИМа.

Активираш плана и като се закачи за поддържана мобилна мрежа трябва да тръгне. Ако не, виж да въведеш APN ръчно

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 4/5/2024 at 9:02 PM, neuromancer said:

Активираш роуминга с оператора, дали със смс или обаждане както работи, в телефона забраняваш роуминга за данни за физическия слот и го разрешаваш за еСИМа.

Активираш плана и като се закачи за поддържана мобилна мрежа трябва да тръгне. Ако не, виж да въведеш APN ръчно

 

Не ми излиза apn в данните ли е пак  мобилните ? Днес ще  активирам ариало

Връзка към мнение
On 4/5/2024 at 9:02 PM, neuromancer said:

Активираш роуминга с оператора, дали със смс или обаждане както работи, в телефона забраняваш роуминга за данни за физическия слот и го разрешаваш за еСИМа.

Активираш плана и като се закачи за поддържана мобилна мрежа трябва да тръгне. Ако не, виж да въведеш APN ръчно

 

Направих както казахте в приложението е наистина обяснено добре , активирах си роуминга на бг номера но в настройките махнах отметката и дадох изключване на данните на мобилните, както в ариало показват докато го инсталираш , сега съответно освен с интернет мога да правя обаждания стационарни + смс защото роуминг е активиран а интернета който е за цяла Европа на ариало му зададох автоматично търсене  на мрежа  + активен роуминг на данни и тръгна без проблем интернета 🍺 

 

 

индикатора за изразходвани данни работи добре , но при мен след рестарт на телефона, иначе  не се показва веднага колко в изхарчило преди 5 Минути

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Иван Попов

Нещо интересно, Vivacom вече предлага по-изгоден роуминг в много държави по света

Vivacom вече предлага по-изгоден роуминг в много държави по света

Vivacom вече предлага на своите абонати нови, по-изгодни планове за роуминг в много държави извън ЕС. Клиентите на телекома могат да се възползват от двата нови плана Europe TravelPass и World TravelPass.

За дестинациите в Европа (и извън ЕС), пакетът Europe TravelPass е с дневна такса от 6 лв. и включва 50 минути (входящи и изходящи), както и 1000MB мобилен интернет. Този пакет важи за всички оператори от следните държави: Албания, Армения, Беларус, Босна и Херцеговина, Косово, Монако, Обединеното кралство, Русия, Северна Македония, Северна Ирландия и прилежащи острови, Сърбия, Турция, Уелс, Черна Гора, Швейцария, Шотландия. Цената на минута или мегабайт извън включените е 0.25 лв., като тарифирането е на 100KB или на всяка започната минута.

Пакетът World TravelPass важи в следните държави: Австралия, Азербайджан, Бразилия, Грузия, Египет, Израел, Индонезия, Казахстан, Канада, Катар, Коста Рика, Кувейт, Малайзия, Малдивски острови, Мексико, Нова Зеландия, Обединени арабски емирства (OAE), о-в Мавриций, Саудитска Арабия, САЩ, Тайланд, Тунис, Филипини, Хонг Конг, Южна Африка, Ямайка, Япония.

Този пакет също предлага 50 минути (входящи и изходящи) и 1000MB интернет за дневна такса от 12 лв. За него е важно да се отбележи, че той важи само за преференциални мобилни оператори и в този случай ще е необходимо ръчно да изберете мрежа от менюто на телефона. Преди да пътувате, се информирайте коя точно е предпочитаната мрежа, защото тя може да се промени във всеки един момент.  Цената на минута или мегабайт извън включените е 0.40 лв., като тарифирането е на 100KB или на всяка започната минута.

Активирането става през приложението My Vivacom или с обаждане на 123.

Повече за новите роуминг планове вижте в сайта на Vivacom

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.