Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

преди 1 час, Ivko каза:

Сега какво с плаща при ползване на разговори и мобилни данни при пътуване до UK на Теленор съм и до колкото разбрах ,вече се плаща всичко на някакви уж минимални цени. Ще пътувам този месец до Лондон.

**Информация за роуминг услуги и международни обаждания с Великобритания от 1 януари 2021 г.
Във връзка с изтичането на преходния период, след официалното излизане на Великобритания от Европейския съюз и постигнатото споразумение, информираме своите клиенти, че към момента за клиентите на Yettel не се предвиждат промени в цените за ползване на роуминг услуги във Великобритания от 1 януари 2021 г. Както и до сега, клиентите на оператора ще ползват роуминг услуги за Великобритания при условията и цените, валидни за „Зона ЕС“. Клиентите на Yettel ще бъдат уведомени в срок от минимум тридесет дни при настъпване на евентуална промяна.

 

https://www.yettel.bg/bg/content/роуминг

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 5.05.2022 г. в 16:57, chandni каза:

**Информация за роуминг услуги и международни обаждания с Великобритания от 1 януари 2021 г.
Във връзка с изтичането на преходния период, след официалното излизане на Великобритания от Европейския съюз и постигнатото споразумение, информираме своите клиенти, че към момента за клиентите на Yettel не се предвиждат промени в цените за ползване на роуминг услуги във Великобритания от 1 януари 2021 г. Както и до сега, клиентите на оператора ще ползват роуминг услуги за Великобритания при условията и цените, валидни за „Зона ЕС“. Клиентите на Yettel ще бъдат уведомени в срок от минимум тридесет дни при настъпване на евентуална промяна.

 

https://www.yettel.bg/bg/content/роуминг

Цитат

Ot 29.06.2022, Velikobritania preminava ot rouming Zona ES v nova Zona Velikobritania s preferentsialni tseni za rouming

Все още обаче няма информация на сайта им за преференциалните цени (все още стои цитираният по-горе текст).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От пътуването ми миналата седмица:
Цените с ДДС в Великобритания са:
- за минута изходящ разговор: 0.09 лв.
- за минута входящ разговор: 0.09 лв.
- SMS: 0.09 лв.
 

Цената за пренос на всеки 1 MB данни в Великобритания е 0.00834 лв. без ДДС. Екипът на А1

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Откога цените за роуминг на родните оператори са паднали така драстично,  или има влязла в сила някаква нова регулация,която ги задължава ? Забелязах  преди около два месеца. На съвсем нормален тарифен план съм и намалението спрямо преди е драстично .Разбира се това е много положителна промяна.

 

 

IMG_20220713_114131.jpg

IMG_20220713_115243.jpg

IMG_20220713_114212.jpg

Връзка към мнение
преди 17 минути , stanimir каза:

Откога цените за роуминг на родните оператори са паднали така драстично,  или има влязла в сила някаква нова регулация,която ги задължава ? Забелязах  преди около два месеца. На съвсем нормален тарифен план съм и намалението спрямо преди е драстично .Разбира се това е много положителна промяна.

 

 

IMG_20220713_114212.jpg

 

IMG_20220713_114131.jpg

За Балканите и Турция цените са различни. Не е за всички страни по-евтин роуминга.

 

Sorry, не ми излезе в началото цялата снимка и не видях, че си пуснал и за САЩ инфо.

 

https://btvnovinite.bg/plateni-materiali/a1-pravi-rouminga-izvan-es-po-dostapen-za-svoite-klienti.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 minutes ago, zhivko7 said:

За Балканите и Турция цените са различни. Не е за всички страни по-евтин роуминга.

 

Sorry, не ми излизе в началото цялата снимка и не видях, че си пуснал и за САЩ инфо.

Да ,намалението изглежда е за навсякъде. Не знам при другите оператори как е ,но предполагам положението е сходно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Турция и аз се изнанедах наскоро. Обикновенно тихомълком само вдигат цените и въпреки, че получих SMS-а с разценката, някак не му повярвах съвсем и за всеки случай, вместо да звъня, пуснах съобщение, за да няма последващи изненади в сметката. Смятайте колко сме увредени като мислене от мобилните ни оператори 😏

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой да е имал проблем с мобилни данни в Италия/Флоренция. Два дни без проблем и от днес никакъв интернет. Имам много до лимита. Дайте някакъв акъл.

 

IMG_20220810_211938.jpg

Връзка към мнение
преди 20 минути , EliDion каза:

Някой да е имал проблем с мобилни данни в Италия/Флоренция. Два дни без проблем и от днес никакъв интернет. Имам много до лимита. Дайте някакъв акъл.

 

IMG_20220810_211938.jpg

Може би си се сетила вече, но все пак - пробва ли да смениш оператора там?

Връзка към мнение

Тъкмо проверявах тез главочи от теленор с кого работят и ще пробвам ръчно. Дано тръгне.

Няма връзка с нито една от 3те налично мрежи.

Проверих и за проблем, ама май е тук проблема защото на моменти тази вечер тръгва бааавно и в един момент ме изхвърля.

Screenshot_2022-08-10-22-04-20-920_com.miui.securitycenter.jpg

Връзка към мнение
преди 13 минути , EliDion каза:

Тъкмо проверявах тез главочи от теленор с кого работят и ще пробвам ръчно. Дано тръгне.

Няма връзка с нито една от 3те налично мрежи.

Аз съм на Виваком и в Италия вечно имам проблеми. Особено на юг- Катания и Неапол. При мен и с ръчно избиране на мрежа не се получаваше.  Но във Флоренция и въобще на север-не ми се е случвало.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може би темата трябва да се прекръсти, защото роуминг в ЕС няма. Или поне всеки има много минути/МБ в пакета си. Нещо като "роуминг в  Европа/света" може би?

Връзка към мнение
преди 13 часа, jorocontrola каза:

Може би темата трябва да се прекръсти, защото роуминг в ЕС няма.

Има роуминг в ЕС. Когато стане така, че да мога да си ползвам неограничените мегабайти. минути и SMS-и не само в България, но и в ЕС, тогава ще кажа, че роуминг в ЕС няма. Това ограничение("справедливо ползване") е такава пародия, че някои планове имат повече мегабайти в ЕС, отколкото в България. Разбира се, вината не е на ЕС, а на нашите оператори. Това показва колко скъпо ни излиза да ползваме мобилен интернет в България.

 

 

245243795_Screenshot2022-08-23at22-42-40One--1.png.7b04a1a67d18f05436a93b698c825358.png

Връзка към мнение
преди 10 часа, Patrick K каза:

Има роуминг в ЕС. Когато стане така, че да мога да си ползвам неограничените мегабайти. минути и SMS-и не само в България, но и в ЕС, тогава ще кажа, че роуминг в ЕС няма. 

245243795_Screenshot2022-08-23at22-42-40One--1.png.7b04a1a67d18f05436a93b698c825358.png

Името е роуминг. Но роумингът в ЕУ е почти безплатен, спрямо опциите за извън ЕУ.

Че то и в БГ сега си е така. Неограничени работи може би има само за някои планове, но повечето си имат лимит за МБ, СМС и говорене.

Като ти свършат МБ в БГ минаваш на минимална скорост, което не става за нищо. Отиваш и си плащаш още, ако искаш.

След свършване на безплатните МБ в ЕУ се плаща по 4лв за ГБ, което е нищо като цената (а и тепърва още ще пада).

 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 22.08.2022 г. в 19:32, WanderlustME каза:

Нови роуминг пакети:

Бъдете внимателни с тези планове, защото една приятелка активира този пакет на А1, докато беше в UK за 3-4 дни. Оказа се, обаче, че този пакет автоматично става основен и отпадат условията на националните MB в роуминг в ЕС.

1892143066_Screenshotfrom2022-09-2220-30-36.png.6b29d4c762747736ac510482dadd66b0.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

така е, да

понеже синът ми я ползва тази революция А1 в рамките на едни 24 часа и в САЩ и в Турция, четох внимателно условията, сред които фигурира и това, че ако веднъж го активираш този план и после се върнеш на националните условия и след това отново имаш пътуване, където ще го ползваш, второто активиране вече струва 10 лв, отделно от дневната такса за съответната зона

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой с инфо за цените (Виваком) в роуминг на отвъдморските територия на Франция - Нова Каледония и Френска Полинезия ?

Връзка към мнение
На 5.01.2023 г. в 3:15, stanislavpp каза:

Някой с инфо за цените (Виваком) в роуминг на отвъдморските територия на Франция - Нова Каледония и Френска Полинезия ?

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/rouming

 

Намерих само за Френска Полинезия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Я, това май е нещо ново. Бях останала с впечатление, че на Джърси и Гърнси мобилните услуги са доста скъпи, а сега виждам, че цените на роуминг ( Виваком) са уеднаквени с тези в зона Великобритания:

image.png.5a9fb32e7e7e7557248aa660a67d1842.png

 

Табличката за Гърнси е същата.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

А1 е първият български телеком, който предлага VoLTE роуминг в САЩ! Време беше....

orig.jpg?_=1673608804

А1 добави нова дестинация, където клиентите на телекома могат да ползват услугата VoLTE роуминг. От днес всички абонати на А1 със съвместимо устройство, които са в роуминг в САЩ и ползват мрежата на AT&T, могат да провеждат разговори по 4G/5G мрежа.

А1 беше първият телеком в страната, който предложи услугата Voice over LTE ("глас по LTE/4G") в роуминг в края на миналата година. При нея разговорът се осъществява по 4G или 5G мрежа чрез пакети от данни, което осигурява разговори с кристално качество, по-бързо свързване и възможност за едновременното провеждане на телефонни разговори и 4G/5G достъп до интернет. Първоначално VoLTE роуминг стартира за клиентите, които се намират в роуминг в Австрия и ползват мрежата на A1 Австрия.

 

За повече инфо тук.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.