Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 25 минути , tch каза:

А къде уловката в тези ниски цени, виждам че блокират високи суми като депозит около 1000 евро. А самоучастието колко е?

Няма уловка - печелят пазар и на място се стремят да убедят клиентите да си купят пълна застраховка, която е обикновено над 200 евро, а понякога и доста повече.

 

НО - абсолютното същото важи за останалите играчи на пазара. Ползвала съм не една и две фирми. Просто трябват човек да си знае правата и да не отстъпва, ако някой самозабравил се служител започне да те притиска.

 

Самоучастието е високо - нямам идея колко точно, но знам, че кредитната ми карта го покрива. Разбира се, няма да го оставя незастраховано и ще сключа застраховка excess. Тя ще е около £50-£70, в зависимост от оператора - не съм го сторила още.

 

Ако има проблем, ще бъде неприятно, че ще ми изтеглят самоучастието, а аз после ще се разправям със застрахователите, но няма как да има безплатен обяд. Както и да се изчислява, цената е чудесна. Пожелавам си безаварийно и безпроблемно шофиране 🙂

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На Goldcar блокировката поне за мен е безумна. An amount of between 1100€ and 2000€ will be withheld as a security deposit(depending on the vehicle group and office). Съгласен съм да има блокировка, но това са си цифри. Планирам да посетя о.Крит средата на септември и ще ми трябват две коли. Накой запознат ли е с други компании в района с по-умерени блокировки?

Връзка към мнение

@maikule за Крит е пълно с местни фирми, които не просто не блокират нищо, а дори не ти искат кредитна карта, имат съвсем пълна застраховка с 0 самоучастие

 

примерно:

https://www.cretarent.gr/

https://www.mustang-crete.com/

https://www.annacars.gr/

 

ние си букнахме от тези -

https://www.autorentals-crete.gr/en/book.php#crContainer

 

все пак 26 страници похвали в Tripadvisor, предполагам, значат нещо 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да оставя няколко думи за Goldcar, след като се възползвах от тази оферта - с огромното съдействие на @ven62, @aleksandrina и една камара спортно настроени магеланци, решили да ми намерят най-ниската цена 🙂 

 

image.png.d39104d2731a6247823f51e8f69fa744.png

Към тази цена се прибавиха 2,50 евро на ден такса дизел - и независимо от това цената беше умопомрачително добра за 11 дни в Тоскана. 

 

Блокираха ми около 1200 евро - стандартна сума. 

 

С едно изречение - много съм доволна, независимо че ми удържаха пари за щета. Не видях разлика с други коли под наем. 

 

Нямаше заяждане за застраховка; колата беше съвършено нова; бързо обслужване при взимане на колата. 

 

Направихме много снимки, за да сме сигурни в състоянието на колата.

 

При връщане имахме една драскотина - някой беше направил резка по вратата, не беше от кола. Изтеглиха си 240 евро. 

 

Зорът беше да си взема фактура - много им е бавен Customer Service-а, но ако не бързаш, стават нещата. 

 

Впоследствие WWI се забавиха с оценки и истории - поне видях как се претендира за щета - но днес ми потвърдиха пълното изплащане. 

 

Благодаря още веднъж за съдействието 🙂 

Връзка към мнение

 

На 10.05.2019 г. в 20:04, tch каза:

А къде уловката в тези ниски цени, виждам че блокират високи суми като депозит около 1000 евро. А самоучастието колко е?

Например тук. Пускат супер ниски цени, за да излизат по-нагоре в търсаките, след което намясто започва агресивното предлагане на тяхната застраховка, която е 28€/ден и ако откажеш, при връщането започват проблемите. @ven62 също им беше сърбал попарата с драскотината на джанта или тас. Коронният номер е да свалят пари от една и съща щета от колкото клиенти успеят. Ако нещо не догледаш, те си знаят забележките и при връщането отиват директно при тях. Щетите никога не се отстраняват, за да могат да ги лепнат на следващия недогледал.

На 14.06.2019 г. в 13:09, maikule каза:

На Goldcar блокировката поне за мен е безумна. An amount of between 1100€ and 2000€

Защото не си наемал кола от Hertz примерно 🙂 В Мароко ни блокираха 2800€ за Renault Clio, което беше толкова очукано, че просто в това състояние цялото не струваше 2800€. Същата сума ни блокираха в Намибия за чисто нов Toyota Hilux на 44км с пълно къмпинг оборудване и палатка на покрива.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще ми трябва малка евтина кола за Андалусия за периода 27 август - 3 септември от летището в Малага. Връщането е пак там.

Ако имате кодове и желание да обясните как се ползват. Също ме посъветвайте за застраховките.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Elle каза:

Ще ми трябва малка евтина кола за Андалусия за периода 27 август - 3 септември от летището в Малага. Връщането е пак там.

Ако имате кодове и желание да обясните как се ползват. Също ме посъветвайте за застраховките.

Това получих на 21 юли.

 

image.png.3d0b101d3bb7d93620f6ba6db58f9c96.png

 

Застраховките:

  • Ако сте опитни в наема на коли и имате опит с външни застраховки - препоръчвам такава, но трябва да сте много внимателни при взимане и издаване на колата.
  • Ако не сте опитни, или нямате високо покритие на кредитната карта, или цената не е от значение за вас - вземете пълна застраховка, която обикновено е над 250 евро..
Връзка към мнение
преди 8 минути , Elle каза:

През сайта ми дава цена от 21.38 лева на ден, което е далече о 250 евро. Не виждам къде са написани тези 250 евро.

 

Щом така ви дава, значи е така 🙂

Поздрави. 

Връзка към мнение

Аз питам и казвам какво виждам. Ако знаех как се прави, нямаше да пиша в темата. Първата кола, която ми излиза е за 83 лева за 7 дни. И сега питам къде да гледам за тези 250 евро. Не виждам някъде да са изписани.

Не казвам, че ги няма, а че аз не виждам къде да чета за тях.

Но ако предпочитате да не задълбавате в обяснения, и аз ви поздравявам!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Elle каза:

Аз питам и казвам какво виждам. Ако знаех как се прави, нямаше да пиша в темата. Първата кола, която ми излиза е за 83 лева за 7 дни. И сега питам къде да гледам за тези 250 евро. Не виждам някъде да са изписани.

Не казвам, че ги няма, а че аз не виждам къде да чета за тях.

Но ако предпочитате да не задълбавате в обяснения, и аз ви поздравявам!

Просто не съм задала Вашите датите и цитирах сумата единствено на база моя опит - колко обикновено ми струвала пълната застраховка, но това не е фиксирана сума.

В случая може и да греша - ако на Вас ви дава по-ниска сума, което е реално. 

Super Relax Cover и Mega Relax Cover са двете нива на пълни застраховки, обикновено се дават като допълнителна сума на ден. 

При други компании е различно. 

Връзка към мнение

@Elle Ето един пример за Вашите дати:

 

Untitled.jpg.0497c5b65a7c6baadc0ad60c2e1a1fd2.jpg

 

£29.36 8 days е цената без застраховка (обикновено се взима cancellable).

£211.86 8 days е цената с пълна застраховка

 

Разликата в случая е £182.5 

 

 

 

Връзка към мнение

Да, благодаря!
Аз съм задала цените да са в левове и снощи, когато писахме, ми излезе 297 лева тотал. 
Което звучи вече по-реално за кола под наем за 7 дни, отколкото тези 82 лева.
 

Има нещо друго. Кацаме към 18:00 часа и излитаме в 18:00 часа. И ми изписва, че в тези часове колата не е налична. Автоматично ми задава часове 10:00 за наемане и 10:00 за връщане. Тези сутрешни часове не са ми възможни. Нито пък искам да я върна в 10:00 на летището и до 18:00 да постоя там.

При предишни наемания през сайт помня, че имах подобни случаи, но не знам как съм "излъгала" системата.

 

А как да ползвам промокода, койт ми дадохте по-нагоре?

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Elle каза:

Да, благодаря!
Аз съм задала цените да са в левове и снощи, когато писахме, ми излезе 297 лева тотал. 
Което звучи вече по-реално за кола под наем за 7 дни, отколкото тези 82 лева.

Аз платих 30 евро за 10 дни, което не е особено реално, но е факт 🙂 Имах външна застраховка, обаче. Ако исках пълна застраховка, цената щеше да ми скочи на 280 евро, а аз не исках. 

 

преди 5 минути , Elle каза:

Има нещо друго. Кацаме към 18:00 часа и излитаме в 18:00 часа. И ми изписва, че в тези часове колата не е налична. Автоматично ми задава часове 10:00 за наемане и 10:00 за връщане. Тези сутрешни часове не са ми възможни. Нито пък искам да я върна в 10:00 на летището и до 18:00 да постоя там.

При предишни наемания през сайт помня, че имах подобни случаи, но не знам как съм "излъгала" системата.

Часовете са много важни, защото даден офис може и да не работи в този диапазон. Нека пусна една търсачка за тези дни и часове...

 

преди 5 минути , Elle каза:

А как да ползвам промокода, койт ми дадохте по-нагоре?

Когато започнете да резервирате, ще ви даде поле за код.

Връзка към мнение

@ElleЕто два варианта (не знам каква кола ви трябва) за кола с 4 врати:

 

Goldcar: 

 

image.png.15246b887bcb3ae962ef0f6ab13bd57f.png

 

Към тази цена се прибавят още екстри - ако ги искате, но но unlimited millage and full-full 

 

image.png.34d236cc5dc9e682e2654d196476930e.png

 

Ето тук се прилага кода, но не го приема.

 

image.png.8f29837c3e5daff97a18a2fba1701680.png

 

Крайна цена - която трябва да се подобри.

 

image.png.6b0ffc7cbd7cbf9251c2f0b2901a5e3e.png

 

Друг вариант - чрез търсачка: Holiday Autos

 

https://www.holidayautos.com/en/book?utm_medium=meta_core&utm_source=TravelSupermarket&utm_campaign=core&utm_content=uk&clientId=456265&pickupMonth=7&pickupYear=2019&pickupDate=27&pickupHour=19&pickupMinute=00&pickupLocationId=2492&returnMonth=8&returnYear=2019&returnDate=03&returnHour=18&returnMinute=00&returnLocationId=2492&age=33&refID=980216242&airPort=0&residency=United Kingdom&residencyId=GB&carGroup=1&merchantRef=238756410462&PPC=1&NOLOG=1&curr=EUR#/vehicles

 

image.png.7c5b33a0b7ed7be442b00ff8829914f3.png

 

Тези цени са БЕЗ пълни застраховки. 

Надявам се вече е по-ясно.

Връзка към мнение

О, да! Ще трябва да мога да се справя! Благодаря!!

От Букинг ми предлагат коли под наем и първите им, най-добри предложения, са именно от Goldcar. Да наемам ли през букинг? 

Хич не ми се иска да си спестя едни 100 лева или евро от цялата сделка, а после да ми се наложи да плащам 250-500 евро за драскотини, които не съм видяла.

 

Днес ходих да ми снимат собствената кола за Каско и се оказа, че има поне 5 петънца, за които не съм подозирала дори (от отваряне на съседна врата на паркинг точка, друга точка от градушка или камъче...) Ами не ми се плаща боя на 5 елемента, защото не съм разбрала къде да кликна при наемането онлайн и съм танцувала около стола, защото съм намерила оферта за 100 лева за 7 дни.

 

И пак ме нервират тези часове, които аз задавам, а автоматично ми пишат, че наемам колата от 10:00 на 27.8 до 10:00 на 3.09.
В първия ден в 10:00 още ще се излежавам в леглото в София, а в последния пък в леглото в Малага. Или поне така ми се иска.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Elle каза:

От Букинг ми предлагат коли под наем и първите им, най-добри предложения, са именно от Goldcar. Да наемам ли през букинг? 

Хич не ми се иска да си спестя едни 100 лева или евро от цялата сделка, а после да ми се наложи да плащам 250-500 евро за драскотини, които не съм видяла.

Ако наемате през посредник - като Букинг, съветвам без никакви застраховки, а ако искате пълна - на място. И ако наистина искате пълна застраховка, директно от Goldcar. 

 

преди 3 минути , Elle каза:

И пак ме нервират тези часове, които аз задавам, а автоматично ми пишат, че наемам колата от 10:00 на 27.8 до 10:00 на 3.09.
В първия ден в 10:00 още ще се излежавам в леглото в София, а в последния пък в леглото в Малага. Или поне така ми се иска.

Нещо не натискате правилно. Малко по-бавно и внимателно 🙂 

 

image.png.6f935423afc6a1fd29a4bb14d36e8ad3.png

Връзка към мнение

С кредитна карта ли плащам пълната застраховка или може и кеш?
Депозит искат ли и в какъв размер, защото смятам да си ползвам кредитната карта и в Андалусия. Трябва да знам с какво ще разполагам, ако нещо блокират.

И още се колебая  malagacar  или  Goldcar.

 

Ще искам пълна застраховка. Както казах, по-добре да дам още 200 лева, отколкото те да ми влезат 500 или нагоре.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Elle каза:

С кредитна карта ли плащам пълната застраховка или може и кеш?

Принципно ще ви искат И кредитна карта, защото тя е гаранция за бъдещи разходи като глоби.

За еднократно плащане мисля, че може с дебитна карта - кеш не съм виждала никъде сякаш, но може и да има.

Ако плащате пълна застраховка, ще ви блокират само пари за бензина - около 200 евро по спомен.

 

преди 8 минути , Elle каза:

И още се колебая  malagacar  или  Goldcar.

Ползвала съм и двете, но не мога да дам строга препоръка. Ако е с пълна застраховка - такава само на място се купува - ще все едно, така че гледайте цената само.

Връзка към мнение

Последните 2 пъти при рентване от Голдкар директно ( в Мадрид и Лисабон) , платих с дебитна карта и ми блокираха депозит за горивото също от дебитна карта.

Само да доуточня че и двата пъти бях с Мега Релакс .

Връзка към мнение

Mega relax през сайт или на място платихте?

 

Значи сега ще ди букна само колата, а в офиса им застраховката? Защо, какво значение има къде се плаща? Цената ли променят?

Връзка към мнение
В момента, Elle каза:

Mega relax през сайт или на място платихте?

 

Значи сега ще ди букна само колата, а в офиса им застраховката? Защо, какво значение има къде се плаща? Цената ли променят?

Запазих през сайта и колата и застраховката а платих на място при вземането

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.