Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

И на нас,този вариант на хареса,но 650  евро е минималната цена,коя го виждаме последните 4 месеца.Както и други са писали,с престоя и разходката в Доха,става страхотно.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Боб 11 каза:

И на нас,този вариант на хареса,но 650  евро е минималната цена,коя го виждаме последните 4 месеца.Както и други са писали,с престоя и разходката в Доха,става страхотно.

В момента тече промоция. Примерно 08-15.03.2019 ми излиза 1067 лева. Виждал съм цени и по 420-430 евро обаче при катарците.

Връзка към коментар

Здравейте,Магеланци!Ние се върнахме в петък,също пътувахме с катарците.Билети взехме

на 1050 лв.януари.На връщане престоят им е 9 часа,но имат салони ,където можете да си легнете на летището.На Маафуши пред Арената се чува шум от строежа,така че за плаж най-спокойно е на Gulhi.А за настаняване и екскурзии се обърнете към Аметист,винаги ще ви упъти и ще даде правилният съвет.Аметист,специални благодарности от нас!Направи преживяването ни незабравимо!

8 hours ago, zvezda9001 said:

Ние ще пътуваме с Катарците, но си купихме билетите преди 9 месеца някъде на цена от 410 евро двупосочен за март месец

 

 

10 hours ago, zvezda9001 said:

Ние ще пътуваме с Катарците, но си купихме билетите преди 9 месеца някъде на цена от 410 евро двупосочен за март месец

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, темичката е страхотна. В момента има добри цени на билетите с Катар. Гледах за март, април и другата година януари и февруари за 875лв. отиване и връщане. Днес си взех билетите. @Ametist  , моля за малко помощ. Ние сме 2-ма, от 06 до 16.04. Кацаме на 06.04(събота) в 15:15ч.    

1. Има ли ферибот по това време, който ще можем да хванем(някъде четох, че има, другаде, че в 15ч. е последния и малко се обърках? А може би ако има по това време лодка направо от летището, да не си губим времето...

Идеята ми е първите 7 нощувки да сме на Маафуши, а останалите 3 на друг местен остров. Докато сме на Маафуши бих искала да посетим  през деня 4 резорта, 2 или 3 рифа шнорхелинг с обяд на необитаем остров и нощен риболов.

2. Според мненията тук най-харесвани за около 100$ с трансфера са Рихивели, Олувели, Адаран Вадо и Адаран Ранали. Ако мнооого си заслужава Kandoma, може да го заменя с някой от по-горните.

3. Кой хотел препоръчвате за 7 нощувки на Маафуши с оглед интензивното строителство, което тече там да не е около нас?

4. От местните острови за 3-те нощувки се колебая между: Расду, Укулас, Тулусдо и Тодо(въпреки, че е малко по-далече и се сменят фериботи) но и за него имаше добри отзиви. Приемам съвети.

5. Може би има значение и връщането от този остров, че е на 16.04(вторник), а полетът ми е в 18:30ч.,

6. Иска ми се да отида за час до Мале(има толкова различни мнения за там, че ми е интересно да го видя), да разгледам пазара за плодове. Кога би било най-подходящото време? Може би не е когато кацнем с багажа...или на връщане...По-скоро когато отиваме за 3-те нощувки на другия местен остров(ако от там тръгва фериботът).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Василена каза:

Виж сега за Малдивите . ако се навиеш без мене няма да стане просто .

Тук вече прихнах яко на глас :rofl: Обещала съм на сестра ми да й подаря едни Малдиви през Октомври, 2024 г, за юбилея й 😄 Не се шегувам, тя така си мечтае, та живи и здрави само. А иначе сме си говорили с една магеланка за опция да надникнем дотам, ако идем в Шри Ланка. Ама това е много мъгливо... 

Така че ако се запътя някога в мъглата, специално ще свирна! хахаххааа

Връзка към коментар
преди 3 часа, Petenceto каза:

Здравейте, темичката е страхотна. В момента има добри цени на билетите с Катар. Гледах за март, април и другата година януари и февруари за 875лв. отиване и връщане. Днес си взех билетите. @Ametist  , моля за малко помощ. Ние сме 2-ма, от 06 до 16.04. Кацаме на 06.04(събота) в 15:15ч.    

1. Има ли ферибот по това време, който ще можем да хванем(някъде четох, че има, другаде, че в 15ч. е последния и малко се обърках? А може би ако има по това време лодка направо от летището, да не си губим времето...

Идеята ми е първите 7 нощувки да сме на Маафуши, а останалите 3 на друг местен остров. Докато сме на Маафуши бих искала да посетим  през деня 4 резорта, 2 или 3 рифа шнорхелинг с обяд на необитаем остров и нощен риболов.

2. Според мненията тук най-харесвани за около 100$ с трансфера са Рихивели, Олувели, Адаран Вадо и Адаран Ранали. Ако мнооого си заслужава Kandoma, може да го заменя с някой от по-горните.

3. Кой хотел препоръчвате за 7 нощувки на Маафуши с оглед интензивното строителство, което тече там да не е около нас?

4. От местните острови за 3-те нощувки се колебая между: Расду, Укулас, Тулусдо и Тодо(въпреки, че е малко по-далече и се сменят фериботи) но и за него имаше добри отзиви. Приемам съвети.

5. Може би има значение и връщането от този остров, че е на 16.04(вторник), а полетът ми е в 18:30ч.,

6. Иска ми се да отида за час до Мале(има толкова различни мнения за там, че ми е интересно да го видя), да разгледам пазара за плодове. Кога би било най-подходящото време? Може би не е когато кацнем с багажа...или на връщане...По-скоро когато отиваме за 3-те нощувки на другия местен остров(ако от там тръгва фериботът).

Здравей, 

Няма да успеете за ферибота. Има лодки от летището до Маафуши. В момента цената е 20 $ на човек в едната посока. За Резортите и шнорхелинга на място, тъй като всичко зависи от това дали има дневни посещения. В момента за Олувели е малко по-трудно,, но за другите няма проблем да се посетят. 

От 4те изброени острова бих препоръчала Тулусдо или Разду. Тулусдо е по-близо до Мале с оглед на това, че трябва да сте навреме за полета обратно. Най-вероятно има и лодки до летището. За Мале най-добре на връщане преди полета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ametist каза:

Здравей, 

Няма да успеете за ферибота. Има лодки от летището до Маафуши. В момента цената е 20 $ на човек в едната посока. За Резортите и шнорхелинга на място, тъй като всичко зависи от това дали има дневни посещения. В момента за Олувели е малко по-трудно,, но за другите няма проблем да се посетят. 

От 4те изброени острова бих препоръчала Тулусдо или Разду. Тулусдо е по-близо до Мале с оглед на това, че трябва да сте навреме за полета обратно. Най-вероятно има и лодки до летището. За Мале най-добре на връщане преди полета.

Мерси @Ametist, улесни ме в избора. А за лодките от летището до Маафуши има ли часове или веднага ще можем да тръгнем?

Връзка към коментар
13 hours ago, Petenceto said:

6. Иска ми се да отида за час до Мале(има толкова различни мнения за там, че ми е интересно да го видя), да разгледам пазара за плодове. Кога би било най-подходящото време? Може би не е когато кацнем с багажа...или на връщане...По-скоро когато отиваме за 3-те нощувки на другия местен остров(ако от там тръгва фериботът).

Може да си оставите багажа на летището, цената преди няколко месеца беше 6$. От там фериботчето за 10-40 руфии. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 3/10/2019 at 1:49 AM, Petenceto said:

Здравейте, темичката е страхотна. В момента има добри цени на билетите с Катар. Гледах за март, април и другата година януари и февруари за 875лв. отиване и връщане. Днес си взех билетите. @Ametist  , моля за малко помощ. Ние сме 2-ма, от 06 до 16.04. Кацаме на 06.04(събота) в 15:15ч.    

1. Има ли ферибот по това време, който ще можем да хванем(някъде четох, че има, другаде, че в 15ч. е последния и малко се обърках? А може би ако има по това време лодка направо от летището, да не си губим времето...

Идеята ми е първите 7 нощувки да сме на Маафуши, а останалите 3 на друг местен остров. Докато сме на Маафуши бих искала да посетим  през деня 4 резорта, 2 или 3 рифа шнорхелинг с обяд на необитаем остров и нощен риболов.

2. Според мненията тук най-харесвани за около 100$ с трансфера са Рихивели, Олувели, Адаран Вадо и Адаран Ранали. Ако мнооого си заслужава Kandoma, може да го заменя с някой от по-горните.

3. Кой хотел препоръчвате за 7 нощувки на Маафуши с оглед интензивното строителство, което тече там да не е около нас?

4. От местните острови за 3-те нощувки се колебая между: Расду, Укулас, Тулусдо и Тодо(въпреки, че е малко по-далече и се сменят фериботи) но и за него имаше добри отзиви. Приемам съвети.

5. Може би има значение и връщането от този остров, че е на 16.04(вторник), а полетът ми е в 18:30ч.,

6. Иска ми се да отида за час до Мале(има толкова различни мнения за там, че ми е интересно да го видя), да разгледам пазара за плодове. Кога би било най-подходящото време? Може би не е когато кацнем с багажа...или на връщане...По-скоро когато отиваме за 3-те нощувки на другия местен остров(ако от там тръгва фериботът).

1. Няма фери, Аметист е написала, speed boat трябва да вземете => 20-25$ на човек според зависи с кой. Петък също няма никакви фериботи държавни.

2. Според мен добре е Олувели - пристигаш първо там и последно те взима лодката => имаш повече време да се понакефиш на острова.Цените за резорти са от 100 до 160$ на човек на ден . За другите не мога да дам мнение,но така както сте го замислили е по-добре,отколкото спане на резорт - цените почват от 300$ и нагоре за нощувка за читавите и то не винаги All inclusive. Шнорхелинг може към арена ,iCom също май правят добри трипчета също,подсигуряват екипировка,също и прявят снимки и подводни клипчета. 

3. Arena определено е най-'адекватно' като обслужване и комуникация с хората там. Който и да запазиш ,искай номер на резервацията,защото често става overbook и ви карат да спите в друг хотел,което си е излишна разправия и мъкнене на багажи. Kaani също е ок. 

4. Тук не мога да помогна,ние бяхме само на Маафуши.

5. Може да питаш местните дали има ферибот по обяд. Ако не,пак speed boat като не е лошо да има буферно време,ако е преди полета,че някои лодки изглеждат в покъртително състояние.

6. Има вариант да оставиш багажа на летището и да се разходиш. Такси от летището до града през новия им мост е 100 руфии,което е ~7$ в посока.


Тука ти оставям 3 сайта за ориентир г/д.

http://wildmaldives.com/en/ferry-schedule  -> ако тук търсиш държавен фери ,махни отметките private ferry/scheduled boat ,че тях ги изкарва с преференции

https://icomtours.com/male.php  -> icom

http://maafushimaldives.com/arena-lodge-maldives-maafushi-south-male-atoll/ferry/  -> ферита от/до Маафуши

Препоръчвам посещение на Gulhi island,доста приятно местенце. Ферито минава около 7:25 сутринта на Маафуши и връщането ти е в 16:10 . Странното е ,че нас ни таксуваха 2$ в посока/човек,пък до Мале отидохме за 1.5$ на човек...

Бъдете поне едни 15 мин преди разписанието ,ако сте с фери,че често подраняват и не чакат,ами направо качват хората и си заминават.

 

Добавям също и магазин за сувенири Angolo Shop -> евтино и ни обърнаха доста внимание

https://www.google.com/maps/place/Angolo+Souvenirs/@3.944277,73.491132,19.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x3b3f604aafb5c0b7:0x1e50070e90ebe68b!2sMaafushi!3b1!8m2!3d3.9408934!4d73.4894652!3m4!1s0x3b3f61b5a929994f:0x5825f28cfda0ecdb!8m2!3d3.9442772!4d73.4911323

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mtodorov каза:

1. Няма фери, Аметист е написала, speed boat трябва да вземете => 20-25$ на човек според зависи с кой. Петък също няма никакви фериботи държавни.

2. Според мен добре е Олувели - пристигаш първо там и последно те взима лодката => имаш повече време да се понакефиш на острова.Цените за резорти са от 100 до 160$ на човек на ден . За другите не мога да дам мнение,но така както сте го замислили е по-добре,отколкото спане на резорт - цените почват от 300$ и нагоре за нощувка за читавите и то не винаги All inclusive. Шнорхелинг може към арена ,iCom също май правят добри трипчета също,подсигуряват екипировка,също и прявят снимки и подводни клипчета. 

3. Arena определено е най-'адекватно' като обслужване и комуникация с хората там. Който и да запазиш ,искай номер на резервацията,защото често става overbook и ви карат да спите в друг хотел,което си е излишна разправия и мъкнене на багажи. Kaani също е ок. 

4. Тук не мога да помогна,ние бяхме само на Маафуши.

5. Може да питаш местните дали има ферибот по обяд. Ако не,пак speed boat като не е лошо да има буферно време,ако е преди полета,че някои лодки изглеждат в покъртително състояние.

6. Има вариант да оставиш багажа на летището и да се разходиш. Такси от летището до града през новия им мост е 100 руфии,което е ~7$ в посока.


Тука ти оставям 3 сайта за ориентир г/д.

http://wildmaldives.com/en/ferry-schedule  -> ако тук търсиш държавен фери ,махни отметките private ferry/scheduled boat ,че тях ги изкарва с преференции

https://icomtours.com/male.php  -> icom

http://maafushimaldives.com/arena-lodge-maldives-maafushi-south-male-atoll/ferry/  -> ферита от/до Маафуши

Препоръчвам посещение на Gulhi island,доста приятно местенце. Ферито минава около 7:25 сутринта на Маафуши и връщането ти е в 16:10 . Странното е ,че нас ни таксуваха 2$ в посока/човек,пък до Мале отидохме за 1.5$ на човек...

Бъдете поне едни 15 мин преди разписанието ,ако сте с фери,че често подраняват и не чакат,ами направо качват хората и си заминават.

 

Добавям също и магазин за сувенири Angolo Shop -> евтино и ни обърнаха доста внимание

https://www.google.com/maps/place/Angolo+Souvenirs/@3.944277,73.491132,19.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x3b3f604aafb5c0b7:0x1e50070e90ebe68b!2sMaafushi!3b1!8m2!3d3.9408934!4d73.4894652!3m4!1s0x3b3f61b5a929994f:0x5825f28cfda0ecdb!8m2!3d3.9442772!4d73.4911323

Благодаря за съветите на всички 🙂 Резервирах 7 нощувки при @Ametist. Трансферът ще е с лодка от летището. Резорти ще посетим, в зависимост от това къде може да се отиде и кои са за предпочитане. Ще разчитаме за съвет на  @Ametist. Gulhi съм го предвидила за 1 ден.  За 3-те нощувки съм резервирала на Тулусдо. От къщата за гости ще ни съдействат за трансфера с лодка, който ще е от летището в 11:00ч. Така че ще имаме време да разгледаме за около час пазара в Мале. На връщане пак ще сме с лодка, но отново ще имаме някакво свободно време. Надявам се всичко да мине както съм го планирала 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

"Прибирам се на Малдивите" 😄

 

Така каза нашия 5 годишен юнак на паспортната проверка на летище София. 😄 На въпроса на служителката за къде пътува, той най-невъзмутимо заяви "Прибирам се на Малдивите." Така започна второто ни посещение на това райско кътче. Наистина, като прибиране на място, където се чувстваш добре дошъл! Билети - Катар. Настаняване на Маафуши - отново, благодарности @Ametist! 😘 Цени без конкуренция, както за хотел, така и за екскурзиите! А вечерно време - уникално вкусна и прясна храна, благодарение на съпругът на @Ametist! Толкова вкусно сготвена риба никога не съм яла (а аз не обичам риба!). Две седмици се изнизаха, като миг! Две седмици запълнени с красиви гледки под и над водата! Сред усмихнати и гостоприемни хора, обичащи децата. В тази връзка, макар че няма да го прочетат - специални благодарности за батко Ишън и батко SB от baby Shark 🙂

 

И, за малко да забравя, вечерно добро настроение с музиканти-ентусиасти: https://photos.app.goo.gl/55bAHkRqa6d2BUtk9

IMG_20190403_201231.jpg

IMG_20190409_060803.jpg

IMG_20190408_140414.jpg

IMG_20190407_131926.jpg

IMG_20190407_113225.jpg

IMG_20190407_110345.jpg

IMG_20190406_080236.jpg

IMG_20190402_181518.jpg

IMG_20190402_181208.jpg

IMG_20190401_153500.jpg

IMG_20190401_101313.jpg

IMG_20190330_174339.jpg

Редактирано от explorer
  • Харесвам 24
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравей @Ametist,

Попаднах на темата, като прочетох няколко страници, но не всичките 50+. Надявам се да не го изтълкуваш като неуважение, тъй като имам няколко въпроса. Естествено ако някъде е е отговорено и съответно не ти се повтаря, ще съм ти благодарен да споделиш, че има отговор на този въпрос. Пиша ти във връзка с предстоящо пътуване към Малдивите, като към момента все още имаме опция да анулираме направена резервация за Коимала Ин на остров Маамигили. Днес изведнъж се замислихме дали не е зле да се поогледаме и съответно попаднахме на Мафуши. Пътуваме на 3.08, като пристигаме на 04.08 в 09:05ч. Оставам с впечатлението, че от летището до Мале има един трансфер, а след това са другите трансфери от Мале към съответната дестинация. Държа да уточня, че търсим по-бюджетна почивка. Та на въпросите:

1. Имаш ли информация как е на Маамигили и какво би ни посъветвала между двата острова?

2.Дали все още си в този гестхаус и има ли от какво да се притесняваме, ако запазим места?

3. Има ли все още проблем с по-старите емисии на доларите, т.е. все още ли не приемат по-старите емисии?

4. Четейки в tripadvisor оставам с впечатлението, че бикини плажът е малък, така ли е? По повод плажовете, разбирането ми е, че на бикини плажовете и мъжете и жените могат да не са покрити? Как е положението при екскурзии до ризорти, или други острови?

5.  От един от източниците за Маамигили четох за местен, на когото си плащаш и той те води до по-спокоен остров, като сумата е $5 в посока, за човек. Има ли подобни "сгоди" и на Маафуши? Гледах на https://icomtours.com/ различни екскурзии и не разбирам дали посочените цени са само за трансфера, или  т.нар. входна такса за даден ризорт.

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 16 часа, shakez каза:

Здравей @Ametist,

Попаднах на темата, като прочетох няколко страници, но не всичките 50+. Надявам се да не го изтълкуваш като неуважение, тъй като имам няколко въпроса. Естествено ако някъде е е отговорено и съответно не ти се повтаря, ще съм ти благодарен да споделиш, че има отговор на този въпрос. Пиша ти във връзка с предстоящо пътуване към Малдивите, като към момента все още имаме опция да анулираме направена резервация за Коимала Ин на остров Маамигили. Днес изведнъж се замислихме дали не е зле да се поогледаме и съответно попаднахме на Мафуши. Пътуваме на 3.08, като пристигаме на 04.08 в 09:05ч. Оставам с впечатлението, че от летището до Мале има един трансфер, а след това са другите трансфери от Мале към съответната дестинация. Държа да уточня, че търсим по-бюджетна почивка. Та на въпросите:

1. Имаш ли информация как е на Маамигили и какво би ни посъветвала между двата острова?

2.Дали все още си в този гестхаус и има ли от какво да се притесняваме, ако запазим места?

3. Има ли все още проблем с по-старите емисии на доларите, т.е. все още ли не приемат по-старите емисии?

4. Четейки в tripadvisor оставам с впечатлението, че бикини плажът е малък, така ли е? По повод плажовете, разбирането ми е, че на бикини плажовете и мъжете и жените могат да не са покрити? Как е положението при екскурзии до ризорти, или други острови?

5.  От един от източниците за Маамигили четох за местен, на когото си плащаш и той те води до по-спокоен остров, като сумата е $5 в посока, за човек. Има ли подобни "сгоди" и на Маафуши? Гледах на https://icomtours.com/ различни екскурзии и не разбирам дали посочените цени са само за трансфера, или  т.нар. входна такса за даден ризорт.

Благодаря предварително!

Здравей,

1. Имаш ли информация как е на Маамигили и какво би ни посъветвала между двата острова?

- Обикновено към Маамигили се ходи заради китовите акули. Не съм ходила там и не мога да дам коректно мнение. По принцип по-отдалечените острови са по-косервативни откъм бикини плажовете и туристите по бански. На някои местни острови, все още няма плажове за туристи. 

Вие трябва да решите къде да отидете. Маафуши е доста туристически и има какво да се прави, доста е разнообразно откъм ресторантчета, хотели, къщи за гости  и активности. Това е и първия местен остров, на който е отворена първата къща за гости. 

За Маамигили ми излизат 6 места за настаняване за Август. Плажа не изглежда зле. Къщата за гости изглежда ок. 

2.Дали все още си в този гестхаус и има ли от какво да се притесняваме, ако запазим места? 

- Не съм в този гест хаус, но съм в друг 🙂

3. Има ли все още проблем с по-старите емисии на доларите, т.е. все още ли не приемат по-старите емисии?

- Да, доларите трябва да са емисия след 2003, както съм описала. Това важи и за повечето държави в Азия. 

4. Четейки в tripadvisor оставам с впечатлението, че бикини плажът е малък, така ли е? По повод плажовете, разбирането ми е, че на бикини плажовете и мъжете и жените могат да не са покрити? Как е положението при екскурзии до ризорти, или други острови?

- Плажовете на Маафуши са 2. Единия е с повече палми и сянка, а другия е пред хотел Арена. Никакъв проблем няма на бикини плажа да си по бански и понеже някои туристи попреаклиха с разхождането по бански и по улиците, вече има табели, в коя зона е разрешено и в коя не.  На екскурзиите няма проблеми. Може да се плува по бански, но най-добре е с фланелка защото много се изгаря. 

5.  От един от източниците за Маамигили четох за местен, на когото си плащаш и той те води до по-спокоен остров, като сумата е $5 в посока, за човек. Има ли подобни "сгоди" и на Маафуши? Гледах на https://icomtours.com/ различни екскурзии и не разбирам дали посочените цени са само за трансфера, или  т.нар. входна такса за даден ризорт.

- Има къде да се отиде. Предлагат се много видове екскурзии. Незнам кои екскурзии сте гледали. Примерно полудневна екскурзия - шнорхелинг на 2 коралови рифа, наблчдение на делфини и обяд на пясъчен остров е 25 $ на човек. Тук се включва всичко, дори безплатни подводни снимки и екипировка. 

Поздрави от Маафуши!

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 52 минути , Ametist каза:

В Маафуши вече има табели къде може и къде не може да си по бански, както и дрес код за туристите и друга важна и полезна информация 🙂20190809_162337.thumb.jpg.fefa0ed11d9a2a3b6465c7b0a09a6cf7.jpg20190809_165543.jpg.2f46ee6d99d9ce050e2861e873db8e32.jpg

 

Не са им много изчерпателни табелите. Този може ли да е на плажа:

 

original.png.bb180aea2a6af59d00cb1cc1b477a57c.png

 

Снимката е от ebay.com

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Не са им много изчерпателни табелите. Този може ли да е на плажа:

 

original.png.bb180aea2a6af59d00cb1cc1b477a57c.png

 

Снимката е от ebay.com

 

Дай и обратната страна на медала, де, така не може да се прецени.:)))))))

Като гледам жестокото епилиране се сещам за нещо:

Смеехме се, ама, оная приказка си е вярна, дето, преди, кат идеш на сватба, все ще има някой, дето е преспал с булката.

Сега е обратното - преспал е с младоженеца.

 

Венчооооо, де ги намираш тЕЯ картинки?????

 

 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Не са им много изчерпателни табелите. Този може ли да е на плажа:

 

original.png.bb180aea2a6af59d00cb1cc1b477a57c.png

 

Снимката е от ebay.com

 

Те това не са го виждали на живо със сигурност :)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Ametist каза:

Те това не са го виждали на живо със сигурност :)))

Освен, ако не са били на обмяна на опит по други азиатски дестинации.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.