Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

На 9.09.2018 г. в 8:31, je.suis.un.art каза:

Привет!Доста интересни и полезни неща споделяте,та реших да попитам и аз нещо.Била съм преди 8 години на  почивка в резорт Velassaru Maldives с родителите ми и имам много хубав спомен.Отдавна си мечтая да се върна.Сега вече съм със семейство с малко дете на 2г и половина и искам да го изживея така вълнуващо и с тях.Пясъкът,водата,незабравимо.Планувано е за Февруари.Въпросът ми е,Маафуши подходящ ли е,там освен Арена хотел, гледах изглежда хубав,друго конкретно на този остров можете ли да ми похвалите?(разглеждам през booking)Или с дете да си търся резорт на поносима цена ако изобщо има.Ако имате идея за такъв ще се радвам да ми споделите.Готова съм да дам малко повече като пари,не искам да спестя и да съжеля,ние не сме авантюристи и по скоро търсим удобство и комфорт с детето. Все още търся и билети.Ако има някъде подобен въпрос като моя се извинявам,четох доста възможно е да съм пропуснала.Благодаря Ви предварително за отговора.

Здравейте,

в резорт бяхме за един ден, екскурзионно, и не бих могла да дам препоръки и изобщо мнение за престой с мъниче в резорт. Бяхме с 4 годишния ни син миналата година (хаха... всъщност тази, но в началото :)) ) на Маафуши и много ни хареса. Малко неудобство е вида на доларите, с което ще се сблъскате евентуално на Маафуши. И което, предполагам, се избягва с предварителното заплащане за all unclusive в резорт. Иначе за друго не се сещам, като разлика. Рифове, красиви, има навсякъде, включително на Маафуши. Местните хора са много приятелски настроени с туристите, стараят се да зарадват гостите. На Маафуши конкретно има едно много мило момиче, което може на място да ви помогне с най-добър съвет! Аметист, прегръдки! За бебо по принцип ще е все тая на тази възраст, с изключение на храната, а там вече зависи до колко сте на обща кухня, има ли малкото алергии и т.н. На обяда в резорта имаше храни,подходящи за малки деца - крем супи, не панирани риби... От друга страна, на Маафуши няма да сте обвързани с конкретни часове за закуска, обяд и вечеря - ресторантчета има доста, има и пицария, а има и една пекарна с вкусни тестени изделия, което за родители на малко дете мисля, че е удобство. Има магазинчета за хранителни стоки. Супите, ако детенцето Ви е свикнало на такива в ясла, не са разнообразни и особено добри, или поне не бяха, което може да се е променило. Изобщо, Маафуши май доста бързо променя своя облик. Така или иначе, шумни пиянски компании на Маафуши няма, до колкото алкохола е забранен. 🙂 Каквото и да изберете - весело и безаварийно! Ако пътувате с Катар + друга компания, хубаво си проверете билетите с другата авиокомпания, за всеки случай. 😉 И после се надявам да ни зарадвате със своя богат фото-улов! 🙂

 

Връзка към мнение

Новият мост, който свързва Мале с летището и Хулумале е вече факт. По моста се движат автобуси до летището и Хулумале на всеки 15 минути. Поради тази причина фериботите, които са от Мале до Хулумале, вече няма да се движат. 

 

bridge.jpg.2bea06b1afffd9fdfcc4c25c891a8b21.jpg

  • Харесвам 23
  • Браво 6
Връзка към мнение
На 22.09.2018 г. в 18:01, Гост каза:

@Ametist, би ли споделила какво е обикновено времето в първата половина на Октомври? Благодаря!

От 30 Септември до момента времето е ужасно. Дават го поне още няколко дни такова. Има периоди, когато вали цяла седмица и в момента е така 😞 Температурите паднаха до 27 градуса. Надявам се скоро да се оправи. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 4.10.2018 г. в 13:43, Ametist каза:

Новият мост, който свързва Мале с летището и Хулумале е вече факт. По моста се движат автобуси до летището и Хулумале на всеки 15 минути. Поради тази причина фериботите, които са от Мале до Хулумале, вече няма да се движат. 

 

bridge.jpg.2bea06b1afffd9fdfcc4c25c891a8b21.jpg

Ми, хайде, честито ви, нова придобивка! Много красив тоз мост.

 

преди 47 минути , Ametist каза:

От 30 Септември до момента времето е ужасно. Дават го поне още няколко дни такова. Има периоди, когато вали цяла седмица и в момента е така 😞 Температурите паднаха до 27 градуса. Надявам се скоро да се оправи. 

Викаш, дойде зимата и при вас.:)))))

Тук вчера привечер също валя. Един такъв топъл дъжд, голям кеф беше да ходя под дъжда. Ама, ако вали няколко дни, няма да е приятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , AlexandraKo каза:

Викаш, дойде зимата и при вас.:)))))

Тук вчера привечер също валя. Един такъв топъл дъжд, голям кеф беше да ходя под дъжда. Ама, ако вали няколко дни, няма да е приятно.

Аз като ти разправях, че и тук има зима :))). Обух чорапите 🙂  и пия планински чай с мед.

преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Ми, хайде, честито ви, нова придобивка! Много красив тоз мост.

Това са снимки от откриването

 

l_2018_08_31_055135_hwq4ei1jvl3kbsrc759m6otf2yg8uzxnadp_EN_.jpg.eedb4a4adf7935488cafa77daa5b3a55.jpgmaxresdefault.jpg.6974ee66475f31a589262c1216a1bb9b.jpg 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Ametist каза:

Аз като ти разправях, че и тук има зима :))). Обух чорапите 🙂  и пия планински чай с мед.

Това са снимки от откриването

 

l_2018_08_31_055135_hwq4ei1jvl3kbsrc759m6otf2yg8uzxnadp_EN_.jpg.eedb4a4adf7935488cafa77daa5b3a55.jpgmaxresdefault.jpg.6974ee66475f31a589262c1216a1bb9b.jpg 

Леле, леле, какви фойерверки!

А за колко време го построиха?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

А за колко време го построиха?

Точно колко не знам, но година и половина сигурно има.

Връзка към мнение
На 4.10.2018 г. в 18:43, Ametist каза:

Новият мост, който свързва Мале с летището и Хулумале е вече факт. По моста се движат автобуси до летището и Хулумале на всеки 15 минути. Поради тази причина фериботите, които са от Мале до Хулумале, вече няма да се движат. 

bridge.jpg.2bea06b1afffd9fdfcc4c25c891a8b21.jpg

Браво! Това е огромна придобивка за хората. 

 

преди 6 часа, Ametist каза:

От 30 Септември до момента времето е ужасно. Дават го поне още няколко дни такова. Има периоди, когато вали цяла седмица и в момента е така 😞 Температурите паднаха до 27 градуса. Надявам се скоро да се оправи. 

Благодаря ти за информацията. Пиши как е продължило времето. Макар че 27 градуса на мен ми звучи прекрасно. И тук в момента вали, ама е по-различно :grin: Иначе да - и аз мисля като Александра: малко дъжд не е проблем, особено топъл дъжд, но ако вали няколко дни, няма да е приятно.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Ametist каза:

Точно колко не знам, но година и половина сигурно има.

Лятото на 2016 се строеше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.10.2018 г. в 20:43, Ametist каза:

Новият мост, който свързва Мале с летището и Хулумале е вече факт. По моста се движат автобуси до летището и Хулумале на всеки 15 минути. Поради тази причина фериботите, които са от Мале до Хулумале, вече няма да се движат. 

 

bridge.jpg.2bea06b1afffd9fdfcc4c25c891a8b21.jpg

Много красива снимка. Гледах откриването-има доста качени снимки и видео в нета. Зрелищно е било.  Радвам се, че само след около три месеца ще го видя:). 

@Ametist за теб поздрави и дано ви се оправи по- скоро времето :).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Време е да се разпиша и в темите. Следващото пътешествие е планирано за началото на март догодина, дестинация Малдиви. Приятелката ми дори още не знае, планирам това да е изненада на рождения ѝ ден 🙂

 

Спрял съм се на Маафуши, защото мисля, че е перфектната отправна точка за много (и изгодни) приключения. Впоследствие разбрах и за Аметист, надявам се да не досаждам с много въпроси. Храната не ме притеснява особено, били сме в Тайланд преди това, имам някаква представа от рибно/люто 🙂

 

Ето и някои въпроси, които изникват като за начало:

 

Някой летял ли е с Etihad и какви са му впечатленията? Взех самолетни билети през тях, защото ми се струваха най-удобни и изгодни (сравнено с катарците, които имаха престой от по 11-12 часа), около 500 евро (в момента за същите полети са по 700). Единственото неудобно нещо са двете прекачвания - едно в Атина и едно в Абу Даби, надявам се да имаме късмет и да не ни загубят багажа.

 

Пристигаме рано сутринта - в 6:00 и се чудя дали да не резервирам speedboat през icom, защото на приятелката ми малко ѝ става лошо от дълги водни преходи. Четох за ферибота, сега не знам с моста как точно ще се промени схемата, може би някакъв автобус ще трябва да се хване? И всъщност този speedboat на icom къде точно се хваща, близо ли е до летището? На сайта им пише, че е директно от летището.

 

За хотел на Маафуши резервирах Velana Blu през букинг - там ще сме 8 пълни дни. Искаше ми се място с гледка към океана и изборът ми беше между Velana и Kaani, но вторият вариант е по-скъп. Ще се радвам да прочета какво мислите за хотела, особено ако някой е бил там. Малко ме притеснява, че се плаща на място (не приемали карти, поне така пише в букинг) и трябва да носим повечко пари с нас. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, theforeigner каза:

Здравейте!

 

Време е да се разпиша и в темите. Следващото пътешествие е планирано за началото на март догодина, дестинация Малдиви. Приятелката ми дори още не знае, планирам това да е изненада на рождения ѝ ден 🙂

 

Спрял съм се на Маафуши, защото мисля, че е перфектната отправна точка за много (и изгодни) приключения. Впоследствие разбрах и за Аметист, надявам се да не досаждам с много въпроси. Храната не ме притеснява особено, били сме в Тайланд преди това, имам някаква представа от рибно/люто 🙂

 

Ето и някои въпроси, които изникват като за начало:

 

Някой летял ли е с Etihad и какви са му впечатленията? Взех самолетни билети през тях, защото ми се струваха най-удобни и изгодни (сравнено с катарците, които имаха престой от по 11-12 часа), около 500 евро (в момента за същите полети са по 700). Единственото неудобно нещо са двете прекачвания - едно в Атина и едно в Абу Даби, надявам се да имаме късмет и да не ни загубят багажа.

 

Пристигаме рано сутринта - в 6:00 и се чудя дали да не резервирам speedboat през icom, защото на приятелката ми малко ѝ става лошо от дълги водни преходи. Четох за ферибота, сега не знам с моста как точно ще се промени схемата, може би някакъв автобус ще трябва да се хване? И всъщност този speedboat на icom къде точно се хваща, близо ли е до летището? На сайта им пише, че е директно от летището.

 

За хотел на Маафуши резервирах Velana Blu през букинг - там ще сме 8 пълни дни. Искаше ми се място с гледка към океана и изборът ми беше между Velana и Kaani, но вторият вариант е по-скъп. Ще се радвам да прочета какво мислите за хотела, особено ако някой е бил там. Малко ме притеснява, че се плаща на място (не приемали карти, поне така пише в букинг) и трябва да носим повечко пари с нас. 

Не отседнахме там, бяхме в Салт Бийч и всеки залез беше 30 минутно пищно представление. Вие пък ще бъдете от страната на изгрева. 🙂 За Велана мога да споделя, че имат ресторант с добра кухня и много вежлив персонал, както и, че хотелът изглежда много добре отвън. Друго - да май основно предпочитат кеш при хотелите, ние тръгнахме със същите притеснения. :))) Също платихме в брой. По-важното за кеша там е, или поне до април тази година беше, че много държат на вида на доларите - да не са смачкани и да са нова емисия.

За другото мисля, че @Ametist ще Ви е доста по-полезна с подробна, точна информация и безценни съвети. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще се носи кеш явно 🙂 Да, четох и за доларите, предполагам, че все още е такава ситуацията със старите банкноти. А може ли да са по-едри? Или отново ще са проблемни.

Връзка към мнение
преди 7 минути , theforeigner каза:

Ще се носи кеш явно 🙂 Да, четох и за доларите, предполагам, че все още е такава ситуацията със старите банкноти. А може ли да са по-едри? Или отново ще са проблемни.

Не ни бяха проблем едрите банкноти, поне на нас, така или иначе можете да платите в долари, а да ви върнат в местна валута, ако желаете. И после ще си ги харчите по ресторанчета, сувенирни магазинчета и т.н. Изключение правеха екскурзиите - там заплащането е само с долари, както и самия хотел, де. С риск да стана досадна - важното е доларите да са в добро състояние. :))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 52 минути , theforeigner каза:

Ще се носи кеш явно 🙂 Да, четох и за доларите, предполагам, че все още е такава ситуацията със старите банкноти. А може ли да са по-едри? Или отново ще са проблемни.

Банкноти от 50$ и 100$ от нови емисии. В тема Маафуши Аметист е показала кои се приемат.

Бързите лодки оставят пътници на летището и след това отиват в Мале. Може да ги предупредите с имейл, че ще се качите на летището, за да ви чакат.

Фериботите люлеят повече от бързите лодки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, theforeigner каза:

Някой летял ли е с Etihad и какви са му впечатленията?

Не по различни от Qatar или THY.  Аз лично съм доволен. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, theforeigner каза:

Здравейте!

 

Време е да се разпиша и в темите. Следващото пътешествие е планирано за началото на март догодина, дестинация Малдиви. Приятелката ми дори още не знае, планирам това да е изненада на рождения ѝ ден 🙂

 

Ето и някои въпроси, които изникват като за начало:

 

Пристигаме рано сутринта - в 6:00 и се чудя дали да не резервирам speedboat през icom, защото на приятелката ми малко ѝ става лошо от дълги водни преходи. Четох за ферибота, сега не знам с моста как точно ще се промени схемата, може би някакъв автобус ще трябва да се хване? И всъщност този speedboat на icom къде точно се хваща, близо ли е до летището? На сайта им пише, че е директно от летището.

 

За хотел на Маафуши резервирах Velana Blu през букинг - там ще сме 8 пълни дни. Искаше ми се място с гледка към океана и изборът ми беше между Velana и Kaani, но вторият вариант е по-скъп. Ще се радвам да прочета какво мислите за хотела, особено ако някой е бил там. Малко ме притеснява, че се плаща на място (не приемали карти, поне така пише в букинг) и трябва да носим повечко пари с нас. 

Здравейте,

Първата лодка, която тръгва от летището е на Icom в 09:15. Ако на приятелката ви и става лошо има едни хапчета за морска болест, но незнам как точно се казват. Ако решите за ферибота, в темата съм описала как се стига до Вилингили. Фериботите от летището се движат.

Velana Blu е от другата страна на острова. Гледа към плажа за местни. Бикини плажа е от другата страна.

Почти всичко се заплаща в брой, така че не се притеснявайте. Ако банкнотите са ви по 50 и 100 няма да са много обемни. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички за полезните отговори! Да, доколкото разбрах плажът като за нас е някъде пред хотел Kaani, но мисля, че няма да ни е проблем да се разхождаме до него. А иначе на плажовете за местни мога ли да вляза във водата с плувни шорти под колената и тениска?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , theforeigner каза:

Благодаря на всички за полезните отговори! Да, доколкото разбрах плажът като за нас е някъде пред хотел Kaani, но мисля, че няма да ни е проблем да се разхождаме до него. А иначе на плажовете за местни мога ли да вляза във водата с плувни шорти под колената и тениска?

По-близо до плажа е хотел "Арена" и да, няма да ви е проблем. Едва ли ще предпочетете плажа за местни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , theforeigner каза:

Благодаря на всички за полезните отговори! Да, доколкото разбрах плажът като за нас е някъде пред хотел Kaani, но мисля, че няма да ни е проблем да се разхождаме до него. А иначе на плажовете за местни мога ли да вляза във водата с плувни шорти под колената и тениска?

Можеш.

То и без тениска става - местните на Маафуши са "претръпнали", но не е уважително, все пак.

Макар че, се сещам за една местна рецепционистка в хотела дето работеше @Ametist.

Девойката , с по-голяма вероятност, младата жена, беше с перфектно тяло, демострирано чрез черен клин т.е. хубав, черен чорапогащник и къса (до талията) прилепнала блузка, но с добре увита глава.

Дали мъжете още съжаляваме, че не сме видели косите й.:smile:

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, theforeigner каза:

Благодаря на всички за полезните отговори! Да, доколкото разбрах плажът като за нас е някъде пред хотел Kaani, но мисля, че няма да ни е проблем да се разхождаме до него. А иначе на плажовете за местни мога ли да вляза във водата с плувни шорти под колената и тениска?

Може,, но пред Велана не става за плаж. Има водорасли точно там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Ametist каза:

Може,, но пред Велана не става за плаж. Има водорасли точно там.

Да, ясно, аз си мислех по-скоро да пробвам шнорхелинг на тези Public Beach и Coral Beach, както ги пише на картинката:

 

Map-of-Maafushi.jpg

Връзка към мнение

Здравейте, магеланци! Много полезна и интересна темичка. Ще пътуване до Маафуши през януари (21.01-29.01) 2019г. Букнала съм Arena Beach Hotel, но се чудя дали да не сменя с Kaani Beach Hotel макар, че май са единтични 🙂 Как е положението със строежите покрай тях ?

Аметистче, ти по това време там ли си, ще се радвам да се запознаем. Искам да те питам сутринта на 29.01.19г.  дали имаме шанс да си хванем speedboat , защото полета ни е В 10:15ч или най -добре е да си резервираме една нощувка в Хулхумале?

Редактирано от Zlati87
Грешка в правописа
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.