Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

@AlexandraKo с Goldcar?

Не съм AlexadraKo, но ако има значение, наехме кола от Goldcar в Bologna и обикаляхме из Тоскана. Нямаше никакви проблеми, нямахме застраховка от Goldcar, а само тази, която Фичо беше споделил - 7 GBP за 3 дни. Нямаше никакви проблеми с Goldcar, блокираха 950 € за mini класа, а нямаха налична от този клас и ни дадоха от по-високия на същата цена. Единственият "проблем" с тях, ако мога така да го нарека, беше, че след като върнахме колата, трябваше да изчакаме 2 седмици, докато освободят блокираните пари. Говорихме с ПИБ и от там ни уведомиха, че блокираната сума се освобождава автоматично 2 седмици след като е блокирана, освен ако блокиралият я не предяви претенции. За да се освободят пo-рано парите, се изискваше рент-а-кар компанията да изпрати писмо до банката, че нямат претенции, за да може служителите на банката ръчно да освободят блокираната сума предсрочно. Като цяло - безпроблемно и на много добра цена - 30 € за 3 дни. Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте,

 

бих искал и аз да се включа в дискусията, но с няколко казуса, които ме затрудняват да реша.

1. Относно рент а кар фирмите. Виждам, че някои имат опит с по- малките такива компании,които са най-изгодни (за шест дни около 150 евро, със стандартна застраховка), но и за които в tripadvisor.com има доста изписано и то с много нагативни мнения; за своеволни таксувания, глоби и.т.н. (Goldcar, Greenmotion, Noleggieare,Firefly и др.). Ще се радвам на всеки, с опит да сподели информация.

Въпроса е, дали ако закупя "Супер застраховката" ще ограничя възможността да ми развалят почивката от рента кар фирмата накрая? Колко струва тази застраховка, когато се купи от тях на място, защото и на техните сайтове не намирам тази тарифа? През брокерите се продават, само тяхна подобна застраховка, която до колкото разбирам не е много смислена.

Алтернативата е ясна Europcar, Hertz и др., на двойна цена.

Полетът ни е с кацане в 20,00 ч. Има ли вариант, сравнително нормално да стигна до Флоренция с влак или автобус и едва след това да си взема рент а кар за 3 дни, само за обиколката из Тоскана?

Връзка към мнение

Полетът ни е с кацане в 20,00 ч. Има ли вариант, сравнително нормално да стигна до Флоренция с влак или автобус

 

Има: влак - trenitalia.com и автобус - terravision.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Относно рент а кар фирмите. Виждам, че някои имат опит с по- малките такива компании,които са най-изгодни (за шест дни около 150 евро, със стандартна застраховка), но и за които в tripadvisor.com има доста изписано и то с много нагативни мнения; за своеволни таксувания, глоби и.т.н. (Goldcar, Greenmotion, Noleggieare,Firefly и др.). Ще се радвам на всеки, с опит да сподели информация.

Въпроса е, дали ако закупя "Супер застраховката" ще ограничя възможността да ми развалят почивката от рента кар фирмата накрая? Колко струва тази застраховка, когато се купи от тях на място, защото и на техните сайтове не намирам тази тарифа? През брокерите се продават, само тяхна подобна застраховка, която до колкото разбирам не е много смислена.

 

 

Със сигурност плащането на допълнителната застраховка ще намали риска от неприятни изненади след време. А колкото до лошите ревюта...има ги за всички компании. Аз също признавам, че съм леко наплашен, но много от тези истории са си от хора, които са сгазили лука, но не си го признават...

 

Ако не намираш цената на сайта им (често е забита някъде на скришно място), то единствената ти опция е обаждане/имейл. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Конкретно за Goldcar, цената на Супер застраховката им е 28€ на ден, което на фона на 30 € наем за 3 дни, си е живо обирджийство. Както писах в мнението преди теб, сключихме застраховка в WorldWideInsure. Дори и супер застраховките на рент-а-кар компаниите не покриват всичко, както Георги многократно е споменавал - например гуми, джанти, под на колата, огледала, стъкла... И кое тогава й е "супер" на тази застраховка, освен цената естествено...? Споменатата горе застраховка ги покрива и тези неща, единственият недостатък е, че ако стане нещо, трябва да платиш от джоба си, след което те ти възстановяват разходите.

 

За traffic violations така или иначе никоя застраховка няма да ви ги покрие, така че аз лично не вижда причина да плащам скъпите и прескъпи франшизи на компаниите, но всеки сам решава за себе си.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дори и супер застраховките на рент-а-кар компаниите не покриват всичко, както Георги многократно е споменавал - например гуми, джанти, под на колата, огледала, стъкла... И кое тогава й е "супер" на тази застраховка, освен цената естествено...? 

Това не е вярно. И Маджоре и Авис в Италия имат такова покритие. Личен опит. А ни предстои и пътуване със Сицили бай кар, чиято оферта е с включена застраховка с такова покритие. 

 

Аз лично предпочитам да не ми блокират хиляди евра по картата и ако се наложи да комуникирам с доставчика, а не да събирам документи и след това да предявявам щета и да чакам плащане от трето лице. Риска от отказ на обезщетение в този случай е доста по голям. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Затова писах, че всеки сам преценява за себе си кое е по-изгодно. :) Аз лично 120€ + горивото за 3 дни наем на кола не го намирам за разумно.

Връзка към мнение

На мен също ми предстои пътуване със Сицили бай кар от Пиза-летище - за 3 дни + пълната застраховка (със Special Offer: Premium Package – The price includes CDW and TP with Zero Excess (including undercarriage, glass and tyre cover), PAI cover, low deposit and snow chain)  - 180 лв. За три дни на Goldcar цената беше 50 Е, на AVIS и Budget - около 110 Е, без пълната застраховка (която е по 21 - 28 Е на ден). А колите с 2 врати бяха на още по-ниска цена пак със "специалната оферта". Дали съм доволна -  ще кажа след 2 седмици  :) .

Редактирано от DGTG
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това за гуми, под, стъкла си зависи от доставчика, някъде си влизат в пълната застраховка, някъде не...

Връзка към мнение

Затова писах, че всеки сам преценява за себе си кое е по-изгодно. :) Аз лично 120€ + горивото за 3 дни наем на кола не го намирам за разумно.

Просто отбелязах, че твърдението ти, че тези щети не се покриват не отговаря на истината. Напрактика всичко се покрива и в картата блокират само пари за един резервоар.

Останалото е лично мнение в контекста на разговора. 

 

neuromancer дали е в основната застраховка или допълнително покритие няма особенно значение и разлика. Въпросът е че тези щети се покриват. Ако разбира се си поискаш покритието. Например последно подобна пълна застраховка с Авис при това от летището на Неапол ни струваше 24 евро на ден за приличен клас автомобил (не най-малкия).

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

neuromancer дали е в основната застраховка или допълнително покритие няма особенно значение и разлика. Въпросът е че тези щети се покриват. Ако разбира се си поискаш покритието. Например последно подобна пълна застраховка с Авис при това от летището на Неапол ни струваше 24 евро на ден за приличен клас автомобил (не най-малкия).

 

Ти бъркаш в случая. Има доставчици, при които стъкла, огледала, гуми и под не се покриват от абсолютно никаква тяхна застраховка и единствения ти шанс за покритие е външната такава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами някъде не се покриват, колкото и пълна застраховка да избереш (евентуално трябва да е външна). 

Зависи от доставчика, държавата...

Връзка към мнение

Ти бъркаш в случая. Има доставчици, при които стъкла, огледала, гуми и под не се покриват от абсолютно никаква тяхна застраховка и единствения ти шанс за покритие е външната такава. 

Ами всъщност не твърдя това, а само опровергавам категоричното твърдение, че тези детайли не се покриват по принцип

 

Дори и супер застраховките на рент-а-кар компаниите не покриват всичко, както Георги многократно е споменавал - например гуми, джанти, под на колата, огледала, стъкла... И кое тогава й е "супер" на тази застраховка, освен цената естествено...? 

 

Едно е да кажеш, че някои компании не ги покриват и трябва да се провери, а съвсем друго да се каже, както горе в цитата.

И честно казано, след като с изненада установих, че Авис покриват такива детайли за Кампания... 

Ясно е че в тази област няма стандартизиран продукт и си трябва проверка на конкретните условия, но категорично не е вярно, че "Дори и супер застраховките на рент-а-кар компаниите не покриват всичко, както Георги многократно е споменавал - например гуми, джанти, под на колата, огледала, стъкла" казано така по принцип и това в контекста на сравнението с конкретен външен продукт.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да резюмираме:

 

1. Има компании, чиито допълнителни застраховки не покриват стъкла, огледала, под.

2. Има компании, чиито допълнителни застраховки покриват стъкла, огледала, под.

 

Единствения начин да сте сигурни, че сте попаднали на компания от категория 2 е изрично да проверите в условията им. Ако ви мързи да го направите, допускайте, че компанията винаги е категория 1. Ако попаднете на категория 1, начина да застраховате все пак стъклата, огледалата и т.н. е да направите допълнителна застраховка във външен доставчик - insurance4carhire, worldwideinsure и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моето мнение е по-различно:

 

Има РЕЗЕРВАЦИИ, в които допълнителните застраховки покриват стъкла, огледала, под и такива които не покриват тези елементи на колата. Не е само до компанията, а до конкретните условия по резервацията. Имам 5 наема в Италия Две с Hertz , две с Europecar  и една с Avis. При първите две един от наемите беше с цитираната горе екстра, а при другия не. 

 

Аз говоря единствено за застраховка и покритие предлагано от самата компания, а не от посредника или застрахователно дружество. (Винаги се опитвам да си осигуря такава застраховка, защото не блокират пари от картата).

 

Последния случай е от преди седмица в Бари. Кола резервирана от Europecar, чрез посредик Autoeurope. Пълна застраховка в това число гуми и стъкла. Блокирани пари от картата единствено за горивото и не връщане в оказания час. Застраховката се предлага от Europecar.

 

post-2756-0-17311500-1459180645_thumb.jpg

 

post-2756-0-62078600-1459180653_thumb.jpg

Редактирано от Калин Цеков
Връзка към мнение

Моето мнение е по-различно:

 

Има РЕЗЕРВАЦИИ, в които допълнителните застраховки покриват стъкла, огледала, под и такива които не покриват тези елементи на колата. Не е само до компанията, а до конкретните условия по резервацията. Имам 5 наема в Италия Две с Hertz , две с Europecar  и една с Avis. При първите две един от наемите беше с цитираната горе екстра, а при другия не. 

 

Аз говоря единствено за застраховка и покритие предлагано от самата компания, а не от посредника или застрахователно дружество. (Винаги се опитвам да си осигуря такава застраховка, защото не блокират пари от картата).

 

 

Хм, абсолютно винаги до сега каквото съм гледал, условията по застраховката са някъде из общите условия на сайта, които обикновно са статични и не се влиаят от това каква резервация и на каква цена правиш. Може ли да дадеш подробности за тези въпросните две резервации от Hertz, които имат различно покритие на застраховката?

Връзка към мнение

Сега ще се опитам, да изровя и тази на Hertz, беше доста отдавна, дано да я пазя. Различните условия обикновенно са при резервиране от различни посредници. Например за Europecar, през техния сайт няма как да вземеш застраховка за гумите и стъклата, особено за Италия. Сега ще потърся резервацията ми от Херц или ще пробвам да симулирам такава.

Връзка към мнение

Ето набързо симулирана резервация за Hertz, за едни исъщи дати за Бари, Италия от два различни посредника. В единя случаи получавме засраховка от Hertz, без блокиране на пари по картата и 0 самоучастие, при другия случай посредника дава застраховката, а Hertz ще Ви блокира не малка сума. И двете резервации са в долари за по-лесно сравнение

 

post-2756-0-30323600-1459188694_thumb.jpg

 

post-2756-0-96174100-1459188701_thumb.jpg

 


 

За съжаление въпросния пример не се отнася за дискутирания проблем с гумите и стъклата. Трябва повечко играчка за това. За моя престой в Бари миналата седмица около 2-3 седмици въртях сайтовете докато попадна на вариянт със такава застраховка, предлагана от самата компания, а не от посредника.

 

 

За колата ни в Бари от Europecar, от сайта на компанията не можах да си взема дори пълна застраховка с 0 самоучастие, дори при плащане на пълна застраховка имаше 370 евро замоучастие при 970 без пълната застраховка. А през сайта на посредника получих пълна, 0 самоучастие и покритие на гумите и стъклата дадено ми от Europecar.

Редактирано от Калин Цеков
Връзка към мнение

Ето набързо симулирана резервация за Hertz, за едни исъщи дати за Бари, Италия от два различни посредника. В единя случаи получавме засраховка от Hertz, без блокиране на пари по картата и 0 самоучастие, при другия случай посредника дава застраховката, а Hertz ще Ви блокира не малка сума. И двете резервации са в долари за по-лесно сравнение

 

attachicon.gifHertz2.jpg

 

attachicon.gifHertz1.jpg

 

 

За съжаление въпросния пример не се отнася за дискутирания проблем с гумите и стъклата. Трябва повечко играчка за това. За моя престой в Бари миналата седмица около 2-3 седмици въртях сайтовете докато попадна на вариянт със такава застраховка, предлагана от самата компания, а не от посредника.

 

 

За колата ни в Бари от Europecar, от сайта на компанията не можах да си взема дори пълна застраховка с 0 самоучастие, дори при плащане на пълна застраховка имаше 370 евро замоучастие при 970 без пълната застраховка. А през сайта на посредника получих пълна, 0 самоучастие и покритие на гумите и стъклата дадено ми от Europecar.

 

Всъщност отново в твоя първи цитиран случай, нулевия остатък се предлага от посредника, а не от фирмата. Но си прав, има някакво преливане в случая, защото наистина не би трябвало да ти блокират пари по картата и да те таксуват за щета, което по клони към застраховките предлагани от фирмите. Подозирам, че е предложение само за щатския им сайт, защото условията за щатските шофьори обикновено са доста по-различни... но пък никъде не намерих изискване да си изрично гражданин на САЩ за тази оферта, а очите ми изтекоха от ровене. Проверих BG, UK версиите и там няма подобна оферта.

 

Иначе опцията се предлага и от Europcar:

 

2016-03-28_23-17-17.png

 

 

Наскоро имаше и друга дискусия във форума, пак за Италия, с промоция отново с нулев остатък от rentalcars, само че там за екстрата не се доплащаше. Явно нещата и в сферата с допълнителните застраховки почват да се размиват между брокер и доставчик. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да кажа за Бари и за Europcar .... взех си колата директно от Europcar за 3 дни - 58 евра общо, колата със застраховка (без гуми, джанти, стъкла). Блокирана сума по картата - 360-370 евра. За нулево самоучастие искаха от порядъка на 178 евра за 3те дни. Наема на колата е през тови месец.

Europcar съм ги ползвала и преди години, не помня колко точно струваха тогава, но наема беше за седмица, а блокираната сума кръгло 500 евра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като говорим за Autoeurope, ползвам предимно щатския сайт, няма изискване да си гражданин на САЩ. Плащам с нашенска карта и адреса за фактурране е български. Така, че не е пречка. Вече 3-4 пъти от тях съм резервирал в различни държави и никакви ядове.

 

Георги и в двата случая, които показах с Autoeurope, нулевия остатък се предлага дирвктно от рента кар компанията (Hertz или Europecar), а не от посредника. Когато е от посредника изрично го пише, като те предупреждават, че компанията ще ти блокира пари и ще ти предложи тяхна застраховка.

 

Но като цяло няма едно конкретно правило или път за резервация, който трябва да се следва. Трябва си търсене и следене, както и четене на всички дребни буквички. Да речем има посредници, колито предлагат допълнителна застраховка, която ще ви възстанови самоучастието, НО само ако имате протокол от полицията за съответната щета. 

 

Ползването на други застрахователи, а не на самата рент компания понякога води до блокиране на големи суми по кредитната карта. А Италия е кофти пример в тази насока. В Милано преди две години ползвах Avis резервирани от Rentalcars и ползвах предложената от тях застраховка, но на летището ми блокираха 1500 евро от картата за малолитражка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя и моя опит в Сицилия през есента. Резервирахме кола от Atlaschoice.com . За 7 дни 144 евро. Взехме колата от пристанището в Катаня от офис на Авис. На място платихме пълна застраховка .,която излезе около 180 евро.  Нулево самоучастие , блокираха само сумата за застраховката и един резервоар бензин. Реално парите бяха изтеглени от картата след връщането на колата. Още първият ден колата започна да пуши и тъй като пътувахме към Палермо ни пратиха на летището да заменим колата. Върнахме развалената кола с половин резервоар и на място ни казаха , че няма проблеми. При окончателното връщане на колата в Катаня след 7 дни се оказа , че ще ни вземат 30 евро заради въпросния половин резервоар на първата кола . На място не успяхме нищо да направим , но ни дадоха мейл на Авис за оплаквания и възражения. Изтеглиха от картата сумата за застраховката + 30 евро. От тук пуснахме възражение с приложени документи за смяната на колите , часа, града и т.н. , с обяснение за причиненото ни неудобство. След 1 седмица  имаше отговор от тяхна страна , че ни уважават жалбата и  всъщност ни върнаха 30-те евро..

 

На сайта на Atlaschoice.com сега има предложение за някаква допълнителна  / специално за Пиза  гледах/. Но нямах време да разгледам какво точно покрива.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Търсенето за мен продължава, както и драмата. Днес в сайта на rentalcars.com рязко се промениха цените и фирмите. Има оферти само на Премиум компании, на доста ниски цени, като на други подобни сайтове са двойни, Аз ли нещо бъркам или...., ако някой може да разясни, защото за 13-19,06 Болония летище ми излизат цена за Hertz 134 Евро двойно по- ниска за autoeurope.com (290Eвро).

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Търсенето за мен продължава, както и драмата. Днес в сайта на rentalcars.com рязко се промениха цените и фирмите. Има оферти само на Премиум компании, на доста ниски цени, като на други подобни сайтове са двойни, Аз ли нещо бъркам или...., ако някой може да разясни, защото за 13-19,06 Болония летище ми излизат цена за Hertz 134 Евро двойно по- ниска за autoeurope.com (290Eвро).

 

Аз не намирам въобще оферти на Hertz в твоя пример в rentalcars, но ако има отклоение е по-скоро в другата посока - че цената в останалите сайтове е нереално висока. За наем на ден, без допълнителна застраховка, 20-25€ е нормална цена, 50€ е много скъпо. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.