Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Преди 2 седмици ползвахме Голдкар, Пиза. Рентакарите са извън оградата на летището в самостоятелна сграда, съвсем наблизо. Но се ползва шатъла.

Благодаря ти.:)

Връзка към мнение

Ровя из сайтовете за кола на летище Пиза 10 - 13 .09. На някои посредници не се показва кой е доставчика например economycarrentals. Аз ли не виждам къде е описано... И след всички негативни мнения съм малко притеснена. Моля за едно или няколко рамена! Благодаря!

Връзка към мнение

Ровя из сайтовете за кола на летище Пиза 10 - 13 .09. На някои посредници не се показва кой е доставчика например economycarrentals. Аз ли не виждам къде е описано... И след всички негативни мнения съм малко притеснена. Моля за едно или няколко рамена! Благодаря!

 

Спомням си, че при едно от резервиранията ми през годините имах подобен случай. Rent-a-car компанията стана ясна чак след като резервирах и получих ваучера. Хубавото беше, че имах право да я канцелирам за без пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи от посредника това, а май и от локацията. Rentalcars преди показваха само на летищата коя е фирмата, май вече показват на всички. 

 

Рамена няма нужда, просто избягвай такива оферти, в Пиза едва ли най-евтиното ще ти се падне Europcar :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз букнах от 5 до 9 септември през Маджоре.Много се чудих за класа кола -винаги сме наемали Д.Цената обаче ми беше една идея висока и резервирах С.Единият куфар ще стане раница и ще се съберем.

Редактирано от renydent
Връзка към мнение

Не знам .Това което знам е ,че Авис след като са купили Бъджет са купили и Маджоре.

Когато наехме колата в Болоня ,я наехме от Маджоре но ни казаха да я върнем на Авис.Та тогава разбрах.

Застраховките си ги платихме на тях,а не на външен застраховател.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Изчетох ви и много ми харесахте!Имам нужда от помощ, а виждам, че вие сте много отзивчиви. Пътувала съм малко и не съм наемала кола до сега...та представете си какво ме чака и колко глупави въпроси ще ви задам. :blush: Като ви изчетох ми се струва, че май ще ми е по-добре с автобусите да си пътувам, но предвид факта, че съм с деца....Останах с впечатление, че ще ми излезе солено удоволствието да разполагам с кола там. Ще наемам кола в Пиза от 06.09.до 12.09., обаче нямам кредитна карта, имам само дебитни. Има ли вариант да наема с дебитна или ще трябва да си вземам кредитна карта тепърва? не мога ли на място да дам някакъв депозит? Моля да ме ориентирате в какъв диапазон в лева би било нормално да ми струва все пак, защото гледайки в различни сайтове попадам на много различни цени и явно някъде нещо не е ок?! и още нещо никъде не видях да споменавате букингкар като опция за наем на кола... Благодаря ви предварително!

Редактирано от Дорис
Връзка към мнение

Добре дошла!

Първа пречка за наемане на кола е липса на кредитна карта. НЕ става с дебитна. 

Къде искате да ходите? Къде ще отседнете? Не е проблем придвижване и с градски и извънградски транспорт. Ако искаш отвори своя тема и ще получиш много насоки.

Връзка към мнение

Ох, сложно става..Сега трябва да се интересувам и за кредитни карти...Ще летим до Пиза, ще отседнем на гости в Лука. Смятам да се разходим до Пиза, Виареджо и евентуално Флоренция(ако ни остане време и децата са в настроение).

Редактирано от Дорис
Връзка към мнение

привет, когато планирах нашето пътуване, си извадих цените по основните маршрути с влак, виж дали могат да ти бъдат някак полезни, цената е за трима в една посока, в крайна сметка ние решихме да си наемем кола за 7-те дни и разходите, които прогнозирам за нея са 107 евро наем, около 60 евро за втори шофьор и около 150 евро за застраховка, общо 317 евро, отделно колкото бензин изхарчим - сигурно около 100 евро, и паркиране - около 50-80 евро, така че можеш да направиш съпоставка с обществения транспорт и да прецениш какво да изберете

От	До	Цена за трима 1 посока - евро	Продължителност
Пиза	Флоренция	25.20	от 49 мин. До 1.20 ч. в зависимост от влака
Флоренция	Пиза	25.20	от 49 мин. До 1.20 ч. в зависимост от влака
Лука	Флоренция	22.50	от 1.20 ч до 1.43 ч в зависимост от влака
			
Пиза гара Летице	Лука	14.40	47 мин. С прекачване на Централна гара
Пиза центр.гара	Лука	10.50	27 мин.
			
Пиза	Ла Специа	22.50	1 час
Лука	Ла Специа	27.30	2 часа
Лука	Монтеросо - Петте земи	33.90	2.17 часа с влак в 7.59ч
			
Пиза	Сиена	32.10	1.40 с прекачване в Емполи за 3 минути
Лука	Сиена	42.30	3 часа с прекачване във Флоренция

Връзка към мнение

Здравей, аз наемах кола в Пиза през пролетта - за 3 дни ми струваше около 185 лв. (Пежо 208, което беше на 8000 км.) като в цената беше включена и застраховка с нулева франшиза . Резервирах я през ренталкарс и доставчик бе Sicily by car, като те я предлагаха с пълната застраховка. Всичко беше ОК - обикаляхме много, беше ни супер удобно, беше с малък разход на гориво, но.... 3 месеца по-късно допълнително ни дръпнаха от кредитната карта 61 Е. Оказа се, че в Пиза сме минали през ZTL зона, камерите са ни снимали, при което от общината са съставили акт на колата и са пратили запитване до рент-а-кар компанията кой е карал колата в този момент. Та за това, че Сицили бай кар са дали информация на общинската полиция ни таксуваха с тези 61 Е, а допълнително вече общината ще ни изпрати известие за самата глоба, която им дължим. В последствие като разгледах договора с рент-а-кар компанията видях, че това е записано в общите условия.

С колата е много удобно, единствено трябва да се внимава да не се навлиза в забранени зони. Аз бях подготвена за Флоренция и там нямахме проблем - паркирахме преди зоната, но за Пиза.... малко неприятно ни изненадаха :)

Връзка към мнение

Благодаря на всички, много сте ми полезни. Гледах ги тези ZTL зони и не мога да разбера изобщо ли не може да се влиза в тях или влизат определени коли? Преди 5 години ходихме в Пиза, но пътувахме с кола от България и си спомням, че спряхме на един паркинг съвсем близо до входа за наклонената кула, пък гледам, че този паркинг се намира в тази зона...

Antea благодаря за подробното описание. Гледах и автобусите, все пак разстоянията не са големи.

Редактирано от Дорис
Връзка към мнение

Могат да влизат местни - които живеят там. Понякога ако имате хотел там може да се уговорите с хотела да дадат номера на колата в полицията за да не ви глобяват, но това се уговаря предварително май.

Иначе преди 5 години вероятно я е нямало тази зона, преди 11-12 със сигурност нямаше и във Флоренция.

Връзка към мнение

Благодаря на всички, много сте ми полезни. Гледах ги тези ZTL зони и не мога да разбера изобщо ли не може да се влиза в тях или влизат определени коли? Преди 5 години ходихме в Пиза, но пътувахме с кола от България и си спомням, че спряхме на един паркинг съвсем близо до входа за наклонената кула, пък гледам, че този паркинг се намира в тази зона...

Antea благодаря за подробното описание. Гледах и автобусите, все пак разстоянията не са големи.

Когато сте с кола от България, дори и да влезете в такава зона, ако не ви глобят веднага, след това няма как да ви издирят, за да ви пратят глобата, но като сте с рент-а-кар - ви откриват.

Връзка към мнение

Когато сте с кола от България, дори и да влезете в такава зона, ако не ви глобят веднага, след това няма как да ви издирят, за да ви пратят глобата, но като сте с рент-а-кар - ви откриват.

 

Въобще  не разчитай на тази работа! Получаваш си на българския адрес глобата, като стой та гледай. Само малко по-късно от обичайното се случва, тъкмо като си мислиш, че ти се е разминало... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въобще  не разчитай на тази работа! Получаваш си на българския адрес глобата, като стой та гледай. Само малко по-късно от обичайното се случва, тъкмо като си мислиш, че ти се е разминало... ;)

Мой познат от Милано ми каза, че няма връзка между нашия КАТ и техния и затова не могат българска кола да я идентифицират, а той беше говорил с някаква италианска адвокатка.

Връзка към мнение

Аз изобщо не твърдя това ,което ще напиша ,но в офиса на Маджоре в Болоня ми казаха ,че приемат всякакви карти.Това дали значи ,че може и дебитна не знам,но пък винаги може да ги питате.

Колата е незаменима,особено с деца-дава свобода ,която нито влак нито автобус ти осигуряват

Връзка към мнение

Аз изобщо не твърдя това ,което ще напиша ,но в офиса на Маджоре в Болоня ми казаха ,че приемат всякакви карти.Това дали значи ,че може и дебитна не знам,но пък винаги може да ги питате.

Колата е незаменима,особено с деца-дава свобода ,която нито влак нито автобус ти осигуряват

 

В сайта им пише, че резервацията може да се плати с дебитна или кеш, но за да се вземе колата си търсят кредитна. 

 

2016-08-11_20-59-39.png

Връзка към мнение

Здравейте, първо искам да благодаря на всички, които споделят знания тук - изключително ценна информация намирам :) 

Изчетох всички теми, които намерих, свързани с кола под наем, тъй като това е на дневен ред при мен :) 

Не успях да намеря информация, свързана с моя въпрос обаче. Другият месец ще пътувам до Сардиния и искаме да наемем кола под наем. Имаме трансфер от летището до хотела и планът е да вземем колата на следващия ден след пристигане. Поради тази причина търся най-близката до нас локация, от която да я вземем. Въпросната такава се намира на 10км от нашия град, но там явно има офис само на една компания, напълно неизвестна за мен - keddy. Исках да ви попитам, дали някой случайно я е ползвал и какви са отзивите. Също, цената от 236 лв. за 3 дни как ви се струва? 

 
Благодаря предварително!
Връзка към мнение

 

Здравейте, първо искам да благодаря на всички, които споделят знания тук - изключително ценна информация намирам :)

Изчетох всички теми, които намерих, свързани с кола под наем, тъй като това е на дневен ред при мен :)

Не успях да намеря информация, свързана с моя въпрос обаче. Другият месец ще пътувам до Сардиния и искаме да наемем кола под наем. Имаме трансфер от летището до хотела и планът е да вземем колата на следващия ден след пристигане. Поради тази причина търся най-близката до нас локация, от която да я вземем. Въпросната такава се намира на 10км от нашия град, но там явно има офис само на една компания, напълно неизвестна за мен - keddy. Исках да ви попитам, дали някой случайно я е ползвал и какви са отзивите. Също, цената от 236 лв. за 3 дни как ви се струва? 

 
Благодаря предварително!

 

 

keddy е нещо като лоу кост подразделение на Europcar, пък Europcar си е стабилна фирма. Даже ползват същата флота, просто режат малко от обслужването - например keddy се резервира само онлайн, през агенти и брокери - не може да ги резервираш директно. Така че почти съм сигурен, че на същото място трябва да има и Europcar :)

 

Цената в пиков сезон, като за много туристическо място май е ок. Но според мен май да дадеш повече подробности за пътуването, защото като нищо може да се окаже, че да си вземете колата от летището ще е по-рентабилно, въпреки осигурения трансфер и въпреки евентуалния допълнителен ден, който ще платите. 

Връзка към мнение

keddy е нещо като лоу кост подразделение на Europcar, пък Europcar си е стабилна фирма. Даже ползват същата флота, просто режат малко от обслужването - например keddy се резервира само онлайн, през агенти и брокери - не може да ги резервираш директно. Така че почти съм сигурен, че на същото място трябва да има и Europcar :)

 

Цената в пиков сезон, като за много туристическо място май е ок. Но според мен май да дадеш повече подробности за пътуването, защото като нищо може да се окаже, че да си вземете колата от летището ще е по-рентабилно, въпреки осигурения трансфер и въпреки евентуалния допълнителен ден, който ще платите. 

Уау!!!

Наистина излиза по-евтино да се вземе от летището - почти 50% по - евтино с един ден повече (141 лв.). Сърдечно благодаря за съдействието :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Имам въпрос за наемане на кола от летището в Бари (прочела съм темата дотук). Реших да е направо от фирма, само на Еuropecar намерих цена с пълна застраховка. Всичко добре, само че хем е пълна, хем не важи за щети и кражба в Южна Италия, където ще я карам. Тоест - до 507 евро самоучастие. За другите фирми на сайтовете дават цени само за наем, но не мога да разбера пълната застраховка колко е...

Някой да е наемал кола о летището в Бари (без Europecar) и пълната застраховка да е покривала и южна Италия?

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имам въпрос за наемане на кола от летището в Бари (прочела съм темата дотук). Реших да е направо от фирма, само на Еuropecar намерих цена с пълна застраховка. Всичко добре, само че хем е пълна, хем не важи за щети и кражба в Южна Италия, където ще я карам. Тоест - до 507 евро самоучастие. За другите фирми на сайтовете дават цени само за наем, но не мога да разбера пълната застраховка колко е...

Някой да е наемал кола о летището в Бари (без Europecar) и пълната застраховка да е покривала и южна Италия?

 

На доста от фирмите трябва да им вадиш цените на застраховките с ченгел от сайтовете. Ето например на Budget, вероятно подобни са и на Avis: http://locations.budget.com/it/bari/bri.html

 

Не видях нищо за Южна Италия, но и цената на застраховката лиспва...пише само че сваля самоучастието до 0. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.