Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Въх, не думай :rolleyes: Че сега ще вземам от тях кола точно в Пиза. ;)Вен, а техният офис в сградата на летището ли е в ? И има ли гише за бързо чекиране? Че да знам дали да плащам, за да не чакам на опашка..

Аз, обаче, си мисля, че има значение и друго: дали се наема колата през посредник или директно през фирмата. :rolleyes:

 

В Пиза има тези дни огромни опашки. Офисите са извън летището, съвсем наблизо и има шатъл. Голд кар имат експресно обслужване и ако сте платили за такова, при взимане на номерче да не забравите да отбележите. Платихме пълна застраховка и ни блокираха само 82 евро за горивото. 

 

chandni, възможно е да имате някаква глоба. Ние имахме такъв случай със Сичили бай кар преди години. Изтеглиха около 50 евро от картата, за да препратят глобата. Но получих по пощата писмо с фактура за това и копие от глобата на италиански. Самата глоба ( мисля около 80е) така и не пристигна, вероятно е била за влизане в ZTL зона.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Пиза има тези дни огромни опашки. Офисите са извън летището, съвсем наблизо и има шатъл. Голд кар имат експресно обслужване и ако сте платили за такова, при взимане на номерче да не забравите да отбележите. Платихме пълна застраховка и ни блокираха само 82 евро за

Благодаря ти, но за какво номерче иде реч?

Иначе, аз съм направила регистрация в сайта им още миналата година,имат всички данни и е много удобно.Вече сме събрали доста точки и вземането на колата става за две минути.Аз ще платя, като наближи,дебна ги за цената.Ще платя пълна застраховка и приорити чек-ин,че хич не мога да клеча на опашка.Ама това с шатъла не ми харесва.Трябва ли да се обаждам по телефона, че да го викам шатъла?

Мъка.

 

Ще ми е интересно: Това Smart-че ForFour дето му измислиха драскотината на джантата - дали са я оправили или ще го дадат на AlexandraKo неоправено. :)

AlexandraKo: ето му номера :)

FD 567 DD

Вен, ако е ситна колица, няма да е за нас.Аз ги заръчвам по-големички☺

Тази каква марка е, за всеки случай ще си запиша номера☺

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вен, ако е ситна колица, няма да е за нас.Аз ги заръчвам по-големички☺

Тази каква марка е, за всеки случай ще си запиша номера☺

 

Тази е като количките в супермаркетите... :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря ти, но за какво номерче иде реч?

Иначе, аз съм направила регистрация в сайта им още миналата година,имат всички данни и е много удобно.Вече сме събрали доста точки и вземането на колата става за две минути.Аз ще платя, като наближи,дебна ги за цената.Ще платя пълна застраховка и приорити чек-ин,че хич не мога да клеча на опашка.Ама това с шатъла не ми харесва.Трябва ли да се обаждам по телефона, че да го викам шатъла?

Вен, ако е ситна колица, няма да е за нас.Аз ги заръчвам по-големички☺

Тази каква марка е, за всеки случай ще си запиша номера☺

:)

Smart - не ги ли знаеш. макар, че тази е за 4-ма.

Малко оффтопик - Преди няколко години ми беше писнало на макс от паркиране в София и реших да си купя smart. Жена ми директно ме отсвири - имала си фотьойл на колелца и в хола. Аз не се отказах и намерих едно в Германия в града дето учеше малкия ми син. Обаждам му се и го пращам да я види. След половин час ми връща обаждането и вика "Бащицо, ти какво ми губиш времето - в багажника на това нещо дори каса бира не може да се побере." :)

Всъщност не познавам човек, който да е сменил по-голяма кола с по-малка.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Шатъла си циркулира, стоянката е вдясно от изхода. Номерчето е от онези за реда на обслужване.

За сефте ще видя офис на рен-а-кар фирма с машина за номерца. :rolleyes:

 

Тази е като количките в супермаркетите... :P

Ааа, хич няма да записвам тогава. ;)

 

:)

Всъщност не познавам човек, който да е сменил по-голяма кола с по-малка.

Ние сме двама, ама с 4 куфара и като няма багажник, какво правим? :rolleyes:

А, веднъж с едни приятели се гъчихме в едно  нещо - някакво фиатче беше/те го бяха букнали/, та да не ти разправям, че багажът пътуваше след нас с такси от летището до хотела.

Ама пък, иначе се пътуваше тихо - като си сгънат, с коленете си затискаш ушите ;) ;) ;)

Мъж ми, като чуе за малка кола, веднага надава вой. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ха, като пътувахме с тъстовете из Европа в Португалия бях взел голяма кола (Пежо 408 комби или нещо такова, доста голямо), и въпреки това само аз можех да наредя багажа (дългогодишен опит от игра на Тетрис :)). Лошото дойде после, като почнаха да пазаруват по пътя... Адски мразя да пътувам с много багаж...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ха, ... (дългогодишен опит от игра на Тетрис :)).

А обръщал ли си брояча на DOS-овския тетрис. :P

Имам живи свидетели. ;)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Настана време и аз да наема кола под наем. До момента не съм ползвал тази опция и затова имам доста колебания и въпросителни, въпреки че изчетох наръчника на Георги, тази и другите теми. А пък и време не остана, така че помагайте. Колата смятаме да наемем и върнем от летището в Болоня за периода 29/07 20:00ч. - 31/07 18:00ч. (Полетите ни са с Уиз). Шофьорът ще съм аз на 28г и живея в БГ. Искаме да си платим спокойствието, така че всички допълнителни застраховки са добре дошли.

  • Първата ми чуденка е коя компания бихте препоръчали за летището в Болоня (в смисъл коректност, удобство при взимане/връщане на колата)? Четох за Голдкар мненията на АlexandraKo и Chandni и мисля тях да ги пропуснeм.
  • Втората чуденка е дали да запазя през брокер (ренталкарс) и да закупя пълна защита от тях или на място да заплатя всички допълнителни застраховки от съответната компания или пък директно през сайта на компанията?

Откритията ми до момента:

  1. Avis: Fiat Panda + CDW + PAI + Windscreen and Theft Protection = 114,63 Eur
  2. Sixt: Smart for two + CDW (excess 0) + Theft protection (excess 0) = 117.97 Eur
  3. Europcar: Fiat Panda + Premium Protection (excess 0) = 157.00 Eur
  4. Goldcar: Smart for two + Super Relax Cover package = 175.37 Eur
  5. Rentalcars: Ford Fiesta от FireFly + Пълна защита = 116.25 Eur
  6. Rentalcars: пак Smart for two от Sixt + Пълна защита = 108.16 Eur

Разчитам на вашите съвети и конкретни предложения. :)

Връзка към мнение

Настана време и аз да наема кола под наем. .............Искаме да си платим спокойствието, така че всички допълнителни застраховки са добре дошли.

.........

 

Щом като си ОК с пълната застраховка - моето мнение е да вземеш най-евтината оферта за класа кола, която си си харесал. А там на място, на гишето да си платиш към rent-a-car компанията допълнителната (пълната) застраховка.

 

Ако от брокер (напр.  ренталкарс  ) си вземеш пълна застраховка, тогава rent-a-car компанията ще ти блокира не малка сума, след което при евентуална щета - ще ти дръпнат парите за щетата и ти ще трябва да се жалваш (представяш документи) пред rentalcars и т.н. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсолютно! Застраховката от брокер все едно не е застраховка, така че щом искаш спокойствие само и единствено от фирмата.

 

От отбелязаното аз бих махнал смартовете, хубаво е малка и удобна колица за тесните улички, ама това е направо черупка, малко крайно ми идва на мен :) Ако все пак решиш, взимай от Sixt, директно с тяхната застраховка за 117. 

 

От другите избори, мисля че панда-та от Europcar е най-точен избор, тази в Avis май е цена само с базова застраховка. Като добавиш допълнителната застраховка, цената ще се изравни, а поне аз харесвам доста сайта на Europcar, че може да си добавиш всичко онлайн. 


P.S. PAI според мен е малко излишна, аз обикновено не я включвам, така че цената на Avis може да падне. Откъм обслужване мисля, че и Avis, и Europcar са ок. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Напълно съгласна с Георги, само пресен ъпдейт от Budget /които са с AVIS заедно вече/ пълна застраховка за 4 дни ми струваше 87 евро, карах фиат-панда. Блокираха само около 50 евро за 1 резервоар, в случай че не я върна пълна. А иначе резервирах и платих през брокер.

Връзка към мнение

.....

От отбелязаното аз бих махнал смартовете, хубаво е малка и удобна колица за тесните улички, ама това е направо черупка, малко крайно ми идва на мен :) ...

 

 

Аз в Пиза наех Smart For4. (както вече съм писал... :) ) Не е много, много малка. Напр. е по-голяма (вътре) от малките шевролетчета, но този клас коли са все от един дол дренки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз в Пиза наех Smart For4. (както вече съм писал... :) ) Не е много, много малка. Напр. е по-голяма (вътре) от малките шевролетчета, но този клас коли са все от един дол дренки.

 

Е в случая е smart for two, където не знам дори къде се оставя раницата, за куфари не говорим :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей така се върши работа. Благодаря за отговорите, готов съм :)

 

В крайна сметка избрах да резервирам директно през Sixt, Fiat 500 or similar (Toyota Aygo, Renault Twingo ot Fian Panda) + Excess 0 за 119.51 Eur. Прилагам скрийшот от резервацията - кажете ако пропускам нещо, за да мога да го коригирам навреме и без това ще плащам на място.

 

post-3417-0-00357600-1469002938_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преместих последните няколко мнения в темата за rentalcars.com: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-промоции-мнения-въпроси-и-оценки/?p=163494

Връзка към мнение

След случая в Болоня Голдкар трябва да ми платят за да взема кола от тях.

Сега обаче имам един  проблем и моля знаещите за малко помощ.Както писах в Болоня взехме кола от Маджоре.Сега в Пиза пак се ориентирам към тях,но не виждам как да букна това

Windscreen protection (KCR) The windscreen protection covers all car windows (windscreen, rear window, door windows and wind deflectors). It does not cover the interior rear view mirror, wing mirrors, sunroof or panoramic roof (which are covered by the damage protection). Euro 1.85 per day. Up to a maximum of 10 days per month. It is not an insurance cover.

Виждам във фактурата от Болоня ,че са ни го включили,но онлайн не го виждам.Около 10 евро беше за 7 дни.Мога ли това да го платя на място?

Иначе група Д кола ми излиза 284 eвро за 7 дни и застраховка 160 евро.Хич не е малко, но по евтино не съм намерила.Останаха още 2 фирми да видя само.

Връзка към мнение

След случая в Болоня Голдкар трябва да ми платят за да взема кола от тях.

Сега обаче имам един  проблем и моля знаещите за малко помощ.Както писах в Болоня взехме кола от Маджоре.Сега в Пиза пак се ориентирам към тях,но не виждам как да букна това

Windscreen protection (KCR) The windscreen protection covers all car windows (windscreen, rear window, door windows and wind deflectors). It does not cover the interior rear view mirror, wing mirrors, sunroof or panoramic roof (which are covered by the damage protection). Euro 1.85 per day. Up to a maximum of 10 days per month. It is not an insurance cover.

Виждам във фактурата от Болоня ,че са ни го включили,но онлайн не го виждам.Около 10 евро беше за 7 дни.Мога ли това да го платя на място?

Иначе група Д кола ми излиза 284 eвро за 7 дни и застраховка 160 евро.Хич не е малко, но по евтино не съм намерила.Останаха още 2 фирми да видя само.

 

Да, можеш на място. Да ти кажа, това застраховките да могат да се резервират онлайн е развитие в последно време. Преди 2-3 години мисля, че нямаше фирма, която да предлага тая екстра, на много от тях все още не може да им видиш цените освен ако не се заровиш в десета глуха на сайта. 

Връзка към мнение

Мноого благодаря.По-ниска цена обаче не нямерих .

 

След като ще ходиш скоро, т.е. в пиков сезон, е нормално цените да са височки. Група D мисля, че също не са от малките колички, така че и това оскъпява. 

Връзка към мнение

Ще ходя от 5,09 до 12,09.Прези юни пак беше сезон и на място наехме колата ,но беше по-евтино.Ние сме 3 възрастни и 1 дете на 8 ,по-малка кола ще е проблем с куфарите.Друго ,което ми направи впечатление че няма свободни коли група Д до 1,09-чак пък толкова да са търсени.....каквото  това е.

Връзка към мнение

Да, виждам по-евтино само с Firefly, но те са от чергата на Goldcar, та не съм сигурен дали ги избягваш и тях. На големите фирми цените са високи. 

Връзка към мнение

Шатъла си циркулира, стоянката е вдясно от изхода. Номерчето е от онези за реда на обслужване.

Разгледах кои фирми са на летището в Пиза и за Голд кар пише, че са на самото летище, не се ползва шатъл. Някой може ли да каже точно за тях къде е офисът?

Връзка към мнение

Разгледах кои фирми са на летището в Пиза и за Голд кар пише, че са на самото летище, не се ползва шатъл. Някой може ли да каже точно за тях къде е офисът?

Преди 2 седмици ползвахме Голдкар, Пиза. Рентакарите са извън оградата на летището в самостоятелна сграда, съвсем наблизо. Но се ползва шатъла.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.