Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Да питам един малко стрийт арт въпрос за града, че нямам скорошно инфо - някой има ли представа стоят ли още и Седемте носове на Сохо в Лондон, които дори бяха 35, но останаха едва 7? Бяха своеобразен протест на един артист срещу камерите в града - направи уголемени гипсови отливки на собствения си нос и ги монтира по стените точно там, където властите слагаха нови и нови камери.

 

7noses-11.jpg

 

http://jenikya.com/blog/2016/01/seven-noses-of-soho-new-year.html

 

Това тук са местата им:

 

post-3680-0-01525200-1478009565.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да споделя пресен, пресен опит с транспорт до Лутън с влакче на Thameslink.  Понеже гостувахме по южните - югозападните Лондонски "квартали", а трябваше да стигнем до Лутън, оказа се че лесно може да се стигне до там от Wimbledon Station или евентуално Wimbledon Chase. През уикенда влаковете в посока Лутън са през 30 минути, цена 16,50 и около 1час и 40 минути общо (с шатъла). Е, не е евтино, но ако сложим пътуването от там до St. Pancras, или пък до Victoria Coach Station, нещата са почти равнопоставени и като време и като цена.

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Стигнах и до тази тема след като купих билети с Уиз до Лондон Лутън за 21-23 януари. Макар и за кратко /кацаме сутринта и летим вечерта/ вече беше крайно време да се докосна до добрата стара Англия след като години наред учих за нея /по образование съм филолог по английски/. Та сега започнах да чета и да съставям програма. 

Първото ми питане е може ли Ойстъра да се ползва от двамата с мъжа ми или трябва отделни да си купим? 

Гледам в сайта на Easy bus, дава ми цена 34 паунда за двама. Това добра цена ли е, в смисъл да чакам ли или ще се качва повече? Има ли по-изгодни шатъли?

Редактирано от ivelina666
Връзка към мнение

Ойстера е за един човек. Всеки трябва да се чекира и отчекира с неговият такъв. Защо не използвате безконтактна банкова карта, регистрирана на https://tfl.gov.uk/ . Икономисва ти заигравката с покупка, зареждане и евентуално връщане на Ойстера.

34 паунда ако е за 2ма 2посочно е нормална цена. Намира се и по евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделни карти за всеки възрастен трябват, но ако имате безконтактни банкови карти, може да ги ползвате вместо ойстъри. 34 паунда ми изглежда като най-високата цена, т.е. няма да се качва, но може да свършат. Мисля, че цените не падат.

Връзка към мнение

Добре че видях тази тема да се подсетя че и аз имам да купувам трансфер от/до Лутън. Изибъс имат различни цени за различните часове от деня, като стандартната им висока цена е 10 паунда. За моите дати /февруари/ с лека гъвкавост в часовете, ми излезе 9.80 паунда за 2 билета двупосочно. Вече закупени :)

Връзка към мнение

Добре че видях тази тема да се подсетя че и аз имам да купувам трансфер от/до Лутън. Изибъс имат различни цени за различните часове от деня, като стандартната им висока цена е 10 паунда. За моите дати /февруари/ с лека гъвкавост в часовете, ми излезе 9.80 паунда за 2 билета двупосочно. Вече закупени :)

 

Ха-ха...

И аз същият. Пропуснах момента с трансфера от Виктория до Лутън... Преди ги бях гледал на 2 паунда еднопосочно, време бол... така си и оттече.

Днес разбрах от тази тема, че с наближаване на датата поскъпвали...

Е, вече си имаме билети за 14 Февруари за 8.40 общо :)

 

В тази връзка - полета е в 8.20 Лутън - Бургас... Взех билети за автобуса в 5.20 по разписание трябва да пристигне там в 6.30.

Дали е ОК? Делник, сутринта...  Чудя се дали да не си отпусна още 40мин - час....

Връзка към мнение

2 часа е ОК според мен. Мойте билети също са с час на пристигане 2 часа преди полета. Билетите за Изибъс са с толеранс +- 60 мин от обявеният час на тръгване , така че можеш да хванеш и някой по-ранен /ако има места обаче/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ехаа, тези цени, които ми цитирате са супер 8-10 паунда двупосочно на фона на моите 34 паунда. Като не знаех, че по-рано = по-евтино. Как ме е яд... :huh:

Аз забелязах и друго - цените за/от Виктория са по-високи от тези на другите спирки /за други спирки има и по 2 паунда/. А на мен точно от там ми трябва. Значи казвате да не чакам повече, ами да купувам докато не са станали по 10 паунда в посока.

Редактирано от ivelina666
Връзка към мнение

Билетите за изибъс, поскъпват при всяко следващо отваряне на сайта от един и същ компютър. Когато аз купувах билети, и като си правих сухи тренировки, примерно в рамките на един час, ако съм отворила сайта 5 пъти, цената скачаше при всяко следващо отваряне. Накрая оставих компютъра на мира и при първото отваряне на сайта се появи най-ниската цена от 1,95 паунда. Купих билетите и повече не се занимавах.

А при пътуване с градски автобус - от ония двуетажните, червените, да знаете че там се чекирате само при влизане, при излизане не е необходимо да се отчекирате, както се прави при метрото.

Не рядко виждах пътници, които се отчекираха при слизане от автобуса. Не знам дали четеца разбира, че това е грешка.

Аз купих билетите месец - два преди пътуването.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И до Виктория ли беше тази цена от 1.80?

Значи в метрото трябва на влизане и излизане да се чекираме, а в автобусите на при влизане. Това е важно да се знае, благодаря.

Връзка към мнение

И до Виктория ли беше тази цена от 1.80?

Значи в метрото трябва на влизане и излизане да се чекираме, а в автобусите на при влизане. Това е важно да се знае, благодаря.

 

Билетите бяха до Марбъл арч, което една - две спирки преди Виктория.

Цената за едно качване в автобус, независимо от броя на спирките, през които ще минете и независимо от времетраенето, цената е една и съща - с ойстер е 1,50 паунда, като за един ден се таксуват максимум четири качвания. Всяко следващо пътуване в рамките на едно денонощие от полунощ до полунощ не се таксуват. За това не се налага отчекиране. При метрото е друго, там цената е в зависимост от зоните, и т.н. И там има някакъв лимит. По принцип е по-скъпо и по-тъмно. Ние не сме ползвали метро. 

Возихме се до насита с червените автобуси на първата седалка на втория етаж. Ойстерите накрая ако желаете може да ги деблокирате и ще ви се върнат 5 паунда депозит. Направете си сметката така, че да не ви се налага да ползвате единичен хартиен билет след като останете без ойстер, защото хартиените билети са по-скъпи, доста.

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

ivelina666, като за начало, можеш да прегледаш тази тема:

Лондон - магелански пътеводител

 

 

Билетите за изибъс, поскъпват при всяко следващо отваряне на сайта от един и същ компютър. Когато аз купувах билети, и като си правих сухи тренировки, примерно в рамките на един час, ако съм отворила сайта 5 пъти, цената скачаше при всяко следващо отваряне. Накрая оставих компютъра на мира и при първото отваряне на сайта се появи най-ниската цена от 1,95 паунда. Купих билетите и повече не се занимавах.

А при пътуване с градски автобус - от ония двуетажните, червените, да знаете че там се чекирате само при влизане, при излизане не е необходимо да се отчекирате, както се прави при метрото.

Не рядко виждах пътници, които се отчекираха при слизане от автобуса. Не знам дали четеца разбира, че това е грешка.

Аз купих билетите месец - два преди пътуването.

Както и друг път е ставало дума - всяко симулиране на покупка се смята вече като заявка, която в определено време трябва да завършите. Когато не я завършите, цената се връща на първоначалната най-ниска свободна цена след определеното време.

Няма никакви игри и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Билетите за изибъс, поскъпват при всяко следващо отваряне на сайта от един и същ компютър. Когато аз купувах билети, и като си правих сухи тренировки, примерно в рамките на един час, ако съм отворила сайта 5 пъти, цената скачаше при всяко следващо отваряне. Накрая оставих компютъра на мира и при първото отваряне на сайта се появи най-ниската цена от 1,95 паунда. Купих билетите и повече не се занимавах.

А при пътуване с градски автобус - от ония двуетажните, червените, да знаете че там се чекирате само при влизане, при излизане не е необходимо да се отчекирате, както се прави при метрото.

Не рядко виждах пътници, които се отчекираха при слизане от автобуса. Не знам дали четеца разбира, че това е грешка.

Аз купих билетите месец - два преди пътуването.

Няма как да се чекираш на слизане. В Англия се качваш отпред, а слизаш отзад!

Връзка към мнение

Няма как да се чекираш на слизане. В Англия се качваш отпред, а слизаш отзад!

 

Четци има и по-назад в автобуса, и са заблуждаващи. Не се спазва този ред - качване отпред и слизане отзад.

Връзка към мнение

А при час на излитане от Лутън в 20.45ч. добре ли е да хвана шатъла от Виктория в 16.20ч? Или пък в 16ч? Денят е понеделник.

20 минути обикновено не са от огромно значение.

Ние последния път хванахме този в 16 часа за полет в 20,45 - ден неделя.

Връзка към мнение

Така и направих :)

А за Мадам Тюсо колко по-рано да си букна билети? И имате ли наблюдения кога има по-малко хора? Ние сме от събота до понеделник. Защото нали трябва да задам час при резервацията.

А чудя се The London Dungeon дали си заслужава.

Окото за съжаление ще е затворено за профилактика до 25 януари. Тъй че следващият път ще се качим.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пристигаме сутринта от Бангкок на Хийтроу. Мисля да вземем дневна карта , която покрива 6та зона, да слезем в центъра, джъткаме си до късния следобед и после шатъл от Изи към Гетуик.

Удачно ли е да слезем с метрото на Earls Court и после да вземем шатъла от West Brompton с оглед на това дали в района има къде да оставим 6 ръчни багажа ? Насочила съм се към тази спирката , заради цената на шатъла на Изи. Този от Виктория е двойно по-скъп.

И още нещо ме притеснява от сайта на easybus:

  • The accompanying adult must bring on board an approved infant seat which fits on the bus and is compliant with current regulation.
  • Children under 14 must be seated using appropriate child restraints, car seats and booster seats in accordance with law. All children aged 14 and over must wear seat beats.
  • We do not provide child restraints, baby / child seats or booster seats.Passengers with children must bring their own child/booster seats with them. Passengers without the required seats/restraints will be refused carriage.

Наистина ли трябва да си носим столчета ? Някой возил ли се е с дете да потвърди или да е виждал други хора ?

Връзка към мнение

silvia_b, на метростанциите няма багажно отделение, само на жп гарите и летищата. Погледни по-долу, ако искаш.

 

http://www.visitlondon.com/traveller-information/essential-information/baggage-left-luggage#QdDoWLJg7UK7yggw.97

 

За столчетата нямам идея... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.