Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

само пътят Флоренция - Сан Джиминяно - Сиена - Флоренция е към 3,5 часа при идеални условия

 

Дали не бъркаш с него друго?

Връзка към мнение
Връзка към мнение

Дали не бъркаш с него друго?

 

Зависи откъде се минава. Ако между Флоренция и Сан Джиминяно се мине по успоредния на магистралата път, като същото се направи и от Сан Джиминяно до Сиена, а после връщането до Флоренция е по SR222, тогава е възможно цялото пътуване да отнеме около три часа дори и без в това време да се смятат кратките отбивки за гледки и снимки...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи откъде се минава. Ако между Флоренция и Сан Джиминяно се мине по успоредния на магистралата път, като същото се направи и от Сан Джиминяно до Сиена, а после връщането до Флоренция е по SR222, тогава е възможно цялото пътуване да отнеме около три часа дори и без в това време да се смятат кратките отбивки за гледки и снимки...

 

Е, ако се мине по селския път, да, но нали коментираме, че февруари едва ли е най-доброто време за това.

Връзка към мнение

Да. Може би ще обиколим за 1 ден Флоренция с бус туристик и ще слизаме където ни е интересно. Пада се първата неделя от месеца предвиждам опашки по музеите, тъй че ще се ограничим до 3-4 места. Другото отвън и разходки.

Втория ден Сан Джиминяно и Сиена (понеделник е и Флорентинските музеи ще са затворени, та по-добре да видим тези 2 града). От хотела във Флоренция (Villa Betania) са ми обещали да ни покажат едно типично кръчме в близост за втората вечеря.

И ден 3-ти Флоренция -Маранело-Болоня.

За следващото пътуване Пиза-Лука-Ливорно-Флоренция. Ще предвидя още 1-2 нощувки във Флоренция.

п.с. за работното време на кръчмите в Италия съм абсолютно наясно, откакто веднъж обикаляхме немили недраги 1 част, докато отворят някъде. :)

Редактирано от bibi
Връзка към мнение

Флоренция за мен е преди всичко пешеходна. Просто не мога да си представя бус - туристик по хубавите, но тесни улички на Флоренция.

Изобщо това с буса не ми се вижда добра идея, а и всичко е толкова близо едно до друго

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Флоренция за мен е преди всичко пешеходна. Просто не мога да си представя бус - туристик по хубавите, но тесни улички на Флоренция.

Изобщо това с буса не ми се вижда добра идея, а и всичко е толкова близо едно до друго

Само ме притеснява сезонът -  началото февруари ще е подходящо ли за 12-13 часово обикаляне. :( А от буса се слиза и качва колкото пъти искаш и от която спирка искаш - 2 линии са и са на 30/60 мин. Още го мисля, де.

Връзка към мнение

Като комбинирате разходката с влизане в музей и хапване в някоя траторийка, няма да има нужда от бус, всичко е на пешеходно разстояние. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един бърз въпрос, макар, че може да е коментиран.

На летището в Болоня минават ли бордни карти от телефон?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Моля за съдействие!Инпулсивно закупихме билети за Болоня и ще летим след няколко дни.Помагайте за не много скъп хотел или апартамент.Да уточня,че сме 4 човека и с какво да се придвижим от летището-такси или автобус?Аз всъщност имам много въпроси ,но като за начало само тези

Връзка към мнение

Моля за съдействие!Инпулсивно закупихме билети за Болоня и ще летим след няколко дни.Помагайте за не много скъп хотел или апартамент.Да уточня,че сме 4 човека и с какво да се придвижим от летището-такси или автобус?Аз всъщност имам много въпроси ,но като за начало само тези

Ето двата хотела, в които бяхме преди три седмици :) . И двата ги закупихме директно през сайтовете им, защото там ни даваха най-добрата цена

Първият от тях е по-скъп- нощувката бе 83 евро, но на възможно най-доброто място в Болоня- до пиаца Маджоре, а от прозорците си виждахме Двете кули. Той е само две звезди, но те са само толкова заради факта, че не е в самостоятелна сграда, а заема два етажа. не отстъпва на четиризвездните.Много чисти и добре обзаведени стаи, около 20 кв.м., изключително удобно легло и големи хубави бани. Отлична закуска. Просто не можеш да е наситиш на печените топли кроасани, кексове и всичко останало, което предлагат в огромно изобилие.

Заслужава си цената хотела!!!

 Вторият  е четири звезди, много евтин. Ние го купихме за 40 евро. Близо е до летището, има шатъл до и от хотела /платен/ и спирка на аеробуса, който е от летището до Болоня. на 400 метра от него има спирка на автобус 13, с който за 20 минути сте в центъра на града. Не сме имали закуска, защото имахме ранен полет за Мадрид и го напуснахме още в 4,30 сутринта, но стаите са просторни и хубави.

Както споменах малко по-горе има аеробус от летището до центъра и гарата на Болоня. Цена 6 евро. Има и градски автобус,  с който ще се придвижите по-евтино, но ще се наложи да сменяте два автобуса до центъра, и като време ще Ви е два пъти по-бавно. Таксито ще Ви излезе около 20 евро до центъра, като сте 4 човека след градския автобус Ви е най-изгодно то :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да уточня,че сме 4 човека и с какво да се придвижим от летището-такси или автобус?...

Автобус от летището до централната жп гара: 6 EURO на човек, билетът може да се купи от шофьора http://aerobus.bo.it/

 

Във вашия случай е по-изгодно да ползвате такси http://www.bologna-airport.it/en/travellers/to-and-from-the-city/transport.aspx?idC=61746&LN=en-US  By Car > Taxi

MARCONI AIRPORT - CENTRAL TRAIN STATION

    Weekday fare: € 15,00* + € 0,50 extra per baggage item;

    Bank holidays and night fare: € 18,00*+ € 0,50 extra per baggage item;

    From the 5th person onboard, an extra € 1,00 charge per person will apply.

(*) The above mentioned fares are only for reference; they may vary according to traffic conditions...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също ще се присъединя към препоръката да ползвате такси. Когато аз проверявах, ми излизаше опция за шатъл на цена от 6 евро на човек. Т.е. при четирима цената ще бъде 24 евро. Не намерих градски транспорт. На нас цената ни беше от порядъка на 17-18 евро на посока до центъра. Да не говорим за предимството, че се качваш веднага, че не мъкнеш куфари и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е нашия хотел -  Suite Hotel Elite, хванахме го на промоция и беше доста евтин, големи стаи, хубава и богата закуска, чист. Спирката на шатъла е на една минута пеша, а центъра - на около 15. За нас беше идеален.

Връзка към мнение

Забравих да кажа, че ние бяхме наели чрез АirBnb апартамент в центъра на Болоня, от който бяхме много доворни. Перфектно разположение, идеален за четирима. Сега погледнах, че е свободен единствено в периода 28.11.2016 г. - 01.12.2016 г. и е на цена малко под 110 евро на вечер с всички такси. Ако ви устройва, мога да кача линк.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за полезната информация!Но продължавам с въпросите,тъй като времето до пътуването е кратко и съм много объркана с плана за престоя.Билета ни е за два дни и от вашата информация разбирам,че един ден е достатъчен за Болоня.Моля,дайте ми съвет за втория ден и дали е добре да вземем кола за този един ден!Ще попитам и за места за хранене?

Връзка към мнение

Ние ходихме за ден до Равена, с регионален влак - чудно градче.Модена също е опция - на нас не ни стигна времето за там. Кола за два дни аз лично не бих наела за един ден в Болоня и един ден наоколо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-горе в темата се обсъждаха възможните маршрути от Болоня за ден или повече Зависи от интересите и предпочитанията ви. Равена, Модена, Римини и Сан Марино, Венеция, Флоренция, Ферара или каквото друго изберете за ден, няма за сбъркате. Италия е прекрасна. Според мен за ден извън Болоня няма нужда да вземате кола под наем. Който и маршрут за изберете, можете да отидете с влак, всички са редовни, а в самия град да се разхождате пеша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За цялата област има чудесен пътеводител от Spqr - Емилия-Романя - магелански пътеводител

Там можете да видите и транспорт, и забележителности, и избор на градчета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодарение на Вас,вече имаме и хотел-Grand Hotel Elite!Благодаря на Mary  за пътеводителя,страхотен е!

Заслугата за пътеводителя е на Spqr, който е добър познавач на Италия!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Аз снощи боцнах от евтините билетчета до Болоня за 01.02.18 и сега се двоумя за маршрута.

1. Болоня (били сме  за 1 ден) - Верона (не сме били)- Венеция (били сме, но това няма значение) и връщане с Раян 

2. Болоня - Равена-Римини - Сан Марино - Флоренция (само във Болоня и Флоренция сме били) и връщане от Болоня

3. Мислех връщане от Пиза, но не си струва за 1.5 дни сумарно между полетите :(

4. Да не ходим изобщо -  не се обсъжда :)

 

Ако сме на вариант 1, ще се придвижваме с обществен транспорт, че цените на рент-а-кара за връщане на друго място са покъртителни. за вариант 2 мисля рент-а-кар за да обиколим повече.

Приемам съвети всякакви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз снощи боцнах от евтините билетчета до Болоня за 01.02.18 и сега се двоумя за маршрута.

1. Болоня (били сме  за 1 ден) - Верона (не сме били)- Венеция (били сме, но това няма значение) и връщане с Раян 

2. Болоня - Равена-Римини - Сан Марино - Флоренция (само във Болоня и Флоренция сме били) и връщане от Болоня

3. Мислех връщане от Пиза, но не си струва за 1.5 дни сумарно между полетите  :(

4. Да не ходим изобщо -  не се обсъжда :)

 

Ако сме на вариант 1, ще се придвижваме с обществен транспорт, че цените на рент-а-кара за връщане на друго място са покъртителни. за вариант 2 мисля рент-а-кар за да обиколим повече.

Приемам съвети всякакви.

А колко дни предвиждате общо?

Мисля, че спокойно можете да направите обиколка и без кола.  

Вариант да кацнете , предполагам вечерта в Болоня и да спите там. На сутринта влак за 1ч. до Римини и от там с автобус пак за 1ч. до Сан Марино. Спите в Римини примерно. На третата сутрин с влак до Равена - много препоръчвам, и от там с директен влак до Болоня за обратен полет. Или с прекачване във Ферара, мисля, до Венеция.

Ние сме спали в Падова - великолепно градче. А какъв ресторант съм открила тааам!  Казва се Vecchio Falconiere.

Vecchio Falconiere
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен Болоня и особено околните градчета /като под околни имам предвид и Венеция :P / много ми харесаха, така че не би х се замисляла да го повторя, И каквато програма и да направите, все ще ви хареса.

Връзка към мнение

3. Мислех връщане от Пиза, но не си струва за 1.5 дни сумарно между полетите  :(

Да ти имам проблема :)  Аз пък имам само билет за връщане от Болоня и се чудя как да отида сутринта, да хапна пица и да се върна вечерта :rolleyes:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.