Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

От гарата до площада ти е нормално вървене около 20 минути. Ако искате просто да го видите набързо...колкото да сте го видели ще успеете. Да мернете кулите, фонтана и площада. И после директно на автобуса за летището...толкова, 20 минутки е и той.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

И едно скромно мнение от мен.Ако ходиш до Сан Марино,само на 30км от него се намира Сан Лео.Една истинска Италия!Малко селце (около) 400-500 човека.Съшо като Сан Марино се намира на един висок хълм,има пряка видимост към Сан Марино.Или най-точно го каза един италианец:ако искате да видите същинската Италия посети Сан Лео.Също така на 50-60 км южно от Сан Марино...директо по магистралата покрай Римини сюд може да отидете до Урбино!Родното мястна на Рафаело ,градче с Университет и библиотека от 1540г...и далеч от ЕУ туристите.Има само италианци.И ако си падаш по малко друг вид история само на 70 км югозападно от Болоня,на 15км западно от Форли се намира градчето Алта Предапио.Това е родно място на Мусолини.Родната му къща е музей,оосбено посещаван е гроба му.В града има поне 2-3 магазина за сувенири от периода 1922-45г.Доста интересно е!....за сведение всичко това съм го посещавал ,като съм използвал рент-а- кар нает от летище Форли.Колата ти дава много свобода...и печелиш време.

Казус-пристигане в Болоня от Венеция надвечер, да речем. Цел-да се разгледат Болоня, Равена и Урбино. 3 нощувки в Болоня - ОК ли са, като брой това първо, да се цепят ли на 2+1, или Болоня е добра отправна точка, това второ?

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Защо не ги направите 2+1. Като за Урбино използвате отправна точка Равена? Струва ми се времево по-рентабилно.

 

Препоръчвам за Болоня за хранене: Trattoria Delle Belle Arti, via Belle Arti 6/F

за спане: http://www.bolognaoldtown.com/?q=node/48 но нямат стаи със самост.баня.

Ние там бяхме за една нощувка и това не ни притесни. Иначе стаите са просторни и чисти и е с добра локация.

Редактирано от fam
Връзка към мнение

Защо не ги направите 2+1. Като за Урбино използвате отправна точка Равена?

Урбино и Равена не са удобно разположени за комбинация.

Връзка към мнение

Урбино и Равена не са удобно разположени за комбинация.

 

Да, вероятно е така. Аз съм ходила в Равена от др. изходна точка, както и Болоня съм я ползвала за изходна точка за другаде.

Връзка към мнение

Урбино и Равена не са удобно разположени за комбинация.

я, пак, извинявай, че не разбрах. къде да направя спането, за да ми е удобно за Урбино?

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Аз сега видях на картата. Не знам защо Равена да не е удобна изходна точка за Урбино. Дават го 1,4ч. с кола.

Не споря, де. Просто ми е любопитно. По тоя маршрут не съм била.

Връзка към мнение

я, пак, извинявай, че не разбрах. къде да направя спането, за да ми е удобно за Урбино?

Аз не казах къде  :)  , а просто според мен не е удобно да се спи в Равена, за да се посети Урбино.

Разстоянието между тях е около 120км.

 

Ето ги на картата: Където е маркера е Урбино

 

22.png

 

Може би е по-добре да оставите Урбино за друг път. :)

Връзка към мнение

Римини е удобен за Урбино. Друг е въпросът дали си заслужава.

aaa, не! римини съм била, стига ми толкоз, добре че беше сан марино, че да оправи вкуса в устата :) толкоз ли е зле да се изтъркалям за макс 2 часа до урбино. Колко време ми трябва за да го разгледам? В най-лошия случай 4 часа път в 2те посоки, 6-7 часа в урбино малко ли ще са ми?

Аз не казах къде  :)  , а просто според мен не е удобно да се спи в Равена, за да се посети Урбино.

Разстоянието между тях е около 120км.

 

Ето ги на картата: Където е маркера е Урбино

 

attachicon.gif22.png

 

Може би е по-добре да оставите Урбино за друг път. :)

и аз същата карта гледам :))))))))) имено, не си казала, затова те питам :)

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

толкоз ли е зле да се изтъркалям за макс 2 часа до урбино. Колко време ми трябва за да го разгледам? В най-лошия случай 4 часа път в 2те посоки, 6-7 часа в урбино малко ли ще са ми?

и аз същата карта гледам :)))))))))

 

Няма как да е зле, когато става дума за град в Италия  :). Не виждам Ферара, Парма, Модена. Все градове, които са в региона около Болоня и Равена. В този смисъл според мен не си заслужава да се ходи на юг само заради Урбино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

aaa, не! римини съм била, стига ми толкоз, добре че беше сан марино, че да оправи вкуса в устата :) толкоз ли е зле да се изтъркалям за макс 2 часа до урбино. Колко време ми трябва за да го разгледам? В най-лошия случай 4 часа път в 2те посоки, 6-7 часа в урбино малко ли ще са ми?

....

и аз същата карта гледам :)))))))))

:)

6-7 часа са достатъчни за Урбино, но не съм сигурна, че през есента ще е завладяващо посещението там. :(

 

 

Аз сега видях на картата. Не знам защо Равена да не е удобна изходна точка за Урбино. Дават го 1,4ч. с кола.

Не споря, де. Просто ми е любопитно. По тоя маршрут не съм била.

Както всички тук, така и аз изказвам своето лично мнение. :)

За мен да нощувам но 120км. от целта не е удовлетворително.

 

В Равена бих нощувала с удоволствие. :)

Връзка към мнение

Аз пак неразбрала. :lol:

През лятото ще е ОК.

Има какво да се види там - наскоро писах за Урбино. :)

:) е да де, твоите постова изчетох :) и щото се чудя накъде и как да се завъртя, та затова...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Казус-пристигане в Болоня от Венеция надвечер, да речем. Цел-да се разгледат Болоня, Равена и Урбино. 3 нощувки в Болоня - ОК ли са, като брой това първо, да се цепят ли на 2+1, или Болоня е добра отправна точка, това второ?

И Урбино и Равена са неудобни дестинации от Болоня.Аз не мисля,че 1 дена ще ви стигне за разглеждане на Болоня!!Но всеки си знае какво иска да гледа,да яде или да пазарува.Все пак Болоня е кулинарната столица на Италия и аз лично е препоръчвам горещо.Там в заведенията менютата са само на италиански,има тъй наречения "бар на самообслужване" и си взимаш безплатни специалитети в "САМО 1 чиния"

Равена ,ако искаш да е разгледаш подробно също ти трябва минимум 1 ден.

Урбино е доста далеч.Намира се в област Марке.1 ден за там стига.

Аз съм ходил 2-3 пъти в тази област и съм бил с кола,затова съм могъл да разгледам по-подробно.За влакове,автобуси не мога да дам мнение.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да поизтупам малко тази тема от прахта.

Накратко - имах за усвояване едни парици в уиз сметката и боднах 2 билетчета за Болоня 05-08 февруари 2017 .(Ако не ми мине котка път ваканция е и 2 от децата ще са на лагер, третото ще го гледа бабата, а ние с татти -младоженци).

Планът ми в суров вид е :

1 ден

7.30 кацане в Болоня

8.00 вземане на рент-а-кар (113 евро през холидей аутос от Бъджет. Предполагам още 80-100 евро за пълна застраховка. Мислех го с влакове, но сме лигави, а и ще нося голям чекиран куфар, предвиден за закупуване на обувки за домочадието. Това ми е нещо като ритуал в Болоня.)

8.00-10.00 - пътуване до Флоренция

10.30-21.00 - Флоренция (обмислям бус туристик за 24/48 часа, че ще е студеничко)

2 ден 

Сан Джиминяно, Сиена (8.30- 14.00)(тук може и нещо да отпадне) , Флоренция - лежерно,гурме 14.00-21.00 (понеделник е и повечето музеи няма да работят)

3 ден

8.30-10.30 Флоренция Модена

10.30 - 13.30 Модена - музей на Ферари, тест драйв Ферари

13.30 -14.30 Модена -Болоня

14.30-15.00 - настаняване (хотел Елит го букнах без чужда помощ и после видях,че и тук сте го поФалили) ,връщане на колата и връщане до центъра с аеробус

15.00-21.00 - Болоня (лежерно) -разходка, шопинг 

ден 4

с такси до летището . полетът е около 8

 

Приемам препоръки най-вече в частта амбициозно ли е ? Аз съм била в Болоня и във Флоренция. Мъжът ми не е бил, но неговото удоволствие ще е най-вече в Модена, та няма да имаме желание изръшкаме всички налични забележителности със сигурност  :P  .

Връзка към мнение

 

 

Приемам препоръки най-вече в частта амбициозно ли е ? Аз съм била в Болоня и във Флоренция. Мъжът ми не е бил, но неговото удоволствие ще е най-вече в Модена, та няма да имаме желание изръшкаме всички налични забележителности със сигурност  :P  .

 

При все , че и аз съм от тези дето препускат в много от случайте ми се вижда доста амбициозно.

Особенно за мъжа ти ще е доста претрупано щом не е бил. Смени Флоренция с нещо от предложенията в темата. Има много страхотни места. А във Флоренция го прати с прекрасната връзка от Пиза и то в по-топъл месец.

Връзка към мнение

То първоначалния план беше през Пиза, но ме издразниха с цени (заради ваканцията може би), та минах на план Б.

Ще помисля, върху предложението ти, но ни е много кът времето без деца. Може би съм по-склонна да махна Сиена и Сан Джиминяно, макар,че второто е едно от магичните за мен места.

Връзка към мнение

Вторият ден го отделете изцяло на Сан Джиминяно и Сиена. Преди  месец го правихме точно така и беше супер, а съм била преди. Вечерта Фиренце. Имай предвид, че гурме вече е много трудно постижимо във Фиренце. И това го установих при това си ходене. Дори места, в които съм била, и такива хвалени из нета, вече са чисто туристически конвейрн. На връщане минете по SR222 през Греве ин Кианти и вечеряйте там - струва си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На връщане минете по SR222 през Греве ин Кианти и вечеряйте там - струва си.

 

А бе SR222 май е за дълъг ден и зелено наоколо. Не съм сигурен дали очакванията няма да надминат реалността по това време на годината.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А бе SR222 май е за дълъг ден и зелено наоколо. Не съм сигурен дали очакванията няма да надминат реалността по това време на годината.

Вярно! Забравих, че става дума за февруари. Пътища много, важно е точка А и точка В. Това лесно ще го решат. 

Връзка към мнение

14.30-15.00 - настаняване (хотел Елит го букнах без чужда помощ и после видях,че и тук сте го поФалили) ,връщане на колата и връщане до центъра с аеробус

Приемам препоръки най-вече в частта амбициозно ли е ? Аз съм била в Болоня и във Флоренция. Мъжът ми не е бил, но неговото удоволствие ще е най-вече в Модена, та няма да имаме желание изръшкаме всички налични забележителности със сигурност  :P  .

Амбициозно ми се струва да се комбинират Сан Джиминяно и Сиена за половин ден. За един цял може и да стане, но с късно нощно връщане във флоренция. Лошото на колата е, че не може да се отпуснете хубаво във винарните на Кианти.

 

Аеробусът за по 6 евро на човек в Болоня си е живо обирджийство. Може да повървите десетина минути от летището (ако не вее някоя фъртуна) и като минете под магистралата се стига до автобусната спирка с култовото име Birra :) , където може да си хванете автобус 81 или 91 за по 1.30 евро.

 

П.П. На мене ми е интересно, дали някой е  комбинирал в еднодневка с влакове Модена и Мантуа от Болоня? Модена е единственото местенце в близост до Болоня, където още не съм бил, ама понеже нито аз, нито съпругата ми, нито пък другарчетата по пътешествията сме фенове на автомобилните спортове, не мисля, че Модена ще ни задържи вниманието за повече от два часа.

Връзка към мнение

master_of_germs,

Ние отделихме по цял ден на Модена и Мантуа, но с база Реджо Емилия, което е почти същото като разстояние и възможности за пътуване. Ако целта ви е лежерна разходка, без амбициозна програма, можете да добиете представа и за двете места с ранно тръгване и късно прибиране. Имайте предвид, че от Модена до Мантуа се пътува със "селския" влак(Фречета-та са рядко) и е бавничко(около 1 час), та предварително се запознайте с разписанието.

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

bibi, според мен това "Сан Джиминяно, Сиена (8.30- 14.00)" не го правете, изглежда ми невъзможно, или ако е - неоправдано

 

само пътят Флоренция - Сан Джиминяно - Сиена - Флоренция е към 3,5 часа при идеални условия, като добавиш времето за паркиране и стигане до центъра и после обратно до паркингите, не остава никакво смислено време да се види нещо от двете места

 

също, ако предвиждаш обяди след 14 часа, пак няма да е особено удачно, през лятото ми направи впечатление, че по-добрите места за хранене отварят между 12 и 15 часа за обяд, и после отново след 18ч-19ч, до към 23ч; през другото време работят места тип закусвални, за сандвичи, евентуално пицарии, но не и остерии и тратории с типична тосканска храна

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.