Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Тамън ми е!При тези жеги ми е идеална,даже леко реже. ;)

 

П.П.Все пак не знам точно колко е студена,ама шишетата са достатъчно потни.И си мисля,че оптималната температура на бирата е около осем градуса?Дано да не бъркам!

 

Понеже днес ми е ден да се ровя в безсмислени детайли до посиняване, мисля си че като цяло зависи от типа бира. Ейловете не се охлаждат въобще май, Heineken пък рекламират една Extra Cold, която май я изстудяват сериозно, не че прави вкуса по-приятен :) Но дай да видим какво ще каже гугъл по въпроса...

 

Ето интересна статия, общо взето специалистите казват, че студа притъпява вкусовите рецептори и само тъпите бири се сервират супер студени :)

 

http://www.ratebeer.com/Story.asp?StoryID=479

 

Very cold (0-4C/32-39F): Any beer you don’t actually want to taste. Pale Lager, Malt Liquor, Canadian-style Golden Ale and Cream Ale, Low Alcohol, Canadian, American or Scandinavian-style Cider.

 

 

Cold (4-7C/39-45F): Hefeweizen, Kristalweizen, Kölsch, Premium Lager, Pilsner, Classic German Pilsner, Fruit Beer, brewpub-style Golden Ale, European Strong Lager, Berliner Weisse, Belgian White, American Dark Lager, sweetened Fruit Lambics and Gueuzes, Duvel-types

 

 

Cool (8-12C/45-54F): American Pale Ale, Amber Ale, California Common, Dunkelweizen, Sweet Stout, Stout, Dry Stout, Porter, English-style Golden Ale, unsweetened Fruit Lambics and Gueuzes, Faro, Belgian Ale, Bohemian Pilsner, Dunkel, Dortmunder/Helles, Vienna, Schwarzbier, Smoked, Altbier, Tripel, Irish Ale, French or Spanish-style Cider

 

 

Cellar (12-14C/54-57F): Bitter, Premium Bitter, Brown Ale, India Pale Ale, English Pale Ale, English Strong Ale, Old Ale, Saison, Unblended Lambic, Flemish Sour Ale, Bière de Garde, Baltic Porter, Abbey Dubbel, Belgian Strong Ale, Weizen Bock, Bock, Foreign Stout, Zwickel/Keller/Landbier, Scottish Ale, Scotch Ale, American Strong Ale, Mild, English-style Cider

 

 

Warm (14-16C/57-61F): Barley Wine, Abt/Quadrupel, Imperial Stout, Imperial/Double IPA, Doppelbock, Eisbock, Mead

 

 

Hot (70C/158F): Quelque Chose, Liefmans Glühkriek, dark, spiced winter ales like Daleside Morocco Ale.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Наблягай на Mythos, че другата много блудкава ми идва поне на мен. Приятна почивка и поздрави от нас... :)

 

Аз се размечтах за гръцки Амстел, така сладък и лишен от спирт..

Връзка към коментар

На новата Каменица(не съм сигурен) и посинява етика на 5 градуса, така, че явно за България това е нормалната температура. Виждам че от поста на Георги пада в графата "студени". 

Връзка към коментар

Днес на дневен ред бе Солун и забележителностите му.Времето отново е страхотно.

post-259-0-38269600-1400168619_thumb.jpg

 

Неа Потидеа с Потидейския канал свързващ Солунския и Торонийския залив.

post-259-0-40571000-1400168517_thumb.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Поздрави от Кейп Таун. Страхотен и доста натоварен първи ден, утре още по-натоварено :) Изключително приятен полет на British Airways (отсечката от LHR до CPT), не ми се искаше да свършва. Кейп Таун още преди кацането влезе в първата петица на любимите ми градове, след кацането позицията се затвърди....

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
Георги Матеев

Петра, Йордания - магеланското знаме бе гордо развято и там! Туристическата полиция ме гледаше на кръв, но ги омилостивих с усмивка :)

 

post-1175-0-58122900-1400612151_thumb.jpg

 

P.S. Потенциално полезно инфо - за разлика от летището в Тел Авив, на сухопътната граница Еилат-Акаба израелските гранични власти отказват да слагат входен печат на отделно листче и го бият директно в паспорта. Да се има предвид от всички планиращи влизане от Йордания в Израел, и които имат намерение после да пътуват по арабски страни.

  • Харесвам 33
Връзка към коментар
Георги Матеев

Стената на плача в Йерусалим. С благодарности към въоръжения до уши полицай, който любезно ми разреши да направя тази снимка :)

 

post-1175-0-21629800-1400760163_thumb.jpg

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Стената на плача в Йерусалим. С благодарности към въоръжения до уши полицай, който любезно ми разреши да направя тази снимка :)

 

attachicon.gif20140522_122913.jpg

Интересно ми е освен да ти разреши да направиш снимката, каква беше неговата останала реакция.

Връзка към коментар

Да разваля за кратко "хегемонията" на Георги Матеев с един андалуски запис. Беше една прекрасна седмица, пълна с много слънце, фламенко, морска храна, красива природа, богата история и култура. Видяхме всичко от предварителния план, та дори имаше и бонуси. Снимки от телефона не мога да публикувам, като се върна ще се реванширам в темата за Андалусия.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
Георги Матеев
Базиликата "Рождество Христово" във Витлеем. Извинявам се за недоброто качество, но това бяха две наистина трудни снимки в пещерата под църквата.

 

post-1175-0-36235000-1400853654_thumb.jpg

 

Отдясно под жълтия плат е яслата, в която Младенецът е поставен след раждането си.

 

На 2 метра зад мен е мястото, на което е роден Христос. Когато се приближиш виждаш това:

 

post-1175-0-88219900-1400853709_thumb.jpg

 

Сребърната звезда на пода показва точната локация на раждането Му.

 

P.S. Магеланското знаме вече официално може да се счита за 'докоснато от висша сила' :)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Георги Матеев

Един от плажовете в Тел Авив. Досега никога не бях гледал на израелската столица като 'морска' дестинация, но съм много приятно изненадан от всичко и спокойно мога да си представя 1 седмица на почивка тук. Даже успях да изгоря на слънчеви очила и носът ми вече се бели :)

post-1175-0-89189700-1401020127_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ето няколко снимки от Техеран, където съм в момента:

Гледка от високо към града

post-753-0-37117100-1401106359_thumb.jpg

Зеления дворец

post-753-0-50426100-1401106911_thumb.jpg

Ето какво е останало от статуята на Шаха

post-753-0-79674000-1401107129_thumb.jpg

Пазар за сушени плодове

post-753-0-36214800-1401106527_thumb.jpg

Редактирано от bronco
  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.