Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Тържественото откривaне с прaзнично осветенaтa портa нa фестивaлa в Севиля

 

post-72-0-72371600-1399348103_thumb.jpg

 

...и резултaтът след крaя пaк нa същaтa тaзи прaзничнa вечер

post-72-0-54414600-1399348189_thumb.jpg

 

Aмa големи пaлaвници се окaзaхa тези севилци :)

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Вчера се върнах от Португалия, по-късно ще сложа и снимки. Чудесно време, само един ден беше мръчкаво, изгорях на ръкави /като кооператорка/, носът ми се обели, но аз съм си слънчолюбиво, та ми беше добре. Навъртяхме 1600 километра - кацнахме в Лисабон, обиколихме всичко в и около него, после се примъкнахме в Порто. съответно и там обиколихме всичко интересно. Отядохме си на осминоги, миди, скариди  и си отпихме на Вино Верде :sungum: На връщане летяхме Порто-Лисабон с авион, дет виждам за сефте - за 52 места, толкоз малък, че в отделенията за ръчен багаж се събира само пощенски плик :crazy: Че то, в Бирма имахме 4 вътрешни полета с по-големи самолетчета / и далеч по-лачени/ :crazy:

Португалия ми хареса много - страхотни малки градчета, красива и съхранена природа, усмихнати и любезни хора. Само питай нещо и веднага търчат поне трима да те упътват. Перфектни магистрали, лесно си намираш посоката и мястото, задето си тръгнал. Английски говорят всички млади хора, бакшишите -  също. Ниски цени, няма просяци / или поне ние не видяхме/, ама и мангал-йок :danced:

Като рекох за магистралите, та се сетих: Който ще ходи там и ще ползва рент-а-кар, трябва да си заръча от компанията и устройство Вия Верде - слага се на предното стъкло на колата и с него се минава на платените места по магистралите. Иначе трябва да се купи някаква карта, която да се зарежда, защото никъде не може да се плати в брой или на автомат. А това устройство на нас ни го дадоха под наем от Авис/от тях беше и колата/ за по 2 евро на ден.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако влизаш в Португалия по суша карта се купува от границата. Има си терминалче там, зарежда се с пари и така караш...

Връзка към мнение

Моето пътешествие се оказа малко кулинарен туризъм. Храната е толкова вкусна и в такива количества, че се чувствам като в ол инклузив. Морската храна е на сравнително ниска цена спрямо западно европейския стандарт. Омарите се намират и за по 22 евро.

Днес сме на обиколка из пустеещата част на острова. Не можем да преценим дали с наемането на кола или скутер ще се справим сами. Пътищата са от асфалт тук там, през кълдаръм до пясък. И за сега сме на организирана екскурзия с цел ориентация.

Хората са мили и спокойни.Не е проблем прибирането нощем пеша. Туристите са малко или са по хотелите. Апартаментът ни е в комплекс, но май сме само ние и още едно семейство.

Местните говорят португалски, но и италиански и няма проблем с комуникацията. Дори такситата не лъжат като цяло. Вчера пазарувахме и една баба ни върна 6 цента, които и бяхме дали в повече. Еврото върви навсякъде.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Като рекох за магистралите, та се сетих: Който ще ходи там и ще ползва рент-а-кар, трябва да си заръча от компанията и устройство Вия Верде - слага се на предното стъкло на колата и с него се минава на платените места по магистралите.

Би ли пояснила малко по-подробно за това, но може би не тук, че е друга темата, а например в тази тема.

Връзка към мнение

Лима, предстои разглеждане. Вчера Пуно и Титикака, смесени чувства.

Утре -Амстердам. Ако има там някой магеланец и иска да пием по бира-две-три (че тук за 8 дена изпих 8 бири, срамота, да го е.а и климата височинен) и да се напушим, да свирка.

И да ме чака на Шипхол с табелка:).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние днес обиколихме голяма част от Боа Виста. Ядохме тамарин, директно от дървото, също и някакви ядки, които наричат бадеми.Хранихме диви козички в един оазис и се къпахме в Атлантика. Накрая се разходихме по дюните в пустинята.

За утре си намерихме гид за останалата част от острова. Ще търсим да видим акули. Тук е само за оф роуд и за сега ще ползваме гидове от местните таксита.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

И ние се прибрахме благополучно.

Давам обещания отчет за Плитвишките езера - изкарахме страхотен ден! Не валя изобщо, печеше приятно слънце, нито много топло, нито много студено. Лодките все още не работеха, но според мен водата беше спаднала малко и имаше само 2-3 заляти места, и то такива, че по-големите ентусиасти си събуваха обувките, навиваха крачолите и преджапваха :)

Страшно доволна съм от този ден! Препоръчвам на всеки да мине от там и да види това прекрасно място.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Отмина още един ден от нашата африканска ваканция. Днес ходихме да видим Капелата на Фатима, кораба на испанския крал, корабокруширал край северния бряг на Боа Виста и превърнал се в символ на острова. Ходихме и до един див плаж Варадина, уникална красота. Снимки като се върна. После направихме плаж на най-известния плаж Санта Моника- 18 км дълга и широка плажна ивица.Океанът ни показа, че е господар на мястото и си взе подарък за спомен - разделих се със слънчевите си очила. Абе беше кеф, ама за плувци като мен не е. Ако не ме бяха хванали още вълните щяха да ме подхвърлят, а уж бях до брега. :-).

После опитахме поредните вкусотии. Късния следобяд бе отделен за плацикане в басейна.

Плажът Санта Моника

 

 

post-514-0-36405200-1399492117_thumb.jpgpost-514-0-02021300-1399492161_thumb.jpgpost-514-0-20275400-1399492246_thumb.jpgpost-514-0-17157500-1399492302_thumb.jpg

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Отмина още един ден от нашата африканска ваканция. Днес ходихме да видим Капелата на Фатима, кораба на испанския крал, корабокруширал край северния бряг на Боа Виста и превърнал се в символ на острова. Ходихме и до един див плаж Варадина, уникална красота. Снимки като се върна. После направихме плаж на най-известния плаж Санта Моника- 18 км дълга и широка плажна ивица.Океанът ни показа, че е господар на мястото и си взе подарък за спомен - разделих се със слънчевите си очила. Абе беше кеф, ама за плувци като мен не е. Ако не ме бяха хванали още вълните щяха да ме подхвърлят, а уж бях до брега. :-).

После опитахме поредните вкусотии. Късния следобяд бе отделен за плацикане в басейна.

Плажът Санта Моника

 

 

attachicon.gifDSC_0273.jpgattachicon.gifDSC_0281.jpgattachicon.gifDSC_0279.jpgattachicon.gifDSC_0274.jpg

Явно си много смела и тренирана ,за да влизаш във водите на Атлантика:-))

Не ти ли беше малко студено?

Приятни часове в Лисабон ви желая!!:-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно си много смела и тренирана ,за да влизаш във водите на Атлантика:-))

Не ти ли беше малко студено?

Приятни часове в Лисабон ви желая!!:-)

Нито съм смела, нито тренирана, а само глупава. Даже плувам само кучешката на 1,20 м дълбочина. Ама може ли да гледам само от брега.

Водата според мен си е супер като температура, но не знам как е на дълбокото. Иначе тук температурата е супер - около 26-28 градуса през деня с вятър, който разхлажда. Вечер съм с яке.

Връзка към мнение

Снощната разходка завърши на Palm beach of Vai,Crete, но пък с нея ви казвам добро утро:

 

post-21-0-54305200-1399529101_thumb.jpg

Редактирано от Polina
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

В момента съм в бар на централния площад. Звучи музика, пия понч и чакам да стане 12, за да се върнат рибарите.

post-514-0-65698900-1399552643_thumb.jpgpost-514-0-15795300-1399552695_thumb.jpgpost-514-0-82642300-1399552745_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Радвам ти се, Valley. (Държа си езика зад зъбите)

От вчера сме в Литва и по-скоро на балтийското крайбрежие. Днес видяхме къде Георги се е опитвал да кара колело (около Нида) и се случи така, че често го споменавахме:-)) Времето беше чудесно, още е светло. Снимки ще пусна по-късно.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да ви върна слънцето с две плажни снимки и духът на лятото с вкусен сладолед.

attachicon.gifDSC_0289.jpgattachicon.gifDSC_0288.jpgattachicon.gifDSC_0292.jpg

 

Много ми харесва количеството хора на плажа.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • dimitrov6
    • muchachote
    • Asya Assenova
    • Bella A
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.