Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Поздрави от Барселона.

Беше странно пътуване с Уиз еър. Излетяхме навреме, летяхме 35 минути след което капитанът съобщи, че поради влошеното състояние на член от екипажа се връщаме отново в София. Летяхме още 35 минути и кацнахме на летището в София. После свалиха една от стюардесите с лекарски екип, заредихме, чакахме да ни разрешат да излетим и така до тук 2 часа закъснение и програмата за вечерта отиде на майната си. Хапнахме по паея с морски дарове, пийнахме мохито и стана 1,30 през нощта.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Георги Матеев

В момента тръгвам към летище София за полета Москва -> Киев. Не съм летял с Аерофлот досега и ми е тръпка. А като знам къде и защо отивам тръпката става двойна. Чернобил, дръж се, утре ще бъдеш покорен!  :biggrin:

 

Между другото тази сутрин летях Бургас-София и бях супер приятно изненадан от новия терминал на бургаското летище. Изглеждаше си направо като истински :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Георги Матеев

Поздрави от Москва и от терминал D на Шереметьево :)

 

P.S. Aeroflot определено ме кефят, макар че не мога да кажа същото за цените на летището.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Очарователна тема! :) В пауза между уикенд в Барселона - завърнала се преди дни и уикенд в Ница (началото на Юли), се размазвам мързеливо в аристократичното и дъждовно Surrey.

 

P.S. Гледам снимките по-горе и се кефя. Щото съм в дълбок размисъл за десет дни през август дали Швейцария с кола и палатка - уникално красив маршрут си спретнах, но нямам спътник и това с палатката леко ме притеснява - мързел, или Йордания с агенция (мръсссна дума :mad::)

1004834_10200913873226449_1929726798_n.jpg

Връзка към мнение

Слънчевата Барселона този път ми хареса. Програмата за деня е почти изпълнена.Сега ще наваксвам вчерашния провал на програма, заради Уиз. Ще се гледат фонтаните, тапас, сангрия и ще се спи, че 4 часа сън не стигат при навъртяните километри.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Военен кореспондент Матеев докладва: обстановката в Киев е мирна и спокойна.

Жив съм, добро начало  B)

 

Утре ще има и снимков материал.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Слънчевата Барселона този път ми хареса. Програмата за деня е почти изпълнена.Сега ще наваксвам вчерашния провал на програма, заради Уиз. Ще се гледат фонтаните, тапас, сангрия и ще се спи, че 4 часа сън не стигат при навъртяните километри.

 

Mililia, една гореща препоръка - идете на Flamenco. На Rambla е едно от най-добрите места за този душевен оргазъм.

 

http://www.tablaocordobes.com/servicios/general/en/1/1

 

Изумително! Струва си всяка похарчена стотинка. А ако разтворите още малко джобчето, към този театър има страшно класен ресторант - бих казала хипер приличен като цена за Rambla, та удоволствието става и не само душевно Много, много препоръчвам! ? Барселона е прекрасна... 

10377004_10202760191103242_2270088515871327829_n.jpg

Връзка към мнение

Стоя на кантар между хубавите местенца, които обаче са в комплект с над 40 градуса, или хладничко, но затворена в хотелската стая :-) Избора най-често е ясен! Ето и няколко протокола.

 

Рибния пазар - обожавам пазарите и да си контактувам с хората по тях.

 

post-615-0-55600700-1401624784_thumb.jpg

 

Абу Даби

Автобуса ме стовари на гърба на джамията. Работещият вход бе на километър и нещо, а часа 14,30. За температурата не питайте :-)

 

post-615-0-55105700-1401625091_thumb.jpg

 

 

Но пък си заслужаваше ходенето.

 

 

post-615-0-99878700-1401625215_thumb.jpg

 

Залеза пред Атлантик на върха на палмата.

 

post-615-0-27465300-1401625459_thumb.jpg

 

И накрая наздраве с изгледа от масата на великолепен ресторант до морето на Мина сАлам :-)

 

post-615-0-62749200-1401625653_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Военен кореспондент Матеев докладва: обстановката в Киев е мирна и спокойна.

Жив съм, добро начало  B)

 

Утре ще има и снимков материал.

Започвам да се притеснявам за военен кореспондент Матеев - да не са го взели за агент на ОССЕ или пък да се е превърнал във вежливо човече! :ph34r:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Снощи се върнах от 1-седмична обиколка на Единбург и част от околностите. За мен Шотландия е истински откритие, невероятна страна. посетихме също и абатството Рослин, замъкът Стърлинг, Глазгоу, част от лоховете с Лох Нех и, разбира се, кралската яхта "Британия". Ще кача някои снимки, когато успея да ги сваля.   

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

.... част от лоховете с Лох Нех и, разбира се, кралската яхта "Британия". Ще кача някои снимки, когато успея да ги сваля.   

И чакаме снимка на Неси!!! :P

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди малко се прибрах в хотела след целодневното обикаляне из Чернобил и Припят. Очакванията ми бяха надхвърлени поне двукратно, а тръпката на моменти беше просто неописуема! Отдавна не се бях впечатлявал така... Допълнителните усилия и разходи за ходенето до Киев (визирам най-вече отменените полети на Уиз) си струваха 100%. Ще опитам утре да кача снимки, ще отнеме време да подбера най-добрите, тъй като направих над 300. Има някои наистина страхотни кадри.

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
Георги Матеев

Снощи се върнах от 1-седмична обиколка на Единбург и част от околностите. За мен Шотландия е истински откритие, невероятна страна. посетихме също и абатството Рослин, замъкът Стърлинг, Глазгоу, част от лоховете с Лох Нех и, разбира се, кралската яхта "Британия". Ще кача някои снимки, когато успея да ги сваля.   

 

Изключително много ти завиждам, особено за Лох Нес! Пусни снимки да поплакнем очи...

Връзка към мнение

Лох Нес от Форт Аугустус:

post-1418-0-72805500-1401649065_thumb.jpgpost-1418-0-95805800-1401649162_thumb.jpg

 

Изглед към Бен Невис, най-високата планина във Великобритания, на път за Лох Нес

post-1418-0-46688700-1401649288_thumb.jpg

 

Не мога да устоя на очорованието на тази наградена тоалетна на паркинг по пътя за Лох Нес

post-1418-0-61842700-1401649378_thumb.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Преди малко се прибрах в хотела след целодневното обикаляне из Чернобил и Припят. Очакванията ми бяха надхвърлени поне двукратно, а тръпката на моменти беше просто неописуема! Отдавна не се бях впечатлявал така... Допълнителните усилия и разходи за ходенето до Киев (визирам най-вече отменените полети на Уиз) си струваха 100%. Ще опитам утре да кача снимки, ще отнеме време да подбера най-добрите, тъй като направих над 300. Има някои наистина страхотни кадри.

          Помня Киев в периода 30.04.1986 -03.05.1986 .... улиците се миеха непрекъснато със сапун и вода. Млади, стари, мъже, жени и деца ходеха със забрадки. В магазините и по улиците малко хора. Вечерта на 03.05.1986 заваля проливен дъжд и всичко живо се изпокри .... а ние си шляпахме по локвите. Това било първият дъжд след аварията, който безпощадно свалил част от радиационния облак на земята. Метрото в Киев почти празно, а ние бродим щастливи веселяци :). Екскурзоводите ни водеха по всички забележителни места, за които неможеше и да се мисли. Комфорт се създаваше преди всичко на западния турист... а той  отказал пътуването.

           Пристигна и едно "наше момче", близките бяха пратили "армаган". Караше "Зил" с бетон за саркофага на реактора, разказваше интересни неща. Всяка вечер, в края на деня им давали водка, течност, която Горбачов беше забранил! ..... И най-интересното, видях го скоро жив и здрав. :wink3:

           После самолета по линията Киев - Рига мина почти над Чернобил.

           Истината разбрахме много, много по-късно. Снимките, сигурно ще бъдат безкрайно интересни!

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Георги Матеев

Снимките от Чернобил / Припят / барикадите на Майдан ще се позабавят малко. Имам желание да кача цяла галерия, но времето ми е ограничено в момента. Ще гледам до края на седмицата да съм готов.

 

А дотогава - ето един кадър от входната табела на град Чернобил, който е на около 15 КМ от централата и се намира в изолираната и строго контролирана зона.

 

Половината град е все още обитаем от изненадващите 3000 човека - основно персонал, който и до ден днешен все още поддържа някакви системи в неработещия АЕЦ.

 

post-1175-0-97406000-1401780524_thumb.jpg

  • Харесвам 36
Връзка към мнение

Преди мaлко нa Кaструп, Копенхaген.

post-72-0-44323400-1401882181_thumb.jpg

A сегa вече и в сaмaтa столицa нa Дaния

Центрaлнaтa гaрa нa Копенхaген, зa тези, които не знaят. В стрaни отзaд се виждa въртележкa от пaркa Тиволи

post-72-0-39271600-1401882253_thumb.jpgpost-72-0-12369200-1401882283_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Поздрави от Йоханесбург! Едно убийственно африканско пътешествие завърши. 17 полета за 20 дни (14 за предвижване и 3 за разглеждане :) Като се върнем ще пусна някои снимки.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Снимките от Чернобил / Припят / барикадите на Майдан ще се позабавят малко. Имам желание да кача цяла галерия, но времето ми е ограничено в момента. Ще гледам до края на седмицата да съм готов.

 

А дотогава - ето един кадър от входната табела на град Чернобил, който е на около 15 КМ от централата и се намира в изолираната и строго контролирана зона.

 

Половината град е все още обитаем от изненадващите 3000 човека - основно персонал, който и до ден днешен все още поддържа някакви системи в неработещия АЕЦ.

 

attachicon.gif20140601_112811.jpg

Ама тук си излязъл невероятно, направо сияеш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • redhat
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.