Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Скоро се чудех дали някой е летял от Скопие и колко е надеждно при зимни условия. А то май не са малко ползвалите го... :)

 

Мъглите са повече от тези над летището в София. При късмет  те доставят  в София. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Maklerот със сигурност е летял. Предполагам ще се включи. Въпросът към него би следвало да бъде Охрид или Скопие е по-добрият вариант :)

Основният проблем на летище Скопие е, че няма обществен транспорт до града, а трябва да ползваш само Вардар експрес (съобразен с часовете на Уизз и Пегасус). Таксито от летището е с фиксирана цена 25 евро. Паркинга на летище по спомени е доста скъп. 

Другият риск е са мъглите, защото пистата няма САТ 3 или нещо от сорта и тогава става наистина весело. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Основният проблем на летище Скопие е, че няма обществен транспорт до града, а трябва да ползваш само Вардар експрес (съобразен с часовете на Уизз и Пегасус). Таксито от летището е с фиксирана цена 25 евро. Паркинга на летище по спомени е доста скъп. 

Другият риск е са мъглите, защото пистата няма САТ 3 или нещо от сорта и тогава става наистина весело.

[/quot

 

Паркингът е със същите цени като на летището в кв.'Враждебна'

Връзка към мнение

Един несигурен полет след половин година с/у три на уиз. Дано изи оцелеят.

Пепел ти на устата за Easy. Единствените читави по отсечката след BA за мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За първи път имам сблъсък с тази АК.

Вчера се похвалих, че  постоянно живеещите по островите имат намаление от 50% и за багажа. Отделно, че до Испания с по-евтини тарифи от другите.

Реших да си сложа един куфар към съществуваща резервация. Ясно е, че когато се добавя в последствие  е по-скъпо и вече не беше 7,50евро за 15кг, а 10евро. Всичко ми се стори нормално, влязох си в резервацията и добавих един куфар. Интересното е, че първоначално излиза на прозорчето добави куфар цена от 20евро, но когато се добави ми излиза друг прозорец където пише 50% намаление и цената пада на 10евро. Минах на следващата стъпка за въвеждане на картата за плащане, цената си седеше 10евро до края. Плащането мина и получих нова поща и какво да видя. Взели са ми за куфара 20евро! Не вярвах на очите си и влязох в банката, за да видя, да не би да пише 20евро, а да са ми взели 10евро реално. От справката се потвърди, че са ми взели 20 евро гадовете. Влязох отново в резервацията, при опит да добавя втори куфар, отново цената пада на 10евро. Най-интересното е, че в момента в менюто за куфари имам това

Total price: -€ 10.00, като е отбелязано, че имам един куфар вече
Цената е негативна!
При опит да добавя втори куфар се добавят 20евро, но тотала става 10евро отново. Нещо им е скапана цялата система май.
Последваха чатове  с тях, но там само се изнервих още. Изобщо не чуват или не искат да чуят какво им се говори. Повтарят всичко като машини и това е. Според тях нямам право на намаление, понеже добавям куфар по-късно и край.
Аз им казах, че всичко щеше да е добре, ако ми искат и 50 евро за куфар, тяхно право е, но не може да пише една цена в момента на плащането и да се взима друга. Не разбирам, как на мен ми изписва 10евро, а се взимат 20евро. Според мен изобщо не се опитват да разберат какво им се говори. Най-гадното е, че сайта им не изисква 3д или вторични пароли, това и като купувах билета беше така. Ако имаше втора парола, щях да видя, че се канят да ме натоварят и нямаше да потвърдя.
След като писах 10 пъти едно и също, ме попитаха дали съм сигурен, че ми е изписало 10евро, а са ми взели 20евро!! Казах, че и сега ако вляза, ми изписва за втори куфар 10евро, а отгоре със зелено пише 50% намаление до три куфара.
Реално те искат да кажат, че от 7,50 се увеличава на 10евро, но не разбират, че са ми взели 20, нищо, че до края е пишело крайна цена 10евро. Според тях всичко е добре.. Най-накрая се измориха и ми прати линк с пощите на райън, където мога да се жалвам..Имам  снимки на менютата  как сега седи  отрицателна цена от -10евро. 
Не знам дали имам смисъл да продължавам, вече дадох за 5 мин 1евро за телефон. Ако изобщо върнат нещо, ще е след месеци и много изхабени нерви..Писах им сега през формата за рекламации кое как е, получих номер с жалбата и това е..
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отговориха ми днес, много са бързи поне.

Отговора беше изплют като от машина. Цитат на условията и че всичко е наред..

Отказвам се да се занимавам, нямам и време вече. Няма как да кажа на банката да ми върне само 10евро, а куфар ми трябва.

Никой не може да каже, дори не се отговаря на въпроса ми, защо в резервацията ми преди да платя пишеше една сума, а се взима друга. Колкото и пъти да питам, все едно не съм питал и си знаят тяхното. Само се ядосвам повече,имат голяма черна точка и ще имам много на ум за напред, добре че идват нови компании като norwegian и други.

Връзка към мнение

Ама нека ти мине полета и чак тогава се разправяш с банката. Overcharge също си е стандартна процедура, особено ако имаш мейли, потвърждения и скриншоти, не би трябвало да е никакъв проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Norwegian увеличава в последните няколко години сериозно линиите си, дори вече имат и вътрешни полети в някои държави.

Връзка към мнение

Както се полага :
 

Ryanair's new base in Berlin / Schonefeld at a glance:

  • Five stationed aircraft
     
  • 19 new routes

    Alicante (3 times a week),
    Athens (1x daily),
    Barcelona (2x daily), 
    Bari (3 times a week),
    Bologna (1x daily),
    Bratislava (1x daily),
    Brussels (3x daily),
    Cologne / Bonn ( 6x daily),
    Glasgow (4x weekly),
    Madrid (2x daily), 
    Malaga (3 times a week),
    Palermo (2x weekly),
    Palma (3 times a week),
    Riga (1x daily),
    Rome (2x daily),
    Tenerife (3 times a week ),
    Valencia (3 times a week), 
    Venice (3 times a week) 
    Zadar (2x weekly)
     
  • Additional flights to

    Cologne / Bonn (5-6x daily),
    Dublin (1-2x daily),
    London (3-4x daily)
    Milan (1-2x daily)
     
  • 27 flights in total

Ryanair celebrated the introduction of its new line of Slovakia referred tickets on sale for a price already from € 9.99 from Bratislava to / from Berlin for travel in November and December. Tickets for these low prices are available for booking until midnight Thursday night, October 29 .

To celebrate the launch of our new Dublin to Vigo service and the start of our route to Amsterdam, we are releasing seats for sale from €19.99, which are available for booking until midnight (3 Nov). Since these amazing low prices will be snapped up quickly, customers should log onto www.ryanair.com and avoid missing out

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали сте видели(не следя изкъсо тази тема), но на сайта на Раян има София-Пиза. Ще ме извините ако сте го коментирали (търсих с търсачката). Май първата дата е 07.04.2016 г.

Връзка към мнение

To celebrate its first flight to Berlin from its second Belgian base, Ryanair is delighted to offer its customers an offer Belgians from € 9.99 to travel from Brussels-Zaventem to Berlin, in November and December. Guests must book these low fares on the website www.ryanair.com before midnight Friday, October 30th.

To celebrate its first flight to Copenhagen since its first Belgian base, Ryanair is delighted to offer its customers an offer Belgians from € 9.99 to travel from Brussels-Charleroi to Copenhagen in November and December. Guests must book these low fares on the website www.ryanair.com before midnight Monday, November 3.

Връзка към мнение

Аз да питам за технологията, че досега с Раян не съм летяла, а от Румбо също не съм купувала.

Ако купя само билетите от Румбо, има ли после начин да добавя багаж към резервацията в сайта на Раянци. Защо питам. Има една промоция за пътуване с ремаркета (деца). Чекиран багаж и разни други неща е на 50%. Като на детето можеш да чекираш до 3 броя. Та в сайта на Раян вече можеш да си чекираш примерно 3*20 кг. на детето, а в сайта на Румбо седи старата опция макс. 15+20 кг.

Връзка към мнение

Новия сайт е ужасен няма такава боза, нищо не работи като хората - навигацията е ужасна, същата глупост като на Ер Европа, ако на това му викат новия юзър френдли тренд - аз ще си метна от нас преди да купя нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Новия сайт е ужасен няма такава боза, нищо не работи като хората - навигацията е ужасна, същата глупост като на Ер Европа, ако на това му викат новия юзър френдли тренд - аз ще си метна от нас преди да купя нещо.

 

Няма такава ПОМИЯ!!! Без малко да ми се гътне браузърът ((

Връзка към мнение

... Има една промоция за пътуване с ремаркета (деца). Чекиран багаж и разни други неща е на 50%. Като на детето можеш да чекираш до 3 броя. Та в сайта на Раян вече можеш да си чекираш примерно 3*20 кг. на детето, а в сайта на Румбо седи старата опция макс. 15+20 кг.

тук пише за багажите.

Връзка към мнение

Днес Раян си изкараха финасовите резултати за първото полугодие на 2015.

Печалбата нагоре с 37% до 1,088М евро. Трафикът нараства с 13%, а натовареността е докарват до 93%.

Ако искате да задълбаете има интересни факти - http://investor.ryanair.com/wp-content/uploads/2015/11/H1-Results-FY16-Results.pdf

 

Като например фактът, че е първата авиокомпания в ЕС с над 10М клиенти за месец (Юли'15).

Средна цена на билет 56 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

интересно от сайта на ryan

 

HIGH COURT ACTION ON BEHALF OF CONSUMERS TO PREVENT EDREAMS & GOOGLE DECEIVING CONSUMERS WITH MISLEADING ADVERTS AND FALSE PRICES

 

- See more at: http://corporate.ryanair.com/news/news/151201-high-court-action-on-behalf-of-consumers-to-prevent-edreams-google-deceiving-consumers-with-misleading-adverts-and-false-prices/?market=ie#sthash.Akhjioxh.dpuf 

Връзка към мнение

интересно от сайта на ryan

 

HIGH COURT ACTION ON BEHALF OF CONSUMERS TO PREVENT EDREAMS & GOOGLE DECEIVING CONSUMERS WITH MISLEADING ADVERTS AND FALSE PRICES
 

- See more at: http://corporate.ryanair.com/news/news/151201-high-court-action-on-behalf-of-consumers-to-prevent-edreams-google-deceiving-consumers-with-misleading-adverts-and-false-prices/?market=ie#sthash.Akhjioxh.dpuf

 

Това е стара тяхна битка. В случая конкретния им проблем, е че edreams имат поддомейн, който го правят да прилича много на официалният сайт на ryanair: http://www.edreams.com/offers/flights/airline/FR/ryanair/и по този начин подлъгват клиентите, че резервират в сайта на компанията. В случая изцяло съм съгласен с ирландците. 

 

Един небезизвестен български сайт практикува същите мизерии. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.