Прескочи до съдържание

Шотландия – бюджетно обикаляне


Препоръчани мнения

Втори вариант - втората кола лети директно до Глазгоу в неделя и се сливаме в Glencoe в неделя вечер. От Глазгоу е 2.5 часа. Втората кола лети, сливаме се... хаха... Откачих генерално. Млъквам  :lol:

Сливането ... добре звучи! :)

Аз ще се ... излея направо при теб в Лондон. :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сливането ... добре звучи! :)

Аз ще се ... излея направо при теб в Лондон. :P

 

Заедно с теб могат да се излеят още двама  :lol: Може и още коли да се излеят - дал Господ полети до Лутън и Станстед, макар че не знам колко ще са лудите, дето ще искат да кацнат на юг, за да отидат в Шотландия. .Знам със сигурност, че ако го направят, обаче, ще е откачен купон... хахахахахааа

Връзка към мнение

Ясноо,картите са свалени.07.2017 :) :)

 

И в тази връзка имам молба - Рейни, дали можеш да провериш как стои въпроса с джакузитата в планираната посока? :lol:

Останалите подробности знам, че няма да ги пропуснеш!

 

ПП Дали ни трябва отделна тема, че ще напълним тази с нашето планиране?

 

 

ППП Аз ще кацна на юг и ще пътувам с теб! :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И в тази връзка имам молба - Рейни, дали можеш да провериш как стои въпроса с джакузитата в планираната посока? :lol:

Останалите подробности знам, че няма да ги пропуснеш!

 

ПП Дали ни трябва отделна тема, че ще напълним тази с нашето планиране?

 

 

ППП Аз ще кацна на юг и ще пътувам с теб! :)

 

Хахаха... малко раншко ми се струва за тема, ама ако речеш ;)

 

Уби ме с това джакузи  :lol: Не обещавам такова, но със сигурност ще си вземем котидж в Skye. 

 

Например:

-> при 8 човека: http://www.sykescottages.co.uk/cottage/Fort-William-Isle-of-Skye-The-Western-Isles-Portree-Port-Righ/Creag-Bhan-7032.html

-> при 6 човека: http://www.sykescottages.co.uk/cottage/Fort-William-Isle-of-Skye-The-Western-Isles-Kensaleyre/Seaview-915805.html

 

Цената е за три дни. Като се раздели цената на съответния брой хора, излиза по 19/20 паунда на вечер - колкото е един хостел. В колата - хапване и пийване. Нататък млъквам...  :lol:

 

П.П. Обичам ги тези луди теми и идеи... хахахаа

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

 

П.П. Обичам ги тези луди теми и идеи... хахахаа

Ах тиии само ме надъхваш :P  Брой ни в групата, откога се каня и все я отлагам, ама щом казахте Юли 2017 записвам с 2 ръце ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ах тиии само ме надъхваш :P  Брой ни в групата, откога се каня и все я отлагам, ама щом казахте Юли 2017 записвам с 2 ръце ;)

 

Аааааа... това е яко. Още две свободни места в колата ви демек  :lol:

 

Значи да обобщим - ще има четири свободни места в двете коли (извън Mary), тръгващи от Южна Англия (с полет до Лутън). Две в моята и две в тази на Лидка. Ние с нея живеем на 40 min една от друга - без трафик. Става интересно... хахаха

 

П.П. 40 минути... не ни е срам! Лидке, официално ви каня на барбекю на 25/26 юни. Може с преспиване :) 

Връзка към мнение

ми то както е тръгнало групата може доста да набъне...Рейни най добре да вдигне малко - цените..не че това ще доведе до намаляване на желаещите да пътуват в тази посока

- аз също си я слагам в дългосрочната програма... да видим дали ще се класираме за основното ядро или ще чакаме актуалности от осъществилите го вече

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

П.П. 40 минути... не ни е срам! Лидке, официално ви каня на барбекю на 25/26 юни. Може с преспиване :) 

Благодаря, с удоволствие ама ще ти махам от исландска земя по това време ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Isle of Skye е рай за пейзажистите, даже малко преекспониран, но ми е в плановете. КОга?!? Божа работа, когато му дойде времето. :) Но ще следя темата, особено отзивите от производителите, когато се върнете... :P

Специално на теб според мен повече ще ти харесат Lewis and Harris, въобще Outer Hebrides като цяло.

 

Ако на някого му се каца на плажа (да, на самия плаж), до Barra има редовни полети от Глазгоу. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аааааа... това е яко. Още две свободни места в колата ви демек  :lol:

 

Значи да обобщим - ще има четири свободни места в двете коли (извън Mary), тръгващи от Южна Англия (с полет до Лутън). Две в моята и две в тази на Лидка. Ние с нея живеем на 40 min една от друга - без трафик. Става интересно... хахаха

 

П.П. 40 минути... не ни е срам! Лидке, официално ви каня на барбекю на 25/26 юни. Може с преспиване :) 

Като сте рекли, да заявя желание за участие   :) .  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Специално на теб според мен повече ще ти харесат Lewis and Harris, въобще Outer Hebrides като цяло.

 

Ако на някого му се каца на плажа (да, на самия плаж), до Barra има редовни полети от Глазгоу. 

Отворена съм за идеи. :) Като реша за Шотландия непременно ще питам.

Връзка към мнение

Специално на теб според мен повече ще ти харесат Lewis and Harris, въобще Outer Hebrides като цяло.

 

Ако на някого му се каца на плажа (да, на самия плаж), до Barra има редовни полети от Глазгоу. 

 

Много хубави идеи - както споменах, Шотландия е необятна... Ще направя още някой и друг вариант, просто сега се концентрирах върху континенталната част с прескачане от Skye. Outer Hebrides си е отделна бира. Благодаря :) 

Връзка към мнение

Като сте рекли, да заявя желание за участие   :) .  

 

Аз може би неправилно се изразих, извинявай  :blush: Не свободни, а извън твърдите участници, които са 4. 

 

За останалите четири места доста магеланци вече дадоха заявки - къде публично, къде не - Костов, Branko, Wiilks и още доста в лични разговори - темата тръгна от Фейсбук, та смятай :). С удоволствие включвам името ти в общия списък и ще си покаже кой ще поиска наистина.  Нашето намерение беше скромно, ама то и за Бари беше скромно, а накрая... хахаа

 

Истината е, че не съм планирала такава групова идилия, така се случи разговора :) Истината е и, че организация с много хора се прави трудно и ще си я позволя само с много сериозни хора. Категорична съм. Сърдене не бива да има. Просто опитът ми е показал, че от намерение до реализация има балкани разстояние  B)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И аз отдавна я мисля Шотландия, че и целия остров. Мога ли да се включа? Може и като шофьор, в Бя карам кола с десен волан.

 

Здравей, Боряна!

 

Много се радвам, че темата ти е харесала - което е и идеята. Виж, с общи планове нещата стават с една идея по-забавни  :biggrin:

 

Разбира се, че можеш да се включиш! Само където се боя, че нищо не е организирано. Аз наистина смятам да отида - средата на юни, тогава е препоръчваното време за Шотландия, но аз и моите спътници сме "лесни". Имам още малко време за мислене, но до Нова Година трябва да съм взела конкретно решение и да съм букнала нощувките на север. Резервирането на по-особени - не масови - места тук е обвързано обикновено с плащания предварително (не е Лондон) и няма как да планирам и за други хора, а за непознати определено ще се притеснявам...

 

Островът е особено място, хората планират една година по-рано (аз съм същата, просто конюнктура). Скоро скитах с приятелка (магеланка) в английската провинция и се изприщих, докато намеря подходящо място за спане - всичко беше блокирано. Аз търсих два месеца по-рано... И не говоря за евтини нощувки, а за 90-100 паунда на вечер - Cotswold е доста специална дестинация, а за евтините нощувки познай (понякога такива просто няма). Шотландия е също специална дестинация, макар че има всякакви цени, просто не са много като количество, а хората, планиращи Шотландия, не са малко... Мисълта ми е, че магеланци не са по такова прецизирано-далечно планиране. Ще излезе някоя яка самолетна оферта и Шотландия отиде, та се невиде... хах...

 

Обаче ако се съберете една кола - или повече  :lol: - магеланци от Глазгоу или другаде, за мен ще е огромен кеф да направим калабалък заедно и да съгласуваме планове, както и с удоволствие ще отговарям на въпроси. За повече ангажименти би било нечестно спрямо мен самата.

 

Поздрави сърдечни! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Обаче ако се съберете една кола - или повече  :lol: - магеланци от Глазгоу или другаде, за мен ще е огромен кеф да направим калабалък заедно и да съгласуваме планове, както и с удоволствие ще отговарям на въпроси. За повече ангажименти би било нечестно спрямо мен самата.

 

Поздрави сърдечни! :)

 

 

 

 

 

калаблак да има :lol: :lol: :lol: :lol: дааааа

Редактирано от Branko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Рейни, да ти се не види, защо ми трябваше да отварям темата!  :lol:

 

Мерак ми е тази Шотландия, барабар с едномесечно скитане из английския кънтрисайд някой ден.

Май не останаха свободни места в колите за догодина, а и аз вървя комплект с Роцев и Камбанка, та няма да успея да се класирам :lol: . Но пък ще чакам отзиви да натъманявам програмата, когато стигнем до нея

(която ще включи със сигурност и The Jacobite, ама той е друга бира)

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Рейни, да ти се не види, защо ми трябваше да отварям темата!  :lol:

 

Мерак ми е тази Шотландия, барабар с едномесечно скитане из английския кънтрисайд някой ден.

Май не останаха свободни места в колите за догодина, а и аз вървя комплект с Роцев и Камбанка, та няма да успея да се класирам :lol: . Но пък ще чакам отзиви да натъманявам програмата, когато стигнем до нея

(която ще включи със сигурност и The Jacobite, ама той е друга бира)

 

 

Хахаахахахахахаа... Роцееее... разхили ме на глас  :lol: Абе те и да са останали места, с твоите едномесечни мераци за скитане Mary ще я изгонят от тях, а мен от работа  :blush:  :lol:  А с този Jacobite ще е мой ред да се чудя що прочетох...

 

Иначе извън салатите на Емил Боев (любим детски герой), за мен ще е огромен кеф да помагам, когато семейството реши да прави скитане. Обещавам, че ще се омагьосаш. Само хер Роцев да не ме бие, че ще му разруша семейния бюджет... хахаха... 

 

За част от островна Шотландия се надявам да го направя догодина и да разкажа. 

 

(П.П. А какво местенце набарах в Уелс преди две години, мълчи, мълчи...) 

Връзка към мнение

А, Рейни, де и на мен месец отпуска (това малко като Чудомировия "Де оня глас" :lol: ), откачам най-много по две - две и половина наведнъж през лятото. То затова и мераците са мераци :lol: . Та Шотландия ще ми е за 2 седмици макс... Уелс и Англия ще ги оставим за по-късно. Но от сърце благодаря за предложението!

 

Роцев няма да се кара, няма страшно ;) . За пример - в момента обсъждаме дали да не се впуснем догодина по The Wild Atlantic Way - да не се отваря от хора със слаби сърца :P )

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак се очертава да четем интересни разкази от различни участници в събитията. Тъй като често ходя в Шотландия /дъщеря ми учи там/, да се включа по въпроса за подходящото време- обикновено е един вторник следобед, но не се знае предварително през кой месец. Била съм през септември, ноември и май и трите пъти бях с едно и също топло яке с качулка, което се облича или съблича според това какво е довял вятърът-дъжд или слънчице. Хубавото е, че каквото и да е, не трае дълго-след половин час нещата се променят

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.