Прескочи до съдържание

Шотландия – бюджетно обикаляне


Препоръчани мнения

13 hours ago, neuromancer said:

най-евтино е самолет

от Станстед трябва да има някакви полети на Райън на север...

Има една особеност с колите под наем. Заради обратното движение аз взимах автоматик, поне лоста за скорости да не го мисля. Но автоматиците са доста по-скъпи.

Благодаря за отговорите.

Обратното движение го опитахме в Ирландия - взехме кола под наем от Дъблин и обиколихме половината Ring of Kerry, но движението не беше натоварено.

 

Връзка към мнение

@Гост така и не разбрах по кое време на годината си направила тази разходка.

 

Струва ли си посещение на Единбург в началото на април? 

Връзка към мнение

Според мен Единбург винаги си струва. Миналото лято прекарахме ден и половина там, но бих прекарала поне още 3 и мисля ако успея това лято да го направя. Април ще е хладно, но всичко зависи на какво време сте ок. За периода го дават 9-13 градуса, обикновено с вятър, типично за там. Ние бяхме юли и пак си захладня вечерта, а после и преваля.

Връзка към мнение

От този линк, виждам, че в началото на април е затворено...

https://www.tourskye.com/skye-tours/best-of-skye

 

Извън Единбург какво може да се види в началото на април?

Връзка към мнение

e то тур няма, но острова си е отворен

там винаги е много зелено, но в нач. на април няма да има листа по дърветата

за природа бих отишъл през лятото, не че и април я няма, но времето е по-вероятно да е лошо

освен природата, има сума замъци, дистилерии за уиски, може да минеш някой от красивите маршрути с влак (Glasgow - Mallaig и Inverness - Kyle of Lochalsh), т.е. поне ще си на сухо 😀

има и това, но започват от май

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

@Гост така и не разбрах по кое време на годината си направила тази разходка.

 

Струва ли си посещение на Единбург в началото на април? 

Коя точно разходка имаш предвид? Правила съм две 🙂 (не броя командировките). Втората беше м.юни - горещо препоръчвам сезона. Първата - началото на април, беше Великден. Умрях от студ, човек 😁 Но че се забавлявах, факт. Беше ми и първия Holiday тогава (2012). Топлих се с течности 🙂 Вятърът е пронизващ... Единбург беше очарователен, както и обикалянето в околността (еднодневен тур). 

 

След втората разходка с @Mary, обаче, твърдо и категорично препоръчвам основно извънградското обикаляне с кола, по възможност и острови, и полуострови, а за градовете по един ден ни стигаше.

 

Ако е началото април, направи само Единбург и Глазгоу. Много е студено тогава за Highlands... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.