Прескочи до съдържание

Истанбул и Турция - новини и дискусии


Mary

Препоръчани мнения

Публикувано:
На 30.10.2023 г. в 8:49, dimitrov6 каза:

Цялото метро и влаковете му са облепени с червени картички на Ататюрк. Той харесвал българка и затова казал,че между Турция и България трябва да има разбирателство. 

20231030_073455.jpg

Харесвал е меко казано. Димитрина Ковачева е  голямата му  любов, но баща й генерал Стилиян Ковачев не й позволява да се  омъжи за Ататюрк.


 
  • Харесвам 3
Публикувано:
преди 6 часа, olegpanayotov каза:

Здравей, аз понеже ще пътувам с моята кола до Истанбул и попрочетох малко за условия и т.н. и видях наистина, че мога да отида без стикер до там и тяхната тол система си ме таксува с нужните суми и аз мога после през сайта на HGS да проверя и платя какво са ми начислили, защото аз ще си ги платя като знам колко точно са, защото не искав да си лепя стикери по колата при положение, че скоро няма и да отида отново там с автомобил. Та въпроса ми е дали според теб мога да го направя това без да се налага да лепя стикер? Ще вляза, ще пътувам през магистрали, тунели, мостове и др. и имам 15 дни както е записано и в техния сайт и след това да си ги платя. Мога ли да бъда спокоен без да си купувам и лепя стикер в колата?

Може и да не си го лепиш стикера, камерите на гишетата снимат номера и сумата се води на номера, не на стикера , аз нямам стикер вече две години откакто смених предното стъкло на колата със стикера

  • 4 седмици по-късно ...
Публикувано:
Нови цени на транспорта в Истанбул са гласувани.
Това, което прочетох е:
Таксуване с Истанбулкарт за автобус и трамвай се променя от 15 на 17,70 лири.
Marmaray ще се увеличи от 33,20 лири на 39,17 лири.
 
Такси - първоначалната такса ще се увеличи от 19,17 TL на 24,55 TL, таксата на километър от 12,89 TL на 17,61 TL, а таксата за къси разстояния(това е минималната такса за возене ) от 70 TL на 90 TL.
 
За корабчетата все още не съм видяла цени.
Като излязат официално в сайта на транспорта, ще ги променя и в пътеводителя.
 
c98f75f9-xzwjtcq1oblfpeg7ugq1a-1.png
  • Харесвам 12
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано:

Суперскоростен влак ще свързва Анкара и Истанбул за 80 минути

orig.jpg?_=1695713938

Суперскоростен влак ще свързва Анкара и Истанбул за 80 минути, съобщи министърът на транспорта и инфраструктурата Абдулкадир Уралоглу, представяйки нов проект, с който железопътната мрежа в Турция ще бъде поставена в крак с времето.

С новия проект за суперскоростен влак разстоянието от 344 километра между столицата Анкара и най-големия град в страната Истанбул ще бъде изминавано за час и 20 минути.

"Въпреки че сегашният високоскоростен влак между Истанбул и Анкара отговаря на днешните нужди, като свежда времето за пътуване до шест часа, в дългосрочен план ще са необходими различни транспортни алтернативи за връзката между двата най-населени града в страната", заяви Уралоглу в телевизионно интервю, за което съобщава "Хюриет дейли нюз".

Според министъра сегашният влак между Истанбул и Анкара "неминуемо ще се окаже недостатъчен след десетилетие", а с новия супербърз влак, който се предвижда да обслужва връзката между двата града, "страната ще премине на следващото технологично ниво".

Новият влак ще развива скорост от 350 км/ч., посочи министърът. По думите му проектът ще бъде завършен на хартия до 2028 г., а влакът ще бъде пуснат в експлоатация до 2035 г.

Уралоглу също така спомена, че в страната ще бъдат изградени и четири нови летища.

  • Харесвам 8
  • 4 месеца по-късно ...
Публикувано:

След 6 годишна реставрация вчера бе открит за посещения последният императорски дворец, сега музей "Yıldız Sarayı", който не бе отварял врати 100 години. Забележителен архитектурен комплекс. 

 

  • Харесвам 8
Публикувано:
преди 1 час, libra каза:

След 6 годишна реставрация вчера бе открит за посещения последният императорски дворец, сега музей "Yıldız Sarayı", който не бе отварял врати 100 години. Забележителен архитектурен комплекс. 

 

Музеят е безплатен до края на август т.г., но дали важи за чужденци трябва да се провери.

Публикувано:

Нови цени на транспорта!

Гласувани са нови цени на транспорта.

Вероятно влизат в сила от 01.08.2024г.(или 28.07, или 29.07 не разбрах точната дата).

 

Единично таксуване с Истанбулкарт от 17,70 лири става 20 лири.

Пълната цена за Мармарай става 44,27 лири.

Променя се и първоначалната такса за такситата - от 24,55 на 30 лири.

Минимална такса за жълтите таксита вече ще е 100 лири.

Промяна ще има и в тарифите за корабчетата, ето някои:

Üsküdar–Eminönü от 22.42 TL на 25.33 TL

Kadıköy–Eminönü от 24.98 TL на 28.23 TL

Kadıköy–Beşiktaş от 24.98 TL на 28.23 TL

Bostancı – Принцови острови от 65.85 TL на 74.41 TL

  • Харесвам 11
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...
Публикувано:

Не пътувайте тези дни до Истанбул, ако не е много неотложно!

Министерство на външните работи (МВнР) информира българските граждани, че във връзка с очакваните обилни снеговалежи, областната управа в гр. Истанбул въвежда следните превантивни мерки:
  • Прекратяват се присъствените учебни занятия в училищата и университетите в гр. Истанбул;
  • Корабоплаването по Босфора е временно преустановено в двете посоки, поради ограничена видимост.
  • Препоръчва се на гражданите при възможност да не напускат домовете си, както и да ограничат използването на лични автомобили, които не са оборудвани със зимни гуми и вериги за сняг.
Турските авиокомпании „Turkish Airlines“, „Pegasus” и „AJet“ са отменили значителен брой полети от и до летищата „Истанбул“ и „Сабиха Гьокчен“, предвидени за 20 и 21 февруари. Очаква се броят на анулираните полети да нараства.
Във връзка с горното, МВнР препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна необходимост, до нормализиране на метеорологичната обстановка.
При необходимост от съдействие, българските граждани, намиращи се на територията на област Истанбул, могат да се обръщат към Генерално консулство на Република България в Истанбул, Република Турция, на следните номера: +90 212 281 01 14; +90 281 01 15; +90 281 01 16; +90 533 383 64 14, както и на телефонен номер за неотложни случаи в извънработно време: +90 549 792 15 29. Сигнали може да се подават и на имейл адреса на Генералното консулство: Consulate.Istanbul@mfa.bg

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg .

 

 

Допълвам с прогноза, която прочетох в Turkiye today:
Прогноза за времето 19-23 фев
Студеният фронт, движещ се на запад от района на Черно море, постави града под пътя на силна снежна буря, която се очаква да причини значителни смущения в пътуването и ежедневието поне през следващите четири дни.
Температурите в Истанбул се очаква да варират от 0 до 2 градуса по Целзий до 22 февруари, като най-ниските се очаква да достигнат между минус 1 и минус 2 градуса по Целзий, според метеоролозите. Тъй като бурята се засилва, местните власти издадоха предупреждения за прекъсване на пътуването.
Метеоролозите издадоха предупреждения за продължаващо неблагоприятно време, прогнозирайки натрупване на сняг, което може да засегне трафика, полетите и ежедневието:
  • 19 февруари: Снеговалежите ще започнат следобед от европейската страна на Истанбул, като в Тракия също има сняг. В Анкара ще превали слаб сняг.
  • 20 февруари: Интензивността на снеговалежа ще се увеличи в районите на Мраморно и Западно Черноморие с натрупаност на снега 2-4 см.
  • 21 февруари: Снеговалежът ще се засили, особено в Истанбул и околните райони, като натрупаният сняг ще достигне 10 cm и повече на по-високи места.
  • 22-23 февруари: Снегът ще продължи, но се очаква валежите да намалеят до неделя, като студеното и снежно време постепенно се измества от Истанбул и Турция.
 
Снимката е от сайта на Son dakika.
istanbul-havalimani-nda-seferler-azaltildi-18393432_amp-1.jpg
 
  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Благодаря 1
Публикувано:
преди 18 часа, Mary каза:

Не пътувайте тези дни до Истанбул

  • 22-23 февруари: Снегът ще продължи, но се очаква валежите да намалеят до неделя, като студеното и снежно време постепенно се измества от Истанбул 
istanbul-havalimani-nda-seferler-azaltildi-18393432_amp-1.jpg
 

Благодаря за информацията. Моля се до 01.03 нещата да се нормализират и да летим.

  • Харесвам 5
Публикувано:
преди 21 часа, Mary каза:

Турските авиокомпании „Turkish Airlines“, „Pegasus” и „AJet“ са отменили значителен брой полети от и до летищата „Истанбул“ и „Сабиха Гьокчен“, предвидени за 20 и 21 февруари. Очаква се броят на анулираните полети да нараства.

Лошо! Днес наистина не е имало полет от София да Сабиха, а гледам в сайта им,че до края на седмицата няма полети.😱 Но пък в нашия ,sinoptik.bg дават сравнително хубаво време от 1 март нататък.

Screenshot_2025-02-20-20-27-18-499_com.android.chrome.jpg

  • Замислям се 1
  • 4 седмици по-късно ...
Публикувано:

Публикация на консулството в Истанбул:

Въведени мерки за ограничаване на придвижването в гр. Истанбул, Република Турция
❗️Информираме българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март т.г. от страна на турските власти са наложени ограничения за придвижване по определени пътни артерии на града, спирки на градския транспорт и метрото, забрани на всякакви масови събирания и протести на граждани в рамките на следващите 4 дни (до 23 март 2025 г.). Посочените мерки се взимат с цел запазване на обществения ред в града, в рамките на започнало разследване на турската прокуратура и служби за сигурност.
🚷Във връзка с горното, препоръчваме българските граждани, посещаващи Истанбул в периода до 23 март т. г. да се съобразяват напълно с указанията на местните власти при придвижването си в града и да избягват места с масови събирания на хора.
📞При необходимост от съдействие, българските граждани, намиращи се на територията на област Истанбул, могат да се обръщат към Генерално консулство на Република България в Истанбул, Република Турция, на следните номера: +90 212 281 01 14; +90 281 01 15; +90 281 01 16; +90 533 383 64 14, както и на телефонен номер за неотложни случаи в извънработно време: +90 549 792 15 29. Сигнали може да се подават и на имейл адреса на Генералното консулство: Consulate.Istanbul@mfa.bg
  • Харесвам 4
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано:
На 12.01.2024 г. в 21:56, Otnesen каза:

Достъпът на чужденци до църквата "Св. София" в Истанбул отново става платен.

https://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/2024/01/12/4575357_dostuput_na_chujdenci_do_curkvata_sv_sofiia_v_istanbul/

 

На 13.01.2024 г. в 13:20, jul каза:

Периодично се чудя защо няма ядосан емотикон.

 

Аз, такова, да попитам, има ли някой друг, на когото Истанбул да не му харесва никак? Не никак, ами дори под нулата - намирам го за много прехвален, надценен град.

 

За входа в "Св. София" - на улицата  случайно попаднахме на български екскурзовод - жената ни каза, че ако искаме да влезем без пари, когато "ония започнат да крещят и да се надвикват от джамиите" и да викат хората за молитва, да се слеем с тях, а половинката да сложи шал на главата. Отначало ми се видя кощунство, замислих си, че могат да ни хванат и да ни обезглавят. :crazy:

После се зарових в нета е намерих същото предложение в Tripadvisor, не къде да е. Един ден го мислих, на другия ден решихме все пак да видим каква е хавата. Не намерих входа за местните за молитвата, май и закъсняхме, и прежалих парите. Като се качихме горе и погледнах надолу - ми то нямаше нито един, който да не снима - кой с телефон, с кой с фотоапарат. Хората се разхождат и разглеждат. Молитва? Какво е това?

 

Обаче, въпреки че ни взеха литър кръв и метър кожа, имаше едно предимство, че не бяхме долу. То и горе се усещаше, ама за долу не ми се мисли. Значи, аз съм бил в казарма в спално помещение с 60 човека. Като събереш 60 млади мъже в разцвета на младостта си, в спалното помещение се усеща един специфичен аромат. Ама даже и това беше слабо в сравнение с миризмата, която витаеше в цялата "Св. София". Ми че това си беше химическо оръжие. Отделно, стените се ронят, изображения изчезват, онези, които още не са изчезнали, са прикрити с платнища. Положението е трагично. И ти обясняват, че Истанбул бил основан от Константин. Ай сиктир.

 

А защо не ми харесва Истанбул? Обичам да седна на някое място и да гледам местните - тук има тълпи от хора, мръсно е, цигания, ахритектурата е кошмарна, накакво извращение, надстрояване на сгради без контрол и мисъл, после се чудят защо при първото земетресение купища стради падат. Ами ще падат! Между "Св. София" и Синята джамия, т.е. в десетката на пъпа на града, има сграда с полусрутен покрив, под която има работещи магазини. Иначе за вход искат по 50 евро.

 

Сгради като тези по-долу има навсякъде. Магазин за локум, до него магазин за гащи и чорапи, после някой друг боклучарник, а накрая - кръчма.

 

image.jpeg.2d09b31b28625dedd81c80569706e13f.jpeg

 

image.jpeg.b395f5191c576e0caa9610084ad3b155.jpeg

 

Ако човек не е ходил насам-натам, ходи само от забележителност на забележителност, без да гледа живия град, може и да му хареса. На мен не.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Публикувано:
преди 7 минути , Zaro каза:

 

 

Аз, такова, да попитам, има ли някой друг, на когото Истанбул да не му харесва никак? Не никак, ами дори под нулата - намирам го за много прехвален, надценен град.

 

За входа в "Св. София" - на улицата  случайно попаднахме на български екскурзовод - жената ни каза, че ако искаме да влезем без пари, когато "ония започнат да крещят и да се надвикват от джамиите" и да викат хората за молитва, да се слеем с тях, а половинката да сложи шал на главата. Отначало ми се видя кощунство, замислих си, че могат да ни хванат и да ни обезглавят. :crazy:

После се зарових в нета е намерих същото предложение в Tripadvisor, не къде да е. Един ден го мислих, на другия ден решихме все пак да видим каква е хавата. Не намерих входа за местните за молитвата, май и закъсняхме, и прежалих парите. Като се качихме горе и погледнах надолу - ми то нямаше нито един, който да не снима - кой с телефон, с кой с фотоапарат. Хората се разхождат и разглеждат. Молитва? Какво е това?

 

Обаче, въпреки че ни взеха литър кръв и метър кожа, имаше едно предимство, че не бяхме долу. То и горе се усещаше, ама за долу не ми се мисли. Значи, аз съм бил в казарма в спално помещение с 60 човека. Като събереш 60 млади мъже в разцвета на младостта си, в спалното помещение се усеща един специфичен аромат. Ама даже и това беше слабо в сравнение с миризмата, която витаеше в цялата "Св. София". Ми че това си беше химическо оръжие. Отделно, стените се ронят, изображения изчезват, онези, които още не са изчезнали, са прикрити с платнища. Положението е трагично. И ти обясняват, че Истанбул бил основан от Константин. Ай сиктир.

 

А защо не ми харесва Истанбул? Обичам да седна на някое място и да гледам местните - тук има тълпи от хора, мръсно е, цигания, ахритектурата е кошмарна, накакво извращение, надстрояване на сгради без контрол и мисъл, после се чудят защо при първото земетресение купища стради падат. Ами ще падат! Между "Св. София" и Синята джамия, т.е. в десетката на пъпа на града, има сграда с полусрутен покрив, под която има работещи магазини. Иначе за вход искат по 50 евро.

 

Сгради като тези по-долу има навсякъде. Магазин за локум, до него магазин за гащи и чорапи, после някой друг боклучарник, а накрая - кръчма.

 

image.jpeg.2d09b31b28625dedd81c80569706e13f.jpeg

 

image.jpeg.b395f5191c576e0caa9610084ad3b155.jpeg

 

Ако човек не е ходил насам-натам, ходи само от забележителност на забележителност, без да гледа живия град, може и да му хареса. На мен не.

Около Света София вече не ходя, мисля че само първия път я посетих от поне 7 пъти там. Мисля си, че в Истанбул всеки може да открие нещо, но понякога може би с повече посещения. Аз обожавам атмосферата на някои от кварталите, уличките с антикварни магазинчета и малки кафенета. Да седна на покрива на някое кафене и да гледам джамията Ортакьой. За мен много специално беше също да прочета книгата Музеят на невинността на Орхан Памук и след това да го посетя. Това е твърде специфично естествено, но друг пример, който обикновено не е за първо посещение е музеят на Rahmi Koc, до сега на всеки мъж се е харесал. Разбира се има го и това, което казваш ти, но Истанбул има много лица, въпросът е да откриеш твоите си места. Има и ресторанти много висок клас, достатъчно модерни места. Може би някога в бъдеще би му дал още един шанс. 

  • Харесвам 9
Публикувано:

Сигурно има още много хора, на които не им харесва Истанбул и в това няма нищо изненадващо. А тези, на които им харесва, със сигурност не са впечатлени от нещата, които описвате. Аз лично обичам залезите, делфините, които виждам, докато се движа с градския транспорт, тихите улички с красиви къщи, крайбрежните алеи и много други неща… И се чувствам късметлия, че този град е толкова близо до България. 

  • Харесвам 15
Публикувано:
преди 9 часа, Zaro каза:

Аз, такова, да попитам, има ли някой друг, на когото Истанбул да не му харесва никак?

Има, разбира се.

На много хора не им харесва, а особено в последните години все повече негативно впечатление създава у мнозина. Все пак Истанбул е град между Европа и Ориента.

Мъжът ми е от нехаресващите града и вероятно през петилетка успявам да го навия да дойде с мен, след което отново прави дълга пауза и всеки път намира все повече и повече негативи.

Има и такива като мен, на които им харесва. Отчитам факта, че моето харесване е започнало преди доста години и не се случи изведнъж. Началото беше с останките от римско време и лека-полека започнах да вниквам и в османския период. Истанбул е пълен с история на всяка крачка, но промяната към негативно я има на много места, включително и в Света София. Разбира се, предвид големината на града, има прекрасни и поддържани сгради, стари и разрушаващи се, нови и лъскави също.

Аз сега вече само се наслаждавам на шарения мегаполис, търся непознати за мен места, ям вкусна храна и ... се ядосвам че става все по-скъпо.

 

  • Харесвам 17
Публикувано:
преди 10 часа, Zaro каза:

 

 

Аз, такова, да попитам, има ли някой друг, на когото Истанбул да не му харесва никак? Не никак, ами дори под нулата - намирам го за много прехвален, надценен град.

 

За входа в "Св. София" - на улицата  случайно попаднахме на български екскурзовод - жената ни каза, че ако искаме да влезем без пари, когато "ония започнат да крещят и да се надвикват от джамиите" и да викат хората за молитва, да се слеем с тях, а половинката да сложи шал на главата. Отначало ми се видя кощунство, замислих си, че могат да ни хванат и да ни обезглавят. :crazy:

После се зарових в нета е намерих същото предложение в Tripadvisor, не къде да е. Един ден го мислих, на другия ден решихме все пак да видим каква е хавата. Не намерих входа за местните за молитвата, май и закъсняхме, и прежалих парите. Като се качихме горе и погледнах надолу - ми то нямаше нито един, който да не снима - кой с телефон, с кой с фотоапарат. Хората се разхождат и разглеждат. Молитва? Какво е това?

 

Обаче, въпреки че ни взеха литър кръв и метър кожа, имаше едно предимство, че не бяхме долу. То и горе се усещаше, ама за долу не ми се мисли. Значи, аз съм бил в казарма в спално помещение с 60 човека. Като събереш 60 млади мъже в разцвета на младостта си, в спалното помещение се усеща един специфичен аромат. Ама даже и това беше слабо в сравнение с миризмата, която витаеше в цялата "Св. София". Ми че това си беше химическо оръжие. Отделно, стените се ронят, изображения изчезват, онези, които още не са изчезнали, са прикрити с платнища. Положението е трагично. И ти обясняват, че Истанбул бил основан от Константин. Ай сиктир.

 

А защо не ми харесва Истанбул? Обичам да седна на някое място и да гледам местните - тук има тълпи от хора, мръсно е, цигания, ахритектурата е кошмарна, накакво извращение, надстрояване на сгради без контрол и мисъл, после се чудят защо при първото земетресение купища стради падат. Ами ще падат! Между "Св. София" и Синята джамия, т.е. в десетката на пъпа на града, има сграда с полусрутен покрив, под която има работещи магазини. Иначе за вход искат по 50 евро.

 

Сгради като тези по-долу има навсякъде. Магазин за локум, до него магазин за гащи и чорапи, после някой друг боклучарник, а накрая - кръчма.

 

image.jpeg.2d09b31b28625dedd81c80569706e13f.jpeg

 

image.jpeg.b395f5191c576e0caa9610084ad3b155.jpeg

 

Ако човек не е ходил насам-натам, ходи само от забележителност на забележителност, без да гледа живия град, може и да му хареса. На мен не.

Определено нямаш работа в Югоизточна Азия и Южна Америка.

  • Харесвам 2
Публикувано:
преди 11 часа, Zaro каза:

 

 

Аз, такова, да попитам, има ли някой друг, на когото Истанбул да не му харесва никак? Не никак, ами дори под нулата - намирам го за много прехвален, надценен град.

 

За входа в "Св. София" - на улицата  случайно попаднахме на български екскурзовод - жената ни каза, че ако искаме да влезем без пари, когато "ония започнат да крещят и да се надвикват от джамиите" и да викат хората за молитва, да се слеем с тях, а половинката да сложи шал на главата. Отначало ми се видя кощунство, замислих си, че могат да ни хванат и да ни обезглавят. :crazy:

После се зарових в нета е намерих същото предложение в Tripadvisor, не къде да е. Един ден го мислих, на другия ден решихме все пак да видим каква е хавата. Не намерих входа за местните за молитвата, май и закъсняхме, и прежалих парите. Като се качихме горе и погледнах надолу - ми то нямаше нито един, който да не снима - кой с телефон, с кой с фотоапарат. Хората се разхождат и разглеждат. Молитва? Какво е това?

 

Обаче, въпреки че ни взеха литър кръв и метър кожа, имаше едно предимство, че не бяхме долу. То и горе се усещаше, ама за долу не ми се мисли. Значи, аз съм бил в казарма в спално помещение с 60 човека. Като събереш 60 млади мъже в разцвета на младостта си, в спалното помещение се усеща един специфичен аромат. Ама даже и това беше слабо в сравнение с миризмата, която витаеше в цялата "Св. София". Ми че това си беше химическо оръжие. Отделно, стените се ронят, изображения изчезват, онези, които още не са изчезнали, са прикрити с платнища. Положението е трагично. И ти обясняват, че Истанбул бил основан от Константин. Ай сиктир.

 

А защо не ми харесва Истанбул? Обичам да седна на някое място и да гледам местните - тук има тълпи от хора, мръсно е, цигания, ахритектурата е кошмарна, накакво извращение, надстрояване на сгради без контрол и мисъл, после се чудят защо при първото земетресение купища стради падат. Ами ще падат! Между "Св. София" и Синята джамия, т.е. в десетката на пъпа на града, има сграда с полусрутен покрив, под която има работещи магазини. Иначе за вход искат по 50 евро.

 

Сгради като тези по-долу има навсякъде. Магазин за локум, до него магазин за гащи и чорапи, после някой друг боклучарник, а накрая - кръчма.

 

image.jpeg.2d09b31b28625dedd81c80569706e13f.jpeg

 

image.jpeg.b395f5191c576e0caa9610084ad3b155.jpeg

 

Ако човек не е ходил насам-натам, ходи само от забележителност на забележителност, без да гледа живия град, може и да му хареса. На мен не.

Звучи сякаш прибързано си оценил целия град на база на стария център и моят съвет е да му дадеш втори шанс някога 🙂 Истанбул е атмосфера, каквато не усещаш на много други места по света. Ако те притеснява мизерията - отиди в северните квартали по Босфора, на 20 минути с такси и имаш коренно различно изживяване. Ако искаш по-автентична и запазена архитектура - отиди в азиатската част и виж Юскудар и Кадъкьой, на 20-30 минути с ферибота. Ако искаш храна - градът и особено районът около Галата е кулинарна наслада за всички сетива, далеч отвъд дюнерите и баклавите на всеки ъгъл. Ако искаш светски живот - разгледай места като Бешикташ, Нишанташъ..

 

Изобщо да скачаш от забележителност на забележителност в Истанбул е може би най-скучният начин да прекараш времето си в града - макар че признавам, че за първо посещение просто е невъзможно човек да не направи именно това. И ако питаш мен - почти толкова невъзможно е човек да си остане само с това първо посещение. 🙂

  • Харесвам 8

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.