Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Ох, това ме притесни!

Аз си мисля, че съм букнала истинския хотел, но дали?

Можете ли да дадете адрес, координати на правилния избор за хотел Bayoke, моля!

 

Ами те и трите са си истински! И на всичкото отгоре са в един квартал, така че - споко!

 

post-116-0-55024400-1482786058.jpg

 

 

Отбелязал съм и спирката на железницата.

 

 

Всъщност хотелите от групата са повече от три, като някои от тях не са в Банкок. Тук има списък: http://www.baiyokehotel.com/

 

Ето и още по-нагледна карта на квартала, включително спирките на железниците и всичко останало:

 

hotel-map.jpg

 

 

Ето и още за придвижването от/до летищата, информацията е изчерпателна, не би трябвало да има нещо неясно: http://baiyokesky.baiyokehotel.com/near-airport-bangkok.html

 

От диагоналния преглед на сайта на хотела останах с впечатление, че ако резервирате suite, ви се полага безплатен летищен трансфер. Все пак прегледай по-обстойно, ако представлява интерес за теб.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ами те и трите са си истински! И на всичкото отгоре са в един квартал, така че - споко!

 

attachicon.gifUntitled.jpg

 

 

Отбелязал съм и спирката на железницата.

 

 

Всъщност хотелите от групата са повече от три, като някои от тях не са в Банкок. Тук има списък: http://www.baiyokehotel.com/

 

Ето и още по-нагледна карта на квартала, включително спирките на железниците и всичко останало:

 

hotel-map.jpg

 

 

Ето и още за придвижването от/до летищата, информацията е изчерпателна, не би трябвало да има нещо неясно: http://baiyokesky.baiyokehotel.com/near-airport-bangkok.html

 

От диагоналния преглед на сайта на хотела останах с впечатление, че ако резервирате suite, ви се полага безплатен летищен трансфер. Все пак прегледай по-обстойно, ако представлява интерес за теб.

Много благодаря! Вече е букнат и платен, каквото - такова! Като се върна ще кажа дали попадението е в целта или около.
Връзка към мнение

аз бях в KC Place, уникален хотел и суууупер евтин! платихме 150лв за 4 нощувки букнати през ММТ в букинг излиза 250 за 4 нощувки, в хотела има евтин ресторант и мега евтини и качествени масажи, отделно е топ локация

имах чуството че минава целия градски транспорт от там

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

аз бях в KC Place, уникален хотел и суууупер евтин! платихме 150лв за 4 нощувки букнати през ММТ в букинг излиза 250 за 4 нощувки, в хотела има евтин ресторант и мега евтини и качествени масажи, отделно е топ локация

имах чуството че минава целия градски транспорт от там

 

Доверих ти се и го букнах и аз през ММТ за 4 дни. Излезе ми 170 лева, но все пак е в топ сезона. Мислех да го взема за 5 дни, но за съжаление го бяха разпродали. Не е лошо, който го буква да го букне по от рано, че да не остане изненадан накрая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доверих ти се и го букнах и аз през ММТ за 4 дни. Излезе ми 170 лева, но все пак е в топ сезона. Мислех да го взема за 5 дни, но за съжаление го бяха разпродали. Не е лошо, който го буква да го букне по от рано, че да не остане изненадан накрая.

Ние също резервирахме него, но за 4 дни чрез букинг ни е 311 лв

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние също резервирахме него, но за 4 дни чрез букинг ни е 311 лв

Трябва да пробваш MMT аз вече съм го ползвала без никакви проблеми. В началото бях скептична, но питах един приятел индиец, който ме увери, че няма да имам проблеми с телефона при регистрацията. Този сайт е най-големия в Индия и честно казано отстъпките които получаваш си заслужават.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, реших проблема със севера, като си букнах автомобил от Банкок. Така за същите пари ще имаме свободата да разгледаме всички градове от Банкок до Чианг Раи. Идеята, е че за 8 дни колата струва 440 лева с всичко без най-дебелата застраховка, която е около 145 лева, или общо 585 лева. Купих билети от Банкок до Пукет за 100 лева с Air Asia.

Алтернативата беше 150 лева Банкок - Чианг Маи и после 340 лева Чианг Маи - Пукет и това е без автобуси, трипове и т.н.т. Мисля, че това също е една добра идея ако искате да обиколите севера без да зависите от разписанията на автобусите и същевременно да разполагате със свободата да спрете навсякъде. (От Банкок до Пукет има самолетни билети за февруари по 27$ за 2-ма, но не са с Air Asia)

Връзка към мнение

АниД, идеята с кола под наем е перфектна, и ние така 6 дена си обикаляхме без никакъв проблем, където си искаме. Пътищата са перфектни на всякъде. Само в Банкок трафика  е наистина сериозен, но и там не сме имали проблем. Паркинги много и евтини.Забавлявайте се :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и още един въпрос, извинявам се предварително тези дни може да ви дотегна, ама в неделя летим.
Гледах този сайт сега някакви промоции са пуснали за различните екскурзии. http://jctour-krabi.com/nature/price.html

Как ви се струват промоционалните цени, или на място могат още повече да смъкнат?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Как ви се струват промоционалните цени, или на място могат още повече да смъкнат

По добре на место - на всяка крачка има тур агенции. Тура през декември  го купихме след пазарене за  800  Bath    National Park Fee 400 Baht/Person - общо 1200 bath.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелът ни в Банкок е до Democracy monument. Смятам с такси ще е най-удобно ? Според вас ще има ли проблем да се качим 6 човека , 2 от които деца в едно такси ? Този въпрос ме тормози и за останлите дни и места, за които ще ползваме такси. +

Ако например се качваме на тук-тук  предполагам , че трябва да вземем 2 броя.

За Ангкор храмовете също се чудя кой е най-удачния начин за обикаляне , не искам да се делим.

Връзка към мнение

Благодаря и още един въпрос, извинявам се предварително тези дни може да ви дотегна, ама в неделя летим.

Гледах този сайт сега някакви промоции са пуснали за различните екскурзии. http://jctour-krabi.com/nature/price.html

Как ви се струват промоционалните цени, или на място могат още повече да смъкнат?

Доста разгледах и изчетох за триповете и стигнах до извода, че най-добре е действително на място. Попаднах на едни руснаци (Трипове с руски гид) с доста приемливи цени, но и изчетох коментарите на руснаците, които споделяха, че на място цените били такива а можело да се намерят и по евтини трипове. Гледах конкретно за Симиланските острови цената им беше 2000 бата на човек. За Джеймс Бонд цената с една нощувка в хотел на Пи Пи е 4100. Оставих си ги за бекъп, но ти давам сайта да разгледаш ако нещо се обърка. http://www.phuket-cheap-tour.ru/tseni_na_ekskursii_na_phukete.php

Редактирано от АниД
Връзка към мнение

Хотелът ни в Банкок е до Democracy monument. Смятам с такси ще е най-удобно ? Според вас ще има ли проблем да се качим 6 човека , 2 от които деца в едно такси ? Този въпрос ме тормози и за останлите дни и места, за които ще ползваме такси. +

Ако например се качваме на тук-тук  предполагам , че трябва да вземем 2 броя.

За Ангкор храмовете също се чудя кой е най-удачния начин за обикаляне , не искам да се делим.

Едва ли биха се съгласили да се качите 6 човека. По-скоро се насочете към Uber SUV. Фиксираната му цена от Suvarnabhumi до Банкок е 1075 бата.

 

  • MVP/SUV: The high-capacity version of UberBLACK that seats up to 6 passengers
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелът ни в Банкок е до Democracy monument. Смятам с такси ще е най-удобно ? Според вас ще има ли проблем да се качим 6 човека , 2 от които деца в едно такси ? Този въпрос ме тормози и за останлите дни и места, за които ще ползваме такси. +

Ако например се качваме на тук-тук  предполагам , че трябва да вземем 2 броя.

За Ангкор храмовете също се чудя кой е най-удачния начин за обикаляне , не искам да се делим.

По това което виждам, с градският транспорт може да ползвате BTS от летището до последната му спирка и от там да хванете такси или автобус (25 минути така, като гледам с автобус) Имам приятелка в Тайланд и тя ми спомена, че там предимно си викат такси чрез Grab, което било от рода на Uber,  за повикването се доплащат 25 бата. Не знам дали тази информация изобщо ще ви свърши някаква работа, но се надявам някой по компетентен да ви даде конкретен отговор.

 

Ето ти линк към Grab, виждам, че предлагат и коли с възможност за 7 пътника.

https://www.grab.com/th/en/taxi/

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам въпрос за триповете. Какъв трип и къде да търся от Пукет за да избегнем тълпата. Ние сме 6 човека и сме склонни да платим малко повече, но да отидем сутринта рано преди да се изсипят туристическите корабчета. Малко офтопик, но съм била на Навагио / в Гърция / с малка лодка и с туристически кораб и разликата е огромна. И като гледам последните мнения и снимки в трипадвайзора, ми се иска да отидем индивидуално.

Връзка към мнение

За индивидуално не знам. За трипове, които се стараят да избегнат тълпите и товарят ограничен брой хора в лодките в трип адвайзър препоръчват тези : http://www.simbaseatrips.com/tours/ и тези: http://www.phuketsailtours.com/. Цените им са малко трудни за преглъщане, обаче. Аз се прежалих за тур на Пи Пи със "Симба", но за другите турове още се назлъндисвам и чудя дали да не избера нещо по-бюджетно.

Връзка към мнение

Паспортите грам не ви трябват, направете си от тука по няколко копия и сте вие ;)

Колкото до билетите виждам че давате някакви безумни пари (100лв и т.н.) билетите през румбо банкок - пукет са между 6 и 15 евро така че се възползвайте.....еднопосочни това ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

100 за двамата. Видях, че излиза 27 евра през други сайтове за 2-мата но реших да ползвам Air Asia, при които излизаше с малко от горе, но накрая ми добавиха някакви такси и айде на 100 лева отидохме. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За индивидуално не знам. За трипове, които се стараят да избегнат тълпите и товарят ограничен брой хора в лодките в трип адвайзър препоръчват тези : http://www.simbaseatrips.com/tours/ и тези: http://www.phuketsailtours.com/. Цените им са малко трудни за преглъщане, обаче. Аз се прежалих за тур на Пи Пи със "Симба", но за другите турове още се назлъндисвам и чудя дали да не избера нещо по-бюджетно.

Люси, ти кога ще пътуваш?. Аз понеже също букнах две от екскурзиите на Симба, продължавам да се чудя дали си струва парите, макар отзивите да са великолепни. Изненадващото е, че ги резервирах началото на декември, а вече бяха изчерпани свободните места за моите дати за средата на февруари

Паспортите грам не ви трябват, направете си от тука по няколко копия и сте вие ;)

Колкото до билетите виждам че давате някакви безумни пари (100лв и т.н.) билетите през румбо банкок - пукет са между 6 и 15 евро така че се възползвайте.....еднопосочни това ;)

Аз не знам къде ги намирате тези цени.... Купих през румбо билет от Чианг Май до Пукет за 52 долара преди два месеца. В момента за моята дата и час полетът струва 110 евро, без бегаж, без нищо, само основната цена

Редактирано от Евгения
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Люси, ти кога ще пътуваш?. Аз понеже също букнах две от екскурзиите на Симба, продължавам да се чудя дали си струва парите, макар отзивите да са великолепни. Изненадващото е, че ги резервирах началото на декември, а вече бяха изчерпани свободните места за моите дати за средата на февруари

 

Аз ще съм в Пукет от 5 до 10 март. Букнах един трип със Симба за 7 март, за другите ще видя.

Връзка към мнение

Аз не знам къде ги намирате тези цени.... Купих през румбо билет от Чианг Май до Пукет за 52 долара преди два месеца. В момента за моята дата и час полетът струва 110 евро, без бегаж, без нищо, само основната цена

 

Огромно значение има сезона, колко време предварително се купува и т.н. Билет с билет не си прилича. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.