Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

И аз имам въпрос за триповете. Какъв трип и къде да търся от Пукет за да избегнем тълпата. Ние сме 6 човека и сме склонни да платим малко повече, но да отидем сутринта рано преди да се изсипят туристическите корабчета. Малко офтопик, но съм била на Навагио / в Гърция / с малка лодка и с туристически кораб и разликата е огромна. И като гледам последните мнения и снимки в трипадвайзора, ми се иска да отидем индивидуално.

 

Някой наемал ли е лонгтейл от Пи Пи Дон самостоятелно за дневен трип то Мая бей и наоколо?

Какви цени приблизително да се очакват?

Мернах някъде за 100-на евра за половин ден т.е. 4-5 часа...

Обмислям варианта, букнах си даже нощувка на голямото Пи Пи за да може да се метнем рано-рано...

Откъде е по-удачно да се наеме лодка? Флай беше споменал за селото на морските цигани до Phi Phi natural resort... Или от централното пристанище?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Люси, ти кога ще пътуваш?. Аз понеже също букнах две от екскурзиите на Симба, продължавам да се чудя дали си струва парите, макар отзивите да са великолепни. Изненадващото е, че ги резервирах началото на декември, а вече бяха изчерпани свободните места за моите дати за средата на февруари

Аз не знам къде ги намирате тези цени.... Купих през румбо билет от Чианг Май до Пукет за 52 долара преди два месеца. В момента за моята дата и час полетът струва 110 евро, без бегаж, без нищо, само основната цена

 

 
От Чианг Маи стандартно е по скъпо, за нашите дати излизаше около 340лв+  така че 52$ си е направо супер цена. От Банкок е по евтино,но вече там зависи с коя авио компания пътуваш. И да, сезонът има значение.
Редактирано от АниД
Връзка към мнение

Ако туровете са със Симба, цената подлежи ли на договаряне за брой хора например. И дали на място няма да намеря друга подобна?

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

Огромно значение има сезона, колко време предварително се купува и т.н. Билет с билет не си прилича. 

Интересно кога трябва да купя за да струва билетът ми 6 долара....... ;)

 

 
От Чианг Маи стандартно е по скъпо, за нашите дати излизаше около 340лв+  така че 52$ си е направо супер цена. От Банкок е по евтино,но вече там зависи с коя авио компания пътуваш. И да, сезона има значение.

 

Аха, сега разбирам.......... мислех, че цените от Чианг май до Пукет са близки до тези от БКК до Пукет.

Ако туровете съ със Симба, цената подлежи ли на договаряне за брой хора например. И дали на място няма да намеря друга подобна?

Можеш да се свържеш с тях и да ги запиташ, но ако мислиш за намаляване на цената при повече хора се съмнявам като гледам с каква скорост се харчат екскурзиите им.

Връзка към мнение

абе честно да ти кажа, за високия сезон няма да намериш билет за 6 долара. :) Нашите полети са в края на март и началото на април.

Два месеца следя чрез абонамент от Skyscanner цените на билетите за трите вътрешни полета, които ни интересуват.

Най-евтините бяха на Air ASia от Банкок до Пукет- по 23 евро, но като стигнеш до крайното плащане ти начислява такси, които вдигат цената с още десетина евра. През Румбо и останалите сайтове ми дава ниска цена за 1 човек, като поискам три и цената става като на сайтовете на авио компаниите. Има на по-ниска цена но или първи полет за деня в 5,30 или последен 22,30.

Ама ние сме тръгнали да се забавляваме, а не да се измъчваме с някакви нечовешки часове :lol:

Така или иначе вчера купих билети на Noc Air  от Банкок до Пукет за общо 220лв. - 3 билета за часа, който ние искаме, а не който не ни устройва.

От Пукет пък до Ко Самуи летят само Bangkok Airways. Говоря само за директни полети, а не комбинирани с фериботи, каручки и половин ден мъкнене по пътищата...

Нормална цена 82 евро на човек, през Румбо и Браво Флай същата работа. Ниска цена за 1 билет, за останалите два няма. Ееее, дето ще се чудя дали ще ще ми ги уважат или не направо си купих билетите през официалния превозвач- крайна цена по 85 евро на човек.

Сега остана само да купя Ко Самуи до Банкок. Но и там летят само Bangkok Airways, нямат промоции / най-много една или максимум две за цялата година за избрани дати и избрани дестинации/ ще видя пак през Румбо какво е положението ако не ми даде голяма отстъпка за три билета пак ще купувам от скъпите им цени- 97 евро :(  и накрая ще се окаже, че единствено основния полет София Банкок София е на читава цена. Билетите ги купих от Gotogate :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

РОЖЕ, разсмя ме........... Аз основният полет го взех много "на сметка"..... по 420 евра от предишна промоция на Катарските авиолинии. После влизам тук и виждам някакви абсурдни суми от по 200 евра на билет. Както и да е, дори тази промоция, която в момента върви е със 100 евра по-ниска на билет. Затова пък във вътрешните полети ударих дъното, образно казано  с една промоция на Ангкор еър по 1 долар за билет от Сием Риеп до Банкок.... Всеки с късмета си явно :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой наемал ли е лонгтейл от Пи Пи Дон самостоятелно за дневен трип то Мая бей и наоколо?

Какви цени приблизително да се очакват?

Мернах някъде за 100-на евра за половин ден т.е. 4-5 часа...

Обмислям варианта, букнах си даже нощувка на голямото Пи Пи за да може да се метнем рано-рано...

Откъде е по-удачно да се наеме лодка? Флай беше споменал за селото на морските цигани до Phi Phi natural resort... Или от централното пристанище?

Честно казано аз не виждам какво ще правите 4-5 часа на Майа бей. Гледах някакво филмче за екскурзиите на Майа бей. Имаше снимки, явно правени с дрон, от високо и на забързан кадър. Просто се отвратих. Дава как с изгрева на слънцето започва нещо, което отгоре изглежда като нашествие на хлебарки, които плъзват навсякъде. Просто почернява брега. Там да отидеш за половин час в ранни зори ми се вижда най-разумно..... После сигурно има хиляди прексрасни лагунки и места, където да се търкаляте и наслаждавате. Все ми се струва, че е надценен този залив..... ъъъъ... и филма не съм гледала... предполагам и затова цените на лодките до там са космически.

Връзка към мнение

И ние букнахме 2 екскурзии със Симба - на 4ти и 5ти март, Phi Phi Sunrise и Phang Nga & Koh Paynee съответно. Ние сме 14 човека и се договорихме да вземем моторниците само за нас. Споразумяхме се на крайна цена 58,500 THB на екскурзия. Точно за тях едва ли може на място да се буква, защото наистина всички места се разпродават, особено в силния сезон. Иначе има много други екскурзии на половин цена, че и повече, ако се букне на място. Относно пазаренето - абсурд. Много малко ни свалиха, както се вижда. Просто имат търсене и не ги интересува. Иначе много лесни за комуниксация и бързо отговарят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

РОЖЕ, разсмя ме........... Аз основният полет го взех много "на сметка"..... по 420 евра от предишна промоция на Катарските авиолинии. После влизам тук и виждам някакви абсурдни суми от по 200 евра на билет. Както и да е, дори тази промоция, която в момента върви е със 100 евра по-ниска на билет. Затова пък във вътрешните полети ударих дъното, образно казано  с една промоция на Ангкор еър по 1 долар за билет от Сием Риеп до Банкок.... Всеки с късмета си явно :lol:

абе 200 и малко отгоре евра, но не от София :lol: , а от Лондон или от Германия, забравих вече от къде беше. Ако искаш да разгледаш градовете, от които са полетите и искаш да останеш в тях няколко дни значи е ОК промоцията и 200та евра.

Ние така направихме при полета ни до Токио. Нямаше и по 200 евро на човек, но от Болоня и до Токио. На отиване останахме три дни в Болоня и на спокойствие я разгледахме, на връщане три дни в Мадрид и там си починахме.

Но ако само ще трябва транзитно да се мине не е чак толкова на далавера като сложиш общата сума и часовете за летене прекарани по летищата.

Така че ето ти си ги избила част от тези 420 с нулевата цена от Ангкор. :)

И нашите билети ги взех от промоцията на Катарците, но през Gotogate за по 350 евро.

Връзка към мнение

И ние букнахме 2 екскурзии със Симба - на 4ти и 5ти март, Phi Phi Sunrise и Phang Nga & Koh Paynee съответно. Ние сме 14 човека и се договорихме да вземем моторниците само за нас. Споразумяхме се на крайна цена 58,500 THB на екскурзия. Точно за тях едва ли може на място да се буква, защото наистина всички места се разпродават, особено в силния сезон. Иначе има много други екскурзии на половин цена, че и повече, ако се букне на място. Относно пазаренето - абсурд. Много малко ни свалиха, както се вижда. Просто имат търсене и не ги интересува. Иначе много лесни за комуниксация и бързо отговарят.

точно тези две съм букнала и аз в средата на февруари.

абе 200 и малко отгоре евра, но не от София :lol: , а от Лондон или от Германия, забравих вече от къде беше. Ако искаш да разгледаш градовете, от които са полетите и искаш да останеш в тях няколко дни значи е ОК промоцията и 200та евра.

Ние така направихме при полета ни до Токио. Нямаше и по 200 евро на човек, но от Болоня и до Токио. На отиване останахме три дни в Болоня и на спокойствие я разгледахме, на връщане три дни в Мадрид и там си починахме.

Но ако само ще трябва транзитно да се мине не е чак толкова на далавера като сложиш общата сума и часовете за летене прекарани по летищата.

Така че ето ти си ги избила част от тези 420 с нулевата цена от Ангкор. :)

И нашите билети ги взех от промоцията на Катарците, но през Gotogate за по 350 евро.

Хехехе....... че това си е двоен бонус... плюс още една държава. А като гледвам от снимката ти не е било само Токио, май и до Киото си скокнал :) После на уше ще ми кажеш що е то Gotogate &|

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще съм в Пукет от 5 до 10 март. Букнах един трип със Симба за 7 март, за другите ще видя.

 Люси, на 5ти в Пукет Таун има нещо като пазар и сме решили направо след екскурзията да ходим натам, защото е само в неделя и ще го изпуснем иначе. Да се видим там?

 

http://www.phuket.com/phuket-magazine/phuket-walking-street.htm

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Люси, на 5ти в Пукет Таун има нещо като пазар и сме решили направо след екскурзията да ходим натам, защото е само в неделя и ще го изпуснем иначе. Да се видим там?

 

http://www.phuket.com/phuket-magazine/phuket-walking-street.htm

 

За съжаление няма да стане на 5-ти. Ние пристигаме много късно вечерта /почти в 12 ч./ от Чианг Май, т.е. на практика на 5-ти сме директно за нощувка, а дните на разположение в Пукет ще са от 6 -ти до 10 -ти /до обяд/.

Връзка към мнение

За съжаление няма да стане на 5-ти. Ние пристигаме много късно вечерта /почти в 12 ч./ от Чианг Май, т.е. на практика на 5-ти сме директно за нощувка, а дните на разположение в Пукет ще са от 6 -ти до 10 -ти /до обяд/.

 

Ние на 6ти ще взимаме скутери през деня и ще обикаляме от Патонг през Ката и Каронт до най-южната точка. Може да се видим тогава. Или вечерта вие да дойдете на Потонг. На 7ми на обяд летим за Сигапур.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано аз не виждам какво ще правите 4-5 часа на Майа бей. Гледах някакво филмче за екскурзиите на Майа бей. Имаше снимки, явно правени с дрон, от високо и на забързан кадър. Просто се отвратих. Дава как с изгрева на слънцето започва нещо, което отгоре изглежда като нашествие на хлебарки, които плъзват навсякъде. Просто почернява брега. Там да отидеш за половин час в ранни зори ми се вижда най-разумно..... После сигурно има хиляди прексрасни лагунки и места, където да се търкаляте и наслаждавате. Все ми се струва, че е надценен този залив..... ъъъъ... и филма не съм гледала... предполагам и затова цените на лодките до там са космически.

Идеята е да тръгнем с индивидуална лонгтейл много рано за да избегнем тълпите... поне доколкото е възможно. Или да „обърнем” програмата за да избегнем калабалъка...

Не смятам да изкарам 5 часа на този залив. За толкова време се надявам да пообиколим и наоколо ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние на 6ти ще взимаме скутери през деня и ще обикаляме от Патонг през Ката и Каронт до най-южната точка. Може да се видим тогава. Или вечерта вие да дойдете на Потонг. На 7ми на обяд летим за Сигапур.

6-ти звучи идеално. Ще ти пиша на лични да уточним подробностите, а ако идваш на сбирката утре, може и там да се разберем.

Връзка към мнение

Днес от 16.00 по БТВ ще дават документален филм за Ангкор Ват "Ангкор през вековете".

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Чудя се дали да сменя хотела в Банкок с форумския Кс Placе :-)

Гришка, на място може ли да се доплати за закуска? Или къде наоколо може човек да пие кафе?

Редактирано от silvia_b
Връзка към мнение

Около хотела има много пазари задрехи, направо ме е яд, че си домъкнах цял куфар вместо от тук да си купя . Имам въпрос, искам да си купя някакви дрешки, къде са по-евтини тук в банкок или в краби ще са по-евтини или поне на същете цени!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет и от мен вече сме в Банкок. И ние сме в КС Place, да на място може да си поръчаш закуска.

 

Приятно изкарване, ние пътуваме във вторник. Давай инфо, когато можеш за да сме подготвени така да се каже :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента в Южен Тайланд се готвели за наводнения , очакват се силни дъждове през следващата седмица и най-вече на 25ти. Един познат тъкмо отишли на Ко Самуи и са разбрали, че има предупреждения за наводнения и са се върнали в Банкок.

От другата страна - на Андаманово море също е дъждовна прогнозата. Аз си мислех, че по това време е 100% сух сезон.

Редактирано от silvia_b
Връзка към мнение

За съжаление тази година е малшанс. Началото на януари на Пукет пак е имало наводнения. Времето през януари винаги е било наистина сухо и топ сезон. Аз дъжд досега бях виждал само веднъж през целите януари и февруари. Сега в Южен Виетнам и Камбоджа имаше много облачни дни със, за щастие, леки преросявания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На кратко да кажа и аз две думи:

KC Place е със супер локация,ако ще се пътува до отдалечени забележителности използвайте Grab taxi ! От около 16:00 часа нататък има големи задръствания !

Sky bar, храна в сиам мол-а, Grand Palace, Amulet market,масажи са основните неща , които направихме и сме супер доволни. Не сме обикаляли всички основни храмове ,просто защото така преценихме.

Правихме трип до Аютая, букнат от хотела - супер организация и като цяло много ни хареса. Цена 1200 бата на човек.

В момента сме на Патонг в много готин хотел Nipa Resort. Курортът не е по наш вкус, но ще се наложи да приемем обстоятелствата - плажът става, много народ и цигания и всичко е едно и също.

За сега толкова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.