Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Някой знае ли как мога да прехвърля едни снимки от Мак на USB флашка? Не знам защо, но не се получа. В нета прочетох, че трябва да се форматира флашката, но никъде не ми излиза така опция...

Връзка към коментар
преди 13 минути , Guinness каза:

Някой знае ли как мога да прехвърля едни снимки от Мак на USB флашка? Не знам защо, но не се получа. В нета прочетох, че трябва да се форматира флашката, но никъде не ми излиза така опция...

Флашката трябва да е форматирана във формат exFAT за да може да се използва и на Mac и в Windows.
На Mac-а отиваш във Disk Utility от Applications > Utilities, избираш устройството от списъка вляво и даваш Erase от менюто горе, избираш формата да е exFAT, въвеждаш име на флашката и отново избираш Erase. Това ще изтрие всичко на устройството и ще го форматира в правилният формат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Djgeorgie каза:

Флашката трябва да е форматирана във формат exFAT за да може да се използва и на Mac и в Windows.
На Mac-а отиваш във Disk Utility от Applications > Utilities, избираш устройството от списъка вляво и даваш Erase от менюто горе, избираш формата да е exFAT, въвеждаш име на флашката и отново избираш Erase. Това ще изтрие всичко на устройството и ще го форматира в правилният формат.

Благодаря! Сега стана, но пък сега не ми излиза на Windows. Трябва ли пак да се форматира и как да изтегля снимките, понеже изобщо не се визуализира на екрана? 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Guinness каза:

Благодаря! Сега стана, но пък сега не ми излиза на Windows. Трябва ли пак да се форматира и как да изтегля снимките, понеже изобщо не се визуализира на екрана? 

Ако си го форматирал в Exfat, би трябвало да се вижда в Windows. Може би погрешно си избрал някой от другите формати? Пробвай да го форматираш отново във Exfat и ако пак не се вижда, форматирай го наново, но този път във FAT32. При всяко форматиране се изтрива всичко от устройството, така, че преди да качваш каквото и да е на него, виж дали се отваря в Windows, за да не се занимаваш да качваш файловете отново и отново.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Djgeorgie каза:

Ако си го форматирал в Exfat, би трябвало да се вижда в Windows. Може би погрешно си избрал някой от другите формати? Пробвай да го форматираш отново във Exfat и ако пак не се вижда, форматирай го наново, но този път във FAT32. При всяко форматиране се изтрива всичко от устройството, така, че преди да качваш каквото и да е на него, виж дали се отваря в Windows, за да не се занимаваш да качваш файловете отново и отново.

В правилния формат я форматирах, но не става. А такъв FAT32 формат не ми излиза, освен ако не е MS-DOS (FAT).

image.png.7f9ca09420150e7b10da758882e6d56b.png

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Guinness каза:

В правилния формат я форматирах, но не става. А такъв FAT32 формат не ми излиза, освен ако не е MS-DOS (FAT).

image.png.7f9ca09420150e7b10da758882e6d56b.png

 

Не, MS-DOS (FAT) е по-стар формат който не става за големи файлове, но може да направиш друго - форматирай я в него за да може Windows да я види, и ако стане, форматирай я от Windows във EXFAT (даваш десен бутон на устройството и избираш Format) и после би трябвало да се вижда и от двете операционни системи.

Връзка към коментар

Мога да предложа да я форматираш под Уиндоус като ФАТ32 и да видиш дали въобще се чете на този компютър... Би трябвало да се чете и на мака.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Djgeorgie каза:

Не, MS-DOS (FAT) е по-стар формат който не става за големи файлове, но може да направиш друго - форматирай я в него за да може Windows да я види, и ако стане, форматирай я от Windows във EXFAT (даваш десен бутон на устройството и избираш Format) и после би трябвало да се вижда и от двете операционни системи.

 

преди 46 минути , neuromancer каза:

Мога да предложа да я форматираш под Уиндоус като ФАТ32 и да видиш дали въобще се чете на този компютър... Би трябвало да се чете и на мака.

Пак ударих греда. Пробвах другия формат и отново не се визуализира на Windows. После отново е форматирах, отново качих 1-2 снимки пробно и сложих на Windows-а и пак същото... В момента няма как от Windows да я форматирам, защото не ми излиза изобщо. Други съвети? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , bad kid каза:

Щом е толкова сложно с флашката, защо не качиш снимките на някои безплатен cloud? И от него сваляш на другия лаптоп.

Май ще е точно този вариант. Надявам се, че няма да загубя от качеството на снимките.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Guinness каза:

Май ще е точно този вариант. Надявам се, че няма да загубя от качеството на снимките.

За да не загубиш от качеството на снимките, може да ги сложиш в един или повече zip архиви и да ги качиш в WeTransfer или друга подобна услуга и после да си ги свалиш от там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако дори не можеш да форматираш флашката под Уиндоус (не се вижда) предполагам, че има проблем с флашката или нещо компютъра (драйвер, самия USB вход - ако има няколко пробвай друг).

Ако сложиш нещо във формат, който не се чете от Уиндоус той сам ти предлага да форматира устройството.

Иначе прехвърлянето през облак е най-лесно, примерно Гугъл драйв.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Krum4ov каза:

Здравейте, някой дали има идея откъде мога да купя знаме на България утре, в неделя (за София става въпрос)🙂

В подлезите на ЦУМ и Президенството има туристически магазини с традиционни български изделия, виждала съм да продават и знамена. Предполагам, че работят и в неделя.

И на двата терминала на летище София съм мяркала малки флагчета в шоповете, ако случайно пътувате извън БГ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Събирам отзиви и препоръки за фирма за почистване, стар апартамрент е, не е живяно от над 15 години в него, най-вече паркета трябва да се почисти хубаво но не знам дали ще стане само на ръка може би и с машина някаква, доколкото знам е дъбов, миене на прозорци и тн , стандартни неща няма да е нещо сложно. Стените също тъй като има някакви петна по тях ама не знам от какво са и как се чистят. Ако сте ползвали за такова почистване и сте останали доволни - моля препоръчайте , благодаря!

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, infectedmushroom каза:

Събирам отзиви и препоръки за фирма за почистване, стар апартамрент е, не е живяно от над 15 години в него, най-вече паркета трябва да се почисти хубаво но не знам дали ще стане само на ръка може би и с машина някаква, доколкото знам е дъбов, миене на прозорци и тн , стандартни неща няма да е нещо сложно. Стените също тъй като има някакви петна по тях ама не знам от какво са и как се чистят. Ако сте ползвали за такова почистване и сте останали доволни - моля препоръчайте , благодаря!

За София съм ползвала една платформа  Домистина с много фирми в нея. Избираш и поръчваш това, което ти е нужно. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Дани Магелани каза:

За София съм ползвала една платформа  Домистина с много фирми в нея. Избираш и поръчваш това, което ти е нужно. 

Да, знам я, но точно от там имам познати дето са ползвали фирми за основно почистване и почистване след ремот и двмата не са останали доволни , аз също преди ползвах от там услуга за домашна помощница дето идваше в нас 2-3 пъти в месеца да чисти , но и аз не бях доволен и спрях да ползвам от там, иначе като погледнеш отзивите всичко изглежда 6, затова искам препоръка от човек , останал доволен . Ти коя фирма си ползвала и доволна ли си ? 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 5 часа, infectedmushroom каза:

Да, знам я, но точно от там имам познати дето са ползвали фирми за основно почистване и почистване след ремот и двмата не са останали доволни , аз също преди ползвах от там услуга за домашна помощница дето идваше в нас 2-3 пъти в месеца да чисти , но и аз не бях доволен и спрях да ползвам от там, иначе като погледнеш отзивите всичко изглежда 6, затова искам препоръка от човек , останал доволен . Ти коя фирма си ползвала и доволна ли си ? 

От последната - не. Не, помня, за съжаление, коя от предишните беше по-добрата. Ще потърся информацията.

Връзка към коментар

Да попитам и аз:

Във всички дамски тоалетни на летището във Виена, в ъгъла на мивките имаше бели кутии с нарисувани на тях спинцовки. Отгоре капачето направено така, че да се пуска само , не като обикновена капачка.

Досрамя ме да ги снимам, но някой знае ли за какво служат?

Връзка към коментар
преди 13 минути , Mamas каза:

Да попитам и аз:

Във всички дамски тоалетни на летището във Виена, в ъгъла на мивките имаше бели кутии с нарисувани на тях спинцовки. Отгоре капачето направено така, че да се пуска само , не като обикновена капачка.

Досрамя ме да ги снимам, но някой знае ли за какво служат?

За изхвърляне на спринцовки напр от хора, които са на инсулин за да не се смесва с останалия боклук. Предполагам се рециклират.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mamas каза:

Нещо такова си представях, но не очаквах, че изхвърлянето на спирнцовки е с такива размери, че да има навсякъде специални контейнерчета.

ЕС не престават да ме изненадват с безумните си отклонения.

Вярно, краставиците им са прави. Лично се уверих в това преди няколко дни в Германия. Обаче, явно са пропуснали да фиксират дебелината им. Ами, те са с диаметър на бирена бутилка.

 

Но, има едно нещо, което, кой знае защо още не са реализирали.

 

Нали според тях има 19 пола или там колкото бяха.

Аз докато не видя 19 тоалетни по летищата - за всеки пол отделна, НЕМА да им ги призная.

:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 18
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Аз докато не видя 19 тоалетни по летищата - за всеки пол отделна, НЕМА да им ги призная.

Е, тук нещата се развиват в обратна посока. На места по европейските летища вече тоалетните са общи, а не разделни...

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.