Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

От година или може би след боледуване от Ковид и 3 ваксини почна да ми става лошо след 12 часа пътуване без хотел.Почва да ми се повдига,спирам да ям и пия,в началото се потя много,а после никак.Дали е морска болест, и ако си купя лекарства ще има ли ефект.Вече мисля да вземам билети за еднодневни пътувания без нощувка.Не знам дали само при самолет ми се получава.

Връзка към мнение
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

От година или може би след боледуване от Ковид и 3 ваксини почна да ми става лошо след 12 часа пътуване без хотел.Почва да ми се повдига,спирам да ям и пия,в началото се потя много,а после никак.Дали е морска болест, и ако си купя лекарства ще има ли ефект.Вече мисля да вземам билети за еднодневни пътувания без нощувка.Не знам дали само при самолет ми се получава.

Питай личния. Не е този форум мястото за медицински съвети.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , dimitrov6 каза:

От година или може би след боледуване от Ковид и 3 ваксини почна да ми става лошо след 12 часа пътуване без хотел.Почва да ми се повдига,спирам да ям и пия,в началото се потя много,а после никак.Дали е морска болест, и ако си купя лекарства ще има ли ефект.Вече мисля да вземам билети за еднодневни пътувания без нощувка.Не знам дали само при самолет ми се получава.

А замислял ли си се да пътуваш малко по-традиционно? Оставам с впечатлението, че някаква част от самолетните билети, които купуваш, не ги ползваш и изгарят. Би могъл тази сума да я ползваш за нощувки, вместо за десетки бройки полети. Разбира се ти си голям човек и аз само си бърборя🙂 В тази връзка от ЕГН-то най-вероятно са ти проблемите😉 Не съм привърженик на хапчетата. Едно уж оправят, друго прецакват… и пари даже искат за тях😄

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой използва ли апликацията на Радисон за резервации (Radisson hotels app) и ако да, има ли проблем с нея да резервира? Опитвам се от вчера вечерта да направя една резервация и на последната стъпка ми дава съобщение " We are unable to load this page. Please return to Booking summary and try again". Чистих кеш, рестартирах се. Чудя се при мен ли е проблема или общ и ако преинсталирам приложението дали ще се оправи. Някакви други идеи какво да направя или просто да чакам.  Искам да резервирам през приложението понеже с него имам 15% отстъпка, която я няма през сайта.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Въпросът ми е свързан с 3 март и Шипка:

 

Някой знае ли от опит по кое време следобяд движението към върха се нормализира?

Сестра ми иска да отиде с децата, но пътуват от София и няма да успеят да стигнат сутринта преди да затворят пътя. Чуди се дали към 15-16 ч. движението вече ще е нормално, за да се качат тогава.

 

Благодаря!

И честита Баба Марта на всички! Бъдете здрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов
На 1.03.2024 г. в 9:52, Svetulche каза:

Здравейте,

 

Въпросът ми е свързан с 3 март и Шипка:

 

Някой знае ли от опит по кое време следобяд движението към върха се нормализира?

Сестра ми иска да отиде с децата, но пътуват от София и няма да успеят да стигнат сутринта преди да затворят пътя. Чуди се дали към 15-16 ч. движението вече ще е нормално, за да се качат тогава.

 

Благодаря!

И честита Баба Марта на всички! Бъдете здрави!

Аз съм бил преди доста години и тогава около 17:00 часа някъде се нормализира, но то зависи и от броя посетители, които ще са там и не само...... 

Но може и по-рано да се нормализира близките години, не мога да ти дам точна информация. Но ние си бяхме оставили колата доста надолу, за да може да си тръгнем когато искаме и да не се съобразяваме много с колите. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой знае ли по-йовтинко електронен подпис от кой да си купя?

Трябва ми КЕП за работа с държавните институции.

Преди мнооого години имах от инфонотари и още имам смарт картата и ЮСБ четеца.

Гони се най-ниска цена за 1г или за 3г.

Връзка към мнение
преди 10 минути , era123 каза:

Някой знае ли по-йовтинко електронен подпис от кой да си купя?

Трябва ми КЕП за работа с държавните институции.

Преди мнооого години имах от инфонотари и още имам смарт картата и ЮСБ четеца.

Гони се най-ниска цена за 1г или за 3г.

Аз ползвам stampit , струва ми се, че са най-евтини:


image.png.0d5657ac1fc35d1d3d0d55fb683a29a0.png

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз - b-trust 

По спомени 6 лв. на година - подновяване

Сега погледнах - за 3 години с карта и четец - 36 лв. Моят е с карта, завряна в USB у-во.

B-TRUST | Електронни подписи | Цени

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

преди 13 часа, epetkov каза:

Колко магеланци знаят

Въпросът ми отпада, защото не е магелански.  През миналата година е писано във форума, че може с лична карта да се влиза в Грузия :biggrin:

 

Честит  празник!

Връзка към мнение
Преди 1 час, jungfraujoch каза:

Здравейте магеланци. 

Искам да попитам къде в София има пункт за изкупуване на желязо?

Има фирми, които извозват от място. Аз скоро се отървах от два големи електроуреда + разни метални неща+ телевизор и микровълнова. Дадоха ма 10лв. Потърси изкупуване на ел. Уреди и ще излязат много . Звънни да питаш за твоите неща. 
Иначе има вторични суровини на доста места, сещам се за Горубляне.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, искам да питам как мога да си видя картона при зъболекарката ? Днес по телефона тя ми каза че няма право да ми го показва освен ако не пусна заявление за това в клиниката и то да бъде одобрено, тъй като било поверителна информация ? Имате ли идея, понеже не знам дали това е така 

  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 42 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте, искам да питам как мога да си видя картона при зъболекарката ? Днес по телефона тя ми каза че няма право да ми го показва освен ако не пусна заявление за това в клиниката и то да бъде одобрено, тъй като било поверителна информация ? Имате ли идея, понеже не знам дали това е така 

Ама как поверителна информация, като е за собствените ти зъби?? Не го разбирам това... Поверително трябва да е за трети лица, но в България не знам вече...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, infectedmushroom каза:

Здравейте, искам да питам как мога да си видя картона при зъболекарката ? Днес по телефона тя ми каза че няма право да ми го показва освен ако не пусна заявление за това в клиниката и то да бъде одобрено, тъй като било поверителна информация ? Имате ли идея, понеже не знам дали това е така 

Изискваш си амб. лист от прегледа, в него има зъбен статус.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не, аз не бях на преглед , имах 2 изпуснати часа (имах причина разбира се, не е нарочно ) и лекарката сега не иска да съм и пациент вече, което е ок за мен, но тя твърди че съм изпускал повече от 2 пъти часове, каза 7 , което не е така и е лъжа, и поисках да ми покажат от клиниката къде и кога съм ги записал и кога са изпуснати и те ми отказаха, казаха че са ги вписали в картона, исках да го видя, но ми казаха че не може, да съм пуснел заявление към управител на клиниката и тогава ако те решат да одобрят - ще го видя. Разбирам че не е ок че съм изпуснал 2 пъти часа си , но съм пациент от 8 години !! за 1ви път ми е и имах причина.  Дамите от рецепция не знаят какво да ми кажат и аз не знам дали да се занимавам или не си залужава, но все пак няма ли да ми трябва този картон сега като си сменя зъболекаря ? 

Връзка към мнение
преди 44 минути , infectedmushroom каза:

но все пак няма ли да ми трябва този картон сега като си сменя зъболекаря ? 

Не разбирам този "картон" данните, отразени в НЗОК за леченията ти през годините ли са или някаква поименна регистрация в съответната дентална клиника, която да описва всички извършвани ти процедури там, покрити от НЗОК и такива, които си заплатил свободно? Разсъждавайки логично, което и от двете да е, ти си в правото си да се запознаеш с него, в случай че информацията не касае достъп до чужди лични данни. 

Ако картонът представлява данни от НЗОК, всеки следващ зъболекар ще има достъп до тях, но ако е картон, създаден специално в тази клиника, то по-добре го вземи, за да го представиш на следващия специалист, който ще посещаваш.

Била съм само в самостоятелни практики и не ми е известно как е организирана работата и информацията в големи дентални клиники.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имате електронен подпис, може да си проверите вашето “електронно пациентско досие”. Здравното досие съдържа медицинските и денталните услуги, които сте ползвали. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@chandni Да, голяма клиника, с няколко локации в София, чак не ми се вярва с какво се занимавам в момента ... Картона е от тях направен в тази клиника, където са описвани процедурите дето са ми правили 

 

@EliNik А това досие ще покаже ли пропуснатите ми часове дето те уж са вписали или само денталните услуги , аз искам да видя доказателство че съм бил записал 7 часа при тях и не съм се появил за нито един от 7те, не знам как така нямат тази информация в системата си кога пациентите са били с часове  

Връзка към мнение
преди 10 минути , infectedmushroom каза:

 

 А това досие ще покаже ли пропуснатите ми часове дето те уж са вписали или само денталните услуги , аз искам да видя доказателство че съм бил записал 7 часа при тях и не съм се появил за нито един от 7те, не знам как така нямат тази информация в системата си кога пациентите са били с часове  

Не, в досието в НЗОК за запазени часове не пише, само за пломби :girl_crazy:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оки, мерси за отговорите, аз освен 2-3 пломби друго нямам спомен да съм правил през годините, вс друго е профилактични прегледи и чистене на зъбен камък и 1 избелване , няма и да го търся и да се занимавам повече 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен си "получил" лечение, с което са поизточили пари. Уж се полагат 2-3 манипулации на година, но кай знае как са минали и представени пред НЗОК.

Та затова се дърпа да даде картона. Само хипотеза, разбира се, но като знаем здравната система колко случаи на кражба и "лечения" има... нищо няма да ме учуди.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Според мен си "получил" лечение, с което са поизточили пари. Уж се полагат 2-3 манипулации на година, но кай знае как са минали и представени пред НЗОК.

Та затова се дърпа да даде картона. Само хипотеза, разбира се, но като знаем здравната система колко случаи на кражба и "лечения" има... нищо няма да ме учуди.

И аз точно за това се замислих на първо четене, но пък тези 'лечения' не се ли виждат в Електронното пациентско досие?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, infectedmushroom каза:

Оки, мерси за отговорите, аз освен 2-3 пломби друго нямам спомен да съм правил през годините, вс друго е профилактични прегледи и чистене на зъбен камък и 1 избелване , няма и да го търся и да се занимавам повече 

Ох, не се занимавай, че отмъщение от зъболекар, ми звучи по-зловещо от всичко друго😉

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.