Прескочи до съдържание

РИО 2016 - светът е олимпиада!


Krum4ov

Препоръчани мнения

Очевидно квалификацията на стрелбата ще я наблюдаваме по лайвскор. Горе-долу се светнах как върви точкуването, но някой може ли да каже какво означават тези 11x, 13x, 9x в резултатите?

 

2016-08-09_17-10-37.png

 

 

Иначе браво на Ивайло Иванов. Аз в джудото съм бос и дори не разбрах какво става :)

Мисля че се досетих. Това са перфектните изстрели, които са не просто в десятката, а точно в центъра, който е отбелязан с Х. Поне така предполагам. Защото на другите дисциплини има 10,9 оценка, явно тук, когато е в центъра на центъра се води Х и при равен резултат се гледат по-перфектните десетки.

Браво на Ивайло, ама аз защо разбрах, че това е 1/4 финал, а той тепърва за там се класирал. Все пак добре. А Бонева след втората стрелба, която се води скоростна е осма, но има още 20 състезателки. Дано там бъркат повече. 

Редактирано от Krum4ov
Връзка към коментар

Мисля че се досетих. Това са перфектните изстрели, които са не просто в десятката, а точно в центъра, който е отбелязан с Х. Поне така предполагам. Защото на другите дисциплини има 10,9 оценка, явно тук, когато е в центъра на центъра се води Х и при равен резултат се гледат по-перфектните десетки.

Браво на Ивайло, ама аз защо разбрах, че това е 1/4 финал, а той тепърва за там се класирал. Все пак добре. А Бонева след втората стрелба, която се води скоростна е осма, но има още 20 състезателки. Дано там бъркат повече. 

 

Да, има логика за Х-овете, виждам че са вторичен фактор за класирането след точките. А иначе осмото място е само ориентировъчно, до колкото разбирам, зависи от резултатите на другата 20-тица. В нейната 20-тица е трета. Айде, чакаме Ивайло. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жалко за нашите днес. Изпуснаха и двамата медали, които им бяха по силите, но бъдещето поне е пред тях. Бонева наистина трябва доста сериозно да поработи върху психиката, защото явно много й тежи фактът, че трябва да наследи Мария Гроздева, която ни е най-успешната спортистка въобще в историята. Иначе Ивайло Иванов е само на 22 години и бъдещето е пред него. А той изглежда доста солидно и стабилно на татамито. Само опит му липсва, който надявам се да натрупа до следващата олимпиада. И дано остане в спорта де, че както знаем сега ще го обградят съветници. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Жалко за нашите днес. Изпуснаха и двамата медали, които им бяха по силите, но бъдещето поне е пред тях. Бонева наистина трябва доста сериозно да поработи върху психиката, защото явно много й тежи фактът, че трябва да наследи Мария Гроздева, която ни е най-успешната спортистка въобще в историята. Иначе Ивайло Иванов е само на 22 години и бъдещето е пред него. А той изглежда доста солидно и стабилно на татамито. Само опит му липсва, който надявам се да натрупа до следващата олимпиада. И дано остане в спорта де, че както знаем сега ще го обградят съветници. 

 

Хубавото, е че поне за малко имахме спортни емоции на по-високо ниво с наши хора - следих резултати, чаках предавания по телевизора и т.н. Рядко се случва :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Пак безсънна нощ  :biggrin: 

Испания с втора загуба на баскет, този път от бразилците, с една точка! 
Иранците бяха на път да сътворят чудо във волейбола, като победят световните шампиони от Полша, имаха два мачбола даже (!!!), но все пак Дружина полска надделя. 
В плуването Фелпс продължава да трупа отличия и вече има 21 златни медала, с което хипотетично би влезнал в първите 40 държави по спечели медали от олимпиади.    

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Най-накрая дочакахме нашия олимпийски миг! Панчо Пасков, който е извън първите 200 в световната ранглиста на сабя, в първи кръг елиминира осемкратния световен шампион и първи в ранглистата руснак  B)  Просто не мога да си намеря място от радост. Преди 4-5 месеца срещнах един приятел бивш национал по фехтовка, който каза, че е добро момчето, но това е изненадата на деня за цялата олимпиада до тук!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Йеееее!  :) 
Не можах да гледам, за съжаление,  но го е обърнал след изоставане 7:12 !!!
Браво, браво! Дано продължи успешно напред!  :)
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нищо и той като джудистът е млад. Явно, че при тази криза в спорта ни се появяват едни други спортисти за в бъдеще, които просто успяват при мизерните условия. Дано такива хора да запалят повече деца и в бъдеще да се подобряват лека полека нещата. Помня, когато бях в Будапеща, на островът в Дунав - Маргит, има плувен комплекс. Та минах от там в осем сутринта и за 5 минути около 200 деца отиваха с екипировка, а вероятно и много други в последствие да тренират. И така в момента с плувните медали Унгария са на 4 място по медали. Така си трябват малко успехи и да почват да спортуват децата, пък било то и за здраве, че ми е и писнало да гледам по морето някакви деца от малки с огромни коремчета, играещи на телефони нонстоп, а пък едно 20% от учениците ми са освободени от физическо по "медицински" причини, но всъщност за да не вземат да се раздвижат, защото е изключително сложно.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз не разбирам докога ще се оправдаваме за тоталните неуспехи в спорта? Омръзна ми от двадесет години да чета, че успехите липсват защото нямало добри условия за подготовка и държавата не отделя пари за спорт. Ами щом е така, нека веднъж завинаги да спрем да се занимаваме с професионален спорт. Може би тогава някой чиновник ще осъзнае, че спорта е част от държавната политика. Дотогава обаче е срамота да се пръскат пари (колкото и малко да са) само и само да се каже, че развиваме някакъв спорт. Историята с това момче снощи е показателна. Елиминира световен шампион и моментално след това допуска загуба. Типично по нашенски започваме да се радваме и да се тупаме по гърдите, че нашето момче отстранило световния шампион. И какво от това? Не, наистина, дайте да спрем да се заблуждаваме. В крайна сметка тези средства идват от данъкоплатеца. Ами лично аз не съм съгласен да плащам за "олимпийско участие", сори...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лично аз пък съм ходил на международно състезание в Италия, което си бях заслужил, но държавата ми го плати, защото аз не можех да си го позволя. За мен беше невероятно изживяване и въпреки, че не станах първи все пак най-хубавото от всичко беше като чух българския химн. Сигурно обаче ще е много готино да кажеш на 60 деца, че не могат да отидат, защото ти не искаш да им плащаш "олимпийското участие" и дано те имат богати мама и татко да могат да си го позволят. А и голяма част от парите идват от тотото. Когато се засечем на някоя сбирка, ще те почерпя една бира да си избиеш парите за "олимпийското участие" и без това съм длъжник на българите, че и аз съм се възползвал от парите им.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, така е ,основна част от парите за спорта са от тотото. Поради това, много искам да се забранят разните му там хиляди лотарии,които пълнят сано джоба на Пеевски и не отиват за нищо полезно. Това,,което обаче Не подкрепям и много ще ме извините, е да се дават пари за футбол. Точка. Да не говорим колко много държавата загуби сега от играъа с ЦСКА и защо всички подкрепят това положение- фалирал, данъкоплатеца да духа супата, а хайде нов клуб и ни лук яли,ни мирисали. Защо??? Защото е важно да има софийски отбори в А група непременно? Изключително незаконно,нечестно и всякак. Това са 15 млн. Които са влизали в разни джобове, включително и на пичлемета,дет на 18 са решили,че са Неймар. Не и не! Ма кой ли ме пита. Иначе,за Олимпиадата, много харесвам и когато мога,следя, интересна ми е, а за нашето участие не смятам,че само парите са виновни. Децата нямат интерес да спортуват, не искат да влагат години и години и да не са сигурни,че ще спечелят. Материален стана света и това е много жалко. Преди се избиваха за спортното училище,сега ходят да ги търсят и съа зор взимат деца от кол и въже без друга перспектива,белкем стане нещо от тях. Сори за офа,ама ми е болна тема.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Оффф,снощи тръгнах да пиша защо децаата се отказват и за това нямаме завършени спортисти.Отказах се, но сега като виждам, че сте засегнали темата, ще напиша и аз.

Първо за Панчо Пасков, момчето тренира много има и талант, за жалост финансирането идва от баща му, което е недостатъчно но все пак успя да го класира за олимпиадата.Държавата-федерацията я няма, има я само за да прибере прословутите пари от тотото и от министерството и да ги о....не.

В тази федерация е нормално , когато си се класирал на световно, европейско и т.н.да ти кжат , че ще трябва ти да си поемеш разходите, да си платиш анцунга 75лв. и куп други такива.Като най пресен случай е -да са се класирали 4 човека за Балканското във Варна следващия месец.Федерацията организира лагер 10 дни за националите, като им иска по 300лв за него и за пътя отделно.Смешното е , че който не отиде на лагер губи правото да участва на Балканското.И откъде да има профисионални състезатели във фехтовката, като самата федерация е като частен клуб.Вместо тя да плаща за подготовка на спортистите, те плащат на нея.

Преди месец сина ми се класира , като втори национален състезател за европейското по таекуондо за юноши в Грозни, поискаха на вторите класирали да си платят разходите -1200 €.

И това не са единствените такива федерации.Но след постигнат успех, президентите им се тупат по гърдите как те, федерацията, държавата са направили шампиони.

Има и други подобни федерации които само прибират, не дават.

Това е реалноста за жалост.

Има масовост при децата, но като потрастнат нямат мотивация да продължат.Защото нищо не получават освен медалите и травмите, които сами лекуват.За сравнение -републиканско по таекуондо за деца 300 участника; кадети 100; юноши 60; мъже и жени 18

Защо ли?

Редактирано от Branko
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 Когато се засечем на някоя сбирка, ще те почерпя една бира да си избиеш парите за "олимпийското участие" и без това съм длъжник на българите, че и аз съм се възползвал от парите им.

 

Няма нужда от излишни негативни емоции, не го приемай толкова лично! Наясно съм, че държавното финансиране е недостатъчно и затова именно казвам, че веднъж завинаги трябва държавата да реши дали ще развива спорт или няма да развива. Спортистите нямат никаква вина в случая. Има обаче и нещо друго. Не съм чул спортистите да са направили обща сбирка на която да вземат решение да бойкотират държавата, така както тя ги бойкотира по време на подготовката и липсата на адекватни бази за спорт. Нека се съберат и да протестират! Защо представят България при положение, че България не прави нищо за тях? Нали осъзнаваш, че истината е някъде там? Непрекъснато излизат данни за злоупотреба с държавно финансиране в спорта, за шуробаджанащина при определяне на националните състезатели, за какви ли не шашми при определяне на олимпийските квоти (пресен пример, онзи колоездач) и т.н. и т.н. Няма смисъл да продължаваме по тази линия, но пак повтарям, необходима е категорична държавна позиция по темата...

 

Да, така е ,основна част от парите за спорта са от тотото. Поради това, много искам да се забранят разните му там хиляди лотарии,които пълнят сано джоба на Пеевски и не отиват за нищо полезно. Това,,което обаче Не подкрепям и много ще ме извините, е да се дават пари за футбол. Точка. Да не говорим колко много държавата загуби сега от играъа с ЦСКА и защо всички подкрепят това положение- фалирал, данъкоплатеца да духа супата, а хайде нов клуб и ни лук яли,ни мирисали. Защо??? Защото е важно да има софийски отбори в А група непременно? Изключително незаконно,нечестно и всякак. Това са 15 млн. Които са влизали в разни джобове, включително и на пичлемета,дет на 18 са решили,че са Неймар. Не и не! Ма кой ли ме пита. Иначе,за Олимпиадата, много харесвам и когато мога,следя, интересна ми е, а за нашето участие не смятам,че само парите са виновни. Децата нямат интерес да спортуват, не искат да влагат години и години и да не са сигурни,че ще спечелят. Материален стана света и това е много жалко. Преди се избиваха за спортното училище,сега ходят да ги търсят и съа зор взимат деца от кол и въже без друга перспектива,белкем стане нещо от тях. Сори за офа,ама ми е болна тема.

 

Ами не си права! Историята с ЦСКА е много по-дълбока и тъй като съм доста навътре в нещата (и то професионално), нека да ти кажа за какво става дума. Истината е, че през последните десет години това дружество беше водено към умишлен фалит от собствениците му с явната подкрепа на футболния съюз и НАП. За всички беше ясно, че рано или късно балонът ще се спука и ще опръска околните. Това се случи миналата година. Защо се случи чак миналата година е дълга тема, но с две думи - тогавашните собственици решиха да не правят опит за разсрочване на задълженията към НАП и спряха да плащат на останалите кредитори. Тогава на хоризонта се появи сегашният собственик, който може също да не е най-чистия бизнесмен в страната, но поне е истински цесекар и успоредно с бизнес намеренията има желание да направи нещо добро за любимия си отбор. Още тогава той категорично заяви, че дружеството е обречено. Междувременно БФС извади ЦСКА от професионалния футбол. В този момент всичко можеше да се развие по нормален начин, но БФС не пожела да разреши на Гриша Ганчев да започне начисто с ново дружество. Ако това беше станало, днес ЦСКА щеше да бъде в "Б" група. Тогава БФС не изпълни основното си задължение да съдейства на един от своите членове и с протакане направи така, че ЦСКА да започне участие с неплатежоспособното дружество, което впоследствие влезе в процедура за обявяване в несъстоятелност. Голямата подробност тук е, че съгласно нормативните актове на същия този съюз, в момента в който дружеството бъде обявено в несъстоятелност и спре търговската си дейност, същото губи и членски права и на практика излиза от системата на съюза. Не знам доколко разбираш ситуацията, но бяхме изправени пред угрозата ЦСКА да спре участието си по средата на сезона. В този момент се намеси държавата, защото ЦСКА не е просто футболен клуб, а социален феномен и нещата се уредиха по начина, по който Ганчев предложи още миналата година. С тази разлика, че сега се създаде погрешно впечатление в обществото, че има "погазване на закона". Няма такова нещо, всичко е напълно законно. Един социален феномен не може да бъде равносилен на едно търговско дружество, което във всеки един момент може да изпадне в несъстоятелност. Впрочем, в същото състояние са повечето футболни клубове в страната и е въпрос на време да минат по този път. Същото се случи и с баскетболния отбор на Левски преди две години, но не съм чул някой да плаче за няколкото милиона лева, които старото дружество не плати на държавата, а повечето съчувстваха на разплакания Тити Папазов...

Връзка към коментар

Първо за Панчо Пасков, момчето тренира много има и талант, за жалост финансирането идва от баща му, което е недостатъчно но все пак успя да го класира за олимпиадата.Държавата-федерацията я няма, има я само за да прибере прословутите пари от тотото и от министерството и да ги о....не.

В тази федерация е нормално , когато си се класирал на световно, европейско и т.н.да ти кжат , че ще трябва ти да си поемеш разходите, да си платиш анцунга 75лв. и куп други такива.

 

Как да я няма федерацията? ;)  Председателката на българската федерация по фехтовка придружава Панчо Пасков в Рио...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 В този момент се намеси държавата, защото ЦСКА не е просто футболен клуб, а социален феномен и нещата се уредиха по начина, по който Ганчев предложи още миналата година. С тази разлика, че сега се създаде погрешно впечатление в обществото, че има "погазване на закона". Няма такова нещо, всичко е напълно законно.

Законно, ама по "трънските (микренските) закони"  :P , в закона няма понятие "социален феномен", а това, че в други случаи и при други отбори също е погазван закона, не го прави по-законно ;) , ама нали баш Началника реши, че трябва да се хареса и на тия фенове (както и на другите) и държавата "уреди" нещата. Че и БФС измисли специално за случая нова група. След време, ако и когато се наложи,  БФС ще измислят някаква още по-нова група. а Бащицата пак ще "уреди" нещата   ;)

И "уреждането ще е пак за сметка на данъкоплатците, естествено, не от собствения му джоб, или от джобовете на "бедните" собственици и президенти на футболни клубове, или пък от джоба на "милионите фенове" на някой "социален феномен", били те червени, сини, или пембени...  :) 

И няма никакво значение дали става дума за ЦСКА, за Левски, за (популярния напоследък :biggrin: ) Литекс-Етрополе или за Сокол-Коматево. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Фичо, не четеш какво ти пиша, а ме караш да отговарям въпреки нежеланието ми да продължавам този офтопик. Всичко е напълно законно, а това което на теб ти се струва незаконно е вследствие на бездействието на БФС и държавата, за което вече обясних. Номерът е да забравиш за кой отбор става дума и да разгледаш фактите...

 

Да се върнем към Олимпиадата, за да не дразним Георги излишно, че кой то знае дали се наспива напоследък... :P

 

Преди малко гледах интервю с Антоанета Бонева. Още по време на финала онзиден ми направи впечатление колко спокойно и с усмивка тя приема отпадането. Сега в студиото отново усмивката не слезе от лицето и. Ясно, че хората сме различни и всеки приема нещата различно, ама все си мисля, че в спорта без хъс и спортна злоба резултати не се постигат...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди малко гледах интервю с Антоанета Бонева. Още по време на финала онзиден ми направи впечатление колко спокойно и с усмивка тя приема отпадането. Сега в студиото отново усмивката не слезе от лицето и. Ясно, че хората сме различни и всеки приема нещата различно, ама все си мисля, че в спорта без хъс и спортна злоба резултати не се постигат...

 

Това мисля, че зависи много и от спорта. Като цяло забелязах още вчера, че атмосферата на стрелбището е приятелска и лека, независимо от това, че се борят за олимпийско злато. Мисля, че има много общо с това, че за стрелбата се изисква железно спокойствие, и хъс и спортна злоба тип Гатузо, Джокович, Фелпс по-скоро ще навреди на резултатите. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.