Прескочи до съдържание

РИО 2016 - светът е олимпиада!


Krum4ov

Препоръчани мнения

Сашо Йовков е абсолютен дебил! Как е възможно да не се усети или поне някой от студиото да му подскаже, че не играе България. Толкова явно му личат пристрастията към скуадрата, че дори спря да коментира в последните минути...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво на скуадрата! Тотален крах на американците в четвъртия гейм, в който позволиха Зайцев да ги откаже със серия от сервиси при 22:19 за тях. В тайбрека беше ясно, че скуадрата ще влезе като фаворит и съвсем закономерно спечелиха мача. Изглежда, че американците губят втори полуфинал на волейбол (след загубата на жените срещу Сърбия) на тази Олимпиада. Сега остава Испания да излъже и поредното нещо погрешно наречено "дрим тийм" за мен и ще стане интересно...

Връзка към коментар

Признавам си,бях за Италия и аз. Показаха дух и характер момчетата,евала. А коментатора си призна ,че е пристрастен, Дюк. Но с написаното от Капитана Не съм съгласна. Не смятам,че 8 място е повече от медал, различно е, не е повече,нито по-малко. Факт е, че в Атлетиката конкуренцията е жестока. Факт е,че Ивет си свърши работата. Също и момичето от борбата. И двете са тренирали,лишавали са се ,имали са режим, тежки лагери. Всеки спортист заслужава уважение, защото се е лишил от нещо, имал е цел, превъзмогнал е себе си! Не бива да подценяваме работата на едни за сметка на други! Между другото в момента изключително трудно се събират деца за спортно училище и въобще всеки съгласил се, влиза. От тях правят спортисти. Преди само от изявените,след всякакви изследвания подходящи ли са за съответния спорт. Не смятам,че Оскара говори за култура и тежи повече от Олимпийски медал,съвсем искрена съм. И Нобеловата награда е нещо,което не зависи от политиката на държавата. А спорта е здраве, воля, надмогване на духа над тялото, възпитава качества у децата,за това развитието на масовия спорт е нещо жизненоважно за здравето и духа на нацията. Малко като лозунг стана, ма е вярно.

стискам палци за медал и на боррчето на 57 кг. тази вечер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Испанците се държат прилично във финала преди финала срещу щатите. Кедъра, както обикновено, има усещането че нещо би липсвало на срещата ако непрекъснато не се опитва да остроумничи и да пуска плоски шеги...

Връзка към коментар

Но с написаното от Капитана Не съм съгласна. Не смятам,че 8 място е повече от медал, различно е, не е повече,нито по-малко. Факт е, че в Атлетиката конкуренцията е жестока.

 

post-116-0-78683000-1471637907_thumb.jpg

 

Това е снимка на фрактурата, която претърпя Ивет Лалова през 2005 година. Следват седем операции и 38-сантиметрово желязо в крака (вече е извадено оттам).

След всичко това Ивет Лалова достига финал на олимпийски игри и се мери с най-бързите жени на планетата.

Познаваш хора спортисти, питай ги какво мислят по въпроса :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Кедъра, както обикновено изпада в див екстаз при появата на американците. Толкова пристрастен коментатор не съм виждал просто, а и особено дразнещ. Ужасно много мразя, когато коментаторите започнат да коментират все едно винаги са последна инстанция. Жалко за испанците, но през повечето време изглеждаха сякаш нямат тактика и мисъл в играта. А и за да биеш тези мутанти, трябва да си вкарваш стрелбата и да не правиш тъпи грешки. Имам чувството, че винаги, когато някой играе срещу САЩ, излиза загубил мача и правят грешки характерни за подрастващи деца в група по баскетбол под десет години. 

Връзка към коментар

Испанците се държат прилично във финала преди финала срещу щатите. Кедъра, както обикновено, има усещането че нещо би липсвало на срещата ако непрекъснато не се опитва да остроумничи и да пуска плоски шеги...

 

Явно не е само Кедъра :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

attachicon.gifImage_932565_302.jpg

 

Това е снимка на фрактурата, която претърпя Ивет Лалова през 2005 година. Следват седем операции и 38-сантиметрово желязо в крака (вече е извадено оттам).

След всичко това Ивет Лалова достига финал на олимпийски игри и се мери с най-бързите жени на планетата.

Познаваш хора спортисти, питай ги какво мислят по въпроса :)

Не мисля, че има смисъл да си ги мерят...травмите. Елица Янкова е преживяла сериозна операция на прешлена и взима бронзов медал. Никой не иска да омаловажи, това което е постигнала Ивет, но нека наистина да не сравняваме и да казваме тази е по от онази. Мисля, че трябва да се отличат всичките ни спортисти. Всеки е направил, каквото може и е представял България. Ето Тайбе, която според мен беше най-подготвена от всички за титла до тук и то повече от Антоанета Бонева, вчера падна още в първия мач, заради грешка, която няма да направи в следващите си 20 борби. И какво всички да я плюем сигурно, че е туристка. Никой обаче не знае, че е отказала на Турция и Азербейджан, за да представя България. Така че нека да не разграничаваме спортистите. 

Ами, според мен само испанците имаха някакви шансове срещу щатите в този турнир...

Австралийците правят невероятно силен турнир, да ги видим срещу западните ни съседи.

Връзка към коментар

 

Австралийците правят невероятно силен турнир, да ги видим срещу западните ни съседи.

 

Според мен нямат шанс срещу американците, но виж ще стане интересно ако сърбите успеят да се класират на финала...

 

Иначе не си прав относно Ивет Лалова, но това си е твое лично мнение и не искам да влизам в излишна полемика...

Връзка към коментар

Коментаторите на БНТ са трагични, не знам как са по платените телевизии на булсата, но до колкото знам там са взели коментаторите от Евроспорт, все трябва да е по-добре. А и изглежда, че цялата програма е нагласена така че да пасва на спортовете, които уж имат компретенция да коментират. Не пропуснаха боксов мач тия хора, само заради Пешо Василев. Баскетбола също го засичам като цъкам вечер с Алипиев, Йовков с волейбола също е ясен. За сметка на това хокей на трева почти не видях например...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Винаги е било така на Олимпиада! Гледаме бокс, борба, джудо и вдигане на тежести вместо хандбал, ръгби, хокей на трева и колоездене. Очевидно това са предпочитанията на зрителската аудитория в страната...

Връзка към коментар

Проблема според мен не е какви спортове дават. Ето даваха и триатлон, скокове във вода, водна топка. Проблемът е, че са дебили. Всеки ден в предаването на Тереза Маринова, някой измежду Манченко и Кедъра се държи с нея видимо тъпо. Тя казва примерно, както й пише в сценария, че ще пуснат репортаж от еди къде си и Алипиев директно казва нещо от сорта: Е ти казваш, че ще пуснем това, ама няма да пуснем това. Тя казва: Нека сега да видим интервю с Болт примерно,а Манченко казва: Е нека пък после да го видим, сега ще е друго. И постоянно я гледат все едно е някой дебил, а всъщност те са!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами, според мен само испанците имаха някакви шансове срещу щатите в този турнир...

Сърбетата имат повече шансове, в момента като игра са по-неудобни за янките.  ;)

 

Финалът ще е много напрегнат, предвиждам американците да се разлигавят и да паднат. 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Аз също ще съм за сърбите, спор няма! Сега гледах как бразилците отнесоха руснаците в другия полуфинал във волейбола. Аз доволен! Сега се чудя дали умниците от БНТ ще се усетят да предават срещата за трето място САЩ - Русия, че там ще бъде страшно. На всичкото отгоре финалът на футболния турнир противопоставя Бразилия на Германия и спомените от 2014 г. са живи. Страхотни последни олимпийски дни, а имаме и гостуване в Благоевград днес, а и мач в Бърнли преди това...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега Дубов каза по БНТ според мен къде ни е големият проблем. Не е наистина психологически или специално за борците финансов. Просто нашите като са били на лагер в Грузия, там във всяка категория си имат по 7-8 борци на една ниво. Ние имаме в някои категории по един, максимум по двама. И докато в Грузия примерно във всяка категория си правят спаринги срещу 6-7 различни но много класни съперници, и могат да се развиват, то при нас е дупка. И колкото и да си добър, просто не знаеш как да реагираш срещу разнообразие от класни съперници.

Това разбира се се отнася и за всички други индивидуални спортове. Та в леката атлетика в много категории си стартират по 3-4 човека при мъжете и жените. В 100 метра с препятствия до преди месец имахме световен рекорд при жените, а сега на републиканско стартират по 3-4 жени. Е как с такава конкуренция да имаме успехи. Ето за това се иска масовост. Иначе става с много пари, а ние дори малко не влагаме. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Индивидуалните спортове не предполагат масовост при положение, че държавата не прави нищо в тази област. Според мен е нужно изготвяне на държавна стратегия в спорта. Нека веднъж завинаги да спрем да се заблуждаваме, че можем да развиваме всеки вид спорт, защото накрая се получава едно голямо нищо. Да бъде извършено детайлно проучване кои са предпочитаните спортове, къде имаме най-добре работещи школи, в кои спортове имаме качествен треньорски състав и да се насочи вниманието натам. Не може да не се влагат средства във волейбола при положение, че това е най-успешния ни колективен спорт от двадесет години. Моето уважение към старата слава на тежкоатлетите, но е време да спрем да наливаме безсмислено пари в тези спортове. Ако тези пари, колкото и да са малко, се насочат към волейбола ще бъдат постигнати успехи. Футболът също се нуждае от държавна подкрепа, която не се изразява обезателно в парично изражение. Нужна е цялостна стратегия, която би следвало да започне с тотална преоценка на досегашните приоритети, защото те отдавна са изостанали от действителността и се движим по някаква измамна инерция...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Индивидуалните спортове не предполагат масовост при положение, че държавата не прави нищо в тази област. Според мен е нужно изготвяне на държавна стратегия в спорта. Нека веднъж завинаги да спрем да се заблуждаваме, че можем да развиваме всеки вид спорт, защото накрая се получава едно голямо нищо. Да бъде извършено детайлно проучване кои са предпочитаните спортове, къде имаме най-добре работещи школи, в кои спортове имаме качествен треньорски състав и да се насочи вниманието натам. Не може да не се влагат средства във волейбола при положение, че това е най-успешния ни колективен спорт от двадесет години. Моето уважение към старата слава на тежкоатлетите, но е време да спрем да наливаме безсмислено пари в тези спортове. Ако тези пари, колкото и да са малко, се насочат към волейбола ще бъдат постигнати успехи. Футболът също се нуждае от държавна подкрепа, която не се изразява обезателно в парично изражение. Нужна е цялостна стратегия, която би следвало да започне с тотална преоценка на досегашните приоритети, защото те отдавна са изостанали от действителността и се движим по някаква измамна инерция...

Ами за някои индивидуални спортове не е проблем масовостта. Например леката атлетика. Говорим си разбира се за не толкова специфични дисциплини. Например бягания на дълги и средни разстояния, тласкане на гюле, хоризонталните скокове. Също така силовите спортове лесно могат да се практикуват в цялата страна. Борба, джудо, таекуондо. Та тези спортове могат да се тренират дори в училищни салони. А училища, колкото и да намаляват все още има навсякъде. Демек може да се тренира в цялата страна. А и доста родители записват децата си на бойни спортове. Особено в по-малките селища, където трудно ще се събират по 30 деца за масови спортове, това е начина. Хем да имат спортна култура, хем да може да излезе нещо. За вдигането на тежести също не съм съгласен. В България има страшно много фитнеси и те винаги са пълни. Има голяма част от хората там, които отиват там само за да са по-здрави и да вдигат тежко. Защо пък някои, които имат за цел в живота да "блъскат" във фитнеса нонстоп не се пробват във вдигането на тежести. В крайна сметка има материал за това. А и на последното европейско имаме доста добри класирания на щангите, така че не е като да сме анонимници и в момента. За волейбола съм твърдо ЗА. Но това е отборен спорт и трябват много пари. А и за индивидуалните спортове е достатъчно да извадиш двама-трима на ниво за медали, а за отборния трябва да изкараш страшно много. Така че за силен волейбол си трябва много по-голяма масовост според мен. Футболът е ясно, че е държава в държавата и там бфс няма как да ги бутнат. Те са единствената спортна федерация, която не взима почти никакви пари от държавата, а сама се финансира. Разбира се с пари от ФИФА, УЕФА, спонсори, глоби и т.н. А и футболните отбори все още се държат само от "бизнесмени", които биха предпочели да купят 20 бразилци, за да си чешат егото с титли, отколкото да развиват български футболисти, така че и там е прекалено сложно.

Идеалните примери май са Унгария и Румъния за нас. Развиват пак всички спортове, но го правят правилно. Та трябва да им копираме модела просто. Сърбите скоро нямат стигане за съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ааа, Капитане , не си прави! Ивет Лалова ми е фаворит и любимка и като човек, и като спортист, и като характер, и като жена, и като всичко, възхищавам се на това момиче! Но, това  не значи, че трябва да се слага везна и да се тегли кое е по-важно. Аз се радвам на всички успехи на нашите. И не ме интересува хокея на трева, например. А Дюк, ти като хитлерист го раздаваш, не е редно така - тука-давам , щот ми е симпатичен спорта, тук - не, щот е тъп. :) Между другото, сам си противоречиш, точно там, където имаме добри треньори /и някакви константни успехи през годините/ са спортовете, които ти искаш да спрат да съществуват. То имаме успехи именно заради добрите треньори  и добрата школа и по никоя друга причина. По футбол нямаме кадърни треньори, не и такива ,които да се занимават с деца. По лека атлетика само в определени дисциплини, самата Ивет знаеш, тренира и се готви в Италия. Имаме специалисти и традиции и в художествената гимнастика... Във волейбола пари се дават не по-малко ,това е една от богатите федерации, просто системата е направена супер криво и с цел някой да си вкарва някоя и друга паричка в джоба. Иначе, най-много деца и школи има именно по футбол. Сина ми ходи в първи клас, та съм запозната, има страшно много детски клубове, печелят от парите ,които родителите плащат за тренировки и после от други неща, от държавата взимат, каквото си изкарат от тотото. Малко са спортовете, които могат да си позволят да вземат такса за деца. Футбола е един от тях. И ПАК качествени деца не излизат. Ами точно щото треньорите са некадърни, не знаят как се тренират деца, не знаят как работи детската психика, не могат да виждат в перспектива. В класа на сина ми има около 2-3 деца, които все още тренират футбол, и то в Локо Пловдив, официалната детска школа. Ами треньора им ръси само псувни и ругатни и простотии. После като дойдат в училище и те говорят така и съответно всички им подражават. Е, как очакваш той да успее да ги направи велики спортисти? Ако и да са талантливи.... Ако не той, родителите ще ги откажат, защото малко от тях се надяват на следващия Неймар, който да се издържа от футбол и да няма нужда да върви добре в училище. Та, натискат някой и друг бутон и детето до 5 клас се отказва, това е. Говорите за масов спорт... Ми моя син го записах на футбол, защото това искаше и не защото съм мислела, че ще става световен шампион, а за да спортува нещо. Но и неговия треньор по някакъв странен начин беше решил, че ще работи само с "бъдещи шампиони" и всички други деца неглижира и заряза и съответно ги отказа. Общо взето това рядко може да си го позволи треньор на друг вид спорт, защото няма интерес. Каквото и да си говорим, нещата няма да се променят, докато ние самите не разберем, че трябва да възпитаваме децата с любов към спорта, движението, природата, уважение към резултатите на другите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За мен на първо място трябва да се развиват основните спортове като масовост - лека атлетика, плуване, футбол, волейбол, баскетбол и някои други. Върху тази база да се градят другите спортове, които не са толкова популярни. Цялата система на физическото възпитание в България е супер погрешна. За мен часовете по физическо в училище трябва да се премахнат изобщо! Това е пълна гавра със спортуването и отказва децата още в ранна възраст от практикуването на някакъв спорт. Идиотско е да имаш първия час математика, втория история, после да идеш да се изпотиш едно хубаво и да продължиш четвъртия час с български. Трябва нещо такова: сутринта училище без никакви часове по физическо, следобед задължителен спорт поне час-час и половина - плуване, лека атлетика и т.н. И то не с отбиване на номера, а истинско спортуване. Другият проблем е базата - как да спортуваш, след като в повечето училища няма елементарни условия за преобличане, за топла вода и душ да не говорим.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А Дюк, ти като хитлерист го раздаваш, не е редно така - тука-давам , щот ми е симпатичен спорта, тук - не, щот е тъп. :) Между другото, сам си противоречиш, точно там, където имаме добри треньори /и някакви константни успехи през годините/ са спортовете, които ти искаш да спрат да съществуват. То имаме успехи именно заради добрите треньори  и добрата школа и по никоя друга причина. 

 

Идеята ми е да се направи проучване и тогава да се решава, не съм казал, че моето мнение е меродавно. Относно противоречието. Ами, не съм съгласен... Като започнеш от Сеул въпросните спортове са донесли на България повече срам покрай безкрайните допинг скандали отколкото реални успехи. В същото време имаме сравнително постоянни успехи в леката атлетика още от Сеул, че до днес...

Връзка към коментар

Другият проблем е базата - как да спортуваш, след като в повечето училища няма елементарни условия за преобличане, за топла вода и душ да не говорим.  

Чакай сега, те да се къпят ли ходят на училище  :lol:

Току що нашия човек на модерен петобой мина без грешка трасето по конна езда и с максимален брой точки(така беше на лайвскора, докато писах, вече е с 0 точки от езда и няма шанс за крайното класиране :( ). Ако бях намерил някъде стрийм да го гледам, да знам какво значи това щеше да е още по-хубаво, но само лайвскор следя, ама като не знам точно правилата  :lol:  Иначе добре се движи нашият. Мисля, че е около 12-13 място от 36 човека, което си е успех с оглед на това, че 99% от българите дори не знаят, че има такъв спорт на олимпиадата, а 50% от тези, които знаят си нямат идея, че имаме наш. Колкото до модерния петобой, той съчетава петте основни качества, които са били необходими на френските гвардейци 19 век. Езда, стрелба, бягане, плуване и фехтовка. Спортът е от много време в олимпийската програма-1912 година, а е създаден не от кой да е, а самият Пиер дьо Кубертен  B)

Редактирано от Krum4ov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чакай сега, те да се къпят ли ходят на училище  :lol:

 

Е какво лошо има да се удари един душ след спортуване?? И пак казвам, това е след училището, не по време на него! А и няма лошо да се учат на хигиенни навици от малки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.