Прескочи до съдържание

РИО 2016 - светът е олимпиада!


Krum4ov

Препоръчани мнения

Идеята ми е да се направи проучване и тогава да се решава, не съм казал, че моето мнение е меродавно. Относно противоречието. Ами, не съм съгласен... Като започнеш от Сеул въпросните спортове са донесли на България повече срам покрай безкрайните допинг скандали отколкото реални успехи. В същото време имаме сравнително постоянни успехи в леката атлетика още от Сеул, че до днес...

В леката атлетика имаме 3 допингскандала на олимпиади. 2 пъти Ива Пранджева и сега Дънекова. Да не забравяме и за една не по-малко талантлива спринтьорка от Ивет, Тезджан Наимова, която както и Ива изгоря два пъти с допинг. За щангите, беше скандално, когато 2000 или 2004 някой взе титла, после ни спряха целия отбор и до края на олимпиадата ги оневиниха и имахме представител за последните категории в най-тежките. Но само пропуснахме още поне 2-3 титли, защото тогава бяхме убийствени. Така че този голям скандал беше предизвикан само да ни спрат, след като до края на олимпиадата, ни реабилитираха. При последния скандал с щангите отново признаха, че нямаме вина и искаха да платим огромна сума на международната федерация, за да ни допуснат до Рио. Малко извиване на ръце се получи. Невинни сте ако ни платите. 

Но трябва да отбележим, че точно с щангите наистина имаме страшно много скандали, при които сме виновни и е ползван допинг и сме хващани де. Но имахме и невероятни щангисти. Дори Наим Сюлейманоглу и Халил Мутлу с общо над 4 олимпийски титли, но за Турция са доказателство за невероятната ни школа. 

И все пак не разбирам какво трябва да се червим за допингскандалите и да ни е гузно при положение, че нонстоп хващат някой. А американците са водачи в това, макар и да се изкарват най-чистите на света.

Е какво лошо има да се удари един душ след спортуване?? И пак казвам, това е след училището, не по време на него! А и няма лошо да се учат на хигиенни навици от малки.

Е шегувах се разбира се  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е, бях забравил за допинг скандалите в леката атлетика, но това всъщност потвърждава думите ми, защото акцентът явно пада върху срамните моменти свързани с тежката атлетика...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега гледам художествената гимнастика и нашата е много добра. Тя е и доста малка, доколкото разбирам и всички специалисти говорят, че я чака голямо бъдеще. За момента е пета. Стискаме палци да се придвижи с две места в последното изпълнение. Но за съжаление не зависи само от нея. Дано утре ансамбълът вземат някакво отличие, каквото и да е. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма шанс нашето момиче, евентуално ансамбъла при добро стечение на обстоятелствата - безгрешно изпълнение и грешки на другите. Сега е време за шоуто Бразилия - Германия. Ще бъде епично независимо от съставите...

Връзка към коментар

Между другото футбола се играе в Бело Оризонте, не че ще отида да гледам на стадиона...

 

Вече и да искаш нямаш тази възможност, защото в момента се играе финалната среща на Маракана... ;)

 

Неймар го заши добре, но немците нямат шанс - три греди за едно полувреме не са шега работа!

Връзка към коментар

Преди 11 години бях на състезание в Италия по тенис на маса. Имаше и лекоатлети. Една от тях беше Мирела Демирева. Днес тя спечели сребърен олимпийски медал за България!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Браво на Мирела!!! Толкова ме е яд за фала на 188 см! Можеше да се окичи и със златния медал,но и сребърния е супер!

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

В скока на височина се дава само един златен медал, за разлика от сребърен или бронзов. При равни опити се почва едно надскачане с по още един опит на 197 примерно, после се сваля летвата надолу и се правят по един опит до грешка. Така че и да беше скочила трудно щеше да вземе злато. Бейтиа има лично постижение 2.02 метра, но на ниските височини е страшно стабилна. Та нека не се мисли, че тази грешка я е лишила от сигурен златен медал. 

Днес последен шанс за борбата и чакаме гимнастичките. Дано има поне още един медал, няма да се разсърдя и на два, а няма да е проблем и някое златно!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Току що нашия човек на модерен петобой мина без грешка трасето по конна езда и с максимален брой точки(така беше на лайвскора, докато писах, вече е с 0 точки от езда и няма шанс за крайното класиране :( ). Ако бях намерил някъде стрийм да го гледам, да знам какво значи това щеше да е още по-хубаво, но само лайвскор следя, ама като не знам точно правилата  :lol:  

Аз случайно бях включил телевизора и точно нашият човек беше на паркура. Е, не бях виждал такова нещо - събори само едно препятствие, но ... прескочи също само едно препятствие. Просто кончето категорично отказа да скача и спираше пред всяко препятствие. Не знам дали извади лош късмет, че му се падна този кон, или не намери верния подход към животното ... :rolleyes:

 

Браво на Демирева! :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А то на тях кон ли им се пада. Аз мислех, че всеки си има собствен кон. Е значи дори животните са против нас. А вървеше доста добре в надпреварата  :(

Връзка към коментар

А то на тях кон ли им се пада. Аз мислех, че всеки си има собствен кон. Е значи дори животните са против нас. А вървеше доста добре в надпреварата  :(

Не съм много запознат, но ми се струва, че на петобоя се състезават с местен кон по жребий.

Вече за дисициплините от конния спорт си участват със собствени коне.

Даже вчера се чудехме с едни приятели дали с кораби са ги превозвали ...  :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 Сега се чудя дали умниците от БНТ ще се усетят да предават срещата за трето място САЩ - Русия, че там ще бъде страшно...

 

Както и предположих, стана страхотен мач! Руснаците поведоха сравнително леко с 2:0, но американците се вдигнаха и ги пометоха в следващите два гейма. В тайбрека Русия поведе с 5:3 и тогава нещо се пречупи при тях. Американците усетиха това разколебаване и с помощта на Андерсън и Прийди взеха своето, като получиха три мачбола. Руснаците спасиха два от тях, но при третия нямаха никакъв шанс в едно изключително финално разиграване. Максимата, че във волейбола ако не спечелиш след като си повел с 2:0 обикновено губиш срещата се оправда напълно. 3:2 за САЩ и бронзови медали!

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ох, браво на момичетата от ансамбъла. С равни точки с вторите, но знаем че в художествената гимнастика и бронзовите медали за страна като нас трябва да са със стойността на златни. Чудесни последни дни за нас на олимпиадата, но жалко че другите не бяха такива. И отново без злато. Жалко само че политиците сега ще си измият ръцете с по-добрите резултати от Лондон 2012 и ще кажат, че спортът върви напред.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Браво и на грациите!!! Страхотен успех!!! Мислех си,че съдиите и този път ще ни подрежат крилцата,но при такова изпълнение нямаше как.

Поклон за труда,момичета!!!

 

П.П. Баскетболната среща между Испания:Австралия е истинско бижу.Двата отбора се захапаха здраво и се получава невероятен двубой.Дано и финалът довечера да е такъв.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Браво на момичетата! Поклон за труда и силната психика! Какви последни два дни за нашите олимпийциа! Много се радвам! Чак не гледах второто ни съчетание,че щях инфаркт да получа! Само напред за всички!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм много запознат, но ми се струва, че на петобоя се състезават с местен кон по жребий.

Вече за дисициплините от конния спорт си участват със собствени коне.

Даже вчера се чудехме с едни приятели дали с кораби са ги превозвали ... :rolleyes:

 

Със самолети :)

Запомних репортажа за това в навечерието на Олимпиадата. Показаха много обстойно

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

П.П. Баскетболната среща между Испания:Австралия е истинско бижу.Двата отбора се захапаха здраво и се получава невероятен двубой.Дано и финалът довечера да е такъв.

 

Изключително груба съдийска аванта даде бронзовите медали на Испания! Нямаше никакво нарушение пет секунди преди сирената. Срамота!!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.