Прескочи до съдържание

РИО 2016 - светът е олимпиада!


Krum4ov

Препоръчани мнения

Duke.Малко по горе пишеш в темата,цитирам "Преди няколко дни Косово спечели златен медал. Мамка му, защо ние не можем да влезем поне в петицата?"

Става въпрос за джудиската от Косово -силов спорт,които не ти представляват интерес уж ,ненавиждаш и не искаш да коментираш,в същото време недоволстваш че българите ги няма поне в петицата.

Сега когато българка взима медал в борбата и сме в тройката,пак недоволстваш.

Стига хейт,момичето заслужава едно голямо браво.Толкова ли ти е трудно да го кажеш?

Връзка към коментар

Дюк, не си прав за силовите спортове. Имах честта да споделя 15 години от живота си с борец - първо активен, после студент в НСА, след това /и досега е/ треньор, та познавам много спортисти. Макар и да не обичам обобщенията, смело твърдя, че спортистите /изключвам футболистите от уравнението, те са други/ са изключително чисти, сърдечни, мили хора, жалостиви, да не говорим за качества като трудолюбие, дисциплина, себеотверженост, любов към Родината и никаква меркантилност. Отнася се и за борци и боксьори и щангисти, и за другите спортове, разбира се. Такива положителни, некомерсиални хора аз вече почти не мога да срещна. Така че мисля, заслужават уважение. И това ,което гледаме по ТВ и това, което е останало в нашето съзнание /мутри/ никак не е обективно. За разлика от любимите на всички прехвалени футболни звезди масово момчетата и момичетата, които тренират, имат съвсем стабилна ценностна система, неизразяваща се в пиене и мацки в чалготеките. Извинявам се за офа, ама ми се видя нечестно. :)

 

О, въобще нямам предвид самите хора! Истината е, че не приемам физическото насилие за нещо нормално дори и в спорта. Не разбирам идеята двама души да се борят, боксират или там каквото правят за кеф на останалите. Не разбирам и идеята някой да се опитва да вдигне повече от собственото си тегло и това да се харесва на останалите. Но, както казах, това си е лично мое мнение. Отговорих, за да стане ясно, че нямам против самите спортисти или поставям под съмнение човешките им качества, а единствено не възприемам практикуваните от тях спортове или по-скоро същите са далеч от собствената ми ценностна система...

Duke.Малко по горе пишеш в темата,цитирам "Преди няколко дни Косово спечели златен медал. Мамка му, защо ние не можем да влезем поне в петицата?"

Става въпрос за джудиската от Косово -силов спорт,които не ти представляват интерес уж ,ненавиждаш и не искаш да коментираш,в същото време недоволстваш че българите ги няма поне в петицата.

Сега когато българка взима медал в борбата и сме в тройката,пак недоволстваш.

Стига хейт,момичето заслужава едно голямо браво.Толкова ли ти е трудно да го кажеш?

 

Да ти призная честно, дори не знам в какъв спорт Косово са взели медал. Чух го по спортните новини, без да обръщам внимание на дисциплината. Съжалявам ако си мислиш, че коментирам с идеята да оплюя когото и да е било. Напротив, винаги съм се възмущавал от нихилизма и не веднъж по други поводи съм изразявал отношението си. Очевидно думите ми не кореспондират с вътрешното ми усещане и създават погрешно впечатление. Това е същото като мачовете на Лудогорец, които някак се натрапва да бъдат възприемани като мачове на българския национален отбор. Истината е, че когато липсват публика и традиции се говори за "успешен футболен проект". Аз не подкрепям футболни проекти, а социални феномени. Дали можеш да направиш връзката между Олимпиадата и Лудогорец не знам, но само мога да се надявам да приемеш, че липсата на "голямо браво" няма нищо общо с "хейт" в конкретния случай...

Връзка към коментар

Аз връзка между Олимпиадата и Лудогорец не виждам.Но това не ми пречи да се радвам на победата им и на това ,че са се класирали.Както и който и друг отбор да е.При мен не важи правилото - важно е /Левски,Славия,ЦСКА,Локо и т.н./да пада и да има повече контузени,както при болни запалянковци.Кефя се на всеки успял да стигне и продължи в Евротурнири.Но това е друга тема.

Просто ми е странно как недоволстваш , че не сме дори в петицата а когато това се случва пак си негативен дори твърдиш,че за теб никой няма да вземе медал,а то вече се е случило и медала е на лице.Ей тук го виждам хейта.Незачитане на очевидното,на това което е голямо постижение и всички се радват и са положителни,ти пак си негативен.

Хейтър-човек,който се отнася негативно към нещо,което повечето хора одобряват.

А голямото браво не е задължително,хора и интереси всякакви.

Редактирано от Branko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък само да кажа, че докато бяхме снощи на прекрасна сбирка, имахме и спечелен медал от Олимпиадата, който толкова чакахме......

П.С. Извода е всекидневни сбирки в дните с българско участие, за да имаме достатъчно медали  :P  :P  :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Относно борбата само да кажа, че неслучайно единият стил на английски се нарича греко-римски. Та това е от най-древните и традиционни спортове и наистина от най-свързаните с олимпийските игри. Целта на спорта е същата, както във всички други спортове, в които има директно противопоставяне, а именно да надхитриш този срещу теб. Не е просто един спорт, в който целта е да нанесеш болка. Правят се хватки, които доста по-нетравматични от влизанията на футболисти при шпагати, сблъсъците за високи топки и т.н. Имаше и едно изследване, което доказва че постоянната игра с глава с топката в мачовете е доста по-травматично от тези, които тренират аматьорски бокс и им се налага да поемат удари само на спаринги, които водят по веднъж в седмица(не става въпрос за спортисти). Така че толкова с причиняването на болка. Иначе наистина хората харесват различни спортове. И аз не харесвам някои, просто се наслаждавам на олимпиадата, както е било винаги и както ще е и за в бъдеще. Надявам се да успея да ида поне на един форум до края на живота си и да подкрепям българи, независимо в какъв спорт. Дали ще бъде в Токио, в Пьонгчанг или в Пекин на зимните през 2022 божа работа. 

Днес имаме 4-ма спортисти или за Duke 3-ма, защото той не брои борбата. С шансове за медал сме в борбата, но жребият е доста неприятен и на 1/4 финал Тайбе Юсеин ще срещне евентуално световната номер 1, която е от Монголия. В леката атлетика надеждата ни на висок скок е Мирела Демирева, с която съм пътувал заедно за състезание в Италия преди 11 години. Радвам се, че днес достига до най-големия спортен форум и има шансове за призово класиране. Въпреки писането на медиите обаче, не очаквам да се пребори до медал. На гюле е Георги Иванов, който прилича на тежкоатлет и ще се бори да запише успешен опит, тъй като на големи първенства напоследък все не успява. И в модерния петобой Димитър Кръстанов, който предвид факта, че няма никаква конкуренция в България е постигнал голям успех със самото си класиране!

Ами освен да им пожелаем успех и да продължат с медалите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Браво на девойката, не сме капо!  :) 

Иначе естествено всеки си има предпочитани спортове, които са му интересни. По-горе в темата съм споменал кои са ми любими. 
А пък борбата класически стил ми е ужасително скучна  :wacko: - в паузите на другите спортове гледах две срещи при мъжете - ами и в двете победителят беше определен от това чий противник получи  наказателна точка за пасивност ?!?!? :O  никакви хвърляния, никаква техника приложена...

Айде - в свободния стил поне е малко по-разнообразно, че са включени и краката, ама класическия ... :unsure: 
Също така една среща джудо изгледах - е през цялото време само се държаха за кимоната и пак нямаше нито една техника приложена  :O - как да гледам такова нещо  :wacko: .  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо, за съжаление в класическия стил правилника възпрепятства атрактивността. Иначе със сигурност момчетата владеят хваткк. Просто явно Световната Федерация не може да натъкми правилата.

Крумчов! Направи ми деня,човек! Димитър Кръстанов го познавам,лично,също и родителите му. За съжаление при него той се е класирал въпреки,а не благодарение на помощ от държавата. Баща му беше треньор,настъпа котето и го уволниха. Съответно пари за подготовка, лагер в Германия, треньор /пак баща му , този път обаче без заплата/ ,за всичко това майка му плаща. Работи като роб, за да може момчето да се подготвя адекватно. И така с големите пари,които държавата давала. 17 млн ,опростени на ЦСКА, са бюджета на 2/3 от спортните ни федерации, но ... борба,атлетика,фехтовка,бокс, гребане,бадминтон,т.н.,не са социален феномен и на никой не му дреме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Люба, нали вече се разбрахме за тези "опростени" милиони?! Дай да не започваме отново. Нищо опростено няма. Има неплатежоспособно дружество. Откъде да бъдат взети парите? Забелязвам някаква неприязън към футболната игра и в частност "софийските отбори" в твоите мнения. Само мога да гадая на какво се дължи, но никак не е хубаво да се спекулира...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Фичо, за съжаление в класическия стил правилника възпрепятства атрактивността. Иначе със сигурност момчетата владеят хваткк. Просто явно Световната Федерация не може да натъкми правилата.

Крумчов! Направи ми деня,човек! Димитър Кръстанов го познавам,лично,също и родителите му. За съжаление при него той се е класирал въпреки,а не благодарение на помощ от държавата. Баща му беше треньор,настъпа котето и го уволниха. Съответно пари за подготовка, лагер в Германия, треньор /пак баща му , този път обаче без заплата/ ,за всичко това майка му плаща. Работи като роб, за да може момчето да се подготвя адекватно. И така с големите пари,които държавата давала. 17 млн ,опростени на ЦСКА, са бюджета на 2/3 от спортните ни федерации, но ... борба,атлетика,фехтовка,бокс, гребане,бадминтон,т.н.,не са социален феномен и на никой не му дреме.

В петък се возих в едно такси и шофьорът ми каза, че е бивш състезател по петобой. Каза че наистина няма абсолютно никой в този спорт. То си е и доста скъпо де. Та, питах го дали има някой от долу. Той каза, че няма. Явно този спорт ще си умре ако Кръстанов не направи нещо за да запали повече деца. А и там имахме големи традиции, особено с Цанко Хантов. 

Относно ЦСКА просто няма какво да се коментира. Държавата назначи Титан да управлява клуба и за 4 години го доведоха до тотален фалит. Освен това, докато ЦСКА плаща наем за стадиона си, единствен от софийските клубове, то държавата дава милиони на един разградски клуб да си построят сектор боци. Значи ЦСКА плаща на държавата, а държавата плаща на Разград. Та единствените пари, които държавата е "загубила" са тези, които чака за наем. Но защо не искат наем от отбора в Разград за стадиона, който е държавна собственост, а им дават безвъзмездно 4 млн. лева. А другите пари, които ЦСКА дължи са ясни. Слагаме си наши хора за шефове. Те правят врътки и теглят пари от името на отбора за лични изгоди и накрая с тъга заявяват че ЦСКА не може да си плаща дълговете, а междувременно са изцоцали милиони за скъпи коли, жени, наркотици, имоти и т.н. И да, държавата никога не е давала пари на ЦСКА, тя им е дала бази. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хахахаха,Дюк,неее,харесвам и гледам футбол. Дразнят ме Софийските отбори,да, най-вече защото пред скоби се смята,че закони-правила-организация не важат за тях. Те са най-велики,света ше свърши,ако в А група не играе някой Сф отбор и въобще аршина е смешно тъжно крив. И,да, подкрепям Лудогорец по причините,послочени от Бранко. И да,ако Домусчиев беше налял торбата с пари в Левски или ЦСКА,всички щяхте да му дозализвате перчема от хвалби.

ПС Понеже майка ми е стара и болна, да взема да си избера някоя млада,красива и богата жена, ще я нарека Пепа Ризова и тя дали ще е автоматично моята майка?

Жоре,за последно се дрънкаме по темата, ма много е забавно.

От тук нататък - само Олимпиада. И аз разчитам на грациите,имат шанс за медал. За злато не, спорта им е толкова компрометиран,че не знам какво прави на Олимпиада.

п.с. А какво мислите за голфа? Там ли му е мястото? Според мен-не. Това е супер затворен снобски богаташки спорт и някак не седи добре на Олимпийски игри.

Връзка към коментар

Дайте в тази тема да не коментираме ЦСКА, защото ситуацията там им две коренно различни страни. Едната е свързана с обществената нагласа, а другата отразява юридическата действителност. Злото се корени още в 1999 г., когато за да бъдат обслужени определени интереси, беше решено футболните клубове (регистрирани до този момент по ЗЗЛС) да се превърнат в търговски дружества. За всички е ясно какво се случва с едно търговско дружество при изпадане в неплатежоспособност. От другата страна на обществените отношения стои част от обществото, което е принудено да припознае в частното дружество един социален феномен. Двете форми, както вече стана ясно, са несъвместими. Въпрос на време е търговската съдба на ЦСКА да бъде сполетяна от останалите търговски дружества управляващи футболни клубове. И като повтарям, че става дума за социален феномен имам предвид точно това. За всички е ясно какво щеше да се случи ако я нямаше публиката на ЦСКА. Затова, нека оставим темата ЦСКА и да се съсредоточим върху Олимпиадата или ако някой има желание да открие нарочна тема, където да разискваме тези въпроси...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Голфът грам не ми харесва и на мен. Но нали е спорт на богаташите и се постараха да го включат и него. Обаче половината звезди се отказаха, защото нямал достатъчно пари в надпреварата. Именно това е ужасно, че тези голфъри се отказаха, защото за тях парите са по-важни от това да защитават държавата си.

Иначе каквото и да си говорим за художествената гимнастика и задкулисните игри, боксът тотално сложи всички спортове в малкия си джоб по уредени мачове. Ето една новина отпреди олимпиадата: Три дни преди началото на Летните олимпийски игри в Рио се разрази страхотен скандал. Появиха се сериозни обвинения, че мачовете от боксовия турнир вече са нагласени. Авторитетният английски вестник "Гардиън" обяви, че съдиите ще манипулират жребия и срещите. Международната федерация по бокс (AIBA) отхвърли обвиненията и ги нарече "слухове". Според вестника "водещи фигури в аматьорския бокс са предупредили, че много мачове, включително решителните за медалите, може да бъдат нагласени". 

И какво се случва по време на самата олимпиада: Поредният съдийски скандал на боксовия турнир в Рио де Жанейро опорочи олимпиадата. Руснакът Евгени Тишченко (91 кг) беше обявен за победител във финалния мач срещу Васили Левит след единодушно решение (29:28 в трите карти). След вдигането на ръката публиката в залата освирка в продължение на пет минути новия шампион. Руснакът дори не се зарадва, а неговите треньори не можеха да повярват.

Левит доминираше и в трите части, като в заключителния рунд вкара брутални удари в главата на по-високия Тишченко.

И още: Жестоко порязаният румънски боксьор Михай Нистор обясни каква е причината съдиите да дадат победата на неговия съперник Хюсейн Яшияш (Йор). Представителят на Йордания чу на два пъти отброяването за нокдаун, но въпреки това спечели с 2:1 съдийски гласа. След поражението Нистор е получил поздравления от почти всички треньори на другите тимове, включително и от кубинеца Хоел Арате, който е начело на българския тим.

За първи път  искам да извадят спорт от олимпийски игри и то при положение, че имаме суперталантливи боксьори. Но никой не иска да отиде да състезание, за което се е готвил цял живот, да е тотално по-добър от другия и накрая съдиите да го порежат така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Спортът, както знаем, има две разновидности - масов и елитен.

Държавата няма никаква, ама никаква работа в елитния спорт. Задълженията на държавата са само и единствено по отношение на масовия спорт, според мен.

И още нещо, пак според мен: ако цената на златните медали на България са купища аноректички с разбита психика и млади момичета, които скачат от високите етажи на блоковете, ако съдбата на българските олимпийски шампиони е да умрат като кучета десетина години след триумфа си, ако „олимпийските ни надежди“ ще се превръщат в криминални авторитети - тогава не искам нито един медал, никога.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Масовия и елитния спорт са неразривно свързани и не могат едни без други. Онова афганистанче, което риташе с найлонова торбичка с надпис Меси, надписа на тениската му е Меси, а не кварталната звезда в Кабул. Мисълта ми е, че масовия спорт се вдъхновява от елитния, единици ще са тези които ще са следващия Фелпс и Болт, но стотици ще са тези, които ще опитат. 

 

Не мисля, че е правилно да се свързват обикновени житейски трагедии със спорта под каквато и да е форма. Не са само спортистите, които да умират от инфаркт и да скачат от сградите, а не съм сигурен че в тези два случая причинно-следствената връзка е твърдо установена. 

 

Олимпийските шампиони след десетилетие не само в България са забравени.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Проблемът на масовия и елитния спорт е, че макар едното да вдъхновява другото, то и двата са зависими от пари. А парите не е редно да идват само и единствено от държавата, а и пряко от народа. Всички много искаме да има медали в различни дисциплини, но колко хора са били зрители на състезание по борба или петобой, на фехтовка или нещо друго?

 

За мен основният проблем с този набеден за елитен спорт е, че ние имената на тези хора ги чуваме само на олимпийски игри или ако постигнат някакъв успех и някой все пак пише за тях, иначе си остават познати само на семейства и приятели.

 

Аз смятам, че държавата трябва да дава пари за масов спорт, а под масов спорт разбирам да се развива спортна дейност при деца и младежи, да се стимулира те да се записват да тренират лека атлетика, плувни спортове, отборни и т.н. - държавата трябва да се намесва и провежда политика в тази насока. А не всички пари на апокрифни федерации да отиват за издръжка и подготовка на няколко елитни спортисти. Да, успехи в елитния спорт биха довели до покачване на интереса към дадена дисциплина, но без масов спорт - няма да има елитен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе, трябват си и бази. Не може отбор от Пловдив да е републикански шампион последното десетилетие, а в Пловдив да няма нито един басейн с олимпийски размери. Ето тук е мястото на държавата. Да построи един басейн, хем да има часове за тренировки, хем да има и за посещения от обикновените хора, които да си плащат. В Северна България не се сещам да има стадион с качествена лекоатлетическа писта, а в Южна България на прима виста има в София, Пловдив, Сливен и Стара Загора. Еми направете една писта в Плевен, в Русе, във Велико Търново, в Шумен. Там няма силни футболни отбори и децата могат да тренират лека атлетика. Хем от някое може да изскочи следващата Стефка Костадинова или Тереза Маринова(от Плевен, както и новата ни звезда Тихомир Иванов). Ето сега покрай Ивет, Тихомир, Габриела Петрова, Мирела Демирева ще се запалят децата. Колко язовири има, в които може да се тренира гребане и могат да се запалят децата. Идеята е, че децата от малки ще са ентусиазирани да спортуват и не е нужно всички да стават спортисти. Че дори аз бих плувал, гребал, карал кану или каяк, при положение че няма да се състезавам професионално. Но, хайде в София има бази, макар и труднодостъпни и не е проблем. Ами в по-малките градове. Нашите политици много обичат да заградят 20Х40 метра с ограда, да сложат две врати и да кажат как са открили спортна площадка. Но трябва и други неща.


Последните дни със съжаление гледам как сърбите имат не един, не два, не три, а четири отбора на полуфинали на олимпиадата. Това са баскетбол мъже и жени, волейбол жени и водна топка мъже. Два от отборите са на финал. А днес и баскетболистите могат да се класират. Освен това сърбите вече имат републикански шампион в ... борбата. Та нашите не е нужно да копират спортните политики на САЩ, Китай, Великобритания, а може просто да видят сърбите. Надали те хвърлят луди пари, надали имат невероятни условия във всеки един спорт за подготовка. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Трябват бази и да, трябва да са насочени към масовият спорт - да има достъп на всеки, но къде е златната среда? 

Защото държавата може да извади пари и да построи плувен басеин или цял плувен комплекс, ама поддръжката после е адски скъпа и от общините се дърпат и не искат да им се строи такова нещо, защото след това ще е сериозно перо в бюджета, за да има смислена поддръжка. Или просто ще се построят едни бази, а после ще бъдат оставени на самотек - държавата е колкото майка, толкова и мащеха в подобни ситуации.

 

Базите често се използват за оправдание от липса на спортни успехи или дори спортна дейност, но извън някои спортове като плуването, които искат басеини и т.н., то в много спортове има бази, които се рушат, но най-вече няма треньори. Няма подготвени кадри, които да развиват спорта, да провеждат адекватни тренировки и т.н. В България често отиваш да тренираш или да се занимаваш с един спорт и треньорът е с базови и доста остарели познания, а после след някое двуседмично обучение в чужбина с техни треньори, ти се отварят очите защо други нации постигат успехи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера докато гледах състезанията се замислих за нещо любопитно. Гледах последователно водна топка, баскетбол, волейбол. Става дума за полуфинали. И в трите срещи имаше участие на отбор на Сърбия, а при водната топка три от четирите полуфиналисти са от бивша Югославия. Говорим за колективни спортове, които по правило генерират по-голям зрителски интерес и успехите в тях се възприемат на по-високо ниво в скалата на националната гордост по време на Олимпиада или голямо първенство. С какво Сърбия е по-богата от България, че да класира свой отбор в почти всеки полуфинал на колективен спорт на Олимпиада? За такъв тип държавна политика говоря! Защото сърбите открай време залагат на колективните спортове, а навремето жънеха успехи дори в аристократични индивидуални спортове като тениса? Да сте чули за сръбски успехи в тежката атлетика?

 

И още нещо... Неприятно впечатление ми направи, че в тази тема твърде малко беше отделено за (според мен) феноменалния успех на Ивет Лалова! Да влезеш във финал на една от коронните дисциплини в леката атлетика на Олимпиада е много повече от медал в някои спортове. Също така бих отличил и представянето на сестри Стоеви и Линда Зечери, които постигнаха забележителни резултати в доминиран от азиатските страни спорт. Както казах, очаквам успех и от гимнастичките, въпреки всички условности и субективни причини съпътстващи техния спорт...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

То базите без треньори ако са ,няма да имат ефект голям.А също и родителите трябва да набиват по един шут от зад чат пат на децата си за да не се отказват.Родителя се радва че детето му спортува ,но когато стане 8-9 клас и каже писна ми да тренирам,не да му каже ми както си решиш,а да поговори с него и да се помъчи да го убеди да него прави,особено ако има и талант детето.

Навремето по соца в първи клас дойде един чичка и пита кой иска да тренира лека атлетика.Записахме се половината клас.Една стотинка не са поискали от родителите ни, за екипировка,лагери и състезания.И имаше масовост по състезанията.Но държавната политиката беше друга.Привличането на деца в спортните дружества беше нещо,като норма която трябва да изпълниш.Помня състезанието по лека атлетика "народна младеж" пълнеше половината национален стадион.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера докато гледах състезанията се замислих за нещо любопитно. Гледах последователно водна топка, баскетбол, волейбол. Става дума за полуфинали. И в трите срещи имаше участие на отбор на Сърбия, а при водната топка три от четирите полуфиналисти са от бивша Югославия. Говорим за колективни спортове, които по правило генерират по-голям зрителски интерес и успехите в тях се възприемат на по-високо ниво в скалата на националната гордост по време на Олимпиада или голямо първенство. С какво Сърбия е по-богата от България, че да класира свой отбор в почти всеки полуфинал на колективен спорт на Олимпиада? За такъв тип държавна политика говоря! Защото сърбите открай време залагат на колективните спортове, а навремето жънеха успехи дори в аристократични индивидуални спортове като тениса? Да сте чули за сръбски успехи в тежката атлетика?

 

И още нещо... Неприятно впечатление ми направи, че в тази тема твърде малко беше отделено за (според мен) феноменалния успех на Ивет Лалова! Да влезеш във финал на една от коронните дисциплини в леката атлетика на Олимпиада е много повече от медал в някои спортове. Също така бих отличил и представянето на сестри Стоеви и Линда Зечери, които постигнаха забележителни резултати в доминиран от азиатските страни спорт. Както казах, очаквам успех и от гимнастичките, въпреки всички условности и субективни причини съпътстващи техния спорт...

Това за сръбските отбори го писах и аз два поста по-нагоре  ;)

Иначе, не е вярно че постижението на Ивет е много повече от медал в други спортове. Всеки, който е взел медал на тази олимпиада е положил огромни усилия, независимо от спорта. Успехът на Ивет е огромен, но тя самата си е едно явление в леката атлетика. Да, ти ще кажеш, че е суперпостижение, но някой веднага ще те контрира, че тя просто бяга 200 метра, нещо, което всеки може, а примерно за бадминтона трябва да тичаш, но същевременно да имаш удари, техника и т.н. Така че тука пак опираме до вкусовете според мен. А и малко ми идва цялата тази истерия в медиите с Ивет, за да покажат едва ли не колко добре ни е развит спорта и защото Ивет е хубава и раздава целувки. Ужасно тъпо беше оня ден в новините на БНТ в 12 дават полуфинала с интервюто след това на Ивет и казват още спорт в спортните новини. И след 2 минути отново дават същия полуфинал и същото интервю в спортната емисия. След това започва предаването с Данчо Йовчев и о! чудо, за 3ти път в рамките на 10 минути дават полуфиналното бягане и интервюто. И малко ми втръсна от гледане на Ивет. Не, че не я харесвам, даже напротив, но се радвам, че тук никой не спомена за Ивет. А и може би никой не спомена, защото тя е константна за българския спорт и не е изненада преставянето й, както на фехтовача или джудиста.

Сестри Стоеви много се надявам да се развиват в бъдеще и да постигат по-големи успехи, но трябва страшно много мачове с азиатките. Линда за съжаление си е на години, а спортът е много изтощаващ и не виждам как след 4 години на 33 години, дори да има супертехнична игра, ще се противопостави на пъргавите азиатки. В бадминтона обаче трябва да се възползваме от имената на Петя Неделчева и сегашните олимпийски участнички и да запазим инерцията. Линда сама каза, че бази има, но няма достатъчно добри треньори, но все пак виждаме какви състезателки излизат, така че има бъдеще в спорта. 

Връзка към коментар

От моя гледна точка е по-добре да се споменава името на България по повод влизане във финала на 200 м., отколкото заради вземането на бронзов олимпийски медал в борбата. Очевидно имаме различни гледни точки, в което няма нищо лошо, разбира се...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Навремето по соца в първи клас дойде един чичка и пита кой иска да тренира лека атлетика.Записахме се половината клас.Една стотинка не са поискали от родителите ни, за екипировка,лагери и състезания

 

Voilà! (Фичо...  :biggrin: )

 

Нали, нали? И аз такова нещо помня - чичковци и лелки, облечени в анцузи, идваха в началото на учебната година и ни зарибяваха да се записваме да тренираме разни спортове.

Нямам спомен чичковци или лелки в костюми или поне в ежедневни дрехи да идват и да питат кой иска да се научи да пише разкази или да снима филми...

Затова леля държава си напълни витрината с медали от най-различни олимпиади, първенства и дисциплини, а не с разни статуетки с упадъчни имена - Оскар, Пулицър, Нобел... Златна палма, сребърна мечка, дрън-дрън! Друго си е златната обувка! ;)

Спортът беше важен! Спортът учеше на дисциплина, на подчинение, на труд и самоотверженост, на действие. Спортът учеше, че има само един цвят - златният, че или си първи, или си никой.

А ония с костюмите или ежедневното облекло - те на какво да те научат? Ще вземат да ти внушат, че медалът има две страни, ще те научат да мислиш, да преценяваш, да се туткаш в размишления, да изпадаш в съзерцания... Ще вземат да ти кажат, моля ти се, че осмото място на Ивет е по-значимо и от златен медал... Ресто! Не струва! Осмото място на Ивет не можеш си го сложи във витрината. А и да можеше - щеше да загрозява картинката с медалите, да затъмнява благородния блясък на златото.

Но затова пък днес мнозина кътат в гардероба си поне по един официален анцуг - спомен от ония славни времена!

 

Ако някой иска да прослави България, трябва да стане спортист и да спечели олимпийски медал, това е.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Нали, нали? И аз такова нещо помня - чичковци и лелки, облечени в анцузи, идваха в началото на учебната година и ни зарибяваха да се записваме да тренираме разни спортове.

 

https://youtu.be/4RkPo6-Lcno?t=289

"Земният ръст непрекъснато расте, следователно, все повече хора ще гледат нагоре към коша, вместо в краката си..."

 

:P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Американците показват изключителен волейбол в третия гейм на полуфинала срещу Италия. Не си спомням някога да съм виждал по-беззащитна Италия, която да не успее в рамките на един гейм да промени тактиката. Над десет поредни точки в рамките на гейма...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.