Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Туристически капани

Не знам доколко може да се брои за туристически капан, но ми се е случвало като се кача в такси за „по-напряко“ първо да обиколи квартала с обяснението, че няма по-пряк път.

 

=========================================================================

 

В такситата обикновено има табели с телефон номер за оплаквания. Като започне да кара "по-напряко", просто вадите един тефтер и химикал и започвате да записвате номера (или пък ако имате местна SIM карта си вадите телефона и започвате да набирате), шофьора сам ще ви предложи да ви закара безплатно за да не се обаждате. Всички чужденци ако си загубят работата до 20 дни ли колко беше там срока, са длъжни да напуснат страната, а всички шофьори на таксита са пакистанци или индийци.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Още една интересна сграда ще бъде открита за посещения скоро: Dubai Frame  - местоположение и информация на български и

Видео за Dubai Frame

 

Силно се надявам някой да сподели лични впечатления скоро. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Мега як пътеводител! Някой само да сподели как се стига до Dubai International Airport (DXB) – Терминал 2?

Гледам метрото има спирки на Т1 и Т3, но не и на Т2, откъдето летят flydubai. Предполагам се стига до Т1 или Т3 с метрото и от там шатъл до Т2? Ако е така, от Т1 или Т3 е по-добре да се придвижи човек до Т2?

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Не знаех къде да го пльосна и затова в дискусии за Дубай.Та на въпроса-някой пробвал ли е с кола под наем да се разходи от Дубай до Оман/Мусандам?Виза доколкото знам не е нужна,ако идваш от Дубай,но освен паспорт трябва ли нещо друго?Съответно и каква е цената да прекосиш границата?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой може ли да ми каже дали има проблем сама жена да нощува в хотел в Дубай? Самолетът ми пристига в 23 часа.

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже дали има проблем сама жена да нощува в хотел в Дубай? Самолетът ми пристига в 23 часа.

Не мисля, че ще има проблем, поне в повечето хотели, но все пак четете внимателно условията на хотела.

Понякога имат изисквания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз май ще се пусна до Дубай - половинката да отиде на шопинг, а и март месец май няма други топли подходящи дестинации с уиз - 210 лева ми дава в двете посоки, макар и без багаж.Мисля, че е горе-долу нормално, от 21 до 26 март, температурите са нормални, времето ще стигне за всичко :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз май ще се пусна до Дубай - половинката да отиде на шопинг, а и март месец май няма други топли подходящи дестинации с уиз - 210 лева ми дава в двете посоки, макар и без багаж.Мисля, че е горе-долу нормално, от 21 до 26 март, температурите са нормални, времето ще стигне за всичко :)

 

Аз бях тази година 10-20 Април и си беше около 30 градуса не бе много горещо,но ставаше за плаж. Ами това летище,където каца Уиз е почти извън Дубай и освен с такси с друго няма с какво да се придвижиш до центъра,а такситата не са никак евтини и като сложиш багаж евентуално билета ще стигне едни 350лв ако не и повече.Следа и аз за билет, но с flydubai от време на време се поавяват полети по 70 евра на посока :)

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ами това летище,където каца Уиз е почти извън Дубай и освен с такси с друго няма с какво да се придвижиш до центъра...

 

Има автобус до метростанция Батута и от там е лесно.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ами това летище,където каца Уиз е почти извън Дубай и освен с такси с друго няма с какво да се придвижиш до центъра...

 

Има автобус до метростанция Батута и от там е лесно.

 

Като гледам Уиз също предлагат трансфер директно до хотела. Цената е 24 евро в едната посока, с автобус+метро излиза доста по-евтино.

 

"Вече можете да запазите трансфер "от врата до врата" в удобен минибус или автомобил между летището Dubai World Center и всеки адрес в град Дубай.Трансферът ще ви вземе/остави на желания адрес."

Връзка към мнение

Аз бях тази година 10-20 Април и си беше около 30 градуса не бе много горещо,но ставаше за плаж. Ами това летище,където каца Уиз е почти извън Дубай и освен с такси с друго няма с какво да се придвижиш до центъра,а такситата не са никак евтини и като сложиш багаж евентуално билета ще стигне едни 350лв ако не и повече.Следа и аз за билет, но с flydubai от време на време се поавяват полети по 70 евра на посока :)

 

това пък изобщо НЕ Е вярно...

Значи аз съм кацал точно на това летище, където каца WizzAir - АЛ МАКТУМ и има автобус (Мисля, че F55), трябва да проверя.. И с транспортната карта NUL  е около 5 дирхама (2.5 лв) от летището до мол Ибн Ал Батута, откъдето пък може да си вземеш метрото. 

 

Що се касае до температурата, аз бях около 10 май.. температурата беше 40 - 47 градуса през деня, нощем падаше до 33 градуса, беше забранено  да се отварят прозорците в хотелските стаи. (все едно отваряш гореща фурна). Кацнахме на залез слънце около 19.30 и беше 39 градуса.

В Абу Даби бях за ден, там беше 46 градуса и няма охладени спирки като в Дубай. Чакаш си под сянката на дървото.. ако има такова :D

 

(Билетите нa WızzAır, купени в ден с 20% промоция, бяха 134 лв на посока за април,  111 лв на посока през май, 67 лв през юни и юли, но тогава е мъчение с температурите)

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Била съм през януари, също в края на март и през май - непоносимо горещо е и на плажа се изгаря за един час, без чадър. Препоръчвам януари и февруари. Автобусът е F55, но имаше две разновидности - с по-дълъг и по-кратък път до метро Батута. Трансферът се прави от едно унгарско семейство с ван и други коли. Точни са, но все пак е добре да ви е наблизо телефонния номер на шофьора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

От днес пътуващите до централното летище на Дубай или транзитиращите през него не могат да чекират багаж без поне една плоска страна. Изискването е поради проблем с автоматизираните машини за сортиране на багаж и честите проблеми с чекиран бгаж не отговарящ на изискванията.

 

http://gulfnews.com/business/aviation/travel-alert-new-baggage-rules-at-dubai-airport-effective-today-1.1990099

 

Ако горното стане стандарт все по проблематично ще е да се чекира велосипед, бебешка количка или друг подобен багаж, който няма плоска страна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Над 90% от местата разполагат с терминал. Дори и такситата са оборудвани, но на всички им беше "развален". Не разбрах защо така упорито отказваха плащане с карта при положение, че тогава ти слагат и 2 дирхама отгоре. Иначе във всеки мол има чейндж бюра на нормални курсове. Ааа, и друго ми направи впечатление - като плащаш с карта може да избираш валутата - дирхами или евро. Това е инфо от миналата седмица. :)

Връзка към мнение

Над 90% от местата разполагат с терминал. Дори и такситата са оборудвани, но на всички им беше "развален". Не разбрах защо така упорито отказваха плащане с карта при положение, че тогава ти слагат и 2 дирхама отгоре. Иначе във всеки мол има чейндж бюра на нормални курсове. Ааа, и друго ми направи впечатление - като плащаш с карта може да избираш валутата - дирхами или евро. Това е инфо от миналата седмица. :)

 

Благодаря ти! Можеш ли да ми кажеш къде не мога да плащам с карта? 

Връзка към мнение

Както вече споменах такситата, улични търговци за сладолед, вода, ядки..., ние уцелихме един Индийски ресторант в Глобал Вилидж и един Ливански на Марината. Не съм сигурен дали може да се зареди Нол карта за пътуване чрез автомата с карта, иначе на гише би трябвало да минава. Като се замисля станаха над 99% местата, на който може да се плаща с карта, но транспорта не знам как ще го пребориш без кеш. За нас такситата бяха перфектния начин за придвижване до повечето места.

Връзка към мнение

плащали сме в брой в ресторанти, т.като казваха , че може само кеш, такси - един път ползвахме, но не сме питали за друг начин на плащане, паркинги. Когато плащаш с картата в евро взема някакъв процент комисионна, в дирхами няма такава. Ползвахме много добр GPS офлайн приложение за придвижване в Дубай и Абу Даби - RTA Smart drive

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Ако някой може да помогне, че съм малко в дилема. Ще съм в Дубай ноември на гости с децата (17г и 15г), ще ги водя единият ден на аква парк Wild Wadi. Оказа се обаче, че ако си гост на някои от хотелите от веригата Jumeirah, то имаш безплатен достъп до аква парка и до частният им плаж. Намерих цена 300 евро (без таксите, но пък с кеш бека от уизеър се изравнява) за нощувка със закуска и вечеря в Jumeirah Creekside hotel , което мисля е изгодно от гледна точка на закуската и вечерята, пък и да им направя кефа да спят една вечер на хотел, но чек ин е от 15:00. Въпросът ми е някой ако е бил там може ли да ми каже ако направим чек ин в 15:00 ще имаме ли време да отидем на частният им плаж Jumeirah или ще е късно? И дали в деня след нощувката ще можем да ползваме аква парка? 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Предстои ми пътуване в края на януари. Дълъг уикенд с Уиз.

 

Подготовката ми сочи, че Херитидж вилидж е в ремонт в момента, както и част от червената линия на метрото (чак до средата на 2019-та, въпреки че щяло да има заместващи безплатни?! автобуси). Ако някой има прясна информация на място, моля да сподели. Моята е от официалните сайтове. Ако не, аз ще пиша, когато се върнем. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1/18/2018 в 14:21, Ylith каза:

Подготовката ми сочи, че Херитидж вилидж е в ремонт в момента, както и част от червената линия на метрото (чак до средата на 2019-та, въпреки че щяло да има заместващи безплатни?! автобуси). Ако някой има прясна информация на място, моля да сподели. Моята е от официалните сайтове. Ако не, аз ще пиша, когато се върнем. :) 

Може би @Happy_Traveler да даде жокер, ако е чула нещо по темата ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.