Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Един въпрос за Бурж Халифа. Получих мейл с потвърждение на буквнето и ми казват, че това ми е разписката,  с която трябва да си получа билетите. Разбирам, че трябва да си взема физически билети от гише, но как им показвам мейла, на телефона ли? И колко време предварително трябва и колко предварително може да ги взема? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ylith каза:

Един въпрос за Бурж Халифа. Получих мейл с потвърждение на буквнето и ми казват, че това ми е разписката,  с която трябва да си получа билетите. Разбирам, че трябва да си взема физически билети от гише, но как им показвам мейла, на телефона ли? И колко време предварително трябва и колко предварително може да ги взема? 

Ние разпечатахме ваучерите и ги показахме на гишето и ни дадоха билетите. Отидохме около час преди нашия час, защото беше около залеза и опашката от чакащи беше доста голяма.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Прясната информация за червената линия на метрото.

Действително, едната спирка не работи и има осигурени много на брой свързващи автобуси безплатно. Насочващите табели са повече от ясни, автобусите са буквално всяка минута и са с номер FS1. Ако ви трябва връзка между двете спирки, можете да се возите безплатно, ако не продължите с метрото.

 

Първия път, когато се возихме ми се видя много бързо, но втория път беше час пик и се возихме 20 минути. Имайте го предвид, ако бързате за автобуса към летището на спирка Ibn Battuta.

 

Ваучерите за Бурж Халифа се оказа, че не е нужно да се разпечатват, повечето хора си показваха телефоните с получения имейл.

 

И още нещо, не знам дали е за тук, моля админ да ме "поправи", ако бъркам. При закупуване на сим карта на Etisalat, дават еднократна промоция за пътуване с едни луксозни таксита бели лексуси на стойност 100 дирхама. Сваля се едно приложение на телефона Careem (подобно на нашето Taxi me) и може да си поръчваш такси онлайн. По-скъпички са от другите таксита, но еднократните 100 дирхама са си бонус. Така превозът ни от Ал Мактум до Ал Барша хайтс излезе само 40 дирхама и се возихме в бял кожен салон.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На ‎25‎.‎1‎.‎2018‎ г. в 15:11, Ylith каза:

Един въпрос за Бурж Халифа. Получих мейл с потвърждение на буквнето и ми казват, че това ми е разписката,  с която трябва да си получа билетите. Разбирам, че трябва да си взема физически билети от гише, но как им показвам мейла, на телефона ли? И колко време предварително трябва и колко предварително може да ги взема? 

На входа за Бурж Халифа има машина от която може да си вземеш билетите като въведеш инфото от разписката .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Nakheel Harbour & Tower е затворена. Метрото върви до Jumeirah Lakes Towers и ако искате да продължите нататък, взимате шатъл до Ibn Battuta безплатно.

 

Ето официалното инфо https://www.dubai-online.com/articles/section-dubai-metro-red-line-close-2018-2019/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На ‎1‎/‎31‎/‎2018 в 15:04, Capitan Morgan каза:

На входа за Бурж Халифа има машина от която може да си вземеш билетите като въведеш инфото от разписката .

да разбирам ли че този вход с въпросните мащини е единствен...

Връзка към мнение
преди 3 минути , wiliko каза:

да разбирам ли че този вход с въпросните мащини е единствен...

Да , влиза се само от едно място вътре в мола . Има табели навсякъде . Машината е около входа - радиус 5 м .

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте! Откъде тръгват круизите по Дубай Крийк?С метро лесно ли се стига?Ще отседнем в Ал Башра,ще имаме круиз по марината ,но смятаме и Дубай Крийк круиз да се качим...само дето немога да разбера как да стигна до там:)

Връзка към мнение
На 26.07.2018 г. в 21:49, dorituuuu каза:

Здравейте! Откъде тръгват круизите по Дубай Крийк?С метро лесно ли се стига?Ще отседнем в Ал Башра,ще имаме круиз по марината ,но смятаме и Дубай Крийк круиз да се качим...само дето немога да разбера как да стигна до там:)

Някой може ли да отговори на въпроса на @dorituuuu?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.07.2018 г. в 21:49, dorituuuu каза:

Здравейте! Откъде тръгват круизите по Дубай Крийк?С метро лесно ли се стига?Ще отседнем в Ал Башра,ще имаме круиз по марината ,но смятаме и Дубай Крийк круиз да се качим...само дето немога да разбера как да стигна до там:)

Мисля, че тръгват от Al Ghubaiba. А до там има спирка на метрото. 

В пътеводителя съм дала и схеми, а това е линка на фериботите: https://www.dubai-ferry.com/routes/ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.07.2018 г. в 21:49, dorituuuu каза:

Здравейте! Откъде тръгват круизите по Дубай Крийк?С метро лесно ли се стига?Ще отседнем в Ал Башра,ще имаме круиз по марината ,но смятаме и Дубай Крийк круиз да се качим...само дето немога да разбера как да стигна до там:)

От различни места тръгват.  Най-често някъде в тези две зони, които съм отбелязал на картата - района около консулството на САЩ и британската амбасада (близка метроспирка Буржуман) и отсреща в района на х-л Шератон Дубай Крийк (близка метроспирка Юниън). 


image.png.78bec97d906d0c4073cefe96cc19b85c.png

За резервации на по-ниски цени е добре да пробвате някой от групоните  като имаше една особеност, че не приема плащане през българско IP или с карти от някои български банки, така че трябва да се направи резервация от чужбина (или когато сте вече там) или с небългарско IP
Все пак, круиза по Марината се смята за доста по-интересен, та не знам дали ако вече сте го направили, ще има много голям смисъл да правите и круиз по крийка ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 28.07.2018 г. в 14:39, Фил каза:

От различни места тръгват.  Най-често някъде в тези две зони, които съм отбелязал на картата - района около консулството на САЩ и британската амбасада (близка метроспирка Буржуман) и отсреща в района на х-л Шератон Дубай Крийк (близка метроспирка Юниън). 


image.png.78bec97d906d0c4073cefe96cc19b85c.png

За резервации на по-ниски цени е добре да пробвате някой от групоните  като имаше една особеност, че не приема плащане през българско IP или с карти от някои български банки, така че трябва да се направи резервация от чужбина (или когато сте вече там) или с небългарско IP
Все пак, круиза по Марината се смята за доста по-интересен, та не знам дали ако вече сте го направили, ще има много голям смисъл да правите и круиз по крийка ...

Благодаря за отговорите,определено ще се откажа от този круиз.Смятах и валчери да купувам от сайтовете им за намаления,но явно и това нямада стане...освен да пробвам да купя валчер за круиз по Марината?Приемам всякакви съвети...Благодаря ви!

Връзка към мнение
преди 1 час, dorituuuu каза:

освен да пробвам да купя валчер за круиз по Марината?Приемам всякакви съвети...Благодаря ви!

За круиз по марината пробвай да вземеш ваучер през сайтовете, може и на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

За мое голямо щастие планираме семейна екскурзия до Дубай. Засега имам само уточнени дати, нищо резервирано и закупено. Имам едно питане и ще бъда много благодарна ако някой ми отговори /надявам се да не звучи глупаво/. В някои от хотелите в Букинга имат следното изискване: Всички гости трябва да представят валиден документ за самоличност преди настаняването. Приемат се паспорт или лична карта, издадена от ОАЕ.  - какво ще рече това?

Благодаря предварително за отговорите

Връзка към мнение
преди 33 минути , Millenium каза:

 Всички гости трябва да представят валиден документ за самоличност преди настаняването. Приемат се паспорт или лична карта, издадена от ОАЕ.  - какво ще рече това?

Малко загубени в превода се е получило. Както навсякъде в света при настаняване гостът следва да се легитимира - в конкретния случай Вие ще се легитимирате с български паспорт.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте мили хора 🙂

За рожденния ден на съпруга ми решихме да се метнем на Wizz Air и да отпразнуваме семейно (с едно 5г момченце 🙂 ) в Дубай. Че и едни приятели убедихме да дойдат. И те са с 5 годишен юнак и ще дойдат с него.

Самолетни билети - купени,

хотел (https://www.booking.com/hotel/ae/golden-tulip-al-thanyah.en-gb.html?aid=898224&label=Share-5xWd8G%401536387235&sid=e133f81bc7803cec9bbf52a817e4829f&srpvid=bd655a45ab97014b&checkin=2019-01-25&checkout=2019-01-28&ucfs=1&srpvid=bd655a45ab97014b&srepoch=1540299019&group_adults=4&group_children=2&age=5&age=5&req_adults=4&req_children=2&req_age=5&req_age=5&room1=A,A,5&room2=A,A,5&highlighted_blocks=28040411_115524724_0_41_0&all_sr_blocks=28040411_115524724_0_41_0,28040411_115524724_0_41_0&hpos=1&hapos=1&dest_type=city&dest_id=-782831&srfid=0265055f1f571baa8b6a9504acc5ac5f482416bcX1&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl) -резервиран.

Въпросът ми е, след като вече хвърлих зара 😂, как всъщност да се доберем до хотела?🤔 Предвид фактът, че кацаме в 20:45ч. на DWC и, както разбирам, има и ремонти по Метрото? 

П.П. В случай, че е от значение - пътуваме в края на януари.

Редактирано от explorer
Връзка към мнение

Летището е разположено на 30 км от началото на Дубай. Влиза се от страната на Dubai Marina, Sports City, Al Barsha, Tekom, Investment city.

Има обществен автобус, който спира пред терминала – автобус F55. Стига до първата спирка на метрото Ibn Batutta за 30 – 40 минути.

С метрото е бързо, но неудобно. За да прекоси Дубай са му нужни 40 – 50 минути. Движи се по линията на Sheikh Zayed Road – главния булевард на града, тип магистрала. Което означава, че след като слезете от него, много често се налага такси до хотела. С rent-a-car е много по-удобно. Едно такси от DWC до Dubai Marina е към 100 дирхама. Ако хотелът ви е към Dubai Mall или Deira, ще ви излезе около 200 дирхама. Но виждам, че хотела е близо до метро станция значи варианта с автобуса Ви е идеален и от там сте за 5-10мин пеша. Ако пък не ви се размотава с автобуси и метро си хванете такси, които са с една тарифа и ще Ви излезе някъде около 50лв по мой сметки.

п.с. Избрали сте хубаво място и разположение на хотела, а и с метрото ще Ви е идеално.

Редактирано от Ivko
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , explorer каза:

Предвид фактът, че кацаме в 20:45ч. на DWC и, както разбирам, има и ремонти по Метрото? 

П.П. В случай, че е от значение - пътуваме в края на януари.

 Да до средата на 2019, като две от предпоследните станции не работеха и от едната се слиза и те извозват с автобус до следващата работеща станция и от там пак се мяташ на метрото и си е малко разправия, а и вие с дете не знам дали няма да е по-удачен вариянт в случая с такси.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ivko каза:

 Да до средата на 2019, като две от предпоследните станции не работеха и от едната се слиза и те извозват с автобус до следващата работеща станция и от там пак се мяташ на метрото и си е малко разправия, а и вие с дете не знам дали няма да е по-удачен вариянт в случая с такси.

Метрото до колко часа работи? А също, казаха ми че там Юбер е опция, за разлика от Бг(където го спряха), имате ли наблюдения от качеството на услугата?

Връзка към мнение

The Dubai Metro runs every day of the week. Operating times are:

  • Red Line – 5 am until midnight Saturday to Wednesday, 5 am until 1 am on Thursday, and 10 am until 1 am on Friday.
  • Green Line – 5.30 am until midnight Saturday to Wednesday, 5.30 am until 1 am on Thursday, and 10 am until 1 am on Friday.

 

Юбер не съм ползвал само с метро съм се придвижвал и чат-пат с такси.

Редактирано от Ivko
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Използвах Uber веднъж - от летището до хотела и бях впечатлена, че ме возиха в един доста лъскав лексус 😉 
Шофьора ни чакаше пред терминала за пристигащи пътници.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм спирал на улицата отново лексус, но не беше такси ами нещо като частен превоз не знам може й да е било юбер.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.