Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Ivko каза:

 Аз за това си взех приорити да не се занимавам с чекиран багаж. Аз имам Nol карта, но няма в нея нищо,а билети предполагам от автобуса се вземат? Има ли къде да се зареди картата на летището? Мобилни карти приема ли това летище?

Има място за зареждане на летището. А градския транспорт мисля че F55 е на кръгъл час и не се чудете защо няма никой на спирката. Много малко хора ползват градски транспорт от там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 30 минути , Spirit каза:

Има място за зареждане на летището. 

Бихте ли казали къде е, защото аз в 21,30 не открих такова.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Дани Магелани каза:

Бихте ли казали къде е, защото аз в 21,30 не открих такова.

След като минеш митническите проверки и отидеш в лобито на пристигащи се намира някъде в ляво. Едно малко гише и до него червен банер на NOL . Около него също се намираха тези мобилните оператори. Спомням си че пътувах с wizzair и кацнах някъде около 8:30-9 и работеше.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Spirit каза:

След като минеш митническите проверки и отидеш в лобито на пристигащи се намира някъде в ляво. Едно малко гише и до него червен банер на NOL . Около него също се намираха тези мобилните оператори. Спомням си че пътувах с wizzair и кацнах някъде около 8:30-9 и работеше.

@Дани Магелани

https://www.ifly.com/al-maktoum-DWC-airport/public-transportation

 

Още малко полезна информация за локацията

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Още една подробност относно този автобус F55

 

“Bus no F55 travels between the airport and the Ibn Battuta Metro Station every hour during the metro operational hours while Bus no N55 travels between the airport and the Al Ghubaiba Bus Station when the metro is not in operation”

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 8.03.2017 г. в 15:12, Topfly каза:

От днес пътуващите до централното летище на Дубай или транзитиращите през него не могат да чекират багаж без поне една плоска страна. Изискването е поради проблем с автоматизираните машини за сортиране на багаж и честите проблеми с чекиран бгаж не отговарящ на изискванията.

 

http://gulfnews.com/business/aviation/travel-alert-new-baggage-rules-at-dubai-airport-effective-today-1.1990099

 

Ако горното стане ста

Да попитам актуално ли е инфото към днешна дата. 

 

Препоръчайте ми offline карта за мобилния телефон 

Връзка към мнение

Здравейте,

Тъй като пътуването ни в Дубай ще съвпадне и с рожденния ми ден, дали не бих могла да се възползвам по някакъв начин от това🙄. Чувала съм че ако имаме повод могат да upgrade-нат стаята, да почерпят с тортичка или нещо подобно? Дайте идеи

Връзка към мнение
преди 7 часа, Millenium каза:

Здравейте,

Тъй като пътуването ни в Дубай ще съвпадне и с рожденния ми ден, дали не бих могла да се възползвам по някакъв начин от това🙄. Чувала съм че ако имаме повод могат да upgrade-нат стаята, да почерпят с тортичка или нещо подобно? Дайте идеи

В Aquaventure на палмата може да влезеш безплатно в месеца на рождения ден.Мисля че трябва предварителна регистрация на сайта им.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Millenium каза:

Здравейте,

Тъй като пътуването ни в Дубай ще съвпадне и с рожденния ми ден, дали не бих могла да се възползвам по някакъв начин от това🙄. Чувала съм че ако имаме повод могат да upgrade-нат стаята, да почерпят с тортичка или нещо подобно? Дайте идеи

   

   Има такова нещо . Много неочаквана и приятна изненада в хладилника . Хотела е този.  А снимката   преди 2 месеца .

 

 

IMG_20181004_165230.thumb.jpg.fac63026e8f4ac73c80cb78b58a2c33c.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, ще пътувам до Дубай, а от там мисля да отделя един ден за Абу Даби. Искам да посетя Емирейтс Палас и джамията Шейх Зайед. Получава се пътуване от автогарата до джамията с автобус 54, след това връщане до автогарата за да се вземе автобус 34 до Емирейтс Палас и след това отнова връщане до автогарата за автобуса за Дубай. Проблема е, че не зная колко да заредя в тяхната /на Абу Даби/ карта за градския транспорт за извършване на четирите превоза.

Имам и желение за Ferrari World Abu Dhabi, поне от вън, но се притеснявам, че няма да ми стигне времето, а и доколкото знам за там пътуват автобуси 170 и 180 и ще се наложи нов тигел от автогарата до Yas. 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Транспортът в самия Абу Даби е по 2 дирхама фикс. Като слезеш на автогарата от гишетата вътре можеш да си купиш карта за пътувания примерно 10 дирхама за 5 пътувания (Нол картите не вървят там). Но лично препоръчвам такси, защото автобусите вървят през 30 минути и ще трябва да правиш прекачвания. Такси от автогарата до джамията е 30-40 дирхама, после до Емирейтс е 40-45 дирхама, после до автогарата 30 дирхама. Ферари е далеч и според мен за да ги видиш и трите за един ден ще трябва рентакар или таксита, като с таксита ще стане весело (с автобус за мен е нереално).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече на третия път, който ще бъда в Дубай вече се реших да се кача на кулата 😀 Та въпроса ми е, който се е качвал да предложи, кога да стане това, като опциите са две: през деня или през ноща, а че не ми се дават пари за така наречените Prime hours 15h00 – 18h30, когато разбира се е най-добре по залеза. По светло стават по-хубави снимки ама не мисля,че е толкова хубава гледката, като през ноща, когато целия град свети.Та...

Връзка към мнение
преди 23 минути , ЕмиЖор каза:

Пускам снимки по светло и тъмно, без претенции да са добри. Дано улеснят избора.

20160926_183343.jpg

20160926_170854.jpg

20160926_164924.jpg

А теб лично в коя част от деня ти хареса?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

А теб лично в коя част от деня ти хареса?

Ами ние се качихме по светло, постояхме доста, гледахме залеза и на тръгване направих две снимки по тъмно.

Мисля че по-светло е по-добре, ако искаш да разглеждаш все пак, иначе виждаш само светлинки.

Връзка към мнение

Здравейте, прочетох някъде, че максималната сума е 20 дирхама на ден, която може да ти изтеглят от NOL картата ти за градски транспорт. Дали е така и само за метрото ли сумира тези 20 дирхама  или  важи  и за автобусите и водния транспорт в марината.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , dayana_didi каза:

Здравейте , приятели 

Може ли сама жена да пътува в Дубай ?.... Дали ще имам проблем на летището и в хотела , понеже съм сама жена .. ?

Може. Няма проблем! 

Редактирано от Дани Магелани
Връзка към мнение

 Ще ползваме автобус да отидем до Дубай от Абу Даби за един ден. Във всяка посока да купуваме отделен билет или вървят и картите в тези междуградски автобуси ?  В самите градове с 2 деца мисля че е по удачно с таксита.

Връзка към мнение

Кристина, ако ти остане време можеш да хвърлиш един поглед върху тези два пътеписа и ако нещо от там като идея можеш да си откраднеш...  в тях ще прочетеш всичко и за пътуванията до и в Абу Даби

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 52 минути , Kristina Chubrikova каза:

Здравейте, 5 нощи 4 дена ще прекараме в Абу Даби за новогодишните празници. Кажете идеи за празничната вечер. С две деца сме 10 и 14. 

 

В Дубай фойерверки има на Бурж Калифа и на палмата, със сигурност. Ние гледахме от ресторант, но по-добре беше на улицата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.