Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 14 часа, Jody каза:

Използвах Uber веднъж - от летището до хотела и бях впечатлена, че ме возиха в един доста лъскав лексус 😉 
Шофьора ни чакаше пред терминала за пристигащи пътници.

А как поръчахте Uber? Купихте карта с интернет от летището ли?

Връзка към мнение
преди 11 минути , explorer каза:

А как поръчахте Uber? Купихте карта с интернет от летището ли?

заговорих се с момичето до мен, което бе българка, но живее в Дубай и реално тя ни извика Uber през нейния телефон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Ал Мактун отвън чакат шофери и Ви споделят нет от телефоните си, колкото да го поръчате. Просто е важно да мине през системата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз малко съм забравил, ама за Убер не трябваше ли да е през твоя профил, с твоята карта?

 

ПП Да де, той само си прави телефона на access point да ползваш Интернет

Връзка към мнение
преди 7 минути , Щастливеца каза:

На Ал Мактун отвън чакат шофери и Ви споделят нет от телефоните си, колкото да го поръчате. Просто е важно да мине през системата.

Тъкмо се чудех същото. 🙂 И другото - всъщност от Uber стоят, като на такси стоянка пред летището ли? Или все пак през wi-fi на летището извикваш кола на Uber и после извикания шофьор шерва интернет?

Връзка към мнение
преди 15 минути , explorer каза:

Тъкмо се чудех същото. 🙂 И другото - всъщност от Uber стоят, като на такси стоянка пред летището ли? Или все пак през wi-fi на летището извикваш кола на Uber и после извикания шофьор шерва интернет?

Ами Седят пред летището докато се вържа към летището и те дойдоха да питат, споделиха мрежата си и зачакаха, защото бяха няколко. В крайна сметка сигнала го получи друг, нее този, който ми сподели нета. Заведе ни до колата и потеглихме. Да не ви излажа, но на връщане бяхме с такси и излезе по-евтино.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Лаишки въпрос за Дубай - кое се води добра цена?

В момента за едни и същи дати, 1-4 февруари, за трима Уиз ми дават 750 лв без багаж, с отиване по обяд и пристигане вечерта. При връщането излитанато е вечерта, а пристигането по нощите.

Цената на FlyDubai е 616 евро без багаж, като часовете на отиване са същите, но връщането е сутринта. На практика има само 2 пълни дни.

Нямам никакви планове за продължителност на престоя, съобразявам се с междусрочната ваканция.

Препоръки?

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение
преди 22 часа, Zaro каза:

Лаишки въпрос за Дубай - кое се води добра цена?

В момента за едни и същи дати, 1-4 февруари, за трима Уиз ми дават 750 лв без багаж, с отиване по обяд и пристигане вечерта. При връщането излитанато е вечерта, а пристигането по нощите.

Цената на FlyDubai е 616 евро без багаж, като часовете на отиване са същите, но връщането е сутринта. На практика има само 2 пълни дни.

Нямам никакви планове за продължителност на престоя, съобразявам се с междусрочната ваканция.

Препоръки?

Добра цена в подходящ сезон е около 100 евро всичко. Цената на Уиз не мога да знам как ще се движи, но сега е сравнително добра.  FlyDubai преди имаха промоции и цената беше около 160-170 евро, но миналата година май нямаше или поне аз не си спомням.

За три дни могат да се видят основните неща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Добра цена в подходящ сезон е около 100 евро всичко. Цената на Уиз не мога да знам как ще се движи, но сега е сравнително добра.  FlyDubai преди имаха промоции и цената беше около 160-170 евро, но миналата година май нямаше или поне аз не си спомням.

За три дни могат да се видят основните неща.

Търся за 04–11.02.2019г. за един възрастен и две деца и най–евтината ми дава на уиз, близо 1000 лв. без багаж, с дискаунт клуб.

Какво значи подходящ сезон? Всъщност нямам фиксирани дати, иска ми се да отидем някъде на топло зимата и за тези дати ми даде най–евтин билет с уиз.

Редактирано от si111
Връзка към мнение
преди 16 минути , si111 каза:

Какво значи подходящ сезон? 

Значи добър за посещение. Лятото е много горещо там и ходят само големи ентусиасти! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, иска ми се да отскочим за няколко дни до Дубай през Януари. В момента цената на wizz се връзва около 230 лв. двупосочно. Как ви се струва  -мислите ли, че има възможност за по-добра оферта или да купувам на тези цени?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Roberto Baggio каза:

Здравейте, иска ми се да отскочим за няколко дни до Дубай през Януари. В момента цената на wizz се връзва около 230 лв. двупосочно. Как ви се струва  -мислите ли, че има възможност за по-добра оферта или да купувам на тези цени?

Цената е много добра, най-евтино съм взимала 150 лв края на септември, когато още е извън сезона. Аз бих ги купила.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 3.11.2018 г. в 12:22, Roberto Baggio каза:

Здравейте, иска ми се да отскочим за няколко дни до Дубай през Януари. В момента цената на wizz се връзва около 230 лв. двупосочно. Как ви се струва  -мислите ли, че има възможност за по-добра оферта или да купувам на тези цени?

😯 За кои дати дава тази цена, на мен не ми излиза...

Връзка към мнение

А някой ще сподели ли края на Януари ако е ходил водата как е става ли за къпане.Аз съм ходил все април и по сайтовете я дават средна около 25 градуса,а тя беше чай, а за януари я дават 23 градуса, но ми се вижда малко.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , Ivko каза:

А някой ще сподели ли края на Януари ако е ходил водата как е става ли за къпане.Аз съм ходил все април и по сайтовете я дават средна около 25 градуса,а тя беше чай, а за януари я дават 23 градуса, но ми се вижда малко.

Влизала съм за кратко. За мен е студена. На плажа се изгаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Roberto Baggio @Zaro @si111

Появиха се ниски цени от средата на Януари до началото на Февруари на Уиз и веднага се сдобих с два билета 28.01-04.02 за 307 лв двупосочно. Някой да лети една от тези дати?

 

пример:   София-Дубай 14,18,21,25 януари по 57.99лв и 28-ми вече по 67.99лв

                   Дубай-София единствената евтина дата е на 4-ти февруари вече по 96.99лв 

 

Цените са с дискаунт членство!

п.с. нямах пари в кредитната на Уиз та сега ми избягаха 12лв кредит, но пък платих с 50лв такъв, който ми се бе събрал 🤣🤣

 

 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 13 часа, Roberto Baggio каза:

@Ivko ние летим 11- 14 януари. За съжаление явно се разминаваме 😞

Ще кажете после как е с придвижването ако ще хващате автобус. 

Гледам разписанието на F55 и се движи от 6:30 до 22:30 на всеки час до първата спирка на метрото Ibm Battuta и ако Уиз не закъснее може да се хване този в 21:30, а метрото се движи до полунощ така, че има време.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11.11.2018 г. в 16:10, Ivko каза:

А някой ще сподели ли края на Януари ако е ходил водата как е става ли за къпане.Аз съм ходил все април и по сайтовете я дават средна около 25 градуса,а тя беше чай, а за януари я дават 23 градуса, но ми се вижда малко.

Миналата година 02.02 за МЕН лично водата беше перфектна.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Щастливеца каза:

Миналата година 02.02 за МЕН лично водата беше перфектна.  

Да явно си зависи до човек. Според приятел,който живее там 5г за него януари е супер времето има и хладни дни, но водата си била топла и според сайтовете последната седмица на януари е най-топло.

 

Ходил съм април два пъти и според един сайт водата тогава е Max:27.7°C Avg: 25.5°C Min: 23.3°C ,но споре мен беше доста над това,а януари го дават Max:25.6°C Avg: 23.4°C Min: 21.3°C

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Ivko каза:

Ще кажете после как е с придвижването ако ще хващате автобус. 

Гледам разписанието на F55 и се движи от 6:30 до 22:30 на всеки час до първата спирка на метрото Ibm Battuta и ако Уиз не закъснее може да се хване този в 21:30, а метрото се движи до полунощ така, че има време.

Трябва да сте много бързи на излизане, че последният път изтървах метрото. След последното влакче, има един автобус от Ibm Battuta до Дейра, пътуващ успоредно на метрото, минаващ в близост до морето - Мадинат Джумейра и Бурж ал Араб.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Дани Магелани каза:

Трябва да сте много бързи на излизане, че последният път изтървах метрото.

 Аз за това си взех приорити да не се занимавам с чекиран багаж. Аз имам Nol карта, но няма в нея нищо,а билети предполагам от автобуса се вземат? Има ли къде да се зареди картата на летището? Мобилни карти приема ли това летище?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
Дани Магелани

 

В момента, Дани Магелани каза:

Не зная да има място за зареждане на картата.

На спирката има машинка за билети. Излиза май по-скъпо. От шофьора не може да купиш.

 

Редактирано от Дани Магелани
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.