Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Kristina Chubrikova каза:

 Ще ползваме автобус да отидем до Дубай от Абу Даби за един ден. Във всяка посока да купуваме отделен билет или вървят и картите в тези междуградски автобуси ?

Може да се плаща и с NOL картите маркират се в автобуса, но трябва да си ги заредите и мисля,че по 25 дорхама беше на посока.

Връзка към мнение

Мерси,ще купя NOL карти за двата града.

Получих email от booking с оферти за  атракции .Някой знае ли дали на място с тези ваучери ще ми бъде осигурен билет за Burj Khalifa защото тогава става плащането. 

Връзка към мнение

Здравейте, препоръчайте ми моля ви някой хубав бар наблизо до Sharja и по скоро до хотел Al Salam Grand Hotel. Компанията ме набута в него за две вечери и чак тогава се усетих че Шарджа е сух град. А аз пътувам от Сауди и ще умра ако не изпия една бира. 

Връзка към мнение
преди 1 час, fxtrader каза:

Здравейте, препоръчайте ми моля ви някой хубав бар наблизо до Sharja и по скоро до хотел Al Salam Grand Hotel. Компанията ме набута в него за две вечери и чак тогава се усетих че Шарджа е сух град. А аз пътувам от Сауди и ще умра ако не изпия една бира. 

Въпросът е преместен в тази тема.

Аз не знам за такъв бар, но се надявам да се включи някой.

Ще попитам и приятелка, която живее там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иди в IRISH VILLAGE. Не е чак много близо, ама има страхотно разнообразие - бири, свинско... Все едно си наистина в Ирландия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Happy_Traveler said:

Иди в IRISH VILLAGE. Не е чак много близо, ама има страхотно разнообразие - бири, свинско... Все едно си наистина в Ирландия.

Благодаря много!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, fxtrader каза:

Belgium Beer Cafe and Irish Vilage. Доста добри заведения. Препоръчвам ги и избора на бира е страхотен

И двете ли посети? Аз не съм била в белгийското. Ама Айриш Вилидж работеше и по време на Рамадана, кеф. 🙂

Връзка към мнение
7 hours ago, Happy_Traveler said:

И двете ли посети? Аз не съм била в белгийското. Ама Айриш Вилидж работеше и по време на Рамадана, кеф. 🙂

И двете, освен че са зле за фигурата и кредитната карта после и махмурлука идва в повече.  

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.11.2018 г. в 21:07, Roberto Baggio каза:

@Ivko ние летим 11- 14 януари. За съжаление явно се разминаваме 😞

Как изкарахте? Удобен ли беше транспорта от летището?

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ivko каза:

Как изкарахте? Удобен ли беше транспорта от летището?

Все още сме в Дубай, днес се прибираме. След слизане от самолета имаш време да си изкараш карта за транспорта и да хванеш F55, който тръгва в 21.43. Пътува 40 мин., спира на Ibn Batuta Metro Station.От там, ако си към центъра, трябва да хванеш безплатен шатъл бус до следващата метро станция ( защото от Ibn Batuta в момента не вървят мотрисите в тази посока) и след това вече да си хванеш метрото към твоята спирка.Малко е разправия цялата работа, но пък е доста по-евтино.Към 5 лв. на човек ни излезе цялото пътуване на нас, а таксито смятах, че някъде към 80 - 100 лв. ще ни вземе.Ти кога тръгваш? Мога да ти дам карти за транспорт за Дубай и Абу Даби, ако си в София и имаш време да се видим.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Супер значи всичко е било наред с  транспорта. Благодаря за картите, но нека Ви останат за спомен, а и са готини и може пак да ходите един ден и ще Ви свършат работа те имат срок на годност 5г. Аз бях последно април 2018 и някъде в къщи трябва да съм си ги запазил. Интересно ми бе за транспорта дали е стигнало времето понеже аз летях с Флайдубай тогава. Ще споделиш после и към летището как е минало.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ivko каза:

Супер значи всичко е било наред с  транспорта. Благодаря за картите, но нека Ви останат за спомен, а и са готини и може пак да ходите един ден и ще Ви свършат работа те имат срок на годност 5г. Аз бях последно април 2018 и някъде в къщи трябва да съм си ги запазил. Интересно ми бе за транспорта дали е стигнало времето понеже аз летях с Флайдубай тогава. Ще споделиш после и към летището как е минало.

Нашият полет пристигна навреме и времето ни беше точно, за да си хванем автобуса към града (без да се размотаваме) Самият автобус тръгна и пристигна по разписание и на отиване и на връщане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 14.01.2019 г. в 7:59, Roberto Baggio каза:

Все още сме в Дубай, днес се прибираме. След слизане от самолета имаш време да си изкараш карта за транспорта и да хванеш F55

 Да разбирам, че този автобус се плаща с NOL картата, която трябва да си извадиш/заредиш, а не в кеш на шофьора?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

 Да разбирам, че този автобус се плаща с NOL картата, която трябва да си извадиш/заредиш, а не в кеш на шофьора?

Да, с НОЛ

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ivko каза:

 Да разбирам, че този автобус се плаща с NOL картата, която трябва да си извадиш/заредиш, а не в кеш на шофьора?

Да, с такава карта плащахме ние.Останах с впечатление, че няма опция за кеш плащане, защото шофьорът на автобуса пращаше всички пътници да си извадят такава карта.Трябва да имаш минимум 8 дирхама заредени в нея, независимо, че пътуването струва по- малко.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Roberto Baggio каза:

Да, с такава карта плащахме ние.Останах с впечатление, че няма опция за кеш плащане, защото шофьорът на автобуса пращаше всички пътници да си извадят такава карта.Трябва да имаш минимум 8 дирхама заредени в нея, независимо, че пътуването струва по- малко.

Няма опция за пмащане в брой.Тези карти може да ги ползвате да платите в Zoom supermarkets  или зъв всяка метростанция ,където има техен магазин (ако искате вода,напитки ,снаксове ).Пътувала съм с NOL картата от Дубай до Абу Даби и са ползват в двата града.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , Ivko каза:

Да споделите изгодна предплатена карта евентуално ако реша да си взема предимно за интернет.

Влезте в офис на Etisalat (във всеки мол има техен офис ) и ги попитайте за оферти . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да докладвам и аз за пристигането с Уиз вчера всичко беше наред. Полета кацна на време и точно преди изхода видяхме гишето силно казано на RTA и си заредихме карти и хвамахме автобуса в 21:30 по разписание, който тръгваше и след 40мин бяхме на Ibn Battuta. Днес се метнахме до Дубай Марина на плаж и мога да потвърдя влизането във водата въпреки, че не е като април, но с повече желание след 1 минута всичко е ок, а и за 28 градуса нямаше как да не влезна, а само са гледам 😁

 

 

24F60851-BAC1-4679-B67A-C9DE19714C0A.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Надя Воденичарова каза:

с колко трябва да е заредена нол картата за да пътувам с нея до Абу Даби? Колко време е пътуването до там?

Цената е 25 дирхама на посока. Пътуването е около един час и половина от Ibn Battuta.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летище Ал Мактум приема ли мобилни бордни, че като се чекирах сега за полета дубай-софия и ми дава да ги сваля само, а никъде не ми ги дава в приложението, като мобилни и ми пише да ги принтирам, а не съм забелязал да ми дава така за полета софия-дубай?!

 

As you have checked-in online, you'll need to print your own boarding card. Alternatively, you may use the digital copy available in the Wizzair mobile app 

 

То не приемало мобилни.. А сега като ги имам на пдф дали ще мине баркода от телефона или трябва на хартия?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

През приложението, но като влезнах в резервацията и ми пише, че не приема и никъде нямам бордни карти вътре, а само пдф. Явно самото приложение не дава мобилни след като не приема летището.

 

 

13A5C3F0-8EA6-4161-8896-0AA0C8172D03.jpeg

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.