Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Оман е включен в програмата. Въпросът е дали тези 2 дни ще са достатъчни.

И аз без да съм ходил, струва ми се, че Оман е по-интересен от Катар.

Уиз летят и до Салала от Абу Даби, та може да видите дали може да комбинирате кацане в Маскат и след това прибиране от Салала или нещо такова.

Връзка към коментар

Според мен отрежи Катар и отдели максимално много време на Оман. Това е най-разнообразната държава в района, която съчетава традиционния ислям в модерната арабска държава. Мускат е интересно за ден, оттам може да се отиде до Nizwa, Wahiba sands, Bahla, стари замъци, Sour - градът на Синбад мореплавателя и различни плажове. В района на Салала има страхотна природа, но за там също ще трябва да се върнете през Абу Даби, защото Салала - Мускат е около 1000км, но има вътрешни полети. Скъпа държава е, но си заслужава всяка секунда. Препоръчвам да си вземете кола под наем, бензинът е стотинки, а местата са супер интересни. 

Ето 2 линка за Оман: 

https://www.bucketlistly.blog/destinations/oman

https://wander-lush.org/oman-travel-guide/.

За Кувейт 2 дни са напълно достатъчни, ако полетите съвпадат, аз бих сменил с Бахрейн, мисля, че е по-разнообразна и интересна страна. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Здравейте! Някой оставял ли си е куфара на летището в Abu Dhabi за няколко дни? Четох, че има такава опция, но бих искал да чуя мнение от първо лице. Благодаря предварително! 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е услугите на такси през Booking в Дубай или изобщо някъде?

Излиза ми много добра цена за групата ни от 6 човека и се чудя дали през Booking или на място?

Връзка към коментар

От летището такситата винаги имат допълнителна такса. От букинг директно такси лично не съм ползвал, но хора от форума са писали, че е ок.

Можете също така да прегледате приложението Careem, то е като Uber, но е по-развито в арабския свят и цените му са най-ниските са транспортни услуги в сравнение с Такси или Uber.

Връзка към коментар
На 12.02.2023 г. в 18:13, Дидко каза:

Някой ползвал ли е услугите на такси през Booking в Дубай или изобщо някъде?

Излиза ми много добра цена за групата ни от 6 човека и се чудя дали през Booking или на място?

Ползвахме съвсем скоро такси през Букинг за 6 човека. Внимавайте, обаче, защото зададохме такси за 6 човека, а ни потвърдиха за 5. Последва преписка и се коригираха. Ползвахме и Карим, но там макс. брой пътници беше 5.

Връзка към коментар
преди 4 часа, achieva каза:

Ползвахме съвсем скоро такси през Букинг за 6 човека. Внимавайте, обаче, защото зададохме такси за 6 човека, а ни потвърдиха за 5. Последва преписка и се коригираха. Ползвахме и Карим, но там макс. брой пътници беше 5.

В приложението на Careem уж се визуализира опция MAX за 6 пътници, много странно.

Отказваха ви 6 човека или при вас нямаше опцията просто?

 

 

Screenshot 2023-02-15 at 13.49.23.png

Връзка към коментар

Careem използвах няколко пъти, за да повикам такси. В опциите на телефона ми имаше няколко варианта, но макс брой пътници беше 5. Писах им, за да питам, но отговор не получих.

Връзка към коментар

Те имат две опции "Car" и "Hala Taxi", мисля, че от тук идва разликата. Hala Taxi го има написано в сайта им, че е up to 5.

 

Но знам ли, може и някой друг да се включи, който е ползвал Careem в ОАЕ...

Screenshot 2023-02-15 at 14.06.09.png

Връзка към коментар
На 16.01.2023 г. в 12:30, r_nikolov1 каза:

Здравейте! Някой оставял ли си е куфара на летището в Abu Dhabi за няколко дни? Четох, че има такава опция, но бих искал да чуя мнение от първо лице. Благодаря предварително! 🙂

Здравейте :)

И аз се интересувам дали има опции на летище Абу Даби да се оставят куфарите за един ден (8-10 часа)? , полета ни е вечерта и ми се иска да ги оставим и да отидем до Ферари парк да уплътним времето забавно ...

Връзка към коментар

И мен ме интересува също. Не съм го ползвал лично, но това е инфо от сайта на летището.

 

storage.jpg

Small bag AED 10.50 (3 hours) to AED 21 (24 hours) and AED 10.50 each additional 24 hours •

Regular bag AED 15.75 (3 hours) to AED 31.50 (24 hours) and AED 10.50 each additional 24 hours.

Rates are available for bulky, oversized and small valuable (keys, phones) items as well.

Връзка към коментар

Относно транспорта в Абу Даби придвижването/плащането става с Hafilat Cards.

 

Public buses trips fares:

Local trips (inside the city):  AED 2

Regional trips (suburbs): AED 2 + AED 0.05 per kilometer.

Inter-city trips: AED 10 + AED 0.1 per kilometer

 

There are two types of Hafilat Cards

(valid for 5 years)

 

Hafilat Card (Anonymous)

Price: AED 10

Where to buy: Ticket Vending Machines (TVM) spread around the Emirate of Abu Dhabi

All branches of Lulu Hypermarket in Abu Dhabi city, Al Ain city and Dhafra Region

 

Разположението на машините за билети може да видите от този сайт, а от този да заредите вече закупена карта.

На летището на автобусната спирка пред терминала има такава машина. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Ivko каза:

Относно транспорта в Абу Даби придвижването/плащането става с Hafilat Cards.

 

Public buses trips fares:

Local trips (inside the city):  AED 2

Regional trips (suburbs): AED 2 + AED 0.05 per kilometer.

Inter-city trips: AED 10 + AED 0.1 per kilometer

 

There are two types of Hafilat Cards

(valid for 5 years)

 

Hafilat Card (Anonymous)

Price: AED 10

Where to buy: Ticket Vending Machines (TVM) spread around the Emirate of Abu Dhabi

All branches of Lulu Hypermarket in Abu Dhabi city, Al Ain city and Dhafra Region

 

Разположението на машините за билети може да видите от този сайт, а от този да заредите вече закупена карта.

На летището на автобусната спирка пред терминала има такава машина. 

 

Имаш ли предства дали с Hafilat картата може да се плати за автобуса Абу Даби - Дубай?

Четох, че трябвало отделно да се купи билет на автогарата в Абу Даби...

Връзка към коментар
преди 6 часа, lio каза:

Имаш ли предства дали с Hafilat картата може да се плати за автобуса Абу Даби - Дубай?

Четох, че трябвало отделно да се купи билет на автогарата в Абу Даби...

За кой автобус става на въпрос?

 

- Шатъла между летището  и Дубай се обслужва от самото летище на Абу Даби и за него се купува билет само

- Директните автобуси между двете емирства се обслужват от RTA и там се заплаща с Nol карта в автобуса или се купува билет/red nol pass от автогарата

 

Връзка към коментар

Да го напишем отново. 

Има три начина да се стигне от Абу Даби до Дубай с градски транспорт :

 

1. Редовен междуградски автобус E102 летище Абу Даби - Дубай (Ibn Batuta)

Пътува се с Nol карта , тя не се продава на летището , нито може да се плати с банкова карта или кеш в автобуса. Тоест ако нямате Nol карта от предишно пътуване  до Дубай не може да се качите на този автобус. Цената е 25 дирхама

 

2.Експресен автобус летище Абу Даби - Дубай (Ibn Batuta)

Билети се купуват на летището при изхода на пристигащи ( не от машините , а си има гише ).Цената е 35 дирхама.

 

3. Градски автобус от летището до автогарата на Абу Даби и от там се хваща автобус Абу Даби - Дубай E100 (Al Ghubaiba) или Е101 (Ibn Batuta)

За да стигнете до автогарата в Абу Даби трябва да си купите Halifat карта ,която се продава на машинките на летището и до спирката на автобуса , защото тази линия се обслужва от транспортната компания на Абу Даби.

 

След това за да хванете E100 или Е101 от автогара Абу Даби - Дубай трябва да си купите Nol карта от автогарата ,защото тази линия се обслужва от транспортната компания на Дубай.

 

Ако не възнамерявате да посетите самото Абу Даби третата опция е безмислена , защото си удължавате пътя с около час.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Понеже ще отсядаме в Downtown се интересувам дали автобусите 100 и 101 имат междини спирки?

В случая автобус 100 от Абу Даби чак на Al Ghubaiba ли спира и ще трябва да се връщаме към Downtown? 

Кой от двата 100 / 101 е по-удобната опция в нашия случай?

И още един въпрос:

С Wizzair ще пътуваме и в двете посоки до/от Абу Даби. При онлайн чекирането ми даде бордни карти София-Абу Даби, а за на връщане изглеждат като половин бордни карти и пише , че това не са бордни карти и да се явим на гише регистрация на летището? Отново ли да пробвам да чекирам онлайн полета на връщане или е така?

 

Благодаря 😊

Връзка към коментар
преди 18 минути , divna_ каза:

Понеже ще отсядаме в Downtown се интересувам дали автобусите 100 и 101 имат междини спирки?

И още един въпрос:

С Wizzair ще пътуваме и в двете посоки до/от Абу Даби. При онлайн чекирането ми даде бордни карти София-Абу Даби, а за на връщане изглеждат като половин бордни карти и пише , че това не са бордни карти и да се явим на гише регистрация на летището? Отново ли да пробвам да чекирам онлайн полета на връщане или е така?

 

Благодаря 😊

И двата нямат междини спирки, но в случая на вас ще Ви върши работа само E100 защото Е101 тръгва от Ibn Battuta Metro Bus Stop. Летище Аби Даби не приема мобилни бордни карти, а само принтирани и може това да е причината или да има овърбукинг. През уеб версията пак ли не си виждате бордните карти? Ако сте се чекирали би трябвало да ги виждате и да няма проблеми.След малко ще се чекирам за полет Абу Даби-София и ще кажа на мен как ми дава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, divna_ каза:

@Ivko, дали се чекира да кажеш как са при теб нещата?

Извинявам се за закъснението. Сега се чекирах и ми даде бордни карти, но и при мен така изписва ама то си пише, че трябва да се мине през гише да се сверят документи и да ти издадат бордна карта. Значи всичко е точно 😉😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, divna_ каза:

@Ivko, дали се чекира да кажеш как са при теб нещата?

Чекирате се онлайн, никакъв проблем. Трябва да сте на летището по рано и ще ви издадат хартиени бордни карти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Plamsi каза:

Някой има ли информация дали Уиз ще летят отново до Дубай или полетите ще са все за Абу Даби?

Летят до началото на Юни и после от есента, гледах вчера разписанието, но само Абу Даби излизаше.

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Mistela каза:

Летят до началото на Юни и после от есента, гледах вчера разписанието, но само Абу Даби излизаше.

 

Аз си търся билети за късната есен, но каквото и да пробвам като комбинации все Абу Даби излиза. 

Връзка към коментар

До края на текущото зимно разписание летят до Дубай в дни четвъртък и неделя. В събота и сряда кацат в Абу Даби. С началото на лятното разписание, както и за следващия зимен сезон, полетите са заложени само до Абу Даби. Дали ще има промени и дали пак ще комбинират Абу Даби с Дубай, само те си знаят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.