Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 6 минути , t_petkov каза:

Бърз въпрос. Летим през нощта за Дубай и пристигне в 6 сутринта. Тоест през първия ден ще искаме най-вероятно да не сме някъде, където е доста натоварено. Като за първи ден къде бихте препоръчали да се отиде/посети? Само изключвам Бурж халифа и нещата в района, защото сме ги планирали за следващия ден. Заслужава ли си цял ден да сме на марината? Или Палмата? 

За човек, който няма да е спал цяла нощ добра алтернатива е Аквапарка Атлантис . 

Всичко друго ще си е тежко, но пък адреналина , ще ви държи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Марината и плажа там - разходете се малко и после си починете на пясъка.  Може да си хванете и круизчето до Дейра. Има един ресторант на Марината - Habib Beirut - много вкусно, фреш сокове, добри цени 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако решите да изберете Марината едно заведение и от мен - Allo Beirut - JBR. Евтино и вкусно. 

 

Но в момента жегата е такава, че не зная, какъв плаж, ще правите, чадър с два шезлонга са около 250 дирхама на Марината. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Tesh каза:

Ако решите да изберете Марината едно заведение и от мен - Allo Beirut - JBR. Евтино и вкусно. 

 

Но в момента жегата е такава, че не зная, какъв плаж, ще правите, чадър с два шезлонга са около 250 дирхама на Марината. 

 

Затова си мислех някъде на закрито, но повечето неща, които са на закрито ще ги видим на следващия ден - Burj Khalifa, Dubai Mail. Мислех си за стария Дубай, но там по малките сукаци сигурно хептен няма да има въздух. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, t_petkov каза:

Затова си мислех някъде на закрито, но повечето неща, които са на закрито ще ги видим на следващия ден - Burj Khalifa, Dubai Mail. Мислех си за стария Дубай, но там по малките сукаци сигурно хептен няма да има въздух. 

Аз бих взела първия ден Хоп он, хоп оф от Мол Емирейтс. Ще направиш кръговете  опознавателно на климатик или на вятър. Така ще избереш какво да посетиш следващите дни. Виж в Групон за отстъпки за Биг бъс.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Доста е зле времето в момента, включително през нощта падат само 2-3-4 градуса.

На палмата бяхме на частен плаж с голям чадър и шезлонги, но не ми хареса.

 

Кайт бийч е най-добре от което видях за сега.

 

50% от всичко по моловете особено  са руснаци или подобни.


Цените са много шарени има буквално за 2 и за 200, ако сте подготвени къде и как няма да има изненади.

 

Утре ни е последен ден

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Днес сме на плажа на марината, кайт бийча си остава за мен най-хубавия.

 

Поне 2/3 от всички на плажа  са руснаци, млади, средна възраст, всякакви.

 

на самия плаж паркингите  са от 15 до 50лв, има и вип за още повече.

 

 100м по-нагоре е 2лв/ч

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!

Гледам полетите на Wizz до Абу Даби, с идея до отидем до Дубай, и си мисля за едно 4-5 дневно пътуване през ноември, та към момента имам няколко въпроса.

Полетът на Wizz пристига в Абу Даби към 21 ч.

1. Ако вземем шатъла до Дубай сигурно ще сме там на автогарата не по-рано от 23 ч. Как стои въпроса с придвижването от автогарата до  квартал Barsha Heights по това време (виждам, че там препоръчвате нощувки) и как бихме могли да ползваме метрото ако нямаме Nol Card – Silver. Има ли откъде да се купята такива карти през нощта и има ли обществен транспорт по това време или ще трябва такси?

2. Тази нол-карта индивидуална ли е или има възможност с една карта няколко човека да се чекират?

3. Дали да търсим рент-а-кар от летището, който поради късния час на пристигане не знам дали ще можем да вземем или да мислим за частен трансфер?

4. В Абу Даби ми се ще да посетим  Шейх Зайед джамия и се чудя дали това може да се случи последния ден преди заминаване (полета обратно до София е вечерен), но къде бихме могли да си оставим багажа, за да не го влачим с нас - дали на летището има къде? 

Или последната нощувка да е в Абу Даби и там в хотела да ни стои багажа докато пообикаляме малко?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, DGTG каза:

Здравейте!

Гледам полетите на Wizz до Абу Даби, с идея до отидем до Дубай, и си мисля за едно 4-5 дневно пътуване през ноември, та към момента имам няколко въпроса.

1. Шатъла от Абу Даби се движи на всеки час 24/7  струва 35 дирхама и спира в Дубай на Ibn Battuta автогара от където си хващате метро, което се движи до към 00;00 до Ал Барша, но и да го изпуснете хващате си такси, което няма да е много 20-25лв.

2. Картите са индивидуални да струва 25 дирхама, като 19 са баланс за пътуване. Транспорта е на зони. Пътуване в една зона е 3 дирхама в две съседни 5 и над две 7.5. От Ibn Battuta до Ал Барша ще струва 3 дирхама защото е в една зона.

3. Няма да имате нужда от трансфери такси е най-добре

4. Аз така направих последния ден отидохме в Абу Даби сутринта оставихме си багажа на летището и после с такси отидохме до Джамията и обратно за полета 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, @Ivko.  А дали вечерта, когато пристигнем на Ibn Battuta автогара, ще е отворено, ще има ли откъде да си купим тези карти за транспорта?

Помниш ли какви са цените за съхранение на багаж на летището?

Връзка към мнение
В момента, DGTG каза:

Благодаря, @Ivko.  А дали вечерта, когато пристигнем на Ibn Battuta автогара, ще е отворено, ще има ли откъде да си купим тези карти за транспорта?

Помниш ли какви са цените за съхранение на багаж на летището?

Картите се купуват от гишетата в метрото и те работят с работното време на метрото. Сега гледам, че последото метро към Ал Барша от там където спира шатъла от Абу Даби е в 23:59, като петък е в 1:00

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

На 10.10.2023 г. в 13:29, Ivko каза:

1. Шатъла от Абу Даби се движи на всеки час 24/7  струва 35 дирхама и спира в Дубай на Ibn Battuta автогара от където си хващате метро, което се движи до към 00;00 до Ал Барша, но и да го изпуснете хващате си такси, което няма да е много 20-25лв.

 

И аз да попитам:

1. За шатъла видях, че има възможност да  купя билети онлайн, ако излезем по-рано от летището дали ще ни качат на по- ранен автобус?

2. На място от къде се купуват билети за шатъла и възможно ли е плащане с карта  /Револют/ ?

Връзка към мнение
1 hour ago, Вероника said:

2. На място от къде се купуват билети за шатъла и възможно ли е плащане с карта  /Револют/ ?

На пристигащи , при изхода. За Revolut не знам , но предполагам ще.може с някаква банкова карта , а има и банкомати.Не бих разчитал никъде само на една карта, ако пътувам без кеш. Може и да купите малко дирхами от България.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Вероника каза:

 

И аз да попитам:

1. За шатъла видях, че има възможност да  купя билети онлайн, ако излезем по-рано от летището дали ще ни качат на по- ранен автобус?

2. На място от къде се купуват билети за шатъла и възможно ли е плащане с карта  /Револют/ ?

Ами няма определен час билета и се качваш на първия автобус ако има места. Билети се купуват само от гише на автогарата, което е само за този шатъл от където тръгва автобуса в Дубай и принципно искат и ти записват номера на полета на билета. Някой казват, че ако нямаш полет не може да го ползваш този шатъл. Това е за отиване към Абу Даби за връщане не знам как е не съм го ползвал.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, dimitrov6 said:

Почти е готов новия Терминал на летището АбуДаби. Видях го от самолета. 

2023_10_13_23.01.03.jpg

Крайно време е , защото летище Абу Даби в момента е срам за хъб на компания като "Etihad". Едно от най-неприятните , хаотични и мърляви големи летища.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 25.09.2023 г. в 22:06, stotan каза:

Здравейте,

Някой знае ли паркинг, близо до Burj Khalifa, който да работи от 7 ч. сутринта?

Ще се самоцитирам 😜 и ще си отговоря на въпроса, за да дам информация. Та ако някой се интересува, Дубай мол и паркингът към него са отворени по принцип за посетители от 10 ч., но ако имаш билети за At the Top Burj Khalifa за по- ранен час и ги покажеш на бариерата на паркинга, те пускат вътре и паркингът е почти празен.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Pegasus летят от Истанбул до Абу Дано изгодно. Днес резервирах билети за месец април - 355 лв/човек  двупосочно с ръчен багаж.

Някой има ли контакт на такси в Дубай, с което мога да се уговоря предварително за трансфер за нашата група? Благодаря предварително!

  • Шок 1
Връзка към мнение

С благодарност към @Ivko за насоката към агенцията за сафари в пустинята. Който има интерес към тази емоция, може да се свърже с Riaz, нашия шофьор директно на този номер +971 50 569 9614. Ще получите по-ниска цена и наистина прекрасно преживяване. Разбира се, трябва и да го поздравите от мен- Вера.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да ми помогне с малко информация,че на 13.12 летим семейството за Дубай.     1. Разбрах че има Siver Nol Card за 7 дни -110 дирхама. С тази карта може ли да пътуваш до Абу Даби или само в зоните на Дубай.                                   2.Може ли също да пътуваш и до Global Vilage, понеже то е извън зоните.                     3.Тази карта , нали е за 7 дни неограничени пътувания, без да презареждаш.                    4. С каква карта е най изгодно да плащаш навсякъде. Имам Visa и Mastercard.

Връзка към мнение

Четох, по темите, но няма много информация. По време на Рамадан след пандемията са били отпаднали някои ограничения, но 2024 ще година е от началото на март до началото на април и искам да идем с децата точно в началото на април. Голяма драма ли е с ограниченията? Сериозно ли трябва да крия децата, ако искат да пият вода? Нещо друго, което  да се притеснявам? Четох, че дори и в колата не можеш да пие и ядеш.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.