Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 1 час, Denittta каза:

Четох, по темите, но няма много информация. По време на Рамадан след пандемията са били отпаднали някои ограничения, но 2024 ще година е от началото на март до началото на април и искам да идем с децата точно в началото на април. Голяма драма ли е с ограниченията? Сериозно ли трябва да крия децата, ако искат да пият вода? Нещо друго, което  да се притеснявам? Четох, че дори и в колата не можеш да пие и ядеш.

Не мисля, че е толкова строго. Особено за чужденците. Аз съм се движила с рокли с презрамки, купувала съм си храна и вода. Не съм се хранила публично.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Denittta каза:

Четох, по темите, но няма много информация. По време на Рамадан след пандемията са били отпаднали някои ограничения, но 2024 ще година е от началото на март до началото на април и искам да идем с децата точно в началото на април. Голяма драма ли е с ограниченията? Сериозно ли трябва да крия децата, ако искат да пият вода? Нещо друго, което  да се притеснявам? Четох, че дори и в колата не можеш да пие и ядеш.

Била съм по време на Рамадан поне 7-8 пъти - с дете и без - и ви уверявам, че няма причина грам да се притеснявате за нищо. Може да се яде и пие навсякъде. Няма никакви ограничения за чужденци. Голяма част от ресторантите работят с нормално работно време, останалите работят, като се адаптират с фастинга. 
Има дори предимство - трафикът през деня е силно облекчен. За сметка на тъмните часове, когато движението  особено около молове и вечерни атракции е силно натоварено. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, BiankaS каза:

В приложението на WizzAir изглежда сякаш преустановяват полетите София-Абу Даби на 30 март. Дали наистина е така?

Щом не продават билети, значи няма да има полети. Възможно е за следващия сезон (зимата) пак да ги пуснат,може и да не ги пуснат. Има време да си сменят мнението един-два пъти дори и да са решили какво да правят.

Връзка към мнение
На 9.12.2023 г. в 17:11, ДИДО-ВИЛИ каза:

Здравейте, някой може ли да ми помогне с малко информация,че на 13.12 летим семейството за Дубай.     1. Разбрах че има Siver Nol Card за 7 дни -110 дирхама. С тази карта може ли да пътуваш до Абу Даби или само в зоните на Дубай.                                   2.Може ли също да пътуваш и до Global Vilage, понеже то е извън зоните.                     3.Тази карта , нали е за 7 дни неограничени пътувания, без да презареждаш.                    4. С каква карта е най изгодно да плащаш навсякъде. Имам Visa и Mastercard.

1. Тези карти са само за Дубай, но може да ги ползваш за разплащане и до автобусите до Абу Даби и обратно, но трябва да ги заредите с дирхами. Те не важат за шатъла, който е директен. За 7 дена са за целия транспорт и са най-удачния вариант.

2. Също важат и за Глобал вилидж, но е малко тегаво до там с градски транспорт аз съм ходил с трансфер и такси.

3. Няма значение с каква карта ще плащате, НО винаги плащайте в местна валута защото на повечето места ти дават да избираш дирхам или евро на пост терминала.

Връзка към мнение

въпрос имам за кола под наем. Гледах през booking, през wizz, rentalcars и цените са едни и сещи. https://www.dubai-carrental.com/ Обаче ми дава една идея по-ниска цена за същия период през Април в Дубай. Надежден ли е сайта и въобще от къде да наемем кола. Помня, че предишното ходене преди 6-7 години взехме от rentalcars и направих допълнителна застраховка от сайт препоръчан тук, но не помня кой беше... world нещо си.Та пак ли да процедирам така със допълнителна пълна застраховка? Не предлагат ли всичко на едно от някой сайт?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 30 минути , ruwenzogy каза:

Какво се прави на летището в Абу Даби, където пише, че не се приемат бордни карти на телефон ?

Отиваш на гише, показваш паспорти и издават БК. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Късно виждам въпроса на @ruwenzogy. Но все пак да кажа за тези, на които предстои чекиране за полет от Абу Даби. Сайта на Wizz позволява чекиране и се издава бордна карта ( свалих я като PDF в телефона и после скрийн шот, за всеки случай)  . Пише, че трябва да е разпечатана или да се мине през гише. Ние бяхме на летището в Абу Даби за полет към София (14.12.23г.) с мобилни бордни карти и си минахме без никакъв проблем. Питахме, трябва ли да се редим на гише, казаха "не" и ние смело към проверките и секюритито. Много бързо минахме всичко.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! 🙂

Бих искала да ви попитам за пътуване до Дубай кой е по-добрият вариант - 1. през агенция като заявя само нощувки със закуски и вечери може би, самолетни билети и трансфери от летището до хотела и обратно,без екскурзиите,които така или иначе се плащат допълнително и да използваме Биг бъс или 2. самоорганизация...през букинг нощувки и отново Биг бъс за посещение на забележителностите. Благодаря ви!:)

Връзка към мнение

Винаги първо е добре самостоятелно и така ще Ви излезе с до 50% по-евтино от цената на агенцията. Стига самолетните билети да са с нормална цена.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 28.12.2023 г. в 12:00, Monika_Koko каза:

Късно виждам въпроса на @ruwenzogy. Но все пак да кажа за тези, на които предстои чекиране за полет от Абу Даби. Сайта на Wizz позволява чекиране и се издава бордна карта ( свалих я като PDF в телефона и после скрийн шот, за всеки случай)  . Пише, че трябва да е разпечатана или да се мине през гише. Ние бяхме на летището в Абу Даби за полет към София (14.12.23г.) с мобилни бордни карти и си минахме без никакъв проблем. Питахме, трябва ли да се редим на гише, казаха "не" и ние смело към проверките и секюритито. Много бързо минахме всичко.

Нова и полезна информация!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте!

Някой може ли да ми услужи с карти за транспорта /двама възрастни с дете на 7 г./? Планираме да сме в Дубай от 30.03 до 06.04., ако намеря нормален обратен полет. 🤪 Ако не - оставаме…, а картите ще изпратя по пощата. 😀

Връзка към мнение
преди 3 часа, pamelanb каза:

Здравейте!

Някой може ли да ми услужи с карти за транспорта /двама възрастни с дете на 7 г./? Планираме да сме в Дубай от 30.03 до 06.04., ако намеря нормален обратен полет. 🤪 Ако не - оставаме…, а картите ще изпратя по пощата. 😀

Аз, ще са обратно при мен в началото на март и за Дубай и за Абу Даби имам по 2.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, pamelanb каза:

Планираме да сме в Дубай от 30.03 до 06.04., ако намеря нормален обратен полет. 🤪 Ако не - оставаме…, а картите ще изпратя по пощата. 😀

Малко на кантар е това с обратния полет още повече, че за еднопосочен цената е по-висока от двупосочен. Единстената Ви опция за директен полет е на Флайдубай, но там евтини полети няма. Друга оция е да летите до Букурещ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.12.2023 г. в 10:17, Ivko каза:

 

2. Също важат и за Глобал вилидж, но е малко тегаво до там с градски транспорт аз съм ходил с трансфер и такси.

 

Може ли малко повече пояснения защо е тегаво с градски транспорт до Глобал Вилидж? Гледах че автобус 106 се движи до там и ми изглеждаше ОК.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Сега чета  че има някакви изисквания (не особено ясни), ако непълнолетни дете пътува само с единия родител да се представи на ГКПП в ОАЕ декларация, в която да е вписан постоянния адрес, както и адреса на пребиваване в ОАЕ, както и ако са с различни фамилии копие от документ, доказващи родителството. Има ли родители пътували с непълнолетни деца без другият родител и искали ли са им такава декларация с постоянен адрес и къде ще пребивават  както и документ доказващи родителството? В сайта на МнВР пише че няма ясно изискване за езика на документите, както и за заверка   но би било добре да са двуезични и да вкл. английски и арабски...

Връзка към мнение

Да си отговоря сама на въпросите:

За автобуса 106 към Глобал вилидж се образува доста опашка и за да влезете в автобуса (не пускат правостоящи) трябва може би поне едно 15 мин преди часа по разписание да сте там и да се наредите на опашка. На връщане е по-добре (в смисъл нямаше опашка), но разписанието не се следваше особено - може би чакаха автобуса да се напълни преди да тръгне.

Декларация за съгласие от другия родител не ни искаха на паспортния контрол на Абу Даби, нито пък акт за раждане или друг документ за роднинската връзка за различни фамилии. Ако не е първо посещение се минава на машините за паспортен контрол. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, следващата седмица ще съм в Дубай и имам желание да посетя Музеят на бъдещето, не намирам абсолютно никъде свободни часове за тогава. Възможните дати са след началото на март месец, а не очаквах да има чак такъв наплив за там. Според вас много ли съм закъсняла с билетите  или има някой хак за тях, който не ми е известен?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Blood_red_sky каза:

Здравейте, следващата седмица ще съм в Дубай и имам желание да посетя Музеят на бъдещето, не намирам абсолютно никъде свободни часове за тогава. Възможните дати са след началото на март месец, а не очаквах да има чак такъв наплив за там. Според вас много ли съм закъсняла с билетите  или има някой хак за тях, който не ми е известен?

Много е вероятно да няма. 

Следете все пак сайта има шанс да пуснат някой друг билет. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Blood_red_sky каза:

Здравейте, следващата седмица ще съм в Дубай и имам желание да посетя Музеят на бъдещето, не намирам абсолютно никъде свободни часове за тогава. Възможните дати са след началото на март месец, а не очаквах да има чак такъв наплив за там. Според вас много ли съм закъсняла с билетите  или има някой хак за тях, който не ми е известен?

Ние също чели недочели отидохме на място с идеята, че можем като при всеки нормален музей да си вземем билети. Да, ама не. Всичко беше разпродадено. Единственият вариант беше за някакви ВИП билети с пропускане на опашката, които имаше налични. И нали сме там, викам давай. Купихме ги и така влезнахме. Ако при вас е същото положението, то остава май варианта с ВИП билетите. Питайте ги на място дали има от тях, но предвид цената, която беше доста солена, не мисля, че свършват бързо.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Blood_red_sky каза:

Здравейте, следващата седмица ще съм в Дубай и имам желание да посетя Музеят на бъдещето, не намирам абсолютно никъде свободни часове за тогава. Възможните дати са след началото на март месец, а не очаквах да има чак такъв наплив за там. Според вас много ли съм закъсняла с билетите  или има някой хак за тях, който не ми е известен?

Следете сайта постоянно, от време на време зареждат нови слотове.

Връзка към мнение

Mного ви благодаря! Ще следя в сайта, ако няма там, ще отида на място да видя какво е положението. Предполагам, че и покрай дъждовете от изминалия ден, може да има хора, които да се откажат да пътуват, но има време до другата седмица.

Връзка към мнение
На 11.12.2023 г. в 10:17, Ivko каза:

1. Тези карти са само за Дубай, но може да ги ползваш за разплащане и до автобусите до Абу Даби и обратно, но трябва да ги заредите с дирхами. Те не важат за шатъла, който е директен. За 7 дена са за целия транспорт и са най-удачния вариант.

2. Също важат и за Глобал вилидж, но е малко тегаво до там с градски транспорт аз съм ходил с трансфер и такси.

3. Няма значение с каква карта ще плащате, НО винаги плащайте в местна валута защото на повечето места ти дават да избираш дирхам или евро на пост терминала.

Защо е тегаво с обществен транспорт до и от Глобал Вилидж? Спирката отдалечена ли е от входа?

Връзка към мнение
преди 3 часа, bonboneva каза:

Защо е тегаво с обществен транспорт до и от Глобал Вилидж? Спирката отдалечена ли е от входа?

Не знам не съм ползвал, а и ние бяхме много хора и ни бе изгодно да си вземем трансфер. Беше нещо тегаво ако не бъркам с градския.

Връзка към мнение
преди 5 часа, bonboneva каза:

Защо е тегаво с обществен транспорт до и от Глобал Вилидж? Спирката отдалечена ли е от входа?

Тегаво е с всякакъв транспорт. Ние пътувахме с автобус но имаше кошмарни задръствания за всички . Пътуването отне поне към час и половина. Ако бяхме с такси цената щеше да е тройна на обичайното. На мен изобщо не ми хареса, големи тълпи от хора, стоките като на битак и нищо интересно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.