Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

преди 3 часа, DenitsaS каза:

@Blagovesta78 Най-подробна информация има на този сайт: https://www.covid.is/categories/travel-to-and-within-iceland Иначе и в темата с новини от Исландия има ъпдейти при промяна в правилата за влизане в Исландия 🙂

Благодаря 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.05.2021 г. в 23:41, DenitsaS каза:

@Blagovesta78 Най-подробна информация има на този сайт: https://www.covid.is/categories/travel-to-and-within-iceland Иначе и в темата с новини от Исландия има ъпдейти при промяна в правилата за влизане в Исландия 🙂

@Roberto Baggio Копирам ти предишното мнение - това е официалният сайт с изискванията към пътуващи 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря. Явно съм доста разсеяна, пропуснала съм го 😳 От линка разбрах, че дори и ваксинирани следва да се тестваме при пристигане и да сме под каранрина до излизане на теста. Въпросът е за чия сметка е тестването и има ли задължително определени места, където следва да се карантинираме - т.е може ли да се карантинираме в кемпера, в който така или иначе ще спим или следва да отидем в специален хотел?  Извинявам се, ако и това вече е коментирано и съм го пропуснала 😔

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Roberto Baggio Да, има тест на летището, който вие си плащате - преди време можеше да се плати предварително онлайн и беше малко по-евтин, иначе може и директно на летището. Има специални хотели, в които да се карантинирате, тук е списъкът: https://www.ferdamalastofa.is/en/about-us/novel-coronavirus-covid-19-general-info/accommodations-that-welcome-guests-in-quarantine За кемпера не съм сигурна дали отговаря на изискванията, виж този текст:

 

Rules on quarantine when arriving in Iceland

 

Everyone should quarantine, but passengers who present a vaccination certificate or a certificate of previous infection only need to be quarantined until a negative result is obtained from the border testing.

 

Those who do not present a certificate at the border must quarantine for five days and go for another test at the end of quarantine. Passengers coming from high-risk areas are required to stay in a quarantine hotel during quarantine.

 

Passengers from other countries may quarantine at home provided that their accommodation meets certain conditions.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Актуална ли е все още информацията за Исландия? Ако имаш сертификат , ти правят безплатен тест на летището и чакаш няколко часа резултата ? Говори ли се този тест да отпадне ? Ние също си правим сметки без кръчмар за юни 🙈

Връзка към коментар
преди 3 часа, Kiio каза:

Актуална ли е все още информацията за Исландия? Ако имаш сертификат , ти правят безплатен тест на летището и чакаш няколко часа резултата ? Говори ли се този тест да отпадне ? Ние също си правим сметки без кръчмар за юни 🙈

Рестрикциите се променят постоянно, сега на първи юни се очаква да потвърдят новите, а после на 15-и юни ще ги преразглеждат. В тези сайтове ще намериш официалната информация: 

 

https://www.covid.is/categories/travel-to-and-within-iceland

 

https://www.government.is/news/article/2021/05/21/COVID-19-Border-measures-extended-to-15th-of-June/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Другият месец планирам пътуване до Исландия, та искам да попитам относно ледените пещери. Само с организиран тур ли се ходи до тях или може и самосиндикално? 🙂 Не, че нещо, ама 150 долара на човек не ми се дават, а и времето ни ще е буквално кът, така че ако има как сами да отидем до някоя ледена пещера, ще е най-добре.

Връзка към коментар
преди 17 часа, saved_ каза:

Другият месец планирам пътуване до Исландия, та искам да попитам относно ледените пещери. Само с организиран тур ли се ходи до тях или може и самосиндикално? 🙂 Не, че нещо, ама 150 долара на човек не ми се дават, а и времето ни ще е буквално кът, така че ако има как сами да отидем до някоя ледена пещера, ще е най-добре.

Самосиндикалното посещение не е препоръчително по няколко причини. Ледените пещери са различни всяка година и обикновено само агенциите, които в началото на сезона започват да изследват ледниците къде са се отворили нови пещери след лятното топене, знаят коя пещера ще използват през новия сезон. Туровете се правят само ако времето е подходящо през съответния ден и от фирмата дават обурдване - каски винаги, въжета и котки, ако е заледено. Те проверяват и устойчивостта на леда, възможни пропадания, натрупвания на отровни газове и други евентуални проблеми. Посещенията с агенция са скъпи, защото само 2-3 фирми са сертифицирани и имат подготовката за такъв тип турове. Отделно пътят до ледените пещери обикновено е много лош и може да се мине само с т.нар. super jeep, така че не знам по принцип как бихте могли да стигнете с кола под наем, дори и да решите, че бихте си поели риска да влезете сами. А и не знам как ще разберете къде са действащите в момента ледени пещери... с една дума, ако времето ви е малко, няма как вие сами по-бързо, лесно и безопасно да стигнете до ледена пещера. Според мен си заслужава да спестите от нещо друго по време на пътуването, но да си запазите тур, защото ледените пещери са наистина впечатляващи. Весело изкарване в Исландия 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

Планираме пътуване в Исландия последния уикенд на юли, първата седмица на август. Тепърва навлизам в темата и не съм изчела всички предни мнения, но се чудя за селф драйвинг турс. В Гайд ту айслънд дават цена от 3442 долара за двама човека ношувки, закуски и кола, което ми се струва ок, като гледам офертите за кола за 900 евро и нощувки в доста лош хотел за 100 евро. https://guidetoiceland.is/book-holiday-trips/8-day-self-drive-tour-circle-of-iceland?fbclid=IwAR3oxAAlk67dljpAA-Fr0zoRQ2eC57MVFhB-Na00GVfJfJoKvzmS7r0vLaw

Някой има ли препоръка за селф драйвинг тур? 

 

 
Връзка към коментар
преди 22 часа, PizzaVegetariana каза:

Здравейте,

Планираме пътуване в Исландия последния уикенд на юли, първата седмица на август. Тепърва навлизам в темата и не съм изчела всички предни мнения, но се чудя за селф драйвинг турс. В Гайд ту айслънд дават цена от 3442 долара за двама човека ношувки, закуски и кола, което ми се струва ок, като гледам офертите за кола за 900 евро и нощувки в доста лош хотел за 100 евро. https://guidetoiceland.is/book-holiday-trips/8-day-self-drive-tour-circle-of-iceland?fbclid=IwAR3oxAAlk67dljpAA-Fr0zoRQ2eC57MVFhB-Na00GVfJfJoKvzmS7r0vLaw

Някой има ли препоръка за селф драйвинг тур? 

Здравей, не си спомням някой тук да е разказвал за селф драйвинг тур, но се надявам ако има такива, да видят въпроса ти и да пишат. По принцип хората правят програмата според това, което искат да видят, колко дни имат и колко километра могат да изминат в определения сезон и тогава нагласят нощувките. Погледнах програмата на този тур и според мен те са се водили по-скоро от хотелите, с които работят, и така са нагласяли програмата по дни. Което прави ден 2 и ден 5 много натоварени за сметка на други дни. Ден 5 не само, че ще е натоварен откъм разстояние, което трябва да се пропътува, но и ще трябва да се изберат само няколко неща да се видят от района на Миватн и т.нар. Диамантен кръг, обикновено за там е добре да има 2 дни, защото има много за правене и гледане. Иначе Guide to Iceland е една от големите платформи и предполагам, че са коректни с предлаганите услуги, така че ако цената ви устройва, предполагам няма проблем да запазите с тях. Хубаво пътуване ви желая 🙂

Връзка към коментар
преди 23 часа, PizzaVegetariana каза:

Здравейте,

Планираме пътуване в Исландия последния уикенд на юли, първата седмица на август. Тепърва навлизам в темата и не съм изчела всички предни мнения, но се чудя за селф драйвинг турс. В Гайд ту айслънд дават цена от 3442 долара за двама човека ношувки, закуски и кола, което ми се струва ок, като гледам офертите за кола за 900 евро и нощувки в доста лош хотел за 100 евро. https://guidetoiceland.is/book-holiday-trips/8-day-self-drive-tour-circle-of-iceland?fbclid=IwAR3oxAAlk67dljpAA-Fr0zoRQ2eC57MVFhB-Na00GVfJfJoKvzmS7r0vLaw

Някой има ли препоръка за селф драйвинг тур? 

 

 

Не знам какъв е този селф драйвинг тур, какви са хотелите и дали не са същите 100-еврови хотели, които споменаваш, но ние наехме camper van за 7 дни в Исландия, който си ни беше и хотела. Къмпингите са предостатъчно, цените им в общи линии са около 20€ на вечер. Удобство е в Исландия (особено през лятото) да си гъвкав, да не зависиш от настанявания в хотели и ако времето и силите позволяват, да продължите към следващата дестинация.

 

Благодарение на белите нощи през юли и гъвкавостта с camper vanа, за 7 дни изпълнихме програма за поне 10. Вечер сме се настанявали в къмпингите и след 22 - 23 часа, след което сме обикаляли отново до 2 - 2:30, а навън си беше все така светло и на нас и през ум не ни минаваше да лягаме. Цената за кемпер вана беше около 1200 евро за 7 дни, още около 140 за къмпинги и не помня колко е било горивото, но във всички случаи ще се вмъкнете в по-малко от 3400 долара.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@DenitsaS, може ли да препоръчаш някой готин бар в Рейкявик? Моето разбиране е да има музика за фон, но не и да не можеш да чуваш 😄  за да можеш да говориш без да крещиш 😄 
Не мога да се сетя, има ли някоя близка ледена пещара около Рейкявик (отверена за посещение в началото на май месец)?
Благодарско.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

@DenitsaS, може ли да препоръчаш някой готин бар в Рейкявик? Моето разбиране е да има музика за фон, но не и да не можеш да чуваш 😄  за да можеш да говориш без да крещиш 😄 
Не мога да се сетя, има ли някоя близка ледена пещара около Рейкявик (отверена за посещение в началото на май месец)?
Благодарско.

 

Миналата година не сме ходили по барове заради ковид (само в бара на унито ходихме), така че ми е малко старо инфото, но разгледай сайтовете на тези места: Skúli Craft Bar, Kaffibarinn, Íslenski barinn, Prikið, Kex, Dillon (има и доста други, но само в тези съм била). Ледени пещери по това време няма никъде, сезонът приключва до средата на април най-късно. Целогодишно има това, но не е точно ледена пещера, а и не съм била и не знам дали си заслужава: https://intotheglacier.is/ 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Току що ми отмениха резервацията за Рейкявик  за началото на август

Досега съм ползвал само booking и air bnb Дайте идея за други сайтове или по- бюжетни места Искам две нощувки в столицата преди прибиране в бг

Връзка към коментар
преди 12 минути , Tmoaka каза:

Току що ми отмениха резервацията за Рейкявик  за началото на август

Досега съм ползвал само booking и air bnb Дайте идея за други сайтове или по- бюжетни места Искам две нощувки в столицата преди прибиране в бг

Началото на август ще е тегаво с цените при всички положения. А защо не потърсиш други места в booking и airbnb? Не знам дали нещата са се променили последните години, но като бях разцъквал и исландски сайтове навремето, всичките места си ги има и в големите платформи и цените също не са по-различни. 

 

Изключение беше някаква туристическа асоциация, от която можеш да си купиш ваучери за категории места, но там вършеше работа повече за нощувки извън Рейкявик, а и за пиков период нямаш гаранция че като идеш на мястото ще е свободно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Имам 2 въпроса, надявам се да са към графата “бързи”. 🙂

Можете ли да видите прогнозата по часове в този сайт, който се препоръчва за времето в Исландия: https://en.vedur.is/weather/forecasts/areas/

Ако не може, къде другаде има прогноза, на която можем да се доверим по часове, защото знам че времето е много променливо?

 

На 17 юни (националният празник на страната) затварят ли се пътища и очаква ли се нещо по-специално по Златния кръг?

Връзка към коментар
преди 18 часа, mary_shery каза:

Имам 2 въпроса, надявам се да са към графата “бързи”. 🙂

Можете ли да видите прогнозата по часове в този сайт, който се препоръчва за времето в Исландия: https://en.vedur.is/weather/forecasts/areas/

Ако не може, къде другаде има прогноза, на която можем да се доверим по часове, защото знам че времето е много променливо?

 

На 17 юни (националният празник на страната) затварят ли се пътища и очаква ли се нещо по-специално по Златния кръг?

 За времето - трудна работа, има в сайта прогноза за различните части на деня (6/12/18/00), но не се сещам някъде да е час по час (за дъжд има отделна карта със зоните на налягане). Пътищата не се затварят на празника, само магазините затварят по-рано, в случай че ще купувате храна за следващия ден. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 3.06.2023 г. в 13:46, mary_shery каза:

Можете ли да видите прогнозата по часове в този сайт, който се препоръчва за времето в Исландия: https://en.vedur.is/weather/forecasts/areas/

 

Има я, не я виждаш ли по някаква причина?

 

image.png

 

Преди като дебнех за сиянието бях забелязал, че я опресняват доста често, но ще те излъжа за точния интервал. Не мисля, че можеш от другаде да намериш по-точна прогноза, взимайки и като цяло предвид цялата непредвидимост на времето в Исландия. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте

Ще пътуваме до Исландия след 10тина дни,обаче не ми стана ясно тия хора работят ли с евро или ще трябва да обръщам в крони. Та ще ви помоля за съвет!

Връзка към коментар

Тоест ако плащам с карта валутата ми би могла да е евро??? Съжалявам ако звуча глупаво но ми се ще да избегна таксита на банката за плащане в чужбина,това е то което ме тормози. 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Siyka Hristozova каза:

Тоест ако плащам с карта валутата ми би могла да е евро??? Съжалявам ако звуча глупаво но ми се ще да избегна таксита на банката за плащане в чужбина,това е то което ме тормози. 

Вероятно ще има места където не можете да платите по друг начин освен с карта.

Много дебитни/кредитни карти, издадени от български банки нямат такси за пазаруване в чужбина. Превалутирането е различно, но не е нещо притеснително.

Проверете в сайта на банката какви са условията за вашата/вашите карти.

Може и тук да питате.  Почти съм сигурен, че ще получите отговор.

Връзка към коментар

Няма значение каква е валутата, банката си конвертира автоматично, обикновено по добър курс. Ако изрично искаш на ПОС апарата да се показва друга валута, обикновено те цакат с ужасен курс.

Таксите на банката си зависят от банката, човек може да ползва друга банка без такса, Револют, има много решения.

Ако просто се появиш там с банкноти в евро и искаш да платиш в магазина, няма да стане, това е практика при много слабите икономики.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.