Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Как работи билета за синята лагуна?

Колко време може човек да седи?

Мога ли да си взема билет за 8 сутринта и да се появя в 10 или е строго фиксирано влизане и излизане?

 

Отделно се интересувам на Миватн, трябва ли да се купува билет предварително или за там може да се появиш по всяко време?

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към мнение

Не съм влизал в Синята лагуна, затова не мога да ти отговоря. Включвам се само с един съвет: ако ще ходиш към Миватн, няма нужда да влизаш и в Синята лагуна. Същото е, само че я няма навалицата от хора. А това че нямаш билет не означава, че не можеш да я разгледаш. Има си заведение с тереса, от което се вижда за какво става въпрос. Може да излезеш на терасата и да се снимаш с лагуната и киснещите се във водата хора , ако държиш.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние влязохме в Myvatn Nature Baths срещу билет, закупен на място без предварителна резервация. Много ни хареса, има и гледка към езерото. Билетът е за цял ден, но ние се киснахме не повече от два часа и решихме да потегляме. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Боян Димитров каза:

Как работи билета за синята лагуна?

Колко време може човек да седи?

Мога ли да си взема билет за 8 сутринта и да се появя в 10 или е строго фиксирано влизане и излизане?

Фиксирано е за часа, за който си резервирал. Т.е. ако резервираш 8, може да влезеш до 8:59. Ценообразуването им е динамично, малко като на самолетните билети - като се понапълни някой слот и цените скачат. Можеш да стоиш колкото искаш, практиката показва, че след втория час ще почне да ти пописва 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Боян Димитров каза:

Как работи билета за синята лагуна?

Колко време може човек да седи?

Мога ли да си взема билет за 8 сутринта и да се появя в 10 или е строго фиксирано влизане и излизане?

 

Отделно се интересувам на Миватн, трябва ли да се купува билет предварително или за там може да се появиш по всяко време?

Включвам се за въпроса за Синята лагуна. 

Закупувате си билет от сайта, където посочвате, деня и часа в които бихте искали да я посетите. Времетраенето зависи от вас. Може и цял ден да сте вътре. Естествено съобразено с работното време. Комплекса предлага също: сауни, парни бани и т.н. 

Връзка към мнение
На ‎14‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 13:09, Боян Димитров каза:

Как работи билета за синята лагуна?

Колко време може човек да седи?

Мога ли да си взема билет за 8 сутринта и да се появя в 10 или е строго фиксирано влизане и излизане?

 

Отделно се интересувам на Миватн, трябва ли да се купува билет предварително или за там може да се появиш по всяко време?

За синята лагуна не зная, но за Миват, може по всяко време. ние отидохме около 15.00 часа и купихме билети без проблем.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Лондон - Рейкявик - Лондон, цена от общо 130 паунда за трима, с изиджет, септември 2019 ок ли е или да чакам нещо по-евтино?

4-11 септември, има ли надежда за пъфин (заради детето) и сияние (заради мен)?

Възможна ли е пълна обиколка за 7 дни?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Аmélie каза:

Лондон - Рейкявик - Лондон, цена от общо 130 паунда за трима, с изиджет, септември 2019 ок ли е или да чакам нещо по-евтино?

4-11 септември, има ли надежда за пъфин (заради детето) и сияние (заради мен)?

Възможна ли е пълна обиколка за 7 дни?

Ако са пълни 7 дни - Да

Връзка към мнение

Ако взема тези билети с изиджет, кацаме на 4ти сутринта в девет. Излитането е на 11ти в 12:55, като все още обмислям дали да не го сменя за уиз, които излитат чак в 10 вечерта.

Връзка към мнение
преди 35 минути , Аmélie каза:

4-11 септември, има ли надежда за пъфин (заради детето) и сияние (заради мен)?

 

За пъфин е леко късно, за сияние леко рано, но с малко повече късмет можеш да видиш и двете. 

 

Пъфините мисля, че си тръгват окончателно към края на август, може би последните колонии да останат и за началото на септември, но ще е много на късмет. За сиянието си провери продължителността на деня, като цяло е реалистично, но ще трябва да го гоните към малките часове. 

преди 5 минути , Аmélie каза:

Ако взема тези билети с изиджет, кацаме на 4ти сутринта в девет. Излитането е на 11ти в 12:55, като все още обмислям дали да не го сменя за уиз, които излитат чак в 10 вечерта.

Ако уиз не са ти прекалено сложна логистика, то със сигурност избери тях. На практика си е допълнителен ден в Исландия, без разходи за допълнителна нощувка, което е супер бонус. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Явно последни пак аз съм разпитвала. Не мога да си наглася програмата, искам да видя всичко. Възможно ли е да се направи пълна обиколка за седем дни, като тук включвам и западните фиорди? 

Връзка към мнение

Не мисля, че ще можете пълна обиколка + Западни фиорди за 7 дни, за това си трябват 2 седмици. Предлагам ти да пуснеш отделна тема с програмата по дни както сте я нагласили до сега, а останалите ще помагаме с предложения 🙂 Хубаво е и да напишеш на какво най-много държите, след като ще сте с дете. 

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, ще пусна. Само да измисля кои билети точно, защото сега датите варират, като се получават между седем и 11 в Исландия. Пък това ще окаже голямо влияние. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес ни очаква исландски ден с вятър и порой, тоест без особена видимост. По програма имаме придвижване от Селфос до Боргарнес,  но всичките ни атракции са в първата част на маршрута. Има ли нещо в посока Боргарнес, което да видим и шофьорите да имат причина да излязат от колата? 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Днес ни очаква исландски ден с вятър и порой, тоест без особена видимост. По програма имаме придвижване от Селфос до Боргарнес,  но всичките ни атракции са в първата част на маршрута. Има ли нещо в посока Боргарнес, което да видим и шофьорите да имат причина да излязат от колата? 

Из Рейкявик минахте ли? Golden Circle? Ако да, то не се сещам нещо, което да си заслужава, може би някое басейнче. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

Из Рейкявик минахте ли? Golden Circle? Ако да, то не се сещам нещо, което да си заслужава, може би някое басейнче. 

Ами днес трябва да видим Гейзер,  Гълфос и Пингвелир.  Добавям и Bruarfoss, ако има достъп до него, но след това нямам повече цели. 

Рейкявик май е за последния ден, много километри са днес и не ми се иска да удължавам пътя,  че шофьорите се вкисват.  

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Ами днес трябва да видим Гейзер,  Гълфос и Пингвелир.  Добавям и Bruarfoss, ако има достъп до него, но след това нямам повече цели. 

Рейкявик май е за последния ден, много километри са днес и не ми се иска да удължавам пътя,  че шофьорите се вкисват.  

 

Т.е. въпросът ти е дали има нещо друго за отбелязване след златния кръг? В дъжд, пек, вятър, той ще си отнеме по-голямата част от деня, така че, не, не мисля че има какво друго да видите. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

Т.е. въпросът ти е дали има нещо друго за отбелязване след златния кръг? В дъжд, пек, вятър, той ще си отнеме по-голямата част от деня, така че, не, не мисля че има какво друго да видите. 

Е,  как цял ден, то са 3 неща и 0 видимост заради пороя 🙂 Много се тревожа, че сме временно ослепели от вчерашните 450 км в слънце от Хофн до тук и днес няма да е хубаво. 

Сега прочетох за 8ми път,  че Брюарфос е затворен и ще уважим собствеността и желанията на местните да не ходим. 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Lindt каза:

Ами днес трябва да видим Гейзер,  Гълфос и Пингвелир.  Добавям и Bruarfoss, ако има достъп до него, но след това нямам повече цели. 

Рейкявик май е за последния ден, много километри са днес и не ми се иска да удължавам пътя,  че шофьорите се вкисват.  

 

На нас ни хареса и Faxi.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Lindt каза:

Е,  как цял ден, то са 3 неща и 0 видимост заради пороя 🙂 Много се тревожа, че сме временно ослепели от вчерашните 450 км в слънце от Хофн до тук и днес няма да е хубаво. 

Сега прочетох за 8ми път,  че Брюарфос е затворен и ще уважим собствеността и желанията на местните да не ходим. 

Аз разбирам, че времето ви прецаква плановете, но след като нямате желание да се бухнете в някое кафе или басейн в Рейкявик общо взето няма какво да направите 🙂 Кофтито време ще е такова както на гейзера, така и на някое друго некомерсиализирано място, което изглежда търсиш. И да, отнема си време!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Остана ми още само месец! 

Тези дни съм се замислила, пътуването ни е 25.08-04.09. Какви обувки да нося? Като цяло няма да правим преходи, маратонки ок ли е? Апрески? Гумени ботуши? Идея си нямам какво да помъкна, а ми се иска да нямам нищо излишно....

Връзка към мнение
преди 11 минути , Аmélie каза:

Остана ми още само месец! 

Тези дни съм се замислила, пътуването ни е 25.08-04.09. Какви обувки да нося? Като цяло няма да правим преходи, маратонки ок ли е? Апрески? Гумени ботуши? Идея си нямам какво да помъкна, а ми се иска да нямам нищо излишно....

Ако маратонките държат на дъжд и вода - смело с тях. В противен случай имай резервен чифт. Според мен най-идеални са ниски планинарски обувки, по-масивно от маратонка, но не и от най-тежките. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Има ли някаква сериозна разлика в цените на колите под наем в Исландия в зависимост от месеца - дали ще е юни, юли, август или началото на септември? Говорим при възможно най-ранно резервиране. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.