Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

 Представете си ме в официална рокля, токчета, грим, в залата присъстват всички главни герои..... аз се настанявам, филмът започва...............  на 10-та минута вече съм се свила на кълбо в седалката и спя дълбоко. :biggrin:

 

Ами ние ще се опитаме да си го представим, обаче някоя и друга снимка доста ще ни улесни :P

Връзка към мнение

Ами ние ще се опитаме да си го представим, обаче някоя и друга снимка доста ще ни улесни :P

 

Айде и ти почна като един друг... :blush:

Връзка към мнение

Все едно аз съм го писал това. Просто моя вкус явно е с една идея по-просташки не толкова дълбок :) При все, че филма наистина беше многопластов, отворен за интепретация и т.н., то го нямаше при мен това особено усещане, точно на излизане от киносалона, когато знаеш че някой филм ти е харесал. Дори да не знаеш в първия момент защо.

 

И моето мнение е нещо в тоя дух, макар и да не бих го обяснил с по-просташки вкус  :) 

А с по-малък (клонящ към никакъв) интерес към повечето от въпростните много пластове.  

Аз се повлякох с големи очаквания, защото първо прочетох ревюто на любимия на Основателя блогър. Някои от разнищените "пластове" са направо изсмукани от пръстите. Например, че имало някакви закачки чрез кастинга към филмите по комикси и филмите за супергерои или филмите за Холивуд. Дрън-дрън. После и от Empire са му сложили 5 звездички с присъда, че Birdman is everything you want movies to be: vital, challenging, intellectually alive, visually stunning, emotionally affecting. Според мене не нито едно от тия неща. Със сигурност не ме трогна емоционално, а не ми се видя изобщо да е и visually stunning. Вярно, операторът е докарал някакви трикове в тясно пространство, но пък пространството - тясно. Сигурно и това е един от тънките интелектуални пластове. Признавам, авторът на пиесата (то май всъщност са разкази) във филма Реймънд Карвър отсъства от общата ми култура, което ограничава капацитета да ми да коментирам. Но у мене през годините се е наслоило предубеждение, че киното и театърът не трябва да правят опити да си кръстосват пътищата. Обичам ги като отделни изкуства, но на едно място рядко им се получава добре. А пък съпоставянето на "истинско" живо театрално изкуство с попкултурния глад за вирални постижения в социалните мрежи е по-плоско и от двуизмерно. Освен това темата за изпадналия в криза на отмиране на славата театрал/драматург/артист/режисьор/певец е от предъвкана по-предъвкана.  Майкъл Кийтън може да си е заслужил оскар, изигравайки конкретния потърпевш гениално, но не чак толкова, че да му вляза в положението повече от на всички други преди него. А ми се струва, че играе ролята си като за театрална публика, а не за голям екран. Което сигурно е още един тънък интелектуален пласт ... 

 

По съвпадние Наоми Уотс я гледах същия ден (днес) да упражнява пресилен руски акцент под името Дака (wtf) в по-простичко и по-весело трогателния филм за Св. Винсънт.

 

Сърдечно-комичен family-friendly отговор на една драма на Клинт Ийстууд от 2008-ма със следните дребни разлики:

  • бяло вместо жълто момченце
  • '84 Chrysler Town & Country вместо '72 Ford Grand Torino
  • Бил Мъри в ролята на ирландски американец, ветеран от виетнамската война, вместо Клинт Ийстууд - полски американец, ветеран от корейската. 

Присъда: Бил Мъри - пре-зи-дент! пре-зи-дент!

 

http://youtu.be/9dP5lJnJHXg

 

А във филма за Съдията, президентството (осакрът) отива за Робърт Дювал. Толкова е убедителен, че едва ли не си представяш, че наистина ще умре в лодката в последен кадър от кариерата си. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

А във филма за Съдията, президентството (осакрът) отива за Робърт Дювал. Толкова е убедителен, че едва ли не си представяш, че наистина ще умре в лодката в последен кадър от кариерата си. 

 

Според мен също толкова убедителна е Джулиан Мур с нейния Алцхаймер в  Still Alice   :good: .  

Връзка към мнение

Според мен също толкова убедителна е Джулиан Мур с нейния Алцхаймер в  Still Alice   :good: .  

 

Джулиан Мур, казваш. Току що я гледах в много противна роля. Колкото по-противна, толкова по-добра. Заслужена Златна палма. Даже ми се прищя да си наложа мораториум за филми с Джулиан Мур поне за шест месеца.

 

http://youtu.be/tsFnwgUlrxs

 

Това е точно по темата, която в миналия постинг за Бърдмен я обявих за предъвкана - драмата на залязващата звезда. Но тук е Холивуд, а не Бродуей, и историята, и поведението на героите е коренно различно. И ми харесва повече. Филмът, не поведението. Кастингът е изключителен. Не само Джулиън Мур. От всичките те полазват тръпки, само като влязат в кадър, без да става дума за хорор филм. Хорорът идва от внушението, че тия неща съвсем реално могат да се получат в средите на откъсналите се от реалния живот холивудчани. И да се приемат за съвсем нормално ежедневие. Стига да не се разчуят. А ако се разчуят - още по-добре и още по-нормално за кибиците. Иронично е, че филмът е на холивудска тема за холивудски звезди с холивудски звезди в главните роли, но не е холивудски. Дейвид Кроненбърг-овата кинематографична идентичност е strictly Canadian.  Аз се бях влюбил в него от пръв поглед  - Катастрофа (1996), в който издигаха автомобилните катастрофи и наранявания до сексуален фетиш - и сега с изненада установявам, че ми се е загубил от радара през всичките тези години :huh:

 

http://youtu.be/8dRrud8ClvA

Редактирано от домосед
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Левиафан

 

220px-Leviathan_2014_poster.jpg

 

Много добър филм, много качествено направен! 

Руснаците се сърдят на Звягинцев за филма, но не виждам защо - историята може да се случи във всеки забравен от бога малък град по света, където местният негодник с власт коли и беси...  Много силен финал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Левиафан

 

220px-Leviathan_2014_poster.jpg

 

Много добър филм, много качествено направен! 

Руснаците се сърдят на Звягинцев за филма, но не виждам защо - историята може да се случи във всеки забравен от бога малък град по света, където местният негодник с власт коли и беси...  Много силен финал.

Еми, като може да се случи във всеки малък град, да го беше снимал в САЩ, където в действителност се е случило (по думите на Звягинцев).

Пропаганда елементъри левъл.

Връзка към мнение

Левиафан

 

220px-Leviathan_2014_poster.jpg

 

Много добър филм, много качествено направен! 

Руснаците се сърдят на Звягинцев за филма, но не виждам защо - историята може да се случи във всеки забравен от бога малък град по света, където местният негодник с власт коли и беси...  Много силен финал.

 

С право се сърдят! Всички знаем, че великая и могучая от години, и особено напоследък, е в невиждан разцвет, като в социален контекст всички специалисти единодушно твърдят, че е постигнато съвършенство. Тоест никакви лоши неща не могат да се случат там, за сърдене си е цялата тая работа. Бих казал, че Звягинцев можеше да го накарат и похарчените от държавата пари за филма да връща, но за щастие в онова процъфтяващо общество подобни смахнати идеи не виреят.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Джулиан Мур, казваш. Току що я гледах в много противна роля. Колкото по-противна, толкова по-добра. 

 

Да си дойдем на думата. Положителни роли може да играе всеки, отрицателни - само малцина. 

 

В тази връзка да има почитатели на Стив Бушеми?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да си дойдем на думата. Положителни роли може да играе всеки, отрицателни - само малцина. 

 

В тази връзка да има почитатели на Стив Бушеми?

 

УХА! Почти си върви в комплект с братя Коен. Поне навремето, когато филмите им по-ставаха, според мен. И в Бордуолк Емпайър беше страхотен, макар че там като цяло актьорите не отстъпваха дори във вторичните роли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

John_Wick_TeaserPoster.jpg

 

John Wick

 

Екшънче с доста патаклама и застреляни (и намушкани) хора. Не е с някаква велика идея, но е доста над средното ниво. Визията и съпътстващият саундтрак са основното хубаво нещо. А Киану Рийвс ми изглеждаше много по-добър, отколкото в оня нелеп филм за ронините, който съм гледал явно последно с него.

Редактирано от Брани
Връзка към мнение

Да си дойдем на думата. Положителни роли може да играе всеки, отрицателни - само малцина. 

 

В тази връзка да има почитатели на Стив Бушеми?

 

УХА и от мен! :) :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

УХА! Почти си върви в комплект с братя Коен. 

 

И с Тарантино, и с Робърт Родригез, и с Джим Джармуш и ...

Но все в минало време  :(

Връзка към мнение

И с Тарантино, и с Робърт Родригез, и с Джим Джармуш и ...

Но все в минало време  :(

 

Е защо в минало, Boardwalk Empire си е доста прясно, а смятам че му е една от най-добрите роли, не те помня дали гледаше сериали. Целия сериал е доста силен, само накрая го замазаха малко последния сезон, но първите три са супер класа. Още има сцени, които ме разтреперват с начина, по който са заснети и изиграни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Левиафан

Много добър филм, много качествено направен! 

Руснаците се сърдят на Звягинцев за филма, но не виждам защо - историята може да се случи във всеки забравен от бога малък град по света, където местният негодник с власт коли и беси...  Много силен финал.

 

И аз съм щастлив, че успях да гледам "Левиатан" ( "Левиафан", рус.)

 

http://youtu.be/2oo7H25kirk

 

Аплодирам. Наистна, в основата му е една универсална човешка история за малкия човек срещу местния дерибей, която намира очевидно и библейски паралели. Но отделно се нагнетяват още няколко пласта (приятелство/изневяра, искреност/лицемерие, религия/право, религия/власт, възпитаване на деца, насилствено промиване на съвестта, завист, синдром на изолираност, ...), от които според мене най-важният е точно, че историята е пренесена в Русия и, че коленето и бесенето е по руски образец от путиновата ера. При комунизма иделогическата догма беше, че "свободата е осъзната необходимост" (?!?). При Путин ... гледайде филма до край. Трудно ми е обаче да коментирам повече, без да пусна спойлери. А не би било редно, защото за мене финалът беше изненадващ и разстърсващ. Само ще спомена, че има допирни точки с впечатленята ми от Атон (Афон, рус) 

 

Еми, като може да се случи във всеки малък град, да го беше снимал в САЩ, където в действителност се е случило (по думите на Звягинцев).

Пропаганда елементъри левъл.

 

Не разбирам тоя коментар. Защо трябва руски кинотворец да разказва американска история? Трудно би се получило. Както и почти (меко казано) никога не се получава на западни творци да разкажат руска история*. Да не говорим, че сюжетът на филма няма почти нищо общо с оригиналния случай

 

http://youtu.be/GtX0yNRjRpU

 

 

Филмът не е пропaганден, а по-скоро - дисидентски, което е точно обратното.

Сега съжаляват, че не са го цензурирали навреме.

Подобен сценарий, но с партийно-идеологически функционер вместо църковен владика, не би минал през ситото на цензурата при червения режим.

 

С право се сърдят! Всички знаем, че великая и могучая от години, и особено напоследък, е в невиждан разцвет, като в социален контекст всички специалисти единодушно твърдят, че е постигнато съвършенство. Тоест никакви лоши неща не могат да се случат там, за сърдене си е цялата тая работа. Бих казал, че Звягинцев можеше да го накарат и похарчените от държавата пари за филма да връща, но за щастие в онова процъфтяващо общество подобни смахнати идеи не виреят.

 

Именно!

 

--------------------

*едно от малкото добри изключения, за които се сещам, е Менцеловата интерпретация на приключенията на войника Иван Чонкин

http://youtu.be/2qAvHrAkZ04

Редактирано от домосед
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е защо в минало, Boardwalk Empire си е доста прясно,

 

О, това е телевизионен сериал  :O

Не съм гледал такова от много години. С изключение на Шерлок с Къмбърбач  :)

Връзка към мнение

О, това е телевизионен сериал  :O

Не съм гледал такова от много години.

 

Пропускаш!  Сериалите не са това, което бяха.  Напоследък се правят доста качествени такива.  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

О, това е телевизионен сериал  :O

Не съм гледал такова от много години. С изключение на Шерлок с Къмбърбач  :)

 

Аз няколко пъти в тази тема (и десетки пъти на различни други места) съм споменавал, че откакто преди години изгледах The Sopranos, разбрах, че отдавна совите не са това, което са по отношение на сериалите. Сега приключвам Breaking Bad и за пореден път се убеждавам, че през новото хилядолетие в голяма степен именно сериалите са тези, които запълват личната ми празнина породена от "достиженията" на съвременното кино, като започнеш с драматургията и приключиш с актьорската игра...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Пропускаш!  Сериалите не са това, което бяха.  Напоследък се правят доста качествени такива.  :)

 

 

Аз няколко пъти в тази тема (и десетки пъти на различни други места) съм споменавал, че откакто преди години изгледах The Sopranos, разбрах, че отдавна совите не са това, което са по отношение на сериалите. Сега приключвам Breaking Bad и за пореден път се убеждавам, че през новото хилядолетие в голяма степен именно сериалите са тези, които запълват личната ми празнина породена от "достиженията" на съвременното кино, като започнеш с драматургията и приключиш с актьорската игра...

 

Обяснявам - предусловие да се гледат сериали е да се гледа телевизия. Което в моя начин на живот през 2010-те години липсва и досега не съм намерил причина да съжалявам. "Шерлок" съм го гледал на запис (DVD). За да не спамим хубавата тема за филми, предлагам да се отвори нова тема "Убедете ме да гледам сериали"  -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обяснявам - предусловие да се гледат сериали е да се гледа телевизия. 

 

Е, хайде сега - оправдания :huh:.  Който иска - може.  Телевизия и аз не гледам от мноооооого години.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обяснявам - предусловие да се гледат сериали е да се гледа телевизия. Което в моя начин на живот през 2010-те години липсва и досега не съм намерил причина да съжалявам. "Шерлок" съм го гледал на запис (DVD). За да не спамим хубавата тема за филми, предлагам да се отвори нова тема "Убедете ме да гледам сериали"  -_-

 

Аз също не ги гледам по време на телевизионните излъчвания, а впоследствие на DVD... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз не гледам сериали - нямам търпение, толкова бавно се развива действието. Явно се опитват да направят повече сезони. И телевизия нямам време да гледам. Гледам онлайн няколко риалити шоута и това е!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.