Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Ще спомена не последния филм, който гледах, а филма, който ми се иска да гледате след малко... 22:00, „Нова телевизия“.

Up in the air е филм, който вече сме споменавали - и в блога, и тук, във форума. Също така - филм, който няма да се уморя да препоръчвам на другите. Защо? Защото е... страхотен. Признавам си, че ми липсва дар-слово да опиша какво страхотно намирам в него, но така или иначе това си остава един от най-хубавите и стойностни филми, които съм гледал. Не разбирам от кино, но ми се струва, че разбирам от това, за което се говори във филма - отношения между хората. Не го казвам от позицията на някакъв самозван „експерт“, а от позицията на човек, който е направил повечето грешки, които могат да бъдат направени в общуването с друг човек (че и повторил, потретил...)

Накратко - гледайте! :) Няма да съжалявате. Джордж Клуни, 6 номинации за „Оскар“, мноооого летене.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ще спомена не последния филм, който гледах, а филма, който ми се иска да гледате след малко... 22:00, „Нова телевизия“.

Up in the air е филм, който вече сме споменавали - и в блога, и тук, във форума. Също така - филм, който няма да се уморя да препоръчвам на другите. Защо? Защото е... страхотен. Признавам си, че ми липсва дар-слово да опиша какво страхотно намирам в него, но така или иначе това си остава един от най-хубавите и стойностни филми, които съм гледал. Не разбирам от кино, но ми се струва, че разбирам от това, за което се говори във филма - отношения между хората. Не го казвам от позицията на някакъв самозван „експерт“, а от позицията на човек, който е направил повечето грешки, които могат да бъдат направени в общуването с друг човек (че и повторил, потретил...)

Накратко - гледайте! :) Няма да съжалявате. Джордж Клуни, 6 номинации за „Оскар“, мноооого летене.

 

Жив срам, че не съм го гледал още, но ми е в списъка от доста отдавна. Ще го издебна...

Връзка към мнение

Аз пробвах да го гледам, но нещо не ми допадна, зарязах го по средата. Но това беше 4-5 години, сега може да ми хареса.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди малко гледах "скандалният" The Interview.

 

Беше интересен, макар и на моменти леко плосък като сценарий. Предвид скорошното ми посещение в Северна Корея неминуемо правех сравнения и бих казал, че филмът е с доста американски привкус и понякога значително се разминаваше с действителността. Но и пък това не е документално кино все пак :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Stonehearst  Asylum - Лудница, за лудница, с луд край.

 

]

Току що го изгледах... Сега лягам да спя, сигурно ще сънувам луди... :(. Много точно описание на T.E. Lawrence

 

Не съм сигурна дали лудият край ми хареса.

Връзка към мнение

Снощи най-после гледах Gravity. Ами, какво да кажа? Най-добрият филм за открития космос от 2001: A Space Odyssey насам. Изключително достоверно изглеждащ филм! Alfonso Cuarón определено върна вярата ми в този жанр и съживи спомените ми от неподражаемия Stanley Kubrick. Браво!!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

аз гледах "Magic in Moonlight" - новия на Уди Алън и останах предоволна :) Не беше чак такава говорилня както повечето му филми, имаше много забавен хумор и прекрасни гледки от Южна Франция. Ето и трейлър

 

https://www.youtube.com/watch?v=LAwbwKURvm0

 

аз гледах "Magic in Moonlight" - новия на Уди Алън и останах предоволна :) Не беше чак такава говорилня както повечето му филми, имаше много забавен хумор и прекрасни гледки от Южна Франция. Ето и трейлър

 

https://www.youtube.com/watch?v=LAwbwKURvm0

Много е леко и приятно филмчето, напомня ми на "Полунощ в Париж".  А тази невероятна красота на Южна Франция... как да не я посетиш отново.... и отново!:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Boyhood. Това гледах. Хареса ми. Не съм сигурна обаче, че би допаднал на всеки. Поне чух различни мнения.

Матеев, и аз се чудя за Интервюто или Ярост да гледам..?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Матеев, и аз се чудя за Интервюто или Ярост да гледам..?

Гледай и двата направо :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Boyhood. 

 

Фаворитът ми на годината.

 

Интервюто

 

Малко cross-topic с темата за летене с балон тук:

 

http://www.timeslive.co.za/entertainment/2015/01/01/south-korea-activist-to-launch-100000-copies-of-the-interview-into-north-korea

 

И аз го гледах. Пратиха ми го, но не с балон, а по гълъб. Харесах го, но не очаквай "Великият диктатор" на Чаплин. А развлекателно B-Movie подиграващо се и с Ким, но повече с манипулацията на медиите и на овчото (пардон - общественото) мнение в Щатите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

The Imitation game, или Игра на кодове. Ужасно много ми хареса. Не знам филма или защото историята е уникална, но го гледах, без да мигна. И много тъжно ми стана, и болно в какъв свят живеем и колко е повърхностен и фалшив и неблагодарен и как не оценяваме малкото си умни хора. В тази връзка ще чакам и филма за Стивън Х..., макар че там мъката ще е за друго. Превъзходна актьорска игра на Бенедикт дългата фамилия... Гледала съм го като гей, но в комедии. Тук е превъзходен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

The Imitation game.

И аз го гледах днес, страхотен филм! Историята е невероятна и според мен този филм заслужава Оскар.

Интересното беше, че кино салонът беше супер пълен и огромна част от хората бяха бели, между 60 и 70 годишни. Обясних си го с това, че филмът е за Втората Световна война, а много европейци напускат Европа и идват в Канада точно по време на и след войната. Тези хора са били малки деца по това време и войната е повлияла на живота им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз го гледах днес, страхотен филм! Историята е невероятна и според мен този филм заслужава Оскар.

Интересното беше, че кино салонът беше супер пълен и огромна част от хората бяха бели, между 60 и 70 годишни. Обясних си го с това, че филмът е за Втората Световна война, а много европейци напускат Европа и идват в Канада точно по време на и след войната. Тези хора са били малки деца по това време и войната е повлияла на живота им.

Ани, извинявай, че ще те питам и ще разводня темата, но в Северна Америка само бели възрастни хора ли се интересуват от войната/и то не, че е необходимо да се интересуваш от войната, за да гледаш филм за нея/? Малко ми е тъжно това... Е, в бг киносалона имаше много хора, също бели :P , но млади. Всъщност мога да споделя, тъй като ходя на кино всяка седмица, че тук човек на 60+ години в кино да видиш е събитие. Ама не, защото хората не им се гледа, а по очевидни финансови причини. Изключително жалко. Хубавата тенденция все пак е, че все повече хората ходят на кино, в последно време наблюдавам доста пълни салони, но може и да е заради филмите, не знам.

Връзка към мнение

luba_rizova - нещо ме бъркаш с някой друг, аз не съм Ани :).

 

Сега да ти отговоря на въпроса.

- 40 % от населеноето на Ванкувър, където живея, е съставено от азиатци. Много, ама много рядко се случва да видиш само Caucasian хора, събрани на едно място, без да са примесени с Asian.

- И в кината тук също е събитие да видиш човек на 60+, та даже бих казала и на 40+.

- Когато вчера отидохме и видях с изненада, че залата е пълна с възрастни хора, потърсих причина и това е моята причина. И да, тук хората ходят на кино според интересите си колкото и странно да звучи. Малко са различни в това от нас българите :).

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лешоядът. Джейк със сложното име е луд, луд, актьор. Особено като го поставиш в съответната среда. Аз по начало съм фен на старите детективски романи и филма определено имаше от излъчването на film noir. Много препоръчвам! 

http://www.imdb.com/title/tt2872718/?ref_=fn_al_tt_1

 

Игра на кодове. Друг супер филм, изнесен от перфектното изпълнение на главния актьор. Бях чувал бегло за Алан Тюринг, добре беше да видя историята му в детайли, макар и малко украсена по холивудски.

http://www.imdb.com/title/tt2084970/?ref_=nv_sr_1

 

И Джейк, и Бенедикт ги виждам като главни съперници за оскара за мъжка роля и честно казано не знам кой от тях е по-добър, но и двамата къртят. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вчера съвсем случайно разбрах,че програмата ми за пътуване за първото полугодие може да се нарече-по снимачните площадки на Game of thrones.Става въпрос за три града в Мароко,които съм включил в програмата-Есауира,Аит бен Хаду и филмовото студио в Уарзазат.Следващото ми пътуване до Исландия също покрива поне три места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера съвсем случайно разбрах,че програмата ми за пътуване за първото полугодие може да се нарече-по снимачните площадки на Game of thrones.Става въпрос за три града в Мароко,които съм включил в програмата-Есауира,Аит бен Хаду и филмовото студио в Уарзазат.Следващото ми пътуване до Исландия също покрива поне три места.

 

 

завидях ти, аз съм била в Малта по местата, а в Дубровник ги хванат и докато снимаха :) Сбъдната мечта, убих си половин ден да гледам заснемането на една и съща сцена, която траеше няколко секунди :)

Връзка към мнение

и болно в какъв свят живеем и колко е повърхностен и фалшив и неблагодарен и как не оценяваме малкото си умни хора. 

 

Тук не съм съгласен с граматичното време. Сегашно. Едно от важните послания на филма е, че вече не живеем в такъв свят. Тоест - в Евразия може и да живеят, но там, където са правили филма, културата и ценностната система са се променили много през последния половин век и това, което му се случва на Тюринг, би било немислимо в наши дни. Аз също с голям интерес гледах филма след няколко месеца нетърпеливо очакване. Алан Тюринг сме го учили още преди кралицата да го помилва посмъртно. Той е задължителен в програмите по компютърни науки. От филма научаваме и част от професионланата му биография през войната, за която лекциите по Алгоритми не влизаха в подробности. Филмът е много интересен и информативен, а Къмбърбач е велик в ролята. Но все пак ми се струва, че сценаристите малко са надскочили себе си. Тоест - него. Опитали са се да вкарат още няколко значими теми освен гениалността на Тюринг и тежкия кръст на хомосексуалистите в Англия през първата половина на XX век. Неравноправното положение и предразсъдъците за жените; шпионирането в полза на приятелския в текущата ситуация Съветски съюз; политическите решения кога да се взема под внимание разкодиранат информация и кога да се затварят очи с цената на човешки жертви, за да не се разбере, че се знаят кодовете; създаването на MI6 и вътрешните политически игри между службите. И на главния герой са му възложили по-голяма роля по всички тези линии, отколкото непредубеденият зрител би предположил, че съответства на истинската му биография.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

то май винаги е така при биографии на известни личности, винаги залагат на преувеличаване ... Мен пък много ме изненада, че Кралицата го е помилвала чак през 2013, знаех, че е скоро, ама не чак толкова

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Before I Go To Sleep

 

http://www.imdb.com/title/tt1726592/

 

Кратичък, но запомнящ се. А и Никол Кидман и Колин Фърт винаги са ми били сред любимците.

Връзка към мнение

А и Никол Кидман и Колин Фърт винаги са ми били сред любимците.

 

На мене пък винаги сред любимците са ми Сали Хокинз и Джим Бродбънт. А Никол Кидман е много лоша. Тук:

 

http://youtu.be/CxeBdrGGU8U

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.