Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Последният филм от който съм впечатлена е "Вълкът от Уолстрийт". Страхотна игра на Лео, жалко,че пак не му дадоха оскара.

От "София филм фест" успях да гледам  само "Чуждестранния доктор" и "Не ме напускай" - това е друго кино, и двата филма си струваха.

 

Филма е изключителен, абсолютен шедьовър. Няма как да му дадат Оскар при положение че тези "schmucks", които купуват penny stocks, видяни от обяви в списание Hustler (както ги описва Скорсезе във филма) са не-малка част от населението на САЩ. Как да обясниш на населението на страната сцената в ресторанта, където шефа на героя на де Каприо (Матю Макконъхи - изключителен) му обяснваваше тайните на успеха на брокер на стоковата борса (кокаин и ч**ии), като парите на голяма част от хората са точно там в същите ръце? При един Оскар всичко това получава едно по-официално признание, иначе все пак може да мине в сферата на художествена измислица...

 

Вместо това Оскарите отиват към политически коректни филими (например за робството). Не, че филма "12 години в робство" беше лош, но много далеч от картината на Скорсезе...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На другия ден в Претория, настроил се на тая вълна, гледах "Фундаменталист по неволя" на Мира Наир.

 

Този го видях тук от теб и го гледах още миналата година. Сега сметнах, че е нужно да ти дам кредита за поста - филма наистина е много хубав.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата седмица гледах за -найсти път един от най-любимите си актьори от всички времена - Харви Кайтел в много силния "Лошият лейтенант" (Bad Lieutenant) на Абел Ферара, по-старият, не този на Вернер Херцог от 2009 година, който е с Никълас Кейдж. 

 

Ню-Йоркско ченге, което е на абсолютното дъно на моралното падение попада на особен случай, който го кара да погледне наистина вътре в себе си. Трудно мога да си представя по-добра актьорска игра от тази на Кайтел.

 

 

 

 

 

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо интересно за феновете на скандинавското кино:

http://www.pozorcompany.com/welcome.html

 

Ето и кадър от "На север от слънцето" от сайта на Позор:

airfreshing_2013_eoft_North_Of_The_Sun1.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Stonehearst  Asylum - Лудница, за лудница, с луд край. Фен съм на Бен Кингсли, а Кейт Бекинсейл ми е любима по друга линия.  :lol:  Най-после нещо по-интересно от комикси и дискоефекти в последните холивудски филми. :)

 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да си кажа и аз мнението за Интерстелар :) Леко съм разочарован, филмът е пълен с клишета и заемки от други филми. Веднага се сещам за Армагедон, Сфера, Контакт, Star Wars /особено една сцена накрая, когато главният герой се качваше в един звездолет да ходи при онази д-р Бранд и люкът се затваряше по същия начин, както този на Люк Скайуокър :P, да не говорим за правоъгълния братовчед на R2D2/ и т.н. Краят беше супер измислен и банален, освен това доста ме изнервиха драматичните монолози и клишираните приказки за любовта. С две думи, филмът става за гледане, но не е кой знае какво.

Иначе препоръчвам един шведски филм - Kraftidioten, много ми хареса :)

Връзка към мнение

T.E.Lawrence - заинтригува ме с този филм. Да не е нещо подобно на Shutter Island, че той въобще не ми хареса.

Shutter Island и на мен не ми хареса особено. Този не е нещо велико, но е оригинален, има атмосфера.

Връзка към мнение

Stonehearst  Asylum - Лудница, за лудница, с луд край. Фен съм на Бен Кингсли, а Кейт Бекинсейл ми е любима по друга линия.  :lol:  Най-после нещо по-интересно от комикси и дискоефекти в последните холивудски филми. :)

Благодаря много за идеята! Филмът ми хареса много.

Един любопитен факт е че е сниман в България и играят много български актьори. Аз чак накрая разбрах като взеха да излизат имената едно след друго :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера гледах "Кристин, дъщерята на Лавранс" - норвежкото предложение за "Оскар".

100-процентово европейско кино, диаметрална противоположност на холивудската конфекция!

Насладата беше огромна, въпреки тривиалния сюжет!

 

За едноименната книга: През 1928 година Шведската академия присъжда най-престижната награда за литература в света на четиридесет и шест годишната норвежка Сигрид Унсет, обосновавайки се: ..." за впечатляващото пресъздаване на норвежкото Средновековие". Шест години преди това е излязла от печат историческата трилогия "Кристин, дъщерята на Лавранс", епохално произведение без аналог в световната литература досега.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вчера гледах "Кристин, дъщерята на Лавранс" - норвежкото предложение за "Оскар".

100-процентово европейско кино, диаметрална противоположност на холивудската конфекция!

Насладата беше огромна, въпреки тривиалния сюжет!

 .[/color][/font][/size]

Нощна птица - Нов ли е този филм? Аз преди няколко седмици почнах да чета първата книга, още не съм я свършила, но бих гледала филма с удоволствие. Ама не знам как ще стане, при положение, че е норвежки... Като написа, че е европейско кино много ми се догледа, защото така ми е писнало от тези американски филми, имам чувството, че всички са едни и същи...

Връзка към мнение

Нещо интересно за феновете на скандинавското кино:

http://www.pozorcompany.com/welcome.html

 

Ето и кадър от "На север от слънцето" от сайта на Позор:

Част от "Северно сияние" е. Последната прожекция ще е утре от 18.30. Прожектира се и с български, и с английски субтитри.

А норвежкият език е такава наслада....

Връзка към мнение

аз гледах "Magic in Moonlight" - новия на Уди Алън и останах предоволна :) Не беше чак такава говорилня както повечето му филми, имаше много забавен хумор и прекрасни гледки от Южна Франция. Ето и трейлър

 

https://www.youtube.com/watch?v=LAwbwKURvm0

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

The Railway man.(2013)

С Колин Фърт, Никол Кидман и Хароюки Санада.

История за японската окупация и лагерите в Канчанабури (Тайланд)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предопределението

 

Гледах го преди две вечери и още осмислям дали става дума за леко безвкусна дъвка за ума или пък сме изправени пред що годе добре разработена идея...

 

Тъкмо го гледах и аз и щях да пиша за него и да го препоръчам. На мен много ми хареса - с тези времеви парадокси ми напомняше на sci-fi книга (все пак е писан по някаква книга на Р. Хайнлайн). А и Итън Хоук напоследък в такива бози се снима, че този беше класи отгоре :)

Връзка към мнение

Номинациите за златните глобуси са ясни: http://www.imdb.com/awards-central/golden-globes/?ref_=hm_ac_ggn_sm

 

Общо взето ми засилиха желанието да гледам някои от филмите, които бях набелязал и преди това. Boyhood ми е най-напред в списъка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

You're not you  http://www.imdb.com/title/tt1198156/

Тъжен и въздействащ. Дълбоко послание за силата на духа и съпричастността. Страхотно актъорско присъствие на Хилъри Суонк и Еми Росъм.

Връзка към мнение

Румяна като е отворила френската връзка, да се разпиша и аз...

 

Миналата седмица си поръчах книгата „Врагът“, привлечен от анотацията и въодушевен от чудесната петлевова цена... Когато пратката пристигна и прелистих надве-натри, за да хвърля едно око, се сетих, че всъщност съм гледал филма преди доста години... Потресаващ.

Мен Даниел Отьой много ме кефи да го гледам. Тоя човек играе така, както диша - абсолютно естествено и без да се напряга.

 

P.S. Анотацията на книгата ме привлече заради „Хладнокръвно“ на Труман Капоти.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Цял ден гледам корейско кино (вместо да си работя по дипломната работа) и мисля, че вече поназнайвам достатъчно от езика, че да си изкарам боя в Корея. Последните два: 

"THE BOW" (2005) http://www.imdb.com/title/tt0456470/?ref_=nm_flmg_wr_16 Което е филм за ценители.

"ALWAYS" (2011) http://www.imdb.com/title/tt2082180/?ref_=fn_al_tt_1 Сърцераздирателна драма за силата на любовта.

 

А преди малко си пуснах ТВ-то и хванах края на "The Hobbit: An unexpected journey", което ме върна към едно "неочаквано пътешествие" в Лондон, по време на което имах щастието да присъствам на кралската премиера на това чудо.  :lol:  

И за да се посмеете малко. Представете си ме в официална рокля, токчета, грим, в залата присъстват всички главни герои..... аз се настанявам, филмът започва...............  на 10-та минута вече съм се свила на кълбо в седалката и спя дълбоко. :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
The Monuments Men (2014) http://www.imdb.com/title/tt2177771/

 

Филмът е за Втората световна война, базиран на действителни събития, режисиран и продуциран от Джордж Клуни. Освен самия Клуни участват още Мат Деймън, Бил Мъри, Джон Гудман и Кейт Бланшет. Сценарият е базиран отчасти на книгата на Робърт М. Едсъл „Пазители на наследството: Най-мащабното търсене на съкровища в историята” и разказва за група експерти по Програмата за опазване на културното наследство и архивите, и техните премеждия по опазването на предметите на изкуството и други важни културни обекти, застрашени от унищожаване по време на Втората световна война.

За кратко във филма се появява и Захари Бахаров в ролята на руски офицер.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.